Şimdi Ara

İşte dünyanın en çok bilgisayar satan şirketleri (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
3
Favori
18.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nightsoldier

quote:

Orijinalden alıntı: hlksnrr

quote:

Orijinalden alıntı: dragonborn95

Zamanında Lenovo Ideapad Y580 aldım . İlk gün ekranda ölü piksel çıktı değiştirmek için 3 tane lazım dediler uğraşmadım . 1 yıl sonra ekran kartı YANDI . Bilgisayarı geceden downloada bırakmıştım harici ekran kartı çalışmamasına rağmen yandı . Servise yolladım anakartı değiştirdiler . Garanti dolunca hard diski bozuldu . Bu arada aşırı ısınıyor . Ayni cpu 100 gpu 95 lerde geziyor . Gittim en kalitelisinden macun aldım sürdüm hiç bir değişiklik olmadı . Babamın 2010 da aldığı asus hala taş gibi ne ekranında ne harddiskinde en ufak sorun çıkmadı . Yıllarca da kafama kaktı ben sana demedim mi lenovo dandik marka diye... Bir daha lenovo mu asla .

Asusta çok bozdu, menteşeleri milletin elinde kalıyor,

Bir daha asus mu, ASLA.

Aldigim asus marka laptop 2 kez hdd arizasindan servise gitti. İlkindi hdd degisti, 2.sinde sorun yok diye geri geldi. Bimeksteki eleman( bimeks diye bir sey de kalmadi ya neyse) yine gonderelim ama aynen geri gelir dedi.

Gittim vatana 120lik ssd aldim, soktum laptopu taktim kendine geldi alet. Garanti gume gitti gerci...

Lenovo 100s aldim, daha 1 ay kullanmadan pil bitti. Pilin omru nasil biter yahu hic mi kontrol edilmiyor bu aletler fabrikadan cikarken. Servise pil diye gonderdim,anakartta da hata bulmuslar,ikisini birden degistirmisler.

Simdi de uzerinde ubuntu kurulu. Yavas falan ama idare ediyorum.

Toshiba ah toshiba. A300 1ecyi tam 8 yil kullandim. En son guc gelmedi ekrana, ugrasilsa yapilir bir sorunu var gibi geldi bana,is yogunlugundan ilgilenemedim. 8 yil boyunca kah is yerinde ana pc olarak, kah evde webde gezinme araci olarak,kah okul kutuphanesinde ders calisma bilgisayari olarak hemen her gun nerrdeyse 14-15 saat kullanildi.

Asus bir daha asla almam. Alirsam msi veya mac alirim. En azindan uzun sure stabil kullanirim tipki toshiba gibi...

Hocam yazık oldu Toshiba'ya aynı Vaio gibi kaliteli markalar piyasayı çakallara bıraktı.

Bunların bilinçli eskitme denilen olayı artık çok çok abarttığı çok açık, artık garanti bitmeden servise gider oldu notebook'lar.

Garanti konusunda Dell bile Türkiye'de çok bozdu, garanti hizmetini başka firmalara verip bilgisayarım ücretinden fazla tamir ücreti ister olmuşlar.

Apple şuan garanti - kalite olarak önde olsada fiyatları basit ev kullanıcısı için - parası değersiz Türkiye gibi ülkelerde - çok pahalı.

Asgari ücretin neredeyse 1.5 katına alınan bilgisayarlarda illaki bir sorun çıkıyor ve ilgilenende yok.Avrupa'da asgari ücretin 1.5 katıyla hem kaliteli garanti hemde kaliteli ürün alınıyorken, çer çöplerle uğraşıp garanti için 10 takla atıyoruz bıktım vallahi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • other dediği dh 2.el

• Bana ne kim kac tane satmış. Sıcak fırsat İle ilgisi ne ?

Bana ne lan bana ne !!!!

• 2011 model Samsung laptopum var Knight online oynayan varsa bilir pazar Çarı diye bi kavram vardır bu pc de 3 yıldır pazar Çarı açık durumda yani 3 senede toplam kapalı durma süresi 2 ayı geçmemiştir sadece 2-3 haftaya yada oyuna reset gelince yeniden başlat yaparım. Bu zamana kadar hiçbir sorun yaşamadım geçen ay 4 gb ram aldım 3 ay öncede bir kez format attım şeytan kulağına kurşun taş gibi :) bir diğer laptop casper düşman başına tek başına odayı ısıtıyor arada bi fan hızlanıyor sanarsın helikopter kalkıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 model 2. Nesil i5 Dell bilgisayar var halen kullanıyorum Nvidia ge force gt525m

• Abi kepsir niye yok ya
  • hlksnrr kullanıcısına yanıt
    Su an apple cephesinde eger cek falan denk getiriseniz mac air var bir tek fiyati ucuz. Prolar ucmus zaten. Ama soyle bir olayi var

5-6 isletim sistemi guncellemesi geliyor ve laptoplar coknuzun dayaniyor. Servis konusunda da iyi. Ancak fiyat-fayda orani icin bir macinTr satisnfiyatiyla en az 8-9 yil kullanmak lazim ki fiyatini cikartsin. İci acilamayan bir laptop da bu kadar dayanamaz gibi geliyor bana. O yuzden su anda yorumlardan okudugum kadarıyla msi iyi bir marka. Hic msi kullanmadim ama forumdaki ilgili bolumde,kullanicilarin cok da sorun yasamadigini okuyorum.

Bu arada toshibanin Tr teknik servisi de tam rezaletti. Ssdye geceyim dedim, teknik servisi aradim o zaman. adamlar ssd sizin bilgisayara olmaz, size 450 liraya normal disk verelim dedi ya gittim 200₺ civarina 120lik ssd aldik taktim.

Su anda casper kullaniyorum, valla hocam cok memnunum ya. Asusu katlar, lenovo ile zaten bir degil. Herkes aman alma falan diyordu ama valla sansimdan midir bilmem alet tas gibi. 1.5 yil kadsr oldu, zsorunsuz gidiyor. Formata bile ihtiyac duymadi henuz. Ki gunde en az 12 saat aciktir alet.

• quote:

Orijinalden alıntı: merveyanar

quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Acer'ı tek geçerim sonuç ne olursa olsun.

acer iyi ama biraz yavaşlamaya başladı benim bilgisayar 5 sene oldu hiç bakıma girmedi içini açtırıp bi kompresörle falan temizletmeyi düşünüyorum :) bi de ekranda siyah benekler oluştu galiba tozlar

2008'de Acer 6930 aldım neredeyse 7/24 açık diyebilirim. 2 kez adaptörü yandı, geçen birkaç ay önce de ekranı bitti fakat bunlar 10 senelik ve sürekli açık bir cihaz için makul sorunlar hâlen çok memnunum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hp yi eve sokmam en dandik ve ucuz oldugu icin satiliyor bir dell toshiba asus degil

• Other marka laptop kullanıyorum gerçektende çok kaliteli

4 yıllık dell i5 kullanıyorum şaşırtıcı şekilde hala bozulmadı hayret
  • Hocam bir casper'da kuzende var, yıllardır kullanıyor hiç servise gitmedi taş gibi bilgisayar.Anlamadım ki bu işi.

• gördüğüm tüm lenovolarda laptop olsun telefon olsun hep özenli ve problemsiz cihazlardı. hakediyor bu popülerliğini.
    en son da arkadaşıma lenovo p2 alıcaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hlksnrr

Hocam bir casper'da kuzende var, yıllardır kullanıyor hiç servise gitmedi taş gibi bilgisayar.Anlamadım ki bu işi.

Casper dizüstü nirvana serisi aldım 2009 yılıydı galiba, tüm kötü yorumlara kulağımı kapatıp bir deneyim dedim neye uğradığımı şaşırdım.

Evlere şenlik idi nirvana serisi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: merveyanar

quote:

Orijinalden alıntı: ardaq

other çok güzel markadır tavsiye ederim

nerden bulabiliriz other marka bi laptop

Umarım trolldür.

İnşallah.

Troll değil mi?

Troll olsun lütfen.

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Hocam casper kullananlar genelde memnun, olumsuz yorumları yapanlar salıyor heralde.

• MSI candır. Sağlam ,uyumlu ve hep güncelleme alan donanımı,ses sistemi tasarımı sessiz çalışması ile gayet iyi günlerce açık bırakıyorum hiçbir sıkıntı yok şükür alacaksanız en ucuz MSI marka laptop akın ihtiyacınıza göre ya da dell de iyi ama dell in hoparlör sistemi çoğu kez bozuluyor .

• Ne yapalım en çok satanı hangisi daha sorunsuz, elimize aldığımızda kafamızın rahat edeceği marka hangisi. Birinin menteşesi diğerinin uyum sorunu.... Felan filan

• Son 3 aylık rapora göre de olsa yanlı bir reklam olmuş
  • :) trol tabi ki ya ama biri ciddi ciddi sormuş other marka iyi mi diye
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    benim akşamdan akşama kullanılan bi bilgisayar ama programlarla çok haşır neşir olduğumdan veri tabanı mı doldu artık ne olduysa yavaş geliyor bilmiyorum. sizin Hacerin yanmadığına dua etmeniz lazım o kadar açık kalmaya entegre mi dayanır
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.