Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

İstiklal caddesi tekrardan 'yeşeriyor'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İstiklal Caddesi’ndeki çalışmalar Ocak 2017'den bu yana devam ediyor. Meydan tarafında, İstiklal’in orta kısımlarında ve Tünel’de devam eden çalışmalarda sıra Nostaljik Tramvay Hattı'na geldi. Tramvay hattına titreşimi sönümleyici madde kauçuk döşendi. 1.64 kilometre uzunluğundaki, nostaljik tramvay hattı için yeşil renkli kauçuk seçilmesi sosyal medyada gündem oldu.

DHA'da yer alan habere göre, mayıs ayında İstiklal Caddesi’nin 'yeni haline' ilişkin projenin açıklanmasının ardından Change.org’da ‘İstiklal Caddesi yeniden ağaçlandırılsın’ kampanyası başlatılmıştı. Ancak İBB, çevreyi ağaçlandırmak yerine İstiklal Caddesi’nde suni renklendirmeyi tercih etti.

Bu da akpden önceki hali

https://onedio.com/haber/agac-yoksa-kaucuk-sersinler-istiklal-caddesi-ndeki-tramvay-yolu-yenileme-calismalariyla-yesillendi-795821

• Bir zamanlar istiklal caddesi dunyanin en prestijli 5. Caddesiydi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlığı okuyunca ilk hayret nasıl olur diye şaşırıp helal olsun demiştim ama akp yine beni şaşırtmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reis : yahu her yer beton olmus. Kim yapti bu beton sehrini?

• Teknik olarak doğru söylüyorlar. Yeşillenmiş, yeşermiş.
  • Lan sevinmiştim eskiye dönecek diye.

• Ulan "yeşile mi boyuyorlar ne yapıyorlar" yazmaya geldim harbi harbi yeşil tartan yol yapmışlar
  • Yeşermesine gerek yok çok istiyorsanız evinize alın çicek böcek! Hep bardayın boş tarafını görüyorsunuz. Taksim artık tam bir arab kardeşliyine büründü her yer din kardeşlerimizle doldu taştı. Hiç böyle şeyleri gör(e)miyorsunuz ama!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir yerin icine nasil edilir ornegi.

Olayi birinci dereceden bilenlerden olarak anlatayim. Tayyip bey bir gun tunelden asagiya inip gidecekken orada bulunan sanirim kuba bardan biri elindeki ickiyi gosteriyor serefe yaparak. Tayyip sirayla vali bld baskani vs karistirarak ortaligi butun her yerdeki masa sandalyeleri kaldirtarak bitirme islemine basliyor.

Dayak yiyen esnaf ne ararsan, ben o tarafta calisirken 1m lira kira odeyen yer vardi. Su anda galatasaray lisesinin karsisinda camasircity diye yer var. Dusunun seviyedeki dusmeyi, teknosa mediamarkt ne ararsan varken simdi bes para etmez firmalar dolu,

Kanun geregi cami ve okul cevrelerine bar yapilmadigindan bunlari cogaltip her yeri bitirme derdindeler.

İstiklalden hayir gemez artik, yesillik yalan,

• .......................LAR
  • Yeni hali yanlış gösterilmiş. Yayadan çok araba var orada artık. Güya araç trafiğine kapalı.
  • Hani kırmızı halı sererler ya.Onun gibi olmuş..Ya hadi mantık yok düşünce yok beyin yok ama gözde mi yok arkadaş !
  • OrhnKln82 kullanıcısına yanıt
    İyi de kimse *ayyaşlardan* bahsetmemiş ki eskisi gibi YEŞİL olsun demişler.(Anlamazsın diye özellikle belirtme gereği duydum)

Yani laf sokmadan önce bir düşünün doğru okuyun şunları.
  • yine yandaşları zengin ettiler
  • akpli bir bakanın dıdısının dıdısı m2 1 liraya alıp 5000 liraya döşemiştir istiklal caddesine yani başka bişeye değil
  • 1 saat şehir planlama oyunu oynayan adam bunlardan daha vizyonlu şehir yönetir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: civil wrongs

Bir zamanlar istiklal caddesi dunyanin en prestijli 5. Caddesiydi

bir zamanlar akp demek park demek yeşillik demekti
    her akp belediyesinin ilk işi park yapmaktı
    şimdi hem kendi yaptıklarını hem başkasının yaptıklarını yok ediyorlar
  • İstiklal caddesi tekrardan 'yeşeriyor'

bu halden yukaridaki ucubeye.

akpnin ulkeyi soktugu halin ozeti
  • İstiklal caddesi tekrardan 'yeşeriyor'

II. Roma'nin 600 yılda geldigi nokta bu iste KOSKOCA BIR HALI SAHA!

1000 yıl boyunca su sehire hiç dokunulmasa şimdiki halinden daha kotu olmazda herhalde. Medeniyet dediğinizi seyi dolarlar euroları bastırarak satin alamıyorsunuz tabi. Iste sırf bu yüzden Istanbul hiçbir zaman bir Milano, Barcelona, Roma olamayacak. Bu zevksizlik, ilkellik, monotonluk yedi bitirdi bu ülkeyi. Sorumlusu da hayati ot gibi yasayan, zevksiz, heyecansiz hayatlar yaşayıp kapkara bir ideolojinin kölesi olan bedevilere ülke yönetiminde hak veren kitledir.

Hic üzülmüyorum acikcasi, daha beter olsunlar hatta. Kulturunuze, yasam seklinize, yasadiginiz sehire col şempanzeleri tarafından tecavuz edilirken sesinizi çıkartmiyorsaniz eğer siz bunları hakediyorsunuz demektir.

• Kafayı yememek elde değil.

Sivas'taki meydanın eski halini gördükten sonra iyice uyanmıştım bunları yeşile olan nefretine.

Şimdi kendi memleketimde trafiği rahatlatacağız diye her tarafa tüneller, acayip yollar yapıp önlerine çıkan ne kadar ağaç varsa darmaduman ettiler. İstanbul'a gitmiştim orası zaten neredeyse telafi edilemeyecek bir durumda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.