Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (270. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
7.990
Cevap
85
Favori
1.103.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstinaf mahkemesi kalemden dosyalar toplanmıştı gördüm itiraz geliyordu demekki sigortacılardan uzamasın diye yargıtaya gitti hepsi uyaptan dava dosyanıza bakın son gelen mesajta karar yazıyor herkezde aynı karar yazıyor oradan hangi dairede olduğunu görürsünüz yargıtay arayıp bilgi alabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dosyalar istinaf uzun sürdüğü için hepsini yargıtaya gönderdiler şuan hepsi yargıtayda uyaptan kontrol edin son gelen davadaki mesajı son kararda yazıyor yargıtaya gönderildiği hangi dairede olduğu da yazıyor

• uyap dan yargıtay'a gittiğini nasıl kontrol edebiliriz?.
  • ben 2 gün önce aradığım da yeni hukuk daireleri nin açıldığını 36. hukuk da olan dosyamın 49. hukuk'a taşındığını söylediler. Ayrıca 40'a yakın olan hukuk daireleri nin sayısı 66 ya çıkmış durum da.
  • Forumdaki bir çok kişinin davasi is hukuku ile ilgili.bildigim kadarıyla 36. Hukuk is davalarına bakmiyor.diger arakadaşın bahsettiği sigortacılar itiraz etti o yüzden yargıtaya gitti gibi bisi demis.ise iade davalari zaten yargıtaya gitmiyor .alacak davalari da belirli bi meblagi gecerse yargıtaya gitme hakkı oluyor.is mahkemelerinde yerelden sonra istinafin pas geçileceğini düşünmüyorum.hukuka aykırı olur

• 28. hukuktan 2018/18xx dosyam 47. hukuka 2020/3xx gönderilmiş.yeni adres 47. hukuk oldu. 4 yıl 28. hukuk da bekledikten sonra bakalım 47. hukuk ne kadar sürecek. bu gidişle mahkemeden emekli olacam.
  • İstanbul 11.Hukuk Dairesi'nin durumu hakkında bilgi sahibi olan var mı ?

• dyg85 kullanıcısına yanıt
    47. hukuk a atmışlar davanı bir kontrol et bir değişiklik var mı diye?
  • senay22 S kullanıcısına yanıt
    Vatandaş uyaptan bak karar ilamı varmı son eklenen dosyalarda

• İnterneten yeni yargı paketi yazın yeni gelem yasaları görebilirsiniz

• Bende baktım şimdi açık yazıyor hala, İnşallah hepinizin lehine kararlar çıkar. Bu gidişle bizim dava 2022'ye biterse iyi.
  • Sinanbrls S kullanıcısına yanıt
    Sana sıra gelmediyse bana zor 2019 2...
    Bu istinaf mahkemeleri geceli gündüzlü calışmadıkları sürece çok insan magdur olacaktır ve bu durumu gören bilen alacagı olan insanlar haklıda olsa istinafa gitmemesi için mecbur alacaklıyla anlaşmaya gidecektir adelet bunun neresinde faizi batsın burada 4 yıldır parasını bekleyen insanlar var şuda bir gerçek istinaf mahkemelerinde calışanlarda pasif zaman gecsin nasıl olsa paran tık diye yatıyor o dosyaları bekleyenlere ne olursa olsun cayını iç kahveni iç rahat rahat calışın aslında adeleti baltayan sizlersiniz yazıklar olsun benim bir kuruşum dahi sizlere gidiyorsa zehir gatran olsun..

• Forumdaki yorumlardanda anladığım kadarıyla, kendi avukatimda dahil, bu avukatların çoğu konuşmaktan, muvekkilini bilgilendirmekten aciz.

• Slm herkese dosyası karara çıkmış olan varmi aranızda

• cucuuu1978 C kullanıcısına yanıt
    merhaba benimde dosyam kapalı diyor tarihte 07-09 yazıyor. ama baska mahkemeye atıldığına dair bilgi yok. istinafa gidelide çok olmadı 05-03-2020 tarihinde gitmişti. merak içindeyim bilgisi olan bilgilendirirmi
  • senay22 S kullanıcısına yanıt
    işe iade ise çabuk sonuçlanır. alacak davasıysa baya uzun sürüyor mayıs/2018 gitmişti istinafa eylül/2015 davayı açmıştım. şimdi baya çoğalttılar istinaf mahkemelerini biraz daha hızlı ilerleye bilir. kaplumbağa vites yükseltti :) buradan gelecek parayı unut ona göre hesap yapma
  • Benim alacak davası sadece merak ettiğim niye istinaf dosyasında kapalı yazıyor uyapta. e devlette görünmüyor bile.
  • Tamam şimdi baktım dosya tekrar görünür durumda yalnız 48 icraya atmışlar yargıtaya falan gitmemiş birazda burada bekletecekler anlasilan

• benim de 36.bam da olan dosyamın numarası 2020/13.. lerdeydi. şimdi 49.bam da ve numarası 2020/33.. lerde. iyimi oldu kötü mü bilemedim?.
  • Bugün 29.hukuku aradım, 2017 alacak davalarından 250 kadar dosya olduğunu söyledi (Yalan) yıl sonuna kadar bitereceklermiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutay2455 -- 11 Eylül 2020; 17:46:6 >
  • 
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.