Şimdi Ara

iyi bir equalizer ayarı nasıl olmalıdır..? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
2
Favori
297.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cok gereksız bır topıc olmus kanımca bu gorecelı ve değişicidir. Örneğin jazz muzık dınlerken ayarı kendı kulagıma gore ayarlarım electronıc dance dınlerken farklıdır blues dınlerken değişir bazen flat kullanırım kımısı eqolaiser ayarı bıle yapmaz dogallık (naturel ses) sever. ama yınede sız bılırsınız.

• bence ince tizleri ( yani en sağdaki bu tonu ) ve kalın basları (yani en sodaki basları ) yukaıdan aşşağıya doğru sırala en soldakı bas en derin vuran basstır en sağdaki tiz de en ince tizdir ve eko yu bir u ile ve arasında bie şekile getirirsen en sağlam sesi alırsın bence tabi bu herkesın muzıkszevkıne gore değişio

Bu arada bu forumdakı ilk mesajım hepınıze selamın aleykum arkadaşlar
  • aylardır 7 band deck system imin parçası olan ezualizer ımı ayarlamak istiyorum
    ve 7 band analog equalizer ile ilgili hangi hacimdeki odaya ortalama eq ayarları yapıldıgına dair birçey bulamadım
    bilgisayardan müzik dinlemekten hiç hoşlanmıyorum ve hala analog ortamımda dinliyorum kendi bilgim kadarı ile ayarlarımı yaptım ama tam doğru ayarı yapmak isytiyorum eğer 7 band analog reciever eq ayarları ile ilgili tahmini bilgi veren yada ayrıntılıda olabilir bi link bulursanız ve paylaşırsanız mutlu olurum teşekkürer.
  • bu durum kulak zevkine göre kişiden kişiye değişir kesinlikle benim en sevdiğim mesela V şeklindeki EQ kendi kulak zevkine göre deneyip bulacaksın ama bass tiz ağırlıklı dinlemeyi seviyorsan kesinlikle V şeklini öneririm kolay gelsin...

saygılar...
  • winampa jammix yükle my favorite getir bass ve bass compressionda ayar yap tizleri biraz yükselt kaydet.Nasıl seviyorsan öyle ayarla.
  • En iyi ayar tüm değerlerin 0 olduğu durumdur.
  • bence yazılımdan çok analog ekolayzır daha güzel ses verir..

iyi bir equalizer ayarı nasıl olmalıdır..?

• dostum sen eq ı bilgisayara mı bagladın????nasıl yani??
  • eq nası bağladın
  • o oraya nasıl bağlanmış ya :S
  • üstteki arkadaşa bravo valla iyi iş başarmış :)
    ben aldığım en düzgün sesi aşağıdaki ayarlarla alıyorum

• axxis dost..:) yorgunrap_17 arkadaşlarım nedir bunda şaşılacak
    zaten 12v ile çalışıyor psu dan besledim ses girişini ses kartından alıp yine çıkışı ses kartına verdim böylelikle arkadan direk jakla kolonlardaki sesi ayarlamış oldum..
  • ben doğal sesten yanayım. ekolayzır sesi bozuyo bence.
  • bugün dijital decoderim geldi coax'dan dinledim bayağı bi net çıkmaya başladı sesler dinlediğim şeylerde önceden hiç duymadığım sesler olduğunu ve eq bass bost vb ayarların aslında ses kalabalığı yapmaktan başka bir işe yaramadıklarını açıkça gördüm.sub'dan biraz ayarı yükselttim şimdiye kadar bilgisayarda hiç dinlemediğim kadar temiz bas ve kaliteli tiz alıyorum :))) dvd izlerken ise konuşanların nefes alışlarını bile duymak beni oldukça etkiledi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: necoinside

axxis dost..:) yorgunrap_17 arkadaşlarım nedir bunda şaşılacak
    zaten 12v ile çalışıyor psu dan besledim ses girişini ses kartından alıp yine çıkışı ses kartına verdim böylelikle arkadan direk jakla kolonlardaki sesi ayarlamış oldum..

çok beyendim abi eline sağlık...
  • ya hadi eq yu pc ye bağladın elektriği 12V psu dan aldın da ordaki küçük eq monitörü ne eq nun kendi monitörü mü yoksa dışardan mı taktın kısaca bi anlatırsan bende denemeyi planlıyorum da
  • oradaki monitör pc den ayarlanmalı cfont programından Yapmış olduğu LCD paneldir ona cpu sıcaklığı falanda koyuluyor...
  • FLAT ..
  • merhaba bence gereksiz bir tartışma ama tavsiye vede öneriler denenebilir ona lafım yok kimse yanlış anlamasın

sadece benim düşüncem dinlenilen müzik türüne göre değişir bir rock -pop veya jazz her neyse herkezin tercihi ona göre yapılmalı

ben eski klasik müzikleri yane sanat müzikleri dinliyorum vede türkü bunlarda fazla bass açamazsının çünkü buralarda ritmik bass yoktur

mesela bunu zeki mürenden azize veya kahır mektubu parçalarını dinleyin tabiki önerimdir kimse alınmasın tabiki burda kullanılan
    ses sistemide önemlidir.. saygılarla

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.