Şimdi Ara

İstanbuldaki tümsek ve kasis sapıklığı! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
4.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesela Çorlu, Tekzen'in önünde vardı aşırı kocaman tümsekler imza toplandı kaldırıldı. Sonra TEDES'ler geldi tabi o ayrı konu. İstanbul'da gördüğüm en büyük tümsek Acıbadem İnternational Hastanesi önündeydi. Taksilerin nasıl uçtuğunu gördükçe ben üzüldüm resmen. Aynı şekilde Dilovası Organize Sanayi içinde de var bu büyüklerden. Tamam iş giriş ve çıkışlarında çok yoğun oluyor ama insanlara acı çektirmeye ne gerek var.
  • Bu Pendik'te özellikle esenyalı, esenler ve üst kaynarca bölgesinde aşırı kasis var. 3 kere muhafaza kırdım kasisten zıplamaktan, yol renginde kasis yapıyorlar anasını satayım ne çizgi var ne birşey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Bu kasisler insanlar görüp yavaşlasın diye yapılıyor normalde amacı o. Kullandığım araba da alçak tamponun altı yara bere içinde kaldı bunlar yüzünden.
  • Aynı konudan ben de muzdaribim.
    Polis yok ki istanbul da.
    3 - 5 serseri yüzünden bütün sürücülere ceza kesiyorlar ve her yere tümsek yapıyorlar
    Her gördüğüm tümsekte belediyeye sayıyorum
    Seyyar polis olsa her ana caddede gizli veya açıktan , kuralsız hareket eden sürücülere yapıstırsa cezayı.
    Hem devlet kazanır, Hem de ceza yememek için herkes uslanır.
    Takır takır silah ve havai fişek atanlara dokunmuyorlar, değil ki trafik sucuna el atacaklar.
    Tek bildikleri gizli radar ile çağ dışı hız limitleri koymak.

istanbul trafiğinde radar ve EDS yakalanmadığın sürece her türlü trafik suçunu her yerde işlemek serbest
  • Pendik yol konusunda berbat, sahil kısımda her tür çukur var. Bir de kentsel dönüşümden dolayı binalara elektrik vb. hat çekmek için kazıyolar, adamakıllı kapatmadan gidiyorlar, 1 hafta içinde yol çöküyor.

Aydınlı Yolu caddesini belki bilirsiniz. Afet ulaşım yolu olarak geçiyor ama yolda herşey mevcut, araba alacağınız zaman alt takımı kontrol etmek için mükemmel bir yol.

Altgeçitlerde bebek arabası çıkması için yol yok ve asansörler yaklaşık 4 senedir yapılmadı ama ne hikmetse pazar arabası için yol var:
    İstanbuldaki tümsek ve kasis sapıklığı!

Değişiğiz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi createemir -- 4 Eylül 2017; 1:43:42 >

• Resmen düz yoldan çok, tümsek, çukur vesaire var,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sakaryaya uğrayın bi ağlarsınız istatistik çıkarsal heralde 1 km belki 500 metrede bir vardır ve çok azı yumuşak sarı çizgili alayı berbat bıktım ani frenlerden artık

Arada sağolsunlar devlet büyükleri gelince onların güzergahları temizliyolar hemen , kıçı rahat etsin diye ultra lüx arabalarda

• Sizler bir de Sakarya'yı görün. Her 10 metrede bir kasis var resmen.
  • Kasis ve kapanlarin neredeyse tum yapilis sebebi "öküz" lerdir. E bu ulkede de o "öküz" lerden bolca bulunduguna gore sasirmamak gerek.

• Ülkede kasis mafyası var.

Araçlarımızın ömrü kısalsın araç bakım ve yedek parça gibi maliyetler daha da artsın diye yapılıyor.
    sanki araç sahiplerinin öpülmedik bir kulak arkası kalmamış gibi.
  • sarı plastik kasisleri hissettirmeyen suv bulmak lazım istabulda çok harika olur
  • Mimaroba var İstanbul'da kayınvalidem orada oturuyor. o kadar çok tümsek var ki... ben oraya artık Mimaroba yerine TÜMSEKOBA diyorum.
  • Kesinlikle haklısın kardeşim helede İzmirde deve atlatacak derecede boyutlarıyla asfalttan yapılmış hiç bir renk ayrımı olmayan o aptal kasislerle heryeri dolduran araba düşmanlarına selamlar

Ayıptır ya gerçekten bunun bir standardı var böyle kasis olmaz

• gebzedeki tümsekleri görmen lazım, aracın altını soyup geçiyor. yavaşlatmak için değil direk savaş barikatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quesary -- 5 Eylül 2017; 17:23:41 >
  • Bence her sokağa koymak lazım, bizim ara sokak dragçıları yoksa durmuyor. her 50 Metreye bir tane koysalar hiç hayır demem. Çoluk çocuğu ara sokakta eziyor hep.

Yalnız onları karanlıkta görülecek şekilde işaretleme konusuna katılıyorum.
  • Kasisler fazla ama daha büyük sorunumuz var.

Bayramda hazır yollar boşken Gebze-Kartal arası yolculuk yapayım dedim, E-5 denen yol yüksek hızlara çıkılınca tam bir lunapark oyuncağı gibi zıplatarak götürüyor gideceğiniz yere :)

Belediyemiz sırf yüksek hızlara çıkmayalım diye asfaltı defolu yaptırmış.
  • Tümsek kötü birşey değil ama bir standartı yokki.

Olması gereken;

Tabela, tümsek yükseklik standartı, tümsek malzemesi, tümsek üzeri fosforlü şerit izleri.

Bizim ülkemizde çoğunda tabela yok zaten, yükseklik ise asfaltı döken adamın kafasına göre standart, malzeme bazı yerler asfalt bazıları plastik, bazıları metal, fosforlü şerit olanı görmek zaten mucize. Gündüz vakti bazen göremeden zıplıyorum yada son anda farkediyorum çoğu tümseği. Yanlız olduğumu da sanmıyorum bu konuda.
  • Bağdat caddesinde sabit radar olmasına rağmen 4-5 tane kasis var. Bi tanesinde motorcunun sağlam düştüğünü de gördüm. ceza yazma potansiyelin olmasına rağmen o kasisleri niye yaparsınız. bir de o kasislerden dolayı yeşil dalga denen tüm ısıklardan yeşil geçebilmeyi de sağlayamıyorum.
  • Şehir içi 50 ile gitsen o tümseği görürdün öyle ani fren yapmana gerek kalmazdı.

• bayram da istanbula geldim alibeyköy taraflarında arasokaklarda kapanlar vardı çok şaşırdım. istanbul güzel olduğu kadar yaşanmayacak bir şehir olduğunu düşünüyorum. gereksiz bir kalabalık ve düzensizlik var. gerçi bizim ailenin yaşadığı yerler düzene girmeye başlamış ama çok kalabalık yav.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.