Şimdi Ara

İtalyanca mı İspanyolca mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir anda italyanca merakım başladı.Öğrenilmesi zor olmayan ve telaffuzu da kolay bir dil diye söyleniyor. İtalyanca mı İspanyolca mı diye düşünmeye başladım ve Ankara da bu kursları veren sadece 3 yer buldum.Gitmiş olan ya da diller hakkında fikir verecek olursanız çok memnun olurum. Tamamen heves üzerine gitmeyi düşünüyorum.
    Teşekkürler..

• Merhaba,

Her iki dil de gerçekten çok güzel ve çok keyifli diller. Her ikisi de gerek telafuz gerek öğrenim bakımından çok zor olmayan bir yapıya sahip. Benim tavsiyem önce ispanyolca öğrenmeniz. Çünkü günümüzde özellikle iş hayatını da düşünürsek İspanyolca çok daha geçerli bir dil. Gerek Avrupa gerekse Kuzey ve Latin Amerika’da talep gören bir dil. İngilizcenin yanında bilmeniz çok büyük bir artı olur. Kaldı ki İspanyolca ve İtalyanca yapı olarak benzerler. Yani birini öğrendikten sonra diğerini öğrenmek çok daha kolay olur. Bence önce ispanyolca sonra da italyanca öğrenin. Ankara için değil ama İstanbul için Cervantes enstitusunu önerebilirim.

İyi günler, iyi çalışmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMockingbird -- 5 Kasım 2017; 18:12:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara'da nereye baktınız hocam ben İspanyol kültüre gittim 3 ay sonra tekrar kurs açacaklarını söylediler açıkçası kitaplar da hoşuma gitti sanırım orada başlarım ocak gibi.
    Dil konusuna gelince İtalyanca'nın bir geçerliliği yok sanıyorum fazlasıyla.
  • Her iki dilide kursta öğrendim İstanbul için İtalyanca İtalyan kültür de İspanyolca da Cervates de tavsiyem İspanyolca ya önem vermen İŞ hayatında daha çok işine yarar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentyasar

Her iki dilide kursta öğrendim İstanbul için İtalyanca İtalyan kültür de İspanyolca da Cervates de tavsiyem İspanyolca ya önem vermen İŞ hayatında daha çok işine yarar
    İspanyolca kursunda Cervatesten memnun kaldınız mı? Bazı sitelerde eleştirenler olmuşta ben ispanyolca kursuna başlamayı düşünüyorum yakın zaman pek bir bilgim yok bu konuda bana tavsiye ve öneriniz ne olur acaba
  • TR_Asker kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın mesajı daha yeni gördüm;ögretmenden ögretmene çok degişiyor,Cervantes biraz daha konular yogun işleniyor ve kurallar çok sıkı devamsızlık vs..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.