Şimdi Ara

İŞTE YENİ OPEL ASTRA! (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.642
Cevap
37
Favori
1.785.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Opel Astra J (2010-2015) [Topic Officiel] - Page : 36 - Astra / Astra OPC - Opel - FORUM Marques
    http://www.forum-auto.com/marques/opel/sujet3000-1225.htm

Kotalı'ları düşünerek linki koydum. Astra fotoları var.

Bu arada foto eklemeyide unutmuşum.

• bugun beyaz bi opel gordum arkadan yeni opeldir diye sehiricinden 1-2 durak erken indim ama benzetmisim opel corsa cupeymiş :) bi an heyecanlandım mardine ne cabuk geldi bu araba diye ama arkadan cok benziyorlar
  • bugün istanbulda 2 bayiye gittim ..1.6 T 180 hp cosmo + flexride +cd 500 navi , beyaz renkli araç için 62.500 TL yazmışlardı fiyat etiketine..en son 57.500 TL ye bırakırız dediler...ordan başka bi bayiye gittim , o bayide liste fiyatı üzerinden en fazla 1000 TL indirim yapabilirim dedi..biri 5000 TL indiriyo , diğeri en fazla 100 TL indirebilirim diyor .. ben anlamadım bu işten bişey ...
  • pardon 1000 TL ...
  • Gerçi çok da önemli değil ama etiketteki 62,500 TL'lik fiyat biraz fazla kaçmış, söylediğin özelliklerdeki aracın liste fiyatı 61,693'e geliyor.

Burada önemli olan o bayinin kendi kârından kısarak satış yapmaya çalışması,
    muhtemelen kotalarını doldurmaya çalışıyorlardır ya da acil nakit ihtiyaçları vardır.

Diğer bayinin ise stoklarını bir an önce nakde çevirmek gibi bir derdi yok anlaşılan...
  • Tr de şuan 140 hp olan model varmı arkadaşlar ?
    Yoksa da sipariş verebiliyoz mu? Bilen varmı acaba ?
  • benim anlamadığım şey 1.4T 140 hp bir tarafa 1.6 115hp bir tarafa

ben alacağım arabayla asfaltı ağlatmak falan istemiyorum gündelik zevk alarak kullanabileceğim eğer 1000 km gibi uzun yollara gidersem otobanlarda rahatlıkla araba zorlanmadan 150-170 belki 180 yapabileceğim ardından yolların müsait olmadığı zamanlarda 90-100 le gidebileceğim ve bunları yaparkende içerisinde kendimi keyifli hissedebileceğim bir opel astra istiyorum

gerek vergisi gerek kaskosu gerek yakıtı bakımından hangisi daha avantajlıdır aynı zamanda enjoy paketlerde mi yoksa sport paketlerde mi bu saydığım kriterler sağlanır? ve rakamlarla beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alioglua

benim anlamadığım şey 1.4T 140 hp bir tarafa 1.6 115hp bir tarafa

ben alacağım arabayla asfaltı ağlatmak falan istemiyorum gündelik zevk alarak kullanabileceğim eğer 1000 km gibi uzun yollara gidersem otobanlarda rahatlıkla araba zorlanmadan 150-170 belki 180 yapabileceğim ardından yolların müsait olmadığı zamanlarda 90-100 le gidebileceğim ve bunları yaparkende içerisinde kendimi keyifli hissedebileceğim bir opel astra istiyorum

gerek vergisi gerek kaskosu gerek yakıtı bakımından hangisi daha avantajlıdır aynı zamanda enjoy paketlerde mi yoksa sport paketlerde mi bu saydığım kriterler sağlanır? ve rakamlarla beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

arkadaşım eğer en fazla 180 yaparım 230-240km gözüm yok dersen 1,6motor 115hp senin işini görür bana göre bu kasalarda 100hp sakın alma donanım olarakta sanırım sport orta donanım oluyor önceki sayfalarda listeler vardı hangi donanımda hangi özellikler var diye sanırım sport baya tatmin edici özellikleri vardı

Yeni Astra HB 1.6 115 HP Sport 47.938 yazıyor düz vites bu araç zaten birazdan esas anlayan arkadaşlar yazar

• quote:

buffon1987 arkadaşımızın söylediği gibi 1.6/115hp sizin işinizi rahatlıkla görür.

Enjoy veya Sport farkını donanımlarda görürsünüz.

Fiyat mümkün olduğunca düşük olsun diyorsanız Enjoy alın, giriş seviyesi olmasına bakmayın, beklediğiniz keyfi size o da yaşatır. Eğer opsiyonlara biraz para harcama lüksünüz varsa da Enjoy Plus paketi mutlaka bir gözden geçirin derim, aracınızın sahip olacağınız özellikler 2000 TL'lik fiyat farkına fazlasıyla değer. Enjoy ve Enjoy Plus için opsiyon olan 17" alaşım jantlar da düşünülebilir, 800 TL karşılığında aracın dış görünümüne önemli bir katkı yapmış olursunuz.

Bu arada, 1.4T/140hp'lik motorun 1.6/115'e göre daha az yaktığı malum, bu bağlamda 1.6/115 alma diyecek arkadaşlar olabilir. Fakat genelde dizel ve benzinli motorları karşılaştırmak için kullanılan km hesabını bu iki motora da uygularsak görürüz ki aradaki fiyat farkını kapatmak kolay olmayacaktır. Aynı donanım seviyesinde bakarsak iki motor arasında 2,158 TL fiyat farkı var. Fabrika verilerine göre 1.4T/140hp 100 km'de 0.5 litre daha az yakıt tüketiyor, yani bugünkü fiyatlar ile kullanıcısını 100 km'de 1.75 TL kâra geçiriyor. Peşin ödeyeceğiniz 2,158 TL fiyat farkını sıfırlamak için ise 2,158 / 1.75 x 100 = tam 123,314 km yol yapmanız gerekiyor

Son olarak fiyatlara bakarsak :
    1.6/115hp Enjoy 43,440 TL (17" alaşım jantlar ile 44,429 TL)
    1.6/115hp Enjoy Plus 45,436 TL (17" alaşım jantlar ile 46,245 TL)

Yukarıdaki mesajlarda görmüşsünüzdür, liste fiyatları üzerinden hatırı sayılır indirimler yapan bayiler bulmak mümkün.
    43,440 ile 46,245 aralığındaki bu rakamları pazarlıkla çok zorlanmadan 41,500 ile 44,000 aralığına indirebileceğinizi düşünüyorum.

EDIT : 1.4 ile 1.6 motorların ikisi de 1301-1600 cc vergi kategorisine giriyor, dolayısı ile ödeyeceğiniz Motorlu Taşıtlar Vergisi açısından bir fark yok. Kasko primleri de aracın satınalma bedeli üzerinden hesaplandığı için ucuz olan araç için daha düşük kasko primi ödersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 15 Ocak 2010; 12:40:23 >

• quote:

bende ufak birşey katıyım

"bunları yaparkende içerisinde kendimi keyifli hissedebileceğim"
    demişsiniz, bu size kalmış birşey.
    ben 115 hp'den zevk almam ama siz alırsınız mesela.

iki motorla da 180'e çıkarsınız ama nasıl çıkarsınız?
    1.6 Vectra otobanda zorlayınca, birazda yokuş aşağıysa ibrede 220 görüyor,
    ama o hıza çıkana kadar geçen zamanda epey uzun oluyor :)
    ama 180 hp'lik motoru olsaydı benim için çok zevkli olurdu.

yani burada yapılan önerilerden sonra ben bu araçtan zevk almadım derseniz bizlik bir durum olmaz.

• plus donanınımının farkı ne hocam enjoy sport ve cosmo arasındaki farkı az çok biliyorumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: buffon1987
    plus donanınımının farkı ne hocam enjoy sport ve cosmo arasındaki farkı az çok biliyorumda

Plus paketi : Yokuşta kalkış desteği, Otomatik yanan farlar, Işığa duyarlı iç dikiz aynası, Yağmur sensörü, Hız sabitleyici, Deri direksiyon, Ön kol dayama, Işıklı makyaj aynaları, Arka okuma lambaları, Direksiyondan kumanda sistemi, CD400-Radyo/CD/MP3/WMA çalar-Grafik bilgi ekranı-7 hoparlör ve Elekronik park freni

Yani Sport'a oldukça yaklaşmış oluyor...
  • bana göre eğer bu plus paketinde sadece cd400'ü değiştirip cd500 yaparsak baya baya güzel olur sport'a çok para baymaya gerek kalmaz tabi bu benim tatmin düzeyim

tabi değişip değişmeyeceğini bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buffon1987 -- 15 Ocak 2010; 12:55:43 >
  • mevcut opsiyonlarda CD500 ü sport ve cosmoda alınabiliyor.
    biraz saçma konfigrasyon yapmışlar. 180 hp enjoy donanım alınamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetcetin12 -- 15 Ocak 2010; 13:15:48 >
  • Konfigürasyonların saçmalığı konusunu hiç açmayalım, yoksa yine GM Türkiye'yi saygıyla (!) anmaya başlarım.
    Bu maalesef sadece yeni Astra'da değil, Corsa'sından Insignia'sına kadar tüm modellerde böyle...

Tabii yiğidi öldür hakkını yeme demişler ya, Opel bu konuda kötünün iyisi, onu da belirtmek lazım.
    Ya bir de Doğuş Otomotiv gibi olsaydı ?
    Mesela sadece tek bir donanım seviyesi ile satılan ve metalik renkten başka opsiyonu (!) olmayan yeni Polo gibi yapsalardı ?..
    Reklamlarda 17" pırıl pırıl alaşım jantları koyup sonra müşteriye teneke jantı dayasalardı ?..
  • serdar bey , seviyeli yorumlarınız , olaylara yaklaşımınız , aklıcı ,yol gösterici tavırlarınız ve bilgilendirici mesajlarınız içn size teşekkür etmek istiyorum ... sizin gibi insanlarla otomobil sohbeti yapmak sanal alemde bile çok keyif verici ... saygılar ...
  • bu arada quiksilver arkadaşıma yardımıcı olmak maksadıyla bir bilgi veriyim ..1.6 115 bh enjoy + 17 inch jant 41.000 TL fiyat aldım ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrtoledo
    serdar bey , seviyeli yorumlarınız , olaylara yaklaşımınız , aklıcı ,yol gösterici tavırlarınız ve bilgilendirici mesajlarınız içn size teşekkür etmek istiyorum ... sizin gibi insanlarla otomobil sohbeti yapmak sanal alemde bile çok keyif verici ... saygılar ...

Rica ederim, bir faydam dokunuyorsa ne mutlu bana

quote:

1.6 115 bh enjoy + 17 inch jant 41.000 TL fiyat aldım ...

Ben 41,500 demiştim, iyi tahminde bulunmuşum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 15 Ocak 2010; 15:11:22 >

• quote:

bu arada quiksilver arkadaşıma yardımıcı olmak maksadıyla bir bilgi veriyim ..1.6 115 bh enjoy + 17 inch jant 41.000 TL fiyat aldım ...

yeni astrayımı aldınız? bu aldıgınız enjoy ozelliklerinde neler vardı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: buffon1987

plus donanınımının farkı ne hocam enjoy sport ve cosmo arasındaki farkı az çok biliyorumda

Ben bu tip soru soran arkadaşları anlayamıyorum.

Buraya yazana kadar 5 sn de opelin sitesinden donanım listesine ulaşabilir herkes.

Tamam burası bir paylaşım ortamı ama kaynağı çok belli ve ulaşması çok kolay bilgileri de burada sorgulamamak gerek diye düşünüyorum.

Polemik yaratmak ve konuyu saptırmak gibi bir niyetim yok ama kendimi tutamadım..
  • 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.