Şimdi Ara

İtü'de makina-bilgisayar geçiş veya çap

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgiaayar çok istiyordum ama gelmiyor bazı insanlar da makina yaz bilgisayara çap yaparsın falan dediler. Biliyorum çok zor ve yorucu ama fikir olarak merak ediyorum. İtünün sayfasını gezdiğimde bilgisayar için makina direk söylenmemiş ama en altta tüm mühendislikler yazmış. Benim sorum itü makina-bilgisayar çapına imlan tanıyor mu bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapmanız mümkün tabii ama İTÜ şartlarında iki tane birbiriyle alâkası olmayan bölümde çift anadal yapmak için "çok zor ve yorucu" tanımlamaları hafif kalabilir. Bilgisayar'ı tam bilemiyorum elbette fakat Makine bölümü ciddi biçimde ağır.

Bilgisayar Mühendisliği'ni daha çok istiyorsanız ilk sene derslerinizi sıkı tutup yatay geçiş yapmanız çok daha mantıklı olacaktır.
  • Teşekkür ederim kardeşim

• çap yapmak çok zor iş. ben ee okuyom bilgisayar çap yapmayı düşünüyodum, yemedi.
  • iTÜ makina ve İTÜ bilgisiyar.

İkiside ödevleri bol olan sınavları bol olan iki bölümdür. Bilgisayar mühendisliği geçen sene sadece iki kişiyi yatay geçiş ile kabul etmiş. 3.77 ve 3.56 ortalamalı iki kişi geçmiş. Makina da yüksek ortalama yapmak zordur. Diğer bölümlerden de Bilgisayar mühendisliğine geçmek isteyen kişiler olacaktı. Seçeceğin yol bana gör zor bir yol.
    Buradan kontrol edebilirsin.

http://www.sis.itu.edu.tr/tr/cyy/
  • bilgisayarla çap yapmak için ilk sene 3,5 üstü ortalama yapman lazım. Ayrıca dersler tamamen farklı. İmkansız birşey yani
  • Itu bilgisayar cap kontenjani 4 kisi sadece

..

3 kontenjan ee fakultesindeki bolumlere (ehb, kontrol otomasyon, elektrik) ayrilmis, 1 kontenjan ise tüm diger bolumlere.

Yani ee fakultesinde degilsen onca kisiden sadece 1 sansli kisi otu bilgisayarla cap yapabiliyo

http://www.sis.itu.edu.tr/tr/capprg/BB.html

• Allah kolaylık verirsen. Bitiren kişiler var. Şu an MIT de hoca. Sertaç Karaman, yanlış hatırlamıyorsam Makina ve bilgisayar bitirmişti itüde. Sen niye olmayasın?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.