Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.989
Cevap
85
Favori
1.103.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun karara çıkmış umarım lehinedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mtnncl M kullanıcısına yanıt
    Benim de istinaf da olan dosyam dün itibariyle kapalı yazıyor. Adliyeyi aradım 36. bam da olan dosyam yoğunluktan ötürü 49.bam'a gönderilmiş.
    sizinki de büyük ihitmal yoğunluktan dolayı başka bir Bam'a gönderilmiştir.
  • Teşekkürler ..bu hiç aklıma gelmemişti..2 senedir 29.hukuk dairesinde ve hâlen 2017 dosyalari bakıyor lar...

• cucuuu1978 C kullanıcısına yanıt
    Aynen.2016 haziran ayında yerel mahkemeye gitti.Kısmen kabul gördü davam.İtiraz ettik istinafa gitti 2018 martta.Toplamda 4 sene oldu.İstinafa gideli de 2 buçuk sene :(((((((((
  • dyg85 kullanıcısına yanıt
    aynen benimde kısmen kabul gördü. fazla mesaileri saymadılar şahit de 1 tane polis zoruyla geldi.50 kişiden fazla adam vardı 1 şahit zor bulduk. sonra hepsini işten attılar benimle birlikte çalışan 1 kişi bile kalmadı hepsi kovuldu yada ayrıldı. dolar 2,6 tl idi şimdi olmuş 7,47 tl 3 katladı bende döviz de çalışıyordum kazansam bile adam karlı ( 10.000 tl= 3850 dolar... 3850 dolar şimdi 28.000 tl mahkeme masrafı tazminat felan 18 000 tl anca etse 10 000 tl gene cebinde kalıyor :DDD ) böyle bir düzendeki ülke de işveren niye tazminat versin ki.
  • Arkadaşlar mrb 2016 yılında açmış olduğum alacak davasını 2018 yılında yerel mahkemede kazandım 2018 aralıkta istinafa taşındı yerel mahkemede en azından uzakta olsa 3 4 ay ertelenen mahkeme gününü biliyorduk istinafra öle bi şansımız malesef yok en azından alabileceğimiz net bilgi yok benim 2016 hala devam ediyo belirsizliği benden önce olanlarda var ama anlamadığım 2018 de açılıpta parasını alanlar var 2019 öle hadi bunları ben torpilli diye algılıyorum kesin içerde bana göre tanıdıkları veya adamları var ben edevletten baktığımda 2 adet dosya görünüyordu 1 ilk dosyam bakırköydeki istinafta diye 2 28hukuk taki dosyam oda kartalda 28 hukuktaki dosyam ilk önce ön incekeme için atama bekliyordu sonra birden açık durumuna geldi bi gelişme var diye umutlandım ama gördümki herkesinki açık durumuna gelmiş ne hikmetse şimdi bakıyorum 2 dosyam olan 28 hukuktaki dosyam e devkette görünmüyo avukatım zaten bilgi vermeye aciz kimi diyo yoğunluktan ek mahkemeler açılıyo onlara kaydırıcaklar kimisi görünmesze karara çıkmıştır diyo net şu diyeceğimiz bilgi sahibi değiliz malesef tekrar merak ediyorum herkesin dosyası aynı durumdamı yada başına gelen varmı bilgi verirseniz sevinirim

• 6DEVREKLİ7 6 kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Mahkeme tarihlerimiz bile aynı ,benim dosyada açık durumuna geçti. Avukat desen aynı ..bilgi acizi. Beklemekten başka bi çare bulamıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 6DEVREKLİ7 6 kullanıcısına yanıt
    216 303 20 00 dahili (5283___5288)bu numaradan dosyanin durumu hakkında bilgi ala bilirsin.

• merhaba benimde 32.bam da dosyam var mart 2020 de istinafa gönderildi dün itibari ile kapalı diyor e-devlette de istinaftaki dosyam görünmüyor sadece icra dosyam görünüyor. acaba başka mahkemeyemi gönderildi yoksa bittimi meraktayım
  • Ankara bam 6 hukuk alacak davalarında sıra durumunu bilen varmı

• Hakankny kullanıcısına yanıt
    Malesef bilgi yok. Benimde 6. Hukuk 2019/7** 1.5 yıl oldu martda gitmişti

• Dün avukatım aradı dosya karara çıkmış dedi sonra edevletten baktim dosyaya dair hiç bir şey görünmüyor avukat 1 haftaya kadar lehte yada alehte belli olur dedi sonra uyapa girdim dosya açık görünüyor karşı tarafın bana açmış olduğu dava kapalı görünüyor şimdi sizlerde böle diyince herkes aynı durumda galiba öyle gibi geliyor bu arada 2018 istinaf gidiş 2 buçuk sene oldu

• Demir0180 D kullanıcısına yanıt
    Hangi daire de dosyanız merak ettim

• Arkadaşlar istinaf taki bütün dosyalar Ankara yargıtayına gitti istinaf mahkemesi es geçildi yargıtay da son karar verilecek dosyalar toplu olarak gittiği için düzenlenmesi zaman alır uyapta kaçıncı daireye gittiği yazıyor karar bu şekilde verildi bilgi almak isteyen ankara yargıtayı araya bilir uyapta kaçıncı dairede olduğu yazıyor dosyaların yargıtay gitme sebebi daha hızlı sonuç lanması

• Yani istinaf yerine temyiz bakacak dosyalara yargıtayı arayan arkadaşlar aldıkları sıra ve dire no bilgilerini burada paylaşırsa herkes için yararlı olur yarın arayabilirsiniz

• Ankara yargıtay da dosyalar

• Dosya kapalı olarak karar çıktı şeklinde ki durum bu dosyalar şu anda yargıtay da arayıp bilgi alabilir siniz

• Benim dosya 26 bam dan 9 icraya geçmiş bide bende durdurulmuş tehiri icra yazıyor sizdede aynımı uyaptan baktim

• Birde eğer yargıtaya gittiyse yandık 2 buçuk sene olmuştu 5 se tamamlar artik

• quote:

Orijinalden alıntı: Mjjj78nbnn

Arkadaşlar istinaf taki bütün dosyalar Ankara yargıtayına gitti istinaf mahkemesi es geçildi yargıtay da son karar verilecek dosyalar toplu olarak gittiği için düzenlenmesi zaman alır uyapta kaçıncı daireye gittiği yazıyor karar bu şekilde verildi bilgi almak isteyen ankara yargıtayı araya bilir uyapta kaçıncı dairede olduğu yazıyor dosyaların yargıtay gitme sebebi daha hızlı sonuç lanması
    Bu bilgiyi nerden aldınız ? Söylediğiniz yasaya uygun değil , istinafa gitmeden Yargıtay'a gidemez bir dosya , istinaftan karar çıktıktan sonra bile meblağ yanlış hatırlamıyorsam 50 bin TL altındaysa Yargıtaya gidemez. Yargıtay'a gitme sebebi olarak da hızlı çözüleceğini söylemeniz saçma olmuş , Yargıtay çok yoğun olduğu için istinaf mahkeme sayısı arttırıldı ve istinaf mahkemesinden çıkan kararlar kesin karar sayılıyor meblağ belli tutarın altındaysa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freed0mm -- 9 Eylül 2020; 9:35:4 >

• 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.