Şimdi Ara

metroya nasıl binilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • daha önce binmedim hiç küçük bir şehirden geliyorum bizde metro bile yok

arkadaşın yanına gitmem lazım 2 durak ötedeyim diyor ama hiç binmedim nerede kart basıyoruz falan bilmiyorum

gidince bulurum ama hiçbir şey bilmiyor gibi görünmek istemiyorum

kartı sadece girişte basıp sonra istediğimiz metroya biniyor muyuz yoksa durak başına falan gideceğimiz yere göre farklı ücretle mi basıyoruz? yardımcı olur musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• up

• up

• karti sadece giriste basarsin ama kart lazim tabii, giriste otomatlar var karta kredi doldurabilecegin. giristeki bufeye filan sor soylerler zaten.
  • giriste kart bas sonra turnikelerden cikmadigin surece istedigin kadar gez

• kartı nereden alabileceğimi biliyordum ama kullanımı konusunda emin değildim, çok teşekkür ederim

• hocam son sorum olsun, turnikeden çıkarken kart basıyor muyuz? 3 liraymış galiba ben 3 lira verip istediğim kadar uzağa gidebiliyor muyum yani yoksa çıkarken bir turnikeye kart basıyorum ve ona göre ücret mi çekiyor

• 156b kullanıcısına yanıt
    cikarken karti basmiyorsun, ister bir durak git ister ilk duraktan son duraga git ayni parayi verirsin

Turnikeden çıkarken kart basmıyorsun.Turnikeye girince basarsın ve istediğin durakta inersin.Ha baktın yanlış durakta indin,turnike dışına çıkmadan tekrar metroya binersin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

cikarken karti basmiyorsun, ister bir durak git ister ilk duraktan son duraga git ayni parayi verirsin
    teşekkür ederim hocam çok yardımcı oldun

• quote:

Orijinalden alıntı: SopranosTony

Turnikeden çıkarken kart basmıyorsun.Turnikeye girince basarsın ve istediğin durakta inersin.Ha baktın yanlış durakta indin,turnike dışına çıkmadan tekrar metroya binersin.
    anladım hocam kafamda bir soru işareti kalmadı artık, çok teşekkür ederim

• Önce sağ ayağını atacaksın ve akp suresi okuyacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 7 Mart 2019; 12:29:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yazildi mi bilmiyorum, ama metroda baska sehirlerden gelenler bana siklikla bunu sordugu icin sana da soyleyeyim, hangi merdiveni kullandiginin vs. hic onemi yok, in en asagi. Iki metro birbirine paralel olacak sekilde yanyana, yani indiginde sag tarafinda bir yon, sol tarafinda oteki yon var, nereden inersen in buraya cikiyorsun. Istedigin yon hangisiyse ona biniyorsun. Indiginde yine baska bir duragin o alaninda oluyorsun, yani istersen cikip direk karsindaki ters yone binebilirsin ekstra para vs vermeden.

Bahsettiklerim istanbul icindir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

Yazildi mi bilmiyorum, ama metroda baska sehirlerden gelenler bana siklikla bunu sordugu icin sana da soyleyeyim, hangi merdiveni kullandiginin vs. hic onemi yok, in en asagi. Iki metro birbirine paralel olacak sekilde yanyana, yani indiginde sag tarafinda bir yon, sol tarafinda oteki yon var, nereden inersen in buraya cikiyorsun. Istedigin yon hangisiyse ona biniyorsun. Indiginde yine baska bir duragin o alaninda oluyorsun, yani istersen cikip direk karsindaki ters yone binebilirsin ekstra para vs vermeden.

Bahsettiklerim istanbul icindir.
    hocam bugün bunu gördüm bindiğim zaman ama sormak istediğim bir şey var. tüm metrolarda yalnızca tek hatta mı gidiş oluyor, şöyle yani

--------------<<<-----------------
    -------------->>>-----------------

benim merak ettiğim şu, dümdüz gitmek yerine gideceğim istikamet L şeklinde sağa sola dönüş gerektiriyorsa ne yapacağım. bazı metro duraklarında aynı istikamet dışında sağa sola giden hatlar oluyor mu, yoksa tüm metrolar tek bir hatta ileri ve geri mi gidiyor. ben 3 durak düz gidip sonra sağ istikamete dönmem gerekince ne yapmalıyım. soru baya uzun oldu umarım ne kastettiğimi açıklayabilmişimdir

Dediğin gibi olduğunda L nin ortak noktasında iner otobüsle aktarma yaparsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: 156b

hocam bugün bunu gördüm bindiğim zaman ama sormak istediğim bir şey var. tüm metrolarda yalnızca tek hatta mı gidiş oluyor, şöyle yani

--------------<<<-----------------
    -------------->>>-----------------

benim merak ettiğim şu, dümdüz gitmek yerine gideceğim istikamet L şeklinde sağa sola dönüş gerektiriyorsa ne yapacağım. bazı metro duraklarında aynı istikamet dışında sağa sola giden hatlar oluyor mu, yoksa tüm metrolar tek bir hatta ileri ve geri mi gidiyor. ben 3 durak düz gidip sonra sağ istikamete dönmem gerekince ne yapmalıyım. soru baya uzun oldu umarım ne kastettiğimi açıklayabilmişimdir

Alıntıları Göster
    Cizdigin gibi, ayni hat ustunde ileri geri gidiyor, sag sol yok. Bazi bolgelerde aktarma oluyor. Google maps, trafi gibi uygulamalardan gitmek istedigin yeri yazarsan sana en uygun ulasim yontemini gosterir, ben oyle yapiyorum hep.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.