Şimdi Ara

(İzmir) - Bahçede 2 adet sahipsiz ördek var, sahiplendirmek istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

3 katlı bir binada yaşıyorum, en alt katta oturan arkadaşlar kaz ve tavuk besliyorlardı bahçede, yaklaşık 1.5 ay önce evden çekip gittiler, bizde iletişim bilgileri filan da yok.Öyle çok tanımıyorduk zaten birbirimizi.Anca selam sabah.Tavukları 2-3 ay önce kadar başkasına vermişlerdi ama kazlar duruyor, birisi erkek birisi dişi.1.5 aydır elimizden geldiğince beslemeye vb çalışıyoruz ama ne bu işlerden anlarız ne de öyle inelim de bahçeyle ilgilenelim diyebileceğimiz bir durum yok malesef.Şimdi kış geliyor, bu hayvanlar ne olacak bilmiyorum.İzmir'de belediyelerden tutun da doğal yaşam parkına kadar bir çok yeri aradım ama kimse gelip almaya yanaşmıyor.

İşin özü eğer bu tarz hayvan besleyen birileri varsa gelip ücretsiz bir şekilde alabilir bu kazları.Veya bana bir yol gösterecek birileri varsa bu hayvanları sahiplendirmek için yardımcı olursa sevinirim.

Not:Kazları kesecek değil besleyecek birisini arıyorum.(İzmir) - Bahçede 2 adet sahipsiz ördek var, sahiplendirmek istiyorum. 

Edit:Kaz değil, ördek imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juvixted -- 24 Ekim 2021; 0:57:10 >

• Dere gibi bir yer varsa yada yeşillik alan köpeklerden vs uzak oraya bırakmanı tavsiye ederim.

• Hocam yakında o tarz bir yer yok malesef.Araç filan da yok zaten taşımak için.

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • (İzmir) - Bahçede 2 adet sahipsiz ördek var, sahiplendirmek istiyorum. (İzmir) - Bahçede 2 adet sahipsiz ördek var, sahiplendirmek istiyorum. 

• Kes kurtul yersiniz hocam neden kesmek istemiyorsunuz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Menderes'te oturan birkaç tanıdık amca vardı ama şimdi sahipleri çıkıp gelirse hırsızlık yapmış gibi sayılır hocam. Hani en azından bunlar size emanet artık bakmayacağız deselerdi o zaman bir şekilde bulurdum

Bence o giden komşunuzun telefonuna ulaşın emin olun iyice vazgeçtilerse sahiplendir in günaha ortak olmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DF27737F1 -- 23 Ekim 2021; 18:15:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • general4242 kullanıcısına yanıt

Hocam çok tatlılar ya.(İzmir) - Bahçede 2 adet sahipsiz ördek var, sahiplendirmek istiyorum. 

• Bornova, İnönü hocam.

Hocam hiç bir şey olmaz o mesuliyeti ben alırım.

• Aklıma benim mezun olduğum Buca Eğitim Fakültesi geldi. Bizim fakülte bahçemizde bir sürü kuş kaz tavuk yetiştiriliyor.

Sen bir şekilde ulaş oraya taşırlar kazaları beslerler hem

• Adamlar hiç bir şey demeden çekmiş gitmiş umursamadan canlıları arkalarında bıraktıkları icin günaha girenler asil onlar olmuş. Kimse bakmazsa olecekleri kesin. Simdi gelseler hani kazlar deseler hiç bir sekilde dini hakları yok.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yarın burası ile bi şansımı deniyeyim hocam.Teşekkür ederim.

• (İzmir) - Bahçede 2 adet sahipsiz ördek var, sahiplendirmek istiyorum.

Hocam şöyle yaparsın. Bu numaralar kampüs güvenliğine ait sabahtan akşama kadar oradalar az çok bilirler bu hayvanlarla kimin ilgilendiğini beslediklerini. Onlar iletişime geçsin eğer kabul ederlerse forumdan bir arkadaşa verirsiniz o Buca Eğitim Fakültesine arabayla bırakıp teslim eder olur mu?

• Juvixted kullanıcısına yanıt

Bunu bile besliyorlardı

• Hocam kazların size ait olduğunu söylerseniz %90 kabul ederler bence neden olmasın.
    Hem fakültede bir sürü çeşitten hayvan olduğu için kazların da canı sıkılmaz belki arkadaşları bile vardır orda
    Gönül rahatlığıyla bakılır beslenir orda kazcıklar gözün arkada kalmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DF27737F1 -- 23 Ekim 2021; 18:33:5 >
  • Eğer forumdan öyle koca yürekli birisi çıkarsa harika olur hocam.Ben yarın bi arıyayım bakalım ne diyecekler.Teşekkür ederim.

• Juvixted kullanıcısına yanıt

yarın pazar olduğu için açmayabilirler ama pazartesi bence mutlaka çıkarlar telefona.

eğer ulaşamazsanız fakültede görevli bir kaç kişiye ulaşırız.

(İzmir) - Bahçede 2 adet sahipsiz ördek var, sahiplendirmek istiyorum.bef.deu.edu.tr
    İletişim | Buca Egitim Fakültesi
    https://bef.deu.edu.tr/tr/iletisim/

onlar da kabul etmezse benim tanıdığım bir amca var ona sorarım sen besleyebilir misin ? veya köyden alabilecek biri var mı diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DF27737F1 -- 23 Ekim 2021; 18:43:57 >
  • Takip.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • kaz çevirme yapmak isteyen yokmu (İzmir) - Bahçede 2 adet sahipsiz ördek var, sahiplendirmek istiyorum. 

• (İzmir) - Bahçede 2 adet sahipsiz ördek var, sahiplendirmek istiyorum.twitter.com
    Angels Farm Sanctuary (Ferdinand'ın Çiftliği) (@HAYBAPFERDINAND) | Twitter
    https://twitter.com/HAYBAPFERDINAND
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.