Şimdi Ara

İtina ile moral bozulur(morali iyi olan gelmesin)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
5.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaş Katar dan göndermiş. 2 senedir falan orada. Sürekli araba değiştiriyor. Klasik al satcı.

Tr de olsa benim kazandığımın yarısı kadar ancak kazanır. Orada 5.aracını almış. Volvo xc90, maserati, Nissan patrol, forester ve harley davidson motor.

Moral bozmak yok, 2023 e kadar ya sabır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yabancı ülkelerde genellikle arabalar oldukça ucuz şaşılacak şey değil.....instagramda bir grup arabaseverlerin olduğu bir chatte Mustang s197,2017 Subaru outback,1991 Camaro z28 be bir Lincoln mark VIII si olan bir adamla tanışmıştım ona burda o arabaların burda dünyanın parası olduğunu söylediğimde çok şaşırmıştı
    Konuda kim Katar hakkında bir şey yazdı ki?

Konu şu, arabalara erişimimiz çok zorlaştı. Şaka gibi ötv oranlarımız var. Aynı mesleğe, aynı diplomaya sahip insanlar diğer ülkelerde daha kolay araba alabiliyor. Konu bu. Bana ne Katar daki hayat şartlarından. İlgimi bile çekmiyor. Ben ülkemizi Almanya'ya da tercih etmem, etmedim de. 3500euro civarı teklif geldi iki yerden, kabul etmedim. Ama konumuz bu değil.
    Tr acınacak durumda diye Katar ideal bir ülke olmuyor. Arabayla ömür geçmez. Bana ortadoğuda jet verseniz yine batı avrupada minimal bir yaşamı tercih ederim. Demek istediğim buydu. Eminim katarda yaşasaydım gözüme bir sürü olumsuzluk batardı. O kadar para içinde yüzen adamların eğitim sistemi, adalet, refah gibi konularda sıralamarda adı bile geçmiyor. Sadece kişi başına düşen gelirde görüyorum isimlerini.

Her Almanın Maserati alabileceğini sanmıyorum. Yarısı dediğiniz gibi istemese bile yarısı isterdi öyle bir arabaya binmek. Ama belli ki girdiğin borca ve yürütme masraflarına değmiyor hayat kalitenden kısmak. Şahsen ben de sırf Maserati bineyim diye bir şeylerden kısmak istemezdim. Münih gibi şehirler hariç ortalama maaşlar genelde net 2bin euro. Maserati ne kadar bilmiyorum ama ikinci el 30bine vardır sanırım. Şimdi çift maaşken böyle bir araba alınabilir ama belki yaptığın etkinliklerden gittiğin tatillerden kısman gerekecek. Arabayı almakla da bitmiyor yürütme masrafı da var. Belki egea(tipo?) değil ama aynı yaş aralığında focus astra filan düşünebilirdim. Hem ekonomik hem de sürüşü keyifli arabalar. Aylık 5-6bin net alsaydım o zaman neden olmasın derdim.
    Zaten aracın insana üstünlük sağlamasına gerek yok. Maalesef Türkiye'de araba hava atma aracı olarak kullanılıyor, o yüzden insanlar istiyor ki sadece bende olsun, tek olayım, farkım olsun. Bende yoksa kimsede olmasın. Clio parasına maseratiye binmesi tamamen hayat kalitesi ve standardıyla alakalı. Kaliteli, güvenli, donanımlı arabaya binmek lüks olmamalı. İyi arabaya binmek herkesin hakkı. Sadece belli bir kesimin değil.
    Moralim bozulmadı. Bişeylere ne kadar kolay ulaşırsan o şeyin değeri zor ulaştığındaki kadar değerli olmaz. Türkiyede herkes oradaki gibi maseratilere, lambolara biniyo olsaydı o araclar insanların gözünde clio dan corolladan farksız olurdu. Tıpkı orda olduğu gibi. O araçlar arkadasına bi üstünlük sağlamıyo çünkü %90ı o araclara biniyo zaten
  • Yabancı ülkelerde genellikle arabalar oldukça ucuz şaşılacak şey değil.....instagramda bir grup arabaseverlerin olduğu bir chatte Mustang s197,2017 Subaru outback,1991 Camaro z28 be bir Lincoln mark VIII si olan bir adamla tanışmıştım ona burda o arabaların burda dünyanın parası olduğunu söylediğimde çok şaşırmıştı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu ülkede ne yaparsan yap ilk %1’de olacaksın. Lgs’de yks’de de böyle iş hayatında da böyle. Etrafı iyi koklayıp ona göre pozisyon aldın mı biraz da omurgan zayıfsa hop %1’desin! Sonra tr’den iyisi yok. Hulooooghhhj

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moral bozulur.ama morali iyi okan gelmesin

• Moralim bozulmadı. Bişeylere ne kadar kolay ulaşırsan o şeyin değeri zor ulaştığındaki kadar değerli olmaz. Türkiyede herkes oradaki gibi maseratilere, lambolara biniyo olsaydı o araclar insanların gözünde clio dan corolladan farksız olurdu. Tıpkı orda olduğu gibi. O araçlar arkadasına bi üstünlük sağlamıyo çünkü %90ı o araclara biniyo zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Moralim bozulmadı. Bişeylere ne kadar kolay ulaşırsan o şeyin değeri zor ulaştığındaki kadar değerli olmaz. Türkiyede herkes oradaki gibi maseratilere, lambolara biniyo olsaydı o araclar insanların gözünde clio dan corolladan farksız olurdu. Tıpkı orda olduğu gibi. O araçlar arkadasına bi üstünlük sağlamıyo çünkü %90ı o araclara biniyo zaten
    Yalnız çok ufak bir sorun var yazdığında burada o Maserati'ye veya Volvo'ya hiç ulaşamıyorsun
  • Dark Territory kullanıcısına yanıt
    Üstünlük gibi kaygım yok. 1.6 xv yerine 2.5 forester a binmek isterdim ama ülkemize bile gelmiyor. Gelse fiyatını siz hayal edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: CapriceClassic

Bu ülkede ne yaparsan yap ilk %1’de olacaksın. Lgs’de yks’de de böyle iş hayatında da böyle. Etrafı iyi koklayıp ona göre pozisyon aldın mı biraz da omurgan zayıfsa hop %1’desin! Sonra tr’den iyisi yok. Hulooooghhhj

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Division Bell kullanıcısına yanıt
    hoşgeldin, bu aralar tatile sık çıkmaya başladın, sonu eyi olur inşallah...
  • Tr de insanlar neyi severse ona basarlar vergiyi, soda kola vs. gazlı içeceklere kadar ohooohoo..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brava 34 -- 27 Eylül 2020; 10:54:7 >
  • ÖTV oranı %220 imiş Maserati'nin. Bence %500 olmalı. Sonuçta zengin arabası.

• Moralim bozulmadı çünkü bunlar bildiğimiz şeyler. Yurt dışında arabalar bu kadar pahalı değil ve araba almak lüks sayılmıyor.

• Moralim bozulmadı, mağarada yaşamıyorum. 20 senelik Clio'ya binen bir Almanı daha çok kıskanıyorum bu bedevilerdense.
  • Ama onlar araba üretiyor ucuz olacak tabiciler gelmemiş. Hayret!
    2023 de bizde de ucuz olacak, uçacağız kaçacağız. Hatta, bütün dünya bize hayran olacak herşeyi bizden alacak. Ah ahh, bu cehape zihniyeti yok mu, hep onun pistiklerini temizledik şimdiye kadar. 2023 olsun bakın nasıl uzaya asfalt dökecez, özel araçla çıkılacak artık uzaya, elinin maskı anca mask takarak roket le cikar, biz uzayda oksijeni bile wifi ile alacaz, onlar uğraşsın tüp küp.

• Hayal edemediğin bile araçlara sahip olmayı istemez miydin? Tr de yaşıyorsun, en büyük tutkun otomobil ama yıllarca çalışıp egea alıyorsun. Acınacak durumdayız. Mesele kimseyi kıskanmak değil burada. Tr de iş bulamayıp gidiyorsun, iki senede böyle araçlara binebiliyorsun.

20yıllık clio ya binen almanın da pek farkı yok. İstese alır eminim. Aylık 30bin mercedes bmw satılan ülke.

• XC90 hayalim
    Ama bu olsa tadından yenmez güzelim be

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Bence de araba almayı tercih etmediği için 20 yıllık arabaya biniyordur. Zaten onların bizdekş gibi araba tutkusu yok, arabaya lüks diye bakmıyorlar.

• Bunu da paylaşmak istedim

• jestercat J kullanıcısına yanıt
    Adalet bu işin neresinde? Adında adalet geçen parti de sizin gibi düşünüyor. Adaletin a sı yok. Sonra zenginler, iş bulanlar kaçıp gidiyor, terk ediyor bu boktan düzeni. Ülkenin ekonomisi de seviyesi de düşüyor. Sonra da salak salak ötv zammı yer dururuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Karkoc43

Moral bozulur.ama morali iyi okan gelmesin
    Ben niye gelmiyorum onu anlamadım

Neden dışladın şimdi beni

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.