Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (271. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.989
Cevap
85
Favori
1.103.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 30.hukuktan çok yeni haber alan var mı ? Alacak davaları özellikle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • senay22 S kullanıcısına yanıt
    yeni değiştirdiler onu çok fazla olmadı önceden ön inceleme için atama bekliyordu. şimdi kapalı açık yaptılar. bende açık yazıyor. yen, düzenleme yaptılar kapalı açık yarın başka bir düzenleme yaparlar ayakta oturuyor çeviriler . ilk okul çocuğu gibi gece gündüz oynatırlardı. iyice çocuk oyuncağına çevirdiler 47. hukuk a gideli 1 hafta olmuş açık yazıyor 1 haftada 300 lü dosyalara mı geçtiler.
  • dosyanı havalandırmışlar evraklar çürümez iyi olmuş :)) benim dosya da küflenme var diye açık bırakmışlar :DDD
  • quote:

Orijinalden alıntı: bestlose

Forumdaki bir çok kişinin davasi is hukuku ile ilgili.bildigim kadarıyla 36. Hukuk is davalarına bakmiyor.diger arakadaşın bahsettiği sigortacılar itiraz etti o yüzden yargıtaya gitti gibi bisi demis.ise iade davalari zaten yargıtaya gitmiyor .alacak davalari da belirli bi meblagi gecerse yargıtaya gitme hakkı oluyor.is mahkemelerinde yerelden sonra istinafin pas geçileceğini düşünmüyorum.hukuka aykırı olur
    Valla sanki 1 tane deli konuşuyor , yok yargıtaya gidecekmiş , yok sigortacılarmış:) kendisi de olayı tam kavrayamamış bişeyler deyip duruyor:) size aynen katılıyorum.
  • ise iade davasinda 2.5 sene doldu .yasaya göre 4 ayda bitmesi gereken dava 3 . Seneye doğru gidiyor.bi de davayı kazanmak yetmiyor yok 10 gün içinde basvuracan ....yasa da ne şekilde başvurulacağımizi belirtmemisler ama genelde noter kanalıyla başvuracakmışız bu ne be....Ben 10 gün içinde başvuracam is veren bir ay icinde cevap verecek tam tersi olması lazım degilmi.mahkemelrin iscinin yanında olması lazım.tekrar çagirmazlarsa bide kidem ihbar icin bi de bastan dava ac...bi 5 sene de o surer yaşasın adalet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sinanbrls S kullanıcısına yanıt
    benim dosyamda 6. bamda 2018 den beri bekliyorum
  • kalender kazım K kullanıcısına yanıt
    Tazminat davasımı sizinki

• 24.hukuk dairesi ise iadesi sonuçlanan varmi arkadaslar

• 29.hukuk dairesinde olan davam... bugün itibariyle 48.hukuk dairesi olaraktan değişti..2020/1600 lerde geldi... burada ne kadar bekleyeceğiz görücegiz....

• alacak davasımıydı?. 48.hukuk kira tahliye davaları ile ilgileniyor diye duymuştum.
  • Alacak davası. 2014 de açılan dava ..2019 Ocak istinaf a gitti. Şimdi 48.hukuk mahkemesi diye değişti.

• ozziem O kullanıcısına yanıt
    28.hukuk 2020/19. Işe iade davasi bugun aradım inceleme dedi.ama ne zaman inceleme ye geçti bilmiyorum.ne kadar surer sence

• Mtnncl M kullanıcısına yanıt
    Benimkide 48 hukuk 840 kusurlerde

• Benim alacak davam Şubat 2018 de 27. Hukuga gitmişti geçen hafta 48. Hukuka vermişler 337 numara ile ne olur bilmiyorum bekliyoruz bu 48. Hukuk yeni acilan mahkeme mi acaba ilk bizim dosyalarmı gitti acaba

• bizim arkadaş şirketi mobing ve fazla mesaiden ötürü dava etmişti. gerçektende 1 yılda 450 saat mesaisi vardı.
    dava red yemiş. aynen şöyle yazıyor, bilirkişi verilere ulaşamadı. Bu nasıl oluyor arkadaşlar ben şahidim olaya. bilirkişi bu mesaileri vs. sgkdan vs öğrenemiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saameet_06 -- 16 Eylül 2020; 14:10:14 >
  • bu yeni açılan istinaf daireleri nin hangileri nin hangi davalara baktıklarını nasıl öğrenebiliriz. sanırım 2020 adli yılında 40 lardan 66 ya kadar yeni istinaf daireleri nin açıldıklarını duydum. benim de dosyam 36. hukuk dan 49. hukuk'a geçti dosya numarası ise 2020 /1300 lerden 2020/3000 lere dayandı. neyin hangi daire ye baktıgını daireleri nin de hangi dosyalara baktıklarını öğrenme nin bir yolu varmı?.
  • pacin P kullanıcısına yanıt
    Selam, benimde Sakarya 11. hukukda işe iade dosyam var. 2019 Ağustos’da açıldı. Sizin dosya numarası neydi, işe iade miydi, ne zaman açılmıştı bilgilendirebilir misiniz?
    Edevlet’de ne yazıyor mesela?

• Bu işe iade mahkemelerinde geçen yılların faizi neye göre hesaplanıyor acaba, kazanan arkadaşlar yorumlayabilir mi?

• Bir hukuk dairesi ayda kaç dosya ya bakıp karar veriyor acaba.... ona göre dosya numarasına bakıp kaç ay yâda yılda bitiyor...1600 küsur numaralı dosya kaç senede gelir... zaten dava 6 senedir sürüyor.. 2 sene daha beklersek ömür geçer..

• Lwr34 L kullanıcısına yanıt
    KIRKSEKİZİNCİ HUKUK DAİRESİ (24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 41 ve 47. Hukuk Dairelerinin ikizi)

son 1 yıl içinde 41 ve 47. daireler açıldı...

benim dosyamda 27. hukukda , halen orada...27 hukuk şuan kaçıncı dosyada bile yazarsa sevinirim...
  • 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.