Şimdi Ara

İTÜ ODTÜ Derslerini izlemek istiyorsanız

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
8
Favori
2.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/c/METUOpenCourseWare/videos
    https://www.youtube.com/channel/UCIVA2XY8_y2bI4UlXgH6nPw

valla reisler ben diyeyim cok zor :D

HAVACILIK UZAY MÜHTEN BİR DERS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 5 Temmuz 2020; 10:25:49 >

• Genelde telaffuzu iyi ve güzel ders anlatan insanların videolarını koyarlar. Bu sebeple tümevarım yapmanızı önermem. Hazırlığı geçtikten sonra dersi anlamakta çok zorlanacağınızı da sanmam, terminolojiyi zaten kitaplardan, ödevlerden ve sınıfta duyarak öğreneceksinizdir zaten. Odtü'deki her hocanın ingilizcesinin iyi olmadığının garantisini verebilirim, bilkentin de öyle. Hatta şunu da söyleyeyim, Cornell gibi yerlerde doktora yapmış hocaların ingilizcesi bile o kadar güzel olmayabiliyor ne yazık ki (ortalama üstü oluyor tabi, hoş Türkiye'de yaşıyoruz mükemmel ingilizce konuşmalarına gerek var mı bilmiyorum). İtü, odtü, boun, bilkent, koç, iyte gibi yerlerde kalite farkının olması gerektiğini düşünyorsunuz ama gerçekten çok büyük farklar yok. Tercih zamanında genellikle önceki nesilin bir bildiği vardır düşüncesiyle hareket ediliyor. Bi miktar doğruluk payı da var ama bunlarla çok takıntılı olmamak lazım.
    Başlık sahibinin koyduğu videoya çok zor demiş. Daha linear algebra, multivariable calculus vs. görmediniz ve yabancısınız. Genelde işleri zorlaştıran hocaların sınav hazırlayışları ve okuma biçimleri oluyor. Neyse, her bölümde zevkli konular var ve umarım sıkılmadan çalışmalarınıza devam edebileceğiniz bölümleri seçersiniz.
  • Bilkent de aynı şekilde paylaşıyor derslerini oraya da bakabilirsiniz.

Ayrıca İTÜ'nün videolara baktım da oldukça kaliteli duruyorlar, yazmadan geçmeyeyim dedim.
  • Bizim okulun videoları yayınlanalı daha çok olmuyor ve bence de kaliteli ama bu özenle çekilirse her dersin eklenmesi çok uzun sürer. Tabii bu benim tahminim. Bu sürenin ne kadar uzayacağı sadece dersleri anlatan değil fakültelerdeki yetkili hocalarımıza da bağlı.
  • faydalı up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oğlum adamın telafuzu ne kadar iyi,izlerken Avrupa'da ders alıyorum zannettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuco-00 -- 5 Temmuz 2020; 14:36:9 >
  • odtüdeki öğretmenlerin ingilizcesi şahane. övülmesinin nedenini şimdi anlayabiliyorum. itüyle dil açısından gerçekten oldukça büyük fark var. itünün hocalarına ısınamadım inşallah videolardaki hocalardan başka hocalar da vardır.
  • Okuyanlar ingilizce dersi nasıl anlıyorlar
    Sanırım çok zorlanacağım o konuda
  • mesajım bulunsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Odtulu hoca çok iyi

• https://www.youtube.com/watch?v=FLS8ppMaEUk&list=PLaLOVNqqD-2G5r_IDOWj3nodAO-nxVfEi&index=34

Bu da Bilkent econ, Refet Gürkaynak. Videolar 10 yıllık sanırım
  • Genelde telaffuzu iyi ve güzel ders anlatan insanların videolarını koyarlar. Bu sebeple tümevarım yapmanızı önermem. Hazırlığı geçtikten sonra dersi anlamakta çok zorlanacağınızı da sanmam, terminolojiyi zaten kitaplardan, ödevlerden ve sınıfta duyarak öğreneceksinizdir zaten. Odtü'deki her hocanın ingilizcesinin iyi olmadığının garantisini verebilirim, bilkentin de öyle. Hatta şunu da söyleyeyim, Cornell gibi yerlerde doktora yapmış hocaların ingilizcesi bile o kadar güzel olmayabiliyor ne yazık ki (ortalama üstü oluyor tabi, hoş Türkiye'de yaşıyoruz mükemmel ingilizce konuşmalarına gerek var mı bilmiyorum). İtü, odtü, boun, bilkent, koç, iyte gibi yerlerde kalite farkının olması gerektiğini düşünyorsunuz ama gerçekten çok büyük farklar yok. Tercih zamanında genellikle önceki nesilin bir bildiği vardır düşüncesiyle hareket ediliyor. Bi miktar doğruluk payı da var ama bunlarla çok takıntılı olmamak lazım.
    Başlık sahibinin koyduğu videoya çok zor demiş. Daha linear algebra, multivariable calculus vs. görmediniz ve yabancısınız. Genelde işleri zorlaştıran hocaların sınav hazırlayışları ve okuma biçimleri oluyor. Neyse, her bölümde zevkli konular var ve umarım sıkılmadan çalışmalarınıza devam edebileceğiniz bölümleri seçersiniz.
  • Vezhack2 kullanıcısına yanıt
    +1

• Yav biz bunu nasıl anlayacağız ki? Tırsmaya başladım şimdi. Okula gidip kalmayalım sonra. Oysaki proficiency atlamayı düşünüyordum.

• hvl00 kullanıcısına yanıt
    Ben atlamıştım ve herhangi bir eksiklik hissetmedim. Ama üniversitede geçireceğim süre azaldı tabi :(((
  • Wut is Giriş W kullanıcısına yanıt
    Hocam hayata çabuk atılmak iyi bir şey değil mi ben mezun olduğum için daha fazla geç kalmak istemediğim için atlamayı düşünüyorum. Yoksa belki okurdum.

• Özellikle matematik dersini anlatanların çoğu öğrencilerini hem konu anlatımı hem de ilgi alaka açısından çok tatmin eder.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.