Şimdi Ara

İTÜ - Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği (Robotik-Elektrik-Elektronik-Bilgisayar ilgisi olanlar) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
442
Cevap
26
Favori
78.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: [Zat-ı Muhterem]

Bölüm iş tanımı olarak çok ilgiumi çekiyor fakat baktığım onca yerde mezun olduktan sonra iş bulma imkanı ve ücret hakkında -aşağı yukarı da olsa- tatmin edici bi bilgi bulamadım.Bilgi verirseniz sevinirim.

Benim bildiğim mezunlar her türlü alanda çalışıyor. Otomasyon şirketlerinde , otomotiv şirketlerinde ve savunma sanayide çalışan tanıdıklar var. Ford teknik gezisinde bizle çok ilgilendiler. Bu sene mezun olacaklarla felan mulakat yaptılar. Thy giren mezun var, yazılım üzerine çalışacakmış orda. Aselsan artık kontrol mühendisi diye iş alımı yapıyor. En önemli çalıştığımız alan ise otomasyon. Otomayon da manyak para var diyorlar. Daha iyi bilgi için,http://www.kontrol.itu.edu.tr/mezun.php buradaki görüşleri okursun, ben bile heyecanlanıyorum:):)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim de niyetim İtü kontrol'e girmekti ama bu sıralamayla olmayacak gibi. İngilizce'nin kapatılması kötü oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boQ7niz

quote:

Bölüm iş tanımı olarak çok ilgiumi çekiyor fakat baktığım onca yerde mezun olduktan sonra iş bulma imkanı ve ücret hakkında -aşağı yukarı da olsa- tatmin edici bi bilgi bulamadım.Bilgi verirseniz sevinirim.

Benim bildiğim mezunlar her türlü alanda çalışıyor. Otomasyon şirketlerinde , otomotiv şirketlerinde ve savunma sanayide çalışan tanıdıklar var. Ford teknik gezisinde bizle çok ilgilendiler. Bu sene mezun olacaklarla felan mulakat yaptılar. Thy giren mezun var, yazılım üzerine çalışacakmış orda. Aselsan artık kontrol mühendisi diye iş alımı yapıyor. En önemli çalıştığımız alan ise otomasyon. Otomayon da manyak para var diyorlar. Daha iyi bilgi için,http://www.kontrol.itu.edu.tr/mezun.php buradaki görüşleri okursun, ben bile heyecanlanıyorum:):)

Alıntıları Göster
    quote:

Teşekkür ederim bilgi için. (=
    Hayırlısı bakalım. Karar vermek cidden zor. Ama çok ilgimi çeken bi bölüm (=

• quote:

quote:

Teşekkür ederim bilgi için. (=
    Hayırlısı bakalım. Karar vermek cidden zor. Ama çok ilgimi çeken bi bölüm (=

Tanıtım günlerine gel, daha detaylı bilgi alırsın. Ben gitmiştim 2010'da fakülteyi felan gezdirmişlerdi.

• Kazanan kontrolcüleri görelim. Kaçla girdiniz, kafanıza takılanlar varsa sorabilirsiniz.

• 8700 mf4 itü kontrolü kazandım herkese selamlar bir sene hazırlıktan sonra ordayım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer3714

8700 mf4 itü kontrolü kazandım herkese selamlar bir sene hazırlıktan sonra ordayım :D

Tebrikler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

8700 mf4 itü kontrolü kazandım herkese selamlar bir sene hazırlıktan sonra ordayım :D

Tebrikler.

Teşekkürler bizim gibi kontrole yeni girenlere tavsiyelerinizi bekleriz..
  • quote:

quote:

quote:

Tebrikler.

Teşekkürler bizim gibi kontrole yeni girenlere tavsiyelerinizi bekleriz..

Hazırlığı kesin boş geçirme. İngilizce'yi orda çok iyi öğrenmelisin. Otokon kulubüne katılabilirsin. Eğitimleri oluyor, c, microcontroller gibi. Onlara katılıp kendini geşiltirebilirsin. Bende şuan üçüncü sınıfa geçtim. Keşkelerim oldu. Mesela yaz okulunda ders almamak gibi. Birinci sınıfın ikinci döneminde rahat AA getirebilecek dersler alabilirdim. Yaz okulunda ikinci sınıfın birinci döneminden iki ders alabilirdim, diferansiyel ve ingilizce. Birde bizim bir bölüm dersi var, bu tüm bölüm derslerinin ön şartı gibi, onu keşke birin son döneminde alsaydım, erken bitirme muhabbeti yapabilirdim. Hazırlığı verimli geçirmeye çalış.

• Evet, bu seneki mezunlar işe girmeya başlamışlar. Çok sağlam firmalardalar, örnek olarak Ford, Siemens, AVL, Emerson, THY. Benim duyduklarım bunlar. Yeni girenler ne gibi yerlerde çalışacaklara dair fikir olur.

• quote:

Bende orayı kazandım birader hayırlı olsun
  • yeni kazananlara hayırlı uğurlu olsun :)
  • quote:

Evet, bu seneki mezunlar işe girmeya başlamışlar. Çok sağlam firmalardalar, örnek olarak Ford, Siemens, AVL, Emerson, THY. Benim duyduklarım bunlar. Yeni girenler ne gibi yerlerde çalışacaklara dair fikir olur.

Pm e bakar mısın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurt dışında çalışma olanakları nasıl ? Almanya'da ne derece iş bulabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reo*

Yurt dışında çalışma olanakları nasıl ? Almanya'da ne derece iş bulabilirim ?

Makine mühendliği ve elektronik mühendislerinin son sene seçmeli dersleri ile kontrol mühendisi olabilmektedir. İtü'deki kontrol mühendisliğisi ise eğitimi temelden ve detaylı vermektedir. Kontrol dalını seçen elektronikçi ve makinacıdan daha iyi kontrol bilmektedir. Kontrol mühendisliğinde, çeşitli seçmeliler kendini geliştirmen çok önemlidir. Endüstriyel otomasyon, elektrikli ulaşım sinyalizasyonu, elektrikli kumanda sistemleri dersleri ile otomasyon alanında kendini geliştirebilir.

Yurt dışında çalışma olanağı vardır. Bildiğim kadarı ile mezunlar Almanya'da yüksek lisans için seçebiliyorlar. Siemens,Rockwell ve ABB gibi büyük firmalar bölümü desteklemektedirler. Yurt dışında bu şirketlerde çalışma imkanın olabilir.

• bu bölümü yazmak istiyorum ama içimdende hep bi ytü bilgisayar geçiyor hangisini seçmeliyim sizce
  • Rigsby kullanıcısına yanıt
    Senin eğilimlerin onlar hakkında seçim sağlayacaktır. İtü mi Ytü mü dersen. İtü derim. Ama şöyle bişi var. Mesela YTÜ mekatronik mühendislğinde bölüm öğrenciler için staj yerleri ayarlayabiliyor. Mercedes, thy teknikle anlaşma yapmışlar. Kendi öğrencilerine ayrıcalık var. Ytü mekatroniğin sitesinden görebilirsin. İtü kontrol'de ise pek rastlayamadım buna. Okulun labında staj imkanı sağlanabiliyor, bu iyi yönü olabilir.

Eskiden İtü^de bilgisayar ve kontrol mühendisliği varmış, sonra ikiye ayırmışlar. Eğer itü ye gelirsen, çift anadal yapıp, hem kontrol hem bilgisayar mezunu olabilirsin. Bunun için ortalamanın sağlam olması lazım.

Okulların tanıtım günlerine gidip yerinde öğrenmen faydalı olur.
  • quote:

Senin eğilimlerin onlar hakkında seçim sağlayacaktır. İtü mi Ytü mü dersen. İtü derim. Ama şöyle bişi var. Mesela YTÜ mekatronik mühendislğinde bölüm öğrenciler için staj yerleri ayarlayabiliyor. Mercedes, thy teknikle anlaşma yapmışlar. Kendi öğrencilerine ayrıcalık var. Ytü mekatroniğin sitesinden görebilirsin. İtü kontrol'de ise pek rastlayamadım buna. Okulun labında staj imkanı sağlanabiliyor, bu iyi yönü olabilir.

Eskiden İtü^de bilgisayar ve kontrol mühendisliği varmış, sonra ikiye ayırmışlar. Eğer itü ye gelirsen, çift anadal yapıp, hem kontrol hem bilgisayar mezunu olabilirsin. Bunun için ortalamanın sağlam olması lazım.

Okulların tanıtım günlerine gidip yerinde öğrenmen faydalı olur.

Hocam Kontrol kapanmış İtü kontrol ve otomasyon olmuş puanlar sıfırlandı tercihi mantıklı yapmak lazım yeni açılmış statüsünde.

• Secxdx kullanıcısına yanıt
    Kontrol kapanmış derken sadece bölümün ismi değişti. Birde ders planında birkaç değişklik oldu. Bu değişiklikde bana sorarsanız çok iyi oldu. Çünkü kontrolculer olarak bölüm derslerine biraz geç başlıyorduk ve iyi başlıyorduk:) Onu biraz dağıtmışlar gibi görünüyor, gelenler için rahatlayacağını umuyorum. Son sene ve 6.dönemin seçmelilerine güzel dersler gelmiş. Bayağı eğlenceli duruyor. Aviyonik sistemler olsun, görüntü işleme dersi olsun. Keşke ben girdiğimde değişseydi bu program.
  • boQ7niz kullanıcısına yanıt
    Kontrol mü elektrik mi mantıklı hem iş olarak hem de ders olarak kolaylık açısından sadece fikir olarak araştıracağım.İtü de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Secxdx -- 1 Temmuz 2014; 23:50:39 >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.