Şimdi Ara

It (2017) | Bill Skarsgård (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
4
Favori
13.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Korku filmi değil arkadaşlar o beklenti ile gitmeyin. Gerilim filmi. Ayrıca bazı şeyler çok yüzeysel geçilmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maximum_Carnage

Doğru. Kitapta çocukken IT'in inine girdiklerinde "tünellerde kaybolmayıp yollarını bulmak için aralarındaki bağı kuvvetlendirmek ve herkesi bir araya getirmek" adına Beverly diğer altı arkadaşıyla sırayla cinsel ilişkiye giriyor. Kitaptaki bu sahne çok konuşuldu tartışıldı aslında, King'e sorulunca çocukluktan yetişkinliğe geçiş anı ve bu ikisinin buluşması diyor; insanların kitapta o kadar çocuk katliamı varken bu seks sahnesine takılmasına şaşırıyor ama bana kalırsa da savunulur bir yanı yok. Hem bağ ve yol bulma muhabbetinin bir mantığı yok hem de Beverly karakterine saygısızlık gibi oluyor biraz, babasının onun hakkında söylediği şeyi de haklı çıkarıyor ister istemez ki çocuk grup seksi fikrine girmiyorum bile.

Kitapta seks fikri de bir anda alakasız bir şekilde Bev tarafından ortaya atılıyor zaten, belki çocukluk masumiyetinin sona erip yetişkinliğe geçişi vurgulamak istedi ama o haliyle de gereksiz, rahatsız olanı da çok haliyle. Alakasız olmak kadar aptalca da bir fikir, açıkçası ilk okurken çok şaşırmıştım ve King'in de bunu kitabına koyup tepki almasına şaşırmasına hala şaşırıyorum.

----

Bu arada blu-ray sürümü Director's Cut olarak gelecekmiş ve sinema sürümüne ek 15 dakika daha olacakmış. Belki bu filmde görseydik iyi olurdu diyeceğimiz hikaye unsurlarının bazılarını o sahnelerde görebiliriz bir umut.

Önceki mesajda da yazmayı unutmuşum ama bu filmde de bir öykünün filme dönüşürken Hollywood'laşmasından bir kez daha kaçamadık.
    Pennywise Bill'i aldığında Bill'in "beni bırakın siz gidin, ben sizi buraya soktum zaten" klişesi ve ardından bırakmayıp aralarındaki bağı vurgulayışları, Beverly'nin öpülüp kendine gelmesi, sondaki Bill-Bev öpüşmesi
    derken ne zaman vazgeçilecek bunlardan ya da daha doğru bir deyimle vazgeçildiğini görebilecek miyiz merak ediyorum. Kitabı hiç okumayan biri için bile bu tarz sahnelerin ve ucuz korkutma yöntemlerinin King'in kaleminden çıkma olmadığı o kadar belli ki.

Bunların dışında da filmi çok daha iyi yapabilecek temel bazı şeyler orada duruyor ama nedense kullanmamayı ve derinleşmemeyi tercih etmişler; film de yer yer acelesi varmış ve bazı sahneleri birbirinden kopuk kopuk olmak pahasına yüzeysel geçilmiş, bazı karakterler hiç umursanmamış ve çocukluk öyküleri de haddinden biraz fazla kırpılmış hissi uyandırıyor. Bu yüzden de aslında çok iyi olma şansı olan bir film ancak iyi ile yetiniyor zaten.

Jamaikaya hoşgeldiniz

Jamaikada bu dansı yapmayan kişileri dövüyorlarmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 16 Eylül 2017; 21:36:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam Stranger Things zaten bu kitaptan esinlendi.

• Filmi dün izledim. Fragmanlarını bile izlememiştim çünkü palyoçolar hiç ilgimi çekmez nedense. Ama film öyle bir atılıp tutuldu ki, korku filmi olmadığı gibi birde çocuk filmi çıkınca verdiğim paraya üzüldüm. Ama suç bende, araştırmam lazımdı.

Bu filmi korku filmi diye pazarlayanların.....
    Ağır gireceğim. Filmin korku filmiyle alakası yok. Hatta yer yer komikti. Korku filmi izlemek isteyenler The Conjuring'e bir baksın derim.
    Film kötü müydü? Eğer 15 yaşındaysanız muhtemelen değildi.
    Filmin nesini beğendim? Palyaço güzel oynamış animasyonlar falan da güzeldi.
    5/10 veriyorum çünkü bu kadar hype, bu kadar reklam ve aşırı rakamların altından böyle bir rezalet çıktığı için.

It (2017) | Bill Skarsgård

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 17 Eylül 2017; 8:3:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

18₺ ye cinemaximum kodu satanlar var forumda almayanı dövüyorlar 31₺ sinemaya mı verilir?

Bende de cinecity şifreleri var. Bir alana bir bedava. İlgilenen olursa haberim olsun. cinecity iki bilet 36 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wakara -- 17 Eylül 2017; 8:36:50 >
  • Yılın en iyi filmlerinden birisi
    8/10

• Kitabını şiddetle tavsiye ederim özellikle tam metnini bildiğin seni içine çekiyor.

• Tam metin baya uzun :)) ama bir başladın mı nasıl gittiğini inan bana anlamayacaksın. Eski basımını sanırım 4-5 kere okumuştum tam metni ise bir kere okudum ama bu aralar fena gazlandım sanırım yeniden başlayacağım :)))

İlk Pennywise'ın gözü yaşlı ama onunda dönemine göre performansı güzeldi gerçi bana hep McDonalds'ın palyaçosunu hatırlatıyor :))))
  • Kitap tabi daha sert ve ötesinde özellikle detaylar falan alıp götürüyor. Henüz filmi izlemedim ama kitapdaki gibi olması mümkün değil.
  • McDonald's palyaçosunu hatırlatması normal, çünkü pennywise'ın esinlenme kaynaklarından bir tanesidir.

• mabovski kullanıcısına yanıt
    Doğru öyle birşey vardı zaten ilk yapımdaki Pennywise kitapta anlatılana daha benziyor.
  • Bir şey sorucam kitapta olan ve filmlerinde olmayan bir şey varmış . Rituel of Chud diye geciyormuş . Bu nedir ? chud ayini .

biraz detaylıca bahsederseniz sevinirim . Filme uyarlamaları zor felan diye okudum .
  • Imaxte mi izlenmeli yoksa normal mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riqus

Bir şey sorucam kitapta olan ve filmlerinde olmayan bir şey varmış . Rituel of Chud diye geciyormuş . Bu nedir ? chud ayini .

biraz detaylıca bahsederseniz sevinirim . Filme uyarlamaları zor felan diye okudum .

Öncelikle belirtiyorum ikinci filmde olma ihtimali yüksek o yüzden spoilera alıyorum. İkinci filmle ilgili spoiler istemeyenler bakmasın ama belli olmaz koymayabilirler ya da değiştirebilirler.

Bu Penny wise dediğimiz varlık öyle bildiğimiz gibi bir varlık değil. O bu dünyada verdiğimiz zararlarla ölen bir varlık değil. Ancient, kozmik bir varlık. Bu yaratığın izi ancak bu dünyadan, bu boyutumuzdan silinebiliyor. O da bu bahsettiğin ritüelle oluyor. Komik ki yapamamaları ögelerin korku filmine aykırı kaçacağı düşünmeleri olabilir. Çünkü turtle ve ismini unuttuğum bi varlıkla birlikte yapılıyor bu ve Macroverse geçiliyor. Yani bu tür boyutsal işlere girmek istemiyor olabilirler ya da Turtle falan meselelerine. Ama ben değiştirip yapacaklarını düşünüyorun ayrıca sebepleri de vardır muhakkak.

Bakalım neler yapacaklar öteki filmde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İronik Adam -- 17 Eylül 2017; 17:8:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İronik Adam

quote:

Bir şey sorucam kitapta olan ve filmlerinde olmayan bir şey varmış . Rituel of Chud diye geciyormuş . Bu nedir ? chud ayini .

Öncelikle belirtiyorum ikinci filmde olma ihtimali yüksek o yüzden spoilera alıyorum. İkinci filmle ilgili spoiler istemeyenler bakmasın ama belli olmaz koymayabilirler ya da değiştirebilirler.

Bu Penny wise dediğimiz varlık öyle bildiğimiz gibi bir varlık değil. O bu dünyada verdiğimiz zararlarla ölen bir varlık değil. Ancient, kozmik bir varlık. Bu yaratığın izi ancak bu dünyadan, bu boyutumuzdan silinebiliyor. O da bu bahsettiğin ritüelle oluyor. Komik ki yapamamaları ögelerin korku filmine aykırı kaçacağı düşünmeleri olabilir. Çünkü turtle ve ismini unuttuğum bi varlıkla birlikte yapılıyor bu ve Macroverse geçiliyor. Yani bu tür boyutsal işlere girmek istemiyor olabilirler ya da Turtle falan meselelerine. Ama ben değiştirip yapacaklarını düşünüyorun ayrıca sebepleri de vardır muhakkak.

Hocam biraz bahsedermisiniz ? biliyorum stephen king kitapları ve özellikle kara kule serisiyle bağlantılı ama elimdeki kitapları bitirmem gerektiği için daha Stephen king kitaplarına başlayamayabilirim .

Pennywise karakteri bildiğim kadarıyla Kara kule serisindeki Crimson King ile doğrudan bağlantılı .

Chud Ritueli ve macroverse az anlatırmısınız biraz şekli ve şemalı . Kusura bakmayın ama merak ettiğim için :) Kaplumbağa ile birlikte başka hayvanlar varmış galiba . Kaplumbağa maturin diye geçiyormuş .

• quote:

Orijinalden alıntı: İronik Adam

quote:

Alıntıları Göster
    Rituel Of Chud hakkında böyle bir tasvir buldum .https://i.pinimg.com/originals/4e/75/15/4e7515922f5479a678e65d019fc5e81f.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riqus -- 17 Eylül 2017; 21:7:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DinoCrocetti

+15 mi ? Korku unsuru yok sanırım

Bugün rasgele girdik bu filme basbaya korku filmi ama bir tane gözlüklü velet var on numara espriler yaptı baya güldüm filmi izlerken. Kısaca hem güldürüyor hem geriyor sevgiliyle ya da arkadaşla izlenecek bir film.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MessiTugi

Bu arada şimdiye kadar Stephen King'in 41 tane filmi vizyona girmiş

It (2017) | Bill Skarsgård

Daha bunun dizileri var.

Liste çok eksik...

Misal "Salem's Lot" nerede?

veya "Sometimes They Come Back"...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• John WICK kullanıcısına yanıt
    Korku filmiyse +15 olması komik değil mi ? Şimdi bu filmi lise 1e giden bir çocuk izlese gece nasıl uyuyacak ? Psikolojisi bozulmaz mı ? Saçma olmuş bence.Korku filmlerinin istisnasız +18 olması lazım.Millet sonra korkunç değil sanıp giriyor filme , sonra gece uyuyamıyorlar..Ama gidiyorlar içinde 2 tane kanlı sahne olan aksiyon filmini +15 yapıyorlar kardeşinle, yiğeninle vs. Giremiyorsun filme.Mesela paranormal acitivy'i +13 yapıp , deadpool'u +18 yapıyorlar.Saçmalıklar dönüyor cidden.

• Cok merak ediyorum ozellikle bu film icin it i nasil okuyorsunuz? Ayti olarak mi yoksa direk it diye mi?

Aklima takildi neden bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.