Şimdi Ara

***ELEKTRİKLİ IZGARA TAVSİYESİ*** (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
779
Cevap
35
Favori
222.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sinbo’nun ilk kullanımdan sonra eğrildiğini bile söyleyen çok insan var o yüzden biraz mesafeliyim. Diğerine bakacağım benim için ayaklı ve geniş ızgaralı olması yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkayco kullanıcısına yanıt
    maalesef sinbo ve tefal'den başka seçenek yok, diğer bir alternatif ise normal bir ızgara alıp ona uygun şekilde bir demirci/kaynak ustasına ayak yaptırmak olabilir, en azından ayakları sağlam olur, tefalden ucuza gelir ...
  • Arkadaşlar

Gazella Brb3000 Barbecue 330- 350 TL

Akel 125 TL

Essenso nun ise kapaklı ızgaralarını bulamadım internette.

Kararsız kaldım hangisini alacağım konusunda , bir yanım Akel diyor , kapaklı ve 125 lira civarı gayet makul fiyatlı.

Bu arada Gazella geçen sene baktığımda 200 lira civarı değil miydi ? ben mi yanlış gördüm ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AYLAVYU

Arkadaşlar

Gazella Brb3000 Barbecue 330- 350 TL

Akel 125 TL

Essenso nun ise kapaklı ızgaralarını bulamadım internette.

Kararsız kaldım hangisini alacağım konusunda , bir yanım Akel diyor , kapaklı ve 125 lira civarı gayet makul fiyatlı.

Bu arada Gazella geçen sene baktığımda 200 lira civarı değil miydi ? ben mi yanlış gördüm ?
    Gazella Brb3000 elektrikli ızgarayı mağazada inceleme fırsatım oldu. 350 TL edecek bir ızgara değil. Tabi bana göre...

İki tarafı plastik. ızgaranın üzerinde yağ sıçradıkça plastik aksama iyice nüfuz edecek. Bir süre sonra iyice koku ve mikrop salgılamaya başlayacaktır. Aynı şekilde bombeli cama ait tutturmaçların da temizliği sıkıntı verecek şekilde dizayn edilmiş.

En azından plastik aksamının plastiği parlak yüzeyli olsaydı, silip temizlenmesi kolay olurdu.

Hasılı; Gazella Brb3000'nin temizlik yönünden dizaynını beğenmedim

Hemen hemen diğer markalarında plastik aksamının yüzeyi, pürüzlü. Yani diğer markalarda da aynı şekilde ince temizlik sorun olur. En azından Gazella gibi pahalı değiller.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. Sanırım çoğunluk bu tür aletlerin temizlik ve pratikliği konusunda aynı fikirde.

350 TL civarı bir ücret ile yine beklenileni alamamak kötü. iyi bir model gelene kadar bekleyeceğiz anlaşılan.
  • WMF Lono Master Grill
    WMF Masa üstü ızgara
    Tefal Family Grill

Bu ürünlerden hangisini tavsiye edersiniz arkadaşlar, ya da daha iyi(sağlıklı, kullanışlı vs..) diyebileceğiniz başka model var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

WMF Lono Master Grill
    WMF Masa üstü ızgara
    Tefal Family Grill

Bu ürünlerden hangisini tavsiye edersiniz arkadaşlar, ya da daha iyi(sağlıklı, kullanışlı vs..) diyebileceğiniz başka model var mıdır?
    Valla hocam ben bu elektrikli ızgaralardan hiç anlamam.

Yakından incelediğim bir kaç ürün hakkında, kendimce fikir sahibi oldum.

Sizin bahsettiğiniz ızgaralar deli para ! Ayrıca üzeri teflon kaplı. Malum ızgarası teflon kaplı olan modellerin bir süre sonra teflon kaplamaları yanıp özelliğini kaybetmektedir. Teflon özelliğini kaybedince, sağlık için zararlı olmaya başlamaktadır. Yani hem pahalı ürünü al, hem de sağlığından ol. Bana teflon ızgaralı ürün almak mantıklı gelmiyor açıkçası.

Simbo'nun ızgarası tel olan modeli var. Fiyatı da hesaplı. Ben o modelden almayı düşünüyorum, açıkçası. Ama kararımı vermedim henüz...

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Ustad piyasada aklima yatan bir tane model bulamadim. Elektrikli, dokum veya celik izgarasi olan bir model yok sanirim..

O urunlere de “Pahali olan iyidir” mantigi ile yaklastim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wNchstR -- 24 Temmuz 2018; 19:10:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

Ustad piyasada aklima yatan bir tane model bulamadim. Elektrikli, dokum veya celik izgarasi olan bir model yok sanirim..

O urunlere de “Pahali olan iyidir” mantigi ile yaklastim..

Evet yok malesef...

Simbonun basit elektrikli ızgarasını satın alıp, tel ızgarasını çıkarıp, yerine 304 kalite krom-nikelden ızgara yaptırılırsa, iş görür bir cihaz olur. Yoksa piyasada ucuz - pahalı farketmeden iş görür bir cihaz yok malesef...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar,

ızgara araştırmalarım sonucunda ilk sayfada verilen tavsiyeler arasından diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olan arnica ızgr-01 (cam kapaklı) modelini aldım.

çekle vs. gittigidiyor üzerinden 200 lira gibi bir fiyata satın aldım. fiyatta 20 lira artma olmuş.

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/arnica-cam-kapakli-dumansiz-izgara-aa-172w-358750981

evde döküm tavalarım olmasına rağmen çok fazla duman olması ve evdeki kokunun sağa sola sinmesi sebebiyle ızgaraya almaya karar verdim.

ürün fiyat olarak gazella ve philipse gore baya ucuz. tereddütlerim oldu fakat fiyatna göre oldukça başarılı. ürün hızlı ısınıp döküm tava kadar olmasa da yeterli performansı veriyor. biz gayet memnun kaldık. kısa surede de pişirdi.

tek eksiği çam kapağı tam olarak oturmamakta. ve de cam kapak kenarları daraldığı için ızgara üzerinden kapaklı kullanımda kenarların daralması.

bunun dışında mumnun kaldık. tavsiye olunur...

• ahliyka A kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, güle güle kullanın ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

hayırlı olsun, güle güle kullanın ...
    250 tl ye kadar elektrkli ızgara tavsiyeniz nedir hocam?
  • _trapzone_ kullanıcısına yanıt
    bunlardan biri ...

-olimpist komple mutfak
    -olimpist pişirme robotu
    -arnica ızgr-01
    -era sm-15 / 16 / 17 / 18 balıkçı
    -aksu t-30 / t-30e şişfish
  • quote:

PHİLİPS HD-6360...KAPAKLI...TÜTSÜLEME VE BAHARATLIK BÖLÜMLERİ VAR...ORTALAMA 300 LİRA...
    NOT: TERMOSTAT PROBLEMİ ŞİKAYETLERİ VAR, BELKİ YENİ ÜRÜNLERDE DÜZELTİLMİŞTİR...

aklıma HP yazıcım geldi,
    tasarımı ne kadar da benziyor :(

• yerinde bir benzetme ...
    aslında potansiyeli olan bir üründü, tasarımı ve fonksiyonelliğiyle öne çıkabilirdi ama performansının hayal kırıklığı yarattığını öğrenince tavsiye etmekten vazgeçmiştim, alanların çoğu iade etmişti ...
  • quote:

yerinde bir benzetme ...
    aslında potansiyeli olan bir üründü, tasarımı ve fonksiyonelliğiyle öne çıkabilirdi ama performansının hayal kırıklığı yarattığını öğrenince tavsiye etmekten vazgeçmiştim, alanların çoğu iade etmişti ...
    Aynen 5 yıllık mesajdı görünce dikkatimi çekmişti,

bu mangal sorunsalı maalesef çözülemedi,
    bence ne tava ile ne de elektrikli ızgaralar ile performans alamadık :(
  • https://urun.n11.com/elektrikli-barbeku-ve-izgara/emir-izgara-dokum-elektrikli-30-cm-P239667230

bu nasıl arkadaşlar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4hm3t.# kullanıcısına yanıt
    sabit döküm plaka olduğundan temizliği biraz zahmetlidir, ürün iş görür ama evdekiler tipini beğenmeyebilir ...
  • quote:

sabit döküm plaka olduğundan temizliği biraz zahmetlidir, ürün iş görür ama evdekiler tipini beğenmeyebilir ...
    Hocam tipe hiç önem vermiyorum 😊Evdekiler de ses çıkarmaz. 5 kişilik bir aileyiz. Balkonda kullanmayı düşünüyoruz.

***ELEKTRİKLİ IZGARA TAVSİYESİ***

Bu dökümlü galiba hocam. Şimdi yüzeyin oluklu olmasının bir avantajı var mıdır? Temizlerken zorluk çıkarmaz mı?

***ELEKTRİKLİ IZGARA TAVSİYESİ***

Bu da plate ızgara diye geçiyor. Döküm mü oluyor bu da çözemedim.

Sizce hangisi daha lezzetli pişirir?

Pişirme süreleri farkeder mi?

Temizliği hangisinin daha rahat olur?

Yoksa hiç bunlara gerek yok ev tipi bir ızgara alıp geçin mi dersiniz?

Haftada 1 ya da 2 sefer kullanırız ve 2 kilo kadar tavuk pişiririz en az.

• 4hm3t.# kullanıcısına yanıt
    oluklu dökümler düzenli temizlik ister, ızgara işi bitince hemen plakanın temizlenmesi gerekir ama lezzetine diyecek yoktur ... düz döküm plakanın lezzeti aynıdır temizliği daha kolaydır ...
    plate ızgaralar çelikten üretilir, temizliği en kolay olandır ... daha çok hamburgerci, kumrucu, balıkçı vb. yerlerde görüyorum, et-tavuk ızgara için kullanan pek görmedim ...
    arasıra evde tavuk ızgara için bunlara ne kadar ihtiyaç duyulur bilemem ama hakiki ızgara meraklısı için kömürlü mangaldan sonraki en iyi seçeneklerdir ...
    ----------------------
    daha pratik yolu ise;
    gazzella brb-3000 barbecue (cam kapaklı)
    profilo peı-0990b (cam kapaklı)
    olimpist komple mutfak (cam kapaklı)
    olimpist pişirme robotu (cam kapaklı)
    arnica ızgr-01 (cam kapaklı)
    arçelik k-2210 (cam kapaklı)
    era sm-15 / 16 / 17 / 18 (üstten rezistanslı, kapaklı)
    aksu t-30 / t-30e şişfish (üstten rezistanslı, kapaklı)

modellerinden birini almaktır ...
    bende olimpist ve era 15-16 muadili cvs marka ızgara var, başka ürünler de var ama sık kullanmıyorum ... kışın evde cvs, yazın ise dışarıda olimpist kullanıyoruz ...

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.