Şimdi Ara

İTÜ Yapay Zeka vs Hacettepe Bilgisayar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
2
Favori
11.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gözum kapali boun makina yazardim. Hatta koc geriliyor gelmez de koc makina yazardim. Bir ihtimal gelebilir koç kimya muh bilemedin koç kimya yazar cs çapı yapardim bunu yapan insan gordum ortalamasi da 3dü koç için gayet yapilir. 2.7k siralamayi ziyan etmeyin yapay zeka yerine bari ehb yazin derim ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mertovski53 M kullanıcısına yanıt

Dediklerin çok güzel bölümler cidden zorla sevmeye falan çalışıyorum şu an ;/ Köklü güzel yerler var bu sıralamalarda fakat mesela yapay zeka alt başlıklarını okuduğumda bile heyecanlanıyorum ee’ye bakınca tık yok. Yapay zekaya yl’den ilerlemek daha mantıklı gibi sanki…

• jenkem kullanıcısına yanıt

Object oriented programming dersini ekstra almam gerekecek onu not almıştım. Yine de enteresan geldi programı hazırlarken bu kadar önemli bir dersi neden koymamışlar acaba

• pandie kullanıcısına yanıt

Bilmem hocalara sormak gerek

e secmeliye koyunca ne ki problem? istiyosan secebiliyosun sonuçta. hiç koymasalar o zaman elestirebilinirdi bence

• Sıralamamız çok yakın hocam, ben zaten hedefim de bilgisayar olduğu için Hacettepe CENG düşünüyorum. Yapay zeka gibi cs içerisindeki spesifik bir kısmın lisans programı olarak sunulması pek etik değil, ayrıca zamanında geleceğin mesleği diye açılıp balon gibi patlayan "otomotiv mühendisliği (bu da makineden spesifize edilmiş bir örnek iş)" tipi bir kaderi olabileceğinden endişeliyim. Hacettepe de bu arada 2-3 yıl önce labları vs yeniledi, akademik kadrosunun da top tierlardaki ekürilerinden ciddi bir eksikleri yok.

• Mithrandir. kullanıcısına yanıt

Sorun zaten orada seçmeli olması. Diyelim ki oraya giden adam yazılımın y sinden anlamayan birisi eminim yüzde 90 öyle. Şimdi bu kişi bütün seçmeli derslerini yapay zekayla alakalı alanlarda seçti object oriented seçmedi. Sonra bu arkadaş yapay zekadan soğudu diyelim yazılım geliştirme alanına kayma istedi ama o da ne türkiyedeki çoğu yazılım firması object oriented paradigması ile çalışır sebebi ise genelikle piyasada ya c# .net platformu yada java platformu kullanılır. Hadi bunları geçtim bu arkadaş bölümde zaten yazılım müh ile alakalı ders görmedi sadece veri ile alakalı ne bir yazılım mimarisi üzerine bilgisi olacak design patternler, solid principles, test driven design hak getire :) O yüzden bu tarz bölümlerden uzak durun yoksa bunları öğrenmek için çok zaman harcarsınız bunları bilgisayar müh yada yazılım müh rahatça öğrenebilirsiniz çünkü seçmeli olarak yüzde 70 vardır

• adam puanına heba etme boğaziçi makina yaz diyor ya hahaahahahahha :DDDDDDDDDDD böyle sala*lardan tavsiye falan almayın

• Etik olup olmamakla ne alakası var?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Bu kadar çok araştırdığına göre hocam sizin içinizde ukde kalmış bu bölüm. Öyle mi hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryo41

Bu kadar çok araştırdığına göre hocam sizin içinizde ukde kalmış bu bölüm. Öyle mi hocam :)

ben de yazılımla uğraşıyorum 3 yıldır ve kendi çapımda bir şeyler yapıyorum o yüzden araştırıyorum

---------------------

şimdinin geleceği alanında yazılım bilmeyen kalmayacak ve bunu doğru kullananlar başaracak 

oop yapay zeka bölümünde seçmeli olmalı zaten. ne alakası var

• Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt

Bilmiyorum bana saçma geldi dün gece gtü mezunu 10 yıllık yazılımcı abi vardı yayın açıcam diyen ona katılıp orda birsi söyledi bende oop seçmeli dedim o bile saçmalık olduğunu söyledi.

devopscu çünkü o.

• hayatimda bu kadar sacma bir yorum gormedim.2021 yilinda adama yapay zeka secme git makine sec diyorsun sirf bogazicinin sisirilmis siralamasi yuzunden sonra da gidip ehb oneriyor bir de  

o acilan oop dersinin giris seviyesi oldugunu dusunmuyorum.zaten oop veya functional programming cogu dil anlatilirken beraber isleniyor.o acilan dersin ise oop un gelismis kullanimlarina yoneliktir bence.yoksa sadece secmeli oop vererek nasil deep learning,ai gibi kavramlar islenir ki? zaten c++ kullanimi gereken alanlar cok fazla yani biraz mantikli dusunursek sadece secmeli olmayacagini anlayabiliriz bence.

• Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt

oop ile yapay zekanin alakasi yok mu?   

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.