Şimdi Ara

İTOPYA' dan alışveriş yapmayı düşünenler içeri. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
16.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rx 580 de bile en yüksek ayarlarda 50-60 altına düşmemesi lazım.
    Ayarların olduğu ekran görüntüsünü paylaşabilir misin bakalım.
  • yıl olmuş 2019 hazır kasa mı alınır ?

Parçaları tek tek alıp toplayacaksın bir başkasının paketini açtığı ürünün sıfır, tamir görmüş olup olmadığını nereden bileyim ?
    Parçaların bekaretini ben bozmak istiyorum
  • İtopyadan sayısız alışverişim olmuştur. Bugüne kadarda sıkıntı yaşamadım , elektronik aletler konusunda şanslıyım
    İtopya ilk zamanlar iyiydi ve ucuza gidiyordu kaldı ki müşteriyle daha çok ilgileniyordu ama ne yazık ki artık itopya sadece yayıncılara sponsor olarak bedavaya mal verip onlara reklam yapar bir firma oldu artık . Son alışverişimde verde parayı git artık modunda çalışanlar , zaten elden alırken bile biraz yavaş çalışan bir çalışan kesmi var arap gibiler içleri geçmiş miskin miskin çalışıyorlar , online alışveriş kesinlikle yapılmayacak bir firma forumda çok konusu açıldı zaten geldi gelmedi geç geldi .
    İmkanı olan arkadaş inventus ( anadolu yakası koşuyolunda ) Sinerji ( anadolu yakası altunizade ) bu iki firmaya bakabilir ve itopyayla aralarındaki gözle görülen farkıda hissedebilir .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam geçmiş olsun. Üst sınıf sayılabilecek bir sistemde güncel olmayan oyunlarda bile FPS drop yaşamak tam ölüm. Bence direkt tüketici hakem heyeti ile görüş. Uğraşamam, firma halletsin falan dersen paran boşa gider sistemi de öyle kullanmak zorunda kalırsın.
  • Alışveriş yapmadım daha önce ama şuan bilgisayar topladığım için kasa, psu, ups, fan, gibi parçaları buradan alacaktım. 2 3 tane mail attım bir geri dönüş yok. Telefonla ulaşılamıyor. Anladım ki iletişim imkanı yok arkadaşlarla. Daha ürün almadan bunlar yaşanıyorsa ileride bir sıkıntı olduğunda derdimizi anlatabileceğimiz bir kişiye ulaşamayacağımızı düşündüm.

Elektronik alışverişimi mümkün olduğunca mağazadan yapmaya çalışırım ancak bazı parçalar şehrimde bulunmadığından mecburen online alışverişe yöneldim. Ancak bu durum beni tamamen uzaklaştırdı kendilerinden. Reklamlar her yerde ben de bu şekilde tanıdım ancak müşteri iletişimi en önemlisi. Sonradan araştırma yaptım insan gibi görüşüp bilgi alabildiğim bir siteden verdim siparişimi.

Dediğim gibi bir alışverişim olmadı. Belki mağazada farklıdır ya da alışveriş yapan kişiler memnundur. Ancak destek mail adresi verip müşteri hizmetleri olarak buraya yönlendiriyorsan bir zahmet atılan maillere cevap vereceksin. Dalga geçen boş mailler vardır mutlaka ama bu ihtiyacı olanı ve gerçekten derdini açık açık anlatan kişiyi görmezden gelmeye bahane olamaz.

Alışveriş yapmak isteyenler bu durumu dikkate alsınlar.

• İtopya şikayetleri çoğaldı bende baya okudum kendilerine bir çeki düzen vermeliler.
  • 9 Mart'ta verdiğim 4 parça ürün dün (19.03.2019) elime ulaştı.

Aldığım ürünlerden Corsair Hydro 115i Pro RGB sıvı soğutucunun daha öncesinden kutusu açılmış. Youtube'dan izlediğim kutu açılış videolarına baktığımda benim ürünün içindeki parçaların hiç biri ambalajlı poşetinde değildi. Vidalar kutunun içinde her yere dağılmış haldeydi. Hazır macunu koruyan plastik parça yoktu. Macun deforme olmuştu (neredeyse silinmiş). Ve başka şeyler işte... Diğer 3 parça üründe her hangi bir sıkıntı yoktu.

Ürünü yarın geri yollayacağım. Umarım sıkıntı çıkarmadan değişim yapıp açılmamış kutusunda bir ürün gönderirler. Bu gibi durumlar her firmada yaşanabilir (tabi açılmış ürün göndermeleri kabul edilemez) ama önemli olan müşteri memnuniyeti kısmıdır.

Bakalım zaman ne gösterecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nothingtodeclare

İtopyadan sayısız alışverişim olmuştur. Bugüne kadarda sıkıntı yaşamadım , elektronik aletler konusunda şanslıyım
    İtopya ilk zamanlar iyiydi ve ucuza gidiyordu kaldı ki müşteriyle daha çok ilgileniyordu ama ne yazık ki artık itopya sadece yayıncılara sponsor olarak bedavaya mal verip onlara reklam yapar bir firma oldu artık . Son alışverişimde verde parayı git artık modunda çalışanlar , zaten elden alırken bile biraz yavaş çalışan bir çalışan kesmi var arap gibiler içleri geçmiş miskin miskin çalışıyorlar , online alışveriş kesinlikle yapılmayacak bir firma forumda çok konusu açıldı zaten geldi gelmedi geç geldi .
    İmkanı olan arkadaş inventus ( anadolu yakası koşuyolunda ) Sinerji ( anadolu yakası altunizade ) bu iki firmaya bakabilir ve itopyayla aralarındaki gözle görülen farkıda hissedebilir .
    5.3e işlemciyi nasıl attınız helal : )

• DersuuUzala D kullanıcısına yanıt
    Vatan'a bağlamışlar anlaşılan. İkinci eli kaktır gitsin. Kargocunun önünde baksaydınız, hemen tutanak tutturup iade ederdiniz.
  • Tar Goroth kullanıcısına yanıt
    custom sıvı sogutma + delid + Direct Die + EKWB-Velocity RGB - Full Nickel Block
    2 adet 360mm xe edition radiator
  • Inventus önerileri gelmiş. Bende bir ani anlatayım anakart aldık üstünde ki pini arkadaş yamultmus aradık makro fotoğraf istediler. Daha sonra döndüler isterseniz msi dan ürünün kalite kontrol fotoğraflarını isteyip kontrol edebiliriz ama bu şekilde ürün çıkmaz dediler. isterseniz bize yollayın arkadaşlarımız düzeltmeye çalışıp denesinler eliniz de ki ıslemci veya başka parçalara zarar vermemiş olursunuz dediler. Ellerinden gelen her seçeneği sunuyorlar.

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    4 ürünü büyükçe bir kutuya koymuşlardı ve o büyük kutuda herhangi bir darbe veya hasar yoktu zaten. Tutanak tutmamı gerektirecek bir durum söz konusu değildi.

Dediğim gibi bu tarz durumlarla her firmada karşılaşabilirsiniz maalesef. Önemli olan sonrasında müşteri memnuniyeti açısından alacakları tutum. Asıl samimiyetleri o zaman belli olacaktır zaten.

Ürünü dün yolladım. Ellerine geçsin, geri dönüş yapsınlar durum ile ilgili o zaman buradan yeniden yazarım.
  • DersuuUzala D kullanıcısına yanıt
    21 Mart'ta geri gönderdiğim ürün ellerine 26 Mart Salı günü geçti. Ürünü incelemeleri falan 1 hafta buldu. Tabi bu 1 hafta içerisinde 3-5 kez aradım. Çoğu zaman telefonlarına ulaşılamıyordu. Neyse 2 Nisan Salı günü kendilerine ulaştığımda aynı gün içerisinde yeni ürünü yollayacaklarını söylediler. Ürünü bir sonraki gün kargoya vermişler.

5 Nisan yani bugün itibari ile kargo elime ulaştı. Kargodan çıkar çıkmaz eve kadar gitmektense arkadaşımın berber dükkanına gidip ürünün kutusunu açtım.

Ama o da ne!!! Ürünün radyatöründen çıkan 1 kablonun işlemci üzerine monte edilecek aparat ile olan bağlantı noktası kırıktı. Ve parçanın içerisinde bulunan poşet ambalaj sıvı içerisindeydi. Ürünü hemen kargo ile geri yolladım.

9 Mart'ta ilk siparişini verdiğim ürün neredeyse 1 ay olmasına rağmen halen elimde değil. Sistemimin diğer parçalarını monte ettim kasaya ve soğutucunun gelmesini bekliyorum halen.

Sistemimdeki diğer ürünlerin doğru çalışıp çalışmadığını bile bilmiyorum. 14 günlük iade ve değişim süreleri de geçti haliyle. Beni böyle mağdur ettiğiniz için teşekkürler itopya.

Bir daha asla itopya'dan alış veriş yapmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: DersuuUzala

21 Mart'ta geri gönderdiğim ürün ellerine 26 Mart Salı günü geçti. Ürünü incelemeleri falan 1 hafta buldu. Tabi bu 1 hafta içerisinde 3-5 kez aradım. Çoğu zaman telefonlarına ulaşılamıyordu. Neyse 2 Nisan Salı günü kendilerine ulaştığımda aynı gün içerisinde yeni ürünü yollayacaklarını söylediler. Ürünü bir sonraki gün kargoya vermişler.

5 Nisan yani bugün itibari ile kargo elime ulaştı. Kargodan çıkar çıkmaz eve kadar gitmektense arkadaşımın berber dükkanına gidip ürünün kutusunu açtım.

Ama o da ne!!! Ürünün radyatöründen çıkan 1 kablonun işlemci üzerine monte edilecek aparat ile olan bağlantı noktası kırıktı. Ve parçanın içerisinde bulunan poşet ambalaj sıvı içerisindeydi. Ürünü hemen kargo ile geri yolladım.

9 Mart'ta ilk siparişini verdiğim ürün neredeyse 1 ay olmasına rağmen halen elimde değil. Sistemimin diğer parçalarını monte ettim kasaya ve soğutucunun gelmesini bekliyorum halen.

Sistemimdeki diğer ürünlerin doğru çalışıp çalışmadığını bile bilmiyorum. 14 günlük iade ve değişim süreleri de geçti haliyle. Beni böyle mağdur ettiğiniz için teşekkürler itopya.

Bir daha asla itopya'dan alış veriş yapmam.
    14 günlük süre geçti gözüyle bakmayın hocam. Önce bir firma ile görüşün. Eğer kabul etmezler ise aynen böyle açıklayıcı şekilde hakem heyetine yazın.
    Ben kasa ve işlemci satın aldım. Telefon açıp kargoların indirim sebebiyle geç kalacağını söylediler. Tamam dedim problem değil. Ertesi gün 2 ürünü de teslim aldım.
    Hemen bir mail atıp işlemci oyun kodunu istedim. Ertesi sabah ta oyun kodunu verdiler.
    Bu elektronik bazen şans işi gerçekten. Bu zamana kadar hiç bir firma ile sıkıntı yaşamadım.

Şöyle de bir artım olabilir. Ben manisa büyükşehir belediyesi hukuk müşavirliğinde çalışıyorum. Tüm ürünlerim bu adrese geliyor.
    Belki işyerimden ötürü ekstra özen gösteriyor olabilirler.

• vc1903 kullanıcısına yanıt
    14 günlük süreyi anakart, işlemci, ram...vb. gibi diğer bileşenlerim için yazmıştım. Yani diğer bileşenler 2 haftadan uzun süre oldu elime ulaşalı ama bilgisayarı kullanamadığımdan bir sorunları, sıkıntıları var mı bilemiyorum şuan.

Diyelim ki soğutucum geldi. Ama anakartımda ya da ram lerde sıkıntı oldu. 14 günlük iade işlemini başlatmak yerine servise gönder derdi ile uğraşacağım. Bir de servisi bekle falan derken öyle bir sürü zaman geçecek. Umarım o tarz bir sıkıntı çıkmaz diğer bileşenlerde.

Sıvı soğutucuyu her türlü iade alacaklarını düşünüyorum. O konuda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Keşke biz de hukuk bürolarında çalışsaydık da bizim ürünler de kısa sürede sorunsuz bir şekilde gelseydi. :)
  • quater0s Q kullanıcısına yanıt
    8 gb ram eklemeniz gerekiyor çift bellek olması gerek kapasiteden ziyade ryzen olduğu için. bide soğutma performansını kasa içindeki hava akışını kontrol etmeniz gerek

• Bende buradan alışveriş yapacaktım dedim şikayetvar'a bir bakayım..Son 3 aydır yazılan yorumların %95'i ürünü gönderdik diyorlarmış ürün gitmiyormuş..Telefonu da açan yokmuş müşteri hizmetlileri yokmuş.1 kişi değil 2 kişi değil.Hep aynı yorum mu olur.Bugun telefonla müşteri hizmetlilerini arayayım dedim telefonu açan olmamasını bırak telefonda Dııt sesi bile gelmiyor. :) Şimdi hangi normal insan gidip hala bu siteden alışveriş yapar gönül rahatlığıyla.Ürünlerde çok ucuzdu.Yazık oldu.Birkaç arkadaşım buradan alışveriş yaptı halbuki sanırım son aylarda firmaya birşeyler olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rifatcinaroglu -- 10 Haziran 2019; 14:41:9 >
  • Klavye bozulmustu garantiye yolladilar. Sonra bana ddgisim mi iademi diye sordular. Drgisim demistim. Degistirip bana yenisini yollamislardi. Ilginc valla. Demekki durum kotuye gidiyor. Son ands kurtardik demek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Klavye bozulmustu garantiye yolladilar. Sonra bana ddgisim mi iademi diye sordular. Drgisim demistim. Degistirip bana yenisini yollamislardi. Ilginc valla. Demekki durum kotuye gidiyor. Son ands kurtardik demek.
    Bende dün monitör alıyordum Samsung Quantum Dot modelini.684tl indirim vardı bu üründe.Hemen kartı çıkartım alışverişi tamamla dediğimde Sistemde arıza var yazısı çıktı alışverişi tamamlayamadım.Bugun öğlende arayayım bilgi arayım site ne zaman düzelir diye soracaktım sanki telefon numaraları bile gitmiş.Çalsa açan olmasa neysede çalmıyor bile.Bende direkten dönmüşüm sanırım :)
  • Bir haftadır itopya şikayetlerini okuya okuya karnıma resmen ağrılar girdi bayramdan 2 gün önce forumda ekran kartında büyük indirim var dediler girdim sistemin 4 temel parçasını 4800₺ verdim aldım ama cidden sonrasında şikayetleri okuyunca acaba benide arıcaklarmı iptal için yada ürünler hasarlımı kusurlumu gelicek vs diye resmen şiştim itopya bana bari düzgünce gönder şu sparişleride valla söz her yerde senin için çok güzel şeyler yazıp çizicem

İTOPYA' dan alışveriş yapmayı düşünenler içeri.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.