Şimdi Ara

İTÜ - Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği (Robotik-Elektrik-Elektronik-Bilgisayar ilgisi olanlar) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
26
Favori
78.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 0nur!

Dostlar selam. Sorumla dalga geçmeyin çünkü gerçekten çok uzağım olaylara :)

Tercih robotunda İTÜ Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği için YENİ ibaresi var. Neden böyle?

Bölümün adı Kontrol Mühendisliği idi. Şimdi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği oldu. O yüzden yeni gözüküyor bölüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [Zat-ı Muhterem]

quote:

Orijinalden alıntı: 0nur!

Dostlar selam. Sorumla dalga geçmeyin çünkü gerçekten çok uzağım olaylara :)

Tercih robotunda İTÜ Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği için YENİ ibaresi var. Neden böyle?

Bölümün adı Kontrol Mühendisliği idi. Şimdi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği oldu. O yüzden yeni gözüküyor bölüm.

ingilizce yazmıyor ama inglizce mi türkçe mi
  • %30 ingilizce olması gerek. Ama Itü de %30 da olsa istersen tüm dersleri ingilizce alabiliyorsun bildiğim kadarıyla. %30 mecburi
  • quote:

Orijinalden alıntı: [Zat-ı Muhterem]

%30 ingilizce olması gerek. Ama Itü de %30 da olsa istersen tüm dersleri ingilizce alabiliyorsun bildiğim kadarıyla. %30 mecburi

aynen öyleymiş o yüzden %30ları da yazdım zaten
  • Sıralaman kaç,Kontrol mü yazdın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Secxdx

Sıralaman kaç,Kontrol mü yazdın ?

her şey yazdım kontrolde içlerinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: peseq

quote:

Sıralaman kaç,Kontrol mü yazdın ?

her şey yazdım kontrolde içlerinde

Alıntıları Göster
    İtü kontrol mühendisliği kazandım çok bi bilgim yoktu konu hakkında internette bilgi çok kısıtlı buradan biraz bilgi verir misiniz bölüm nasıldır iş imkanlarını şirketleri yazmışsınız ama her mezun olan çalışacak bi işe bulabiliyor mu bide en düşük ve en yüksek maaş ortalama kaç civarı olur

• Bende bu sene kazandim arkadaslar robotik teknolojilere meragim yuksek mekatronik mi bu mu derken bunu one yazdim ve geldi yardimci olacak okuyan arkadaslar varsa pm atabilir mi
  • Tebrikler, bolum hakkında itü aktüel,beesphysics gibi facebook gruplarından daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Maaş konusu not ortalamanız da fena değilse 2000tlden aşağıya başlamazsınız.proje gruplarına kuluplere dahil olun. Kendinizi geliştirin. Diploma belli başlı kapıları açar geri kalan soz sizdedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord_general

Tebrikler, bolum hakkında itü aktüel,beesphysics gibi facebook gruplarından daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Maaş konusu not ortalamanız da fena değilse 2000tlden aşağıya başlamazsınız.proje gruplarına kuluplere dahil olun. Kendinizi geliştirin. Diploma belli başlı kapıları açar geri kalan soz sizdedir.
    H.olsun yazacaktım yazmadım bu arada Elektrik kontrolü geçmiş sıralamada
    Kontrol hak etmediği yerde keşke tanıtımı fazla olsa .İTÜ uçakla aynı yerde olması lazım.ÖSYM tanıtımını iyi yapamadı On numara bölümün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Secxdx -- 24 Temmuz 2014; 9:56:31 >
  • Secxdx kullanıcısına yanıt
    sıralamalara nereden baktınız hocam var mı şuan internette mühendisliklerde acayip düşüş olmuş
  • absolutizm A kullanıcısına yanıt
    http://www.osym.gov.tr/belge/1-21913/2014-osys-yerlestirme-sonuclarina-iliskin-sayisal-bilgi-.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Secxdx -- 23 Temmuz 2014; 19:21:35 >
  • quote:

http://www.osym.gov.tr/belge/1-21913/2014-osys-yerlestirme-sonuclarina-iliskin-sayisal-bilgi-.html
    Kazanan bütün arkadaşları tebrik ediyorum. Foruma tercih döneminden sonra girip zamanında sorularınızı yanıtlayamadığım için özür dilerim. Ama bölüm ile ilgili birçok bilgiyi ilk sayfada gayet uzunca vermiştim.

Geçen yaz ASELSAN'da staj yaptım ve çok ama çok tatmin edici bir stajdı. Kontrol Mühendislerinin direk kontrol mühendisliği olarak çalışacağı biriminde staj yaptım. Bu birim SST( Savunma Sistem Teknolojileri) birimiydi. Burada birçok kontrol çalışması yapılmaktaydı. Benim staj konum, Kundağı Motorlu Hava Savunma Topunun Yan Eksen Hareketinin Pozisyon Kontrolü üzerineydi. Gerçek sistem ile olan test çalışmalarına da katıldım, hatta çalışma alanım direk üretim sahasında olduğu için tankın yanındaydım her zaman . Mühendisler gayet genç ve azimli insanlardı. Normal bi devlet dairesinde biran önce saat gelsin de gidelim havası yerine, "dur abi şunu da deneyelim o bitince" kafasında olan bir sürü istekli mühendis vardı.
    Çalışma ortamı olarak askeri disiplinde olur zannettim ama tam tersi bir özel firma nasıl ise aynen öyleydi, kılık kıyafette tek yasak şort giymekti :D, onun dışında küpe takıp uzun saç sakalla dolaşsanız bile kimse birşey demio(zaten böyle de olmalı bence :)).

Bunların dışında son 3 dönemdir hep derslerin projeleri oldu. Bu projeleri lab.larda çalışarak gerçekledik. 3. sınıfa kadar pek laboratuvar çalışmamız yoktu kontrol ile ilgili çünkü ana kontrol dersleri 3. sınıfın 2. döneminden itibaren başlıyordu, ama başladıktan sonra çok zevkliydi. Hatta derslerin hepsi çok zevkli olduğu için en yoğun ve en zor dönemlerim olan bu 3ün 2. dönemi ile 4ün birinci dönemi ortalamamı yükselttim :D. Ders programında bulunan Endüstriyel Kumanda Sistemleri, Kontrol Lab.,Control System Design Project, Servo Motorlar, Süreç Kontrolü, bu derslerin hepsini gerçek projelerde gerçekledik. Bu derslerin projeleri için ders dışındaki vakitlerim laboratuvarda projeleri uygulamakla geçti. Toplamda 5 laboratuvarı aktif olarak kullandım.

Bunları anlatmamın sebebi şu: Koskoca 3 yıllık bir eğitimin sonuçlarını gerçekten gördüm. Mezun olduğumda bana kontrol ile ilgili bir iş yapmam istendiğinde rahatlıkla yapabilecek haldeyim.

Bölümden mezun oldum ama Çap yaptığım bölümü bitiremediğim ve 1 yılım daha olduğu için hala öğrenciyim , o nedenle bir işe girip şu kadar maaş alıyorum diyemeyeceğim ama işe giren arkadaşlarımdan edindiğim maaş bilgileri net 2500+ şeklinde. Tabi Aselsan gibi firmalarda maaş 3000TL+ 3 ayda bir çift maaş=ayda 4000TL .

Tekrar bütün kazananlara hoşgeldiniz diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XMERTCANAVAR2X -- 24 Temmuz 2014; 3:44:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: XMERTCANAVAR2X

Kazanan bütün arkadaşları tebrik ediyorum. Foruma tercih döneminden sonra girip zamanında sorularınızı yanıtlayamadığım için özür dilerim. Ama bölüm ile ilgili birçok bilgiyi ilk sayfada gayet uzunca vermiştim.

Geçen yaz ASELSAN'da staj yaptım ve çok ama çok tatmin edici bir stajdı. Kontrol Mühendislerinin direk kontrol mühendisliği olarak çalışacağı biriminde staj yaptım. Bu birim SST( Savunma Sistem Teknolojileri) birimiydi. Burada birçok kontrol çalışması yapılmaktaydı. Benim staj konum, Kundağı Motorlu Hava Savunma Topunun Yan Eksen Hareketinin Pozisyon Kontrolü üzerineydi. Gerçek sistem ile olan test çalışmalarına da katıldım, hatta çalışma alanım direk üretim sahasında olduğu için tankın yanındaydım her zaman . Mühendisler gayet genç ve azimli insanlardı. Normal bi devlet dairesinde biran önce saat gelsin de gidelim havası yerine, "dur abi şunu da deneyelim o bitince" kafasında olan bir sürü istekli mühendis vardı.
    Çalışma ortamı olarak askeri disiplinde olur zannettim ama tam tersi bir özel firma nasıl ise aynen öyleydi, kılık kıyafette tek yasak şort giymekti :D, onun dışında küpe takıp uzun saç sakalla dolaşsanız bile kimse birşey demio(zaten böyle de olmalı bence :)).

Bunların dışında son 3 dönemdir hep derslerin projeleri oldu. Bu projeleri lab.larda çalışarak gerçekledik. 3. sınıfa kadar pek laboratuvar çalışmamız yoktu kontrol ile ilgili çünkü ana kontrol dersleri 3. sınıfın 2. döneminden itibaren başlıyordu, ama başladıktan sonra çok zevkliydi. Hatta derslerin hepsi çok zevkli olduğu için en yoğun ve en zor dönemlerim olan bu 3ün 2. dönemi ile 4ün birinci dönemi ortalamamı yükselttim :D. Ders programında bulunan Endüstriyel Kumanda Sistemleri, Kontrol Lab.,Control System Design Project, Servo Motorlar, Süreç Kontrolü, bu derslerin hepsini gerçek projelerde gerçekledik. Bu derslerin projeleri için ders dışındaki vakitlerim laboratuvarda projeleri uygulamakla geçti. Toplamda 5 laboratuvarı aktif olarak kullandım.

Bunları anlatmamın sebebi şu: Koskoca 3 yıllık bir eğitimin sonuçlarını gerçekten gördüm. Mezun olduğumda bana kontrol ile ilgili bir iş yapmam istendiğinde rahatlıkla yapabilecek haldeyim.

Bölümden mezun oldum ama Çap yaptığım bölümü bitiremediğim ve 1 yılım daha olduğu için hala öğrenciyim , o nedenle bir işe girip şu kadar maaş alıyorum diyemeyeceğim ama işe giren arkadaşlarımdan edindiğim maaş bilgileri net 2500+ şeklinde. Tabi Aselsan gibi firmalarda maaş 3000TL+ 3 ayda bir çift maaş=ayda 4000TL .

Tekrar bütün kazananlara hoşgeldiniz diyorum

Alıntıları Göster
    Hocam ne ile ÇAP yapıyordunuz merak ettim? Ayrıca EHB'den elemanlar var mıydı ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathamphetamine -- 24 Temmuz 2014; 3:53:34 >

• XMERTCANAVAR2X kullanıcısına yanıt
    Tebrikler hocam,siz olmsanızda Kontrolcü arkadaşlar baya bilgi verdi.Kontrol seçmesem de bölüm süper bölüm.Ama siz uç örnekmişsiniz :D.Bölüün Tanıtımını yapmanız lazım ki millet bilgilensin.Yanlış biliyorlar bölümü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathamphetamine

Hocam ne ile ÇAP yapıyordunuz merak ettim? Ayrıca EHB'den elemanlar var mıydı ??

Uçakla yapıyorum ama bu zevk meselesi gereklilik değil . EHB'den tabi ki vardı, aselsan elektronik fabrakası sonuçta ,

quote:

Dediklerinde haklısın, çok büyük bi tanıtım sıkıntısı var bölümümüzün. Bu dönem laboratuvarda yaptığımız projelerin videolarını çekip siteye koyma projesi vardı ama aşırı yoğun olduğundan bi türlü olmadı. Bölümün tam olarak ne iş yaptığını ancak videolar anlatabiliyor, 4 yıl sonunda bunu farkettim.Bu sene kesinlikle bölüm tanıtım videolarını kendim hazırlayacağım.

• Kazanan arkadaşları tebrik ediyorum. Bölümüm tavan ve taban puanları sanki düşmüş gibi. Sıralamada kaç bine denk geliyor. Benim zamanımda makinanın tabanı ile aynı puandı.
    İTÜ - Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği (Robotik-Elektrik-Elektronik-Bilgisayar ilgisi olanlar)
  • XMERTCANAVAR2X kullanıcısına yanıt
    http://www.youtube.com/watch?v=w2itwFJCgFQ Hocam İtü elektrikten böyle sistemleri geliştiren 1 grupta bulunabilirmiyim.İtüroda sanki daha basit sistemler geliştiriyorlar(Sumo/cizgide yürüyen robot/Labirent) Bunlar kolay gözüküyor (tam bilmesem de) :)
    Attığım videoda özellikle
    1)suyun devrilmemesi
    2)Kanatları kopsada dengede kalması
    3)11.26 da elle yönetme sistemi
    baya ilgimi çekti bu sistem zor;ama siz yapabilirmisiniz (kaynak olsa elinizde) bir de grupta.Elektrik+Kontrol yüksek okusak yapılır mı (bir grupta)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Secxdx -- 24 Temmuz 2014; 22:49:28 >
  • boQ7niz kullanıcısına yanıt
    geçen sene 13800le kapattı bu sene 16600lere düştü sıralama olarak
  • quote:

http://www.youtube.com/watch?v=w2itwFJCgFQ Hocam İtü elektrikten böyle sistemleri geliştiren 1 grupta bulunabilirmiyim.İtüroda sanki daha basit sistemler geliştiriyorlar(Sumo/cizgide yürüyen robot/Labirent) Bunlar kolay gözüküyor (tam bilmesem de) :)
    Attığım videoda özellikle
    1)suyun devrilmemesi
    2)Kanatları kopsada dengede kalması
    3)11.26 da elle yönetme sistemi
    baya ilgimi çekti bu sistem zor;ama siz yapabilirmisiniz (kaynak olsa elinizde) bir de grupta.Elektrik+Kontrol yüksek okusak yapılır mı (bir grupta)

Bu videoda yapılan iş üst seviyede bi iş ama iyi bi ekiple ve düzenli bir çalışmayla neden yapılmasın?

Üniversitede bölüm seçiminde tabiki de doğal olarak sadece o bölüm ile ilgilenmeniz gerekiyor hissine kapılabilirsiniz ama üniversiteye gelince görüceksiniz ki son sınıflar dışında normal dönemde bir sürü boş vaktiniz var. Bu boş vakitlerinizde ne öğrenmek isterseniz yapabilirsiniz. Bizim nesiller çok şanslı, internete ne yazarsak çıkıyor. Aslında sadece internetten araştırarak, kütüphane kaynaklarını vb. kullanarak dışarıdan bir bölüm okumak bile mümkün. O nedenle elektrik müh. oldun diye kontrol işini illa yüksekte öğrenmek zorunda değilsin .

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.