DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
iSTANBULDA GEZİLİP GÖRÜLECEK YERLER TAVSİYELER..
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
57
Cevap
6
Favori
295.488
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> iSTANBULDA GEZİLİP GÖRÜLECEK YERLER TAVSİYELER..
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 sonraki >>>
Giriş
      1047 Mesaj
      01 Ağustos 2008 16:23:42
      merhaba arkadaslar. Nette biraz göz attım ama en iyisi yine forumdaki arkadaslara sormak dedim kendi kendime..

4-5-6 agustos 3 günlüğüne eşimle tatil için İstanbulda olacagız. Ben iş icabı arasıra gelsemde ( Beylikdüzü) dısında hiçbiryeri gezip görmedim, keza eşim istanbulu bile hiç görmedi. bir arkadasın evinde kalacagız( Üsküdar'da oturuyor.) Kendisi 09-20 calıstıgı için gezmek bize düsecek haliyle. Sizden ricam İstanbulda buraları mutlaka görmeden dönmeyin, bunlarıda yapmalısınız abi diyebileceginiz neler var? Dediğim gibi sadece 3 günümüz var nereler gezilmeli nereler görülmeli??

Herkese tesekkür ederim.

sen hep benimsin!!!
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      01 Ağustos 2008 16:27:01
      Taksime git,istikladen galataya doğru yürü orada bir çay için , oardan genelev galata köprüsünden sulatanhmet ayasofya ,biraz yorulduğunda gülhane parkından sahile doğru yürü ve tam parktan çıkmadan üstte bir manzaralı çay içme bahçesi var demlikle çay iç

topkası sarayı için bir gün ayırman gerek

• Yarbay
      2134 Mesaj
      01 Ağustos 2008 17:11:05
      ortaköy'e gidip boğaza karşı waffle ya da kumpir yiyebilirsiniz. fiyatlar biraz tuzlu ama denemeye değer.

01 Ağustos 2008 17:24:13
      Çamlıca semalarından güneşin batışını,Beylerbeyi sahilde gece deniz ve köprüyü izlemeyi sakın unutmayın..Al sana bir gece gitti

Bu kullanici adi, sinirsiz uzaklastirilan bir kullaniciya ithafen alinmistir.
    • Yüzbaşı
      592 Mesaj
      01 Ağustos 2008 17:28:48
      Hacıhüsrev, Zeytinburnu, Karagümrük, Gaziosmanpaşa, Sarıgöl..

• Yüzbaşı
      706 Mesaj
      01 Ağustos 2008 17:32:05
      koç müzesi

01 Ağustos 2008 17:35:37
      ßAHÇELİEVLER SEMTİM OLUR ßİDE ßAKIRKÖY SAHİLİ

İhtilal-Şehinşah-Şanişer-Sansar Salvo-Ceza Varmı Ötesi ;)

• Yarbay
      2484 Mesaj
      01 Ağustos 2008 20:36:02
      sen benim mesajı kulak ardı etme ha birdeunutmuşum şimdiarkadaşta gördüm çamlıca tepesi ve beykozdaki beltur tesisleriaını hatırlayamadım şimdi hidiv kasrımıydı?

iyi gezmeler

İMZA FELAN YOK..
    • Yüzbaşı
      529 Mesaj
      01 Ağustos 2008 20:52:35
      Abi biz istanbuldayız...Ama bir yabancu turist gibi ilçemizin kültürel gezilecek yerlerini gezemiyoruz....Anadolu yakasında gezilecek yerler yok...Sadece darıcada hayvanat bahcesinin dışında...Sadece beylerbeyi civarında akşamüsütnde sahil boyu gezip bir çay bahçesinde çay içmek...Üsküdarda idealdir....
      İstanbulda tarihsel yerler , hep avrupa yakasındadır.. eminönünden başlarsın.. galata kulesi , beylerbeyi kulesi , saraylar vs vs... Biraz google eart'e bakmanızı tavsiye ederim...Mutlaka fotograf makinan yanıda olsun..

• Yüzbaşı
      692 Mesaj
      01 Ağustos 2008 21:39:57
      arkadaşım gezilcek yer çok. ama gezme amacın nedir? akıp kopmak mı, yoksa ilginç hatta eski yerleride görüp mutlu olanlardan mısın? cibalide ara sokaklarda yürü derim. orda o eski cumbalı evler fln... istanbulda özellikle git diebilceim bi kaç restoran varç bunlar kadıköyde "yanyalı fehmi", üsküdarda "üsküdar kanaat", istiklal cad. "hacı abdullah", mısır çarşısında girişten yukarı düz gidilince "pandeli"; bunlar çok güzel yerlerdir. ööle çokta pahalı deildirler, esnaf lokantalarıdır bi kısmı, fakat hepsinin tarihi çok eskidir ve yemekleri çok güzeldir. buralara gidilirse özellikle zeytinyağlılarla sütlü tatlılar tercih edilmelidir. ha bide maddi açıdan durumun elverişliyse kabataş lisesinin yanında feriye restoranı wardır. orada süperdir, hatta istanbulda gidilebilcek en güzel yerdir. ama bayaa tuzludur. ayrıac bebek taraflarındada oturulup çay içilebilir....

• Yarbay
      2484 Mesaj
      02 Ağustos 2008 11:25:05
      lokantalar konusunda tecrubem çoktur ama hiç unutamadıgım tecrube taksim istiklaldeki hacı abdullahdır

yıl 2004 .4 kişi gittik güselce yedik en son ballı kivili ayva tatlısı geldi ki mutlaka tadılmalı.. en son da hesap geldi tam 120 milyon ..

o gün arkadaşın misafiriydim yoksa bilmiyorum nasıl öderdik o parayı

İMZA FELAN YOK..
      02 Ağustos 2008 11:29:38
      buyuk camlıcada gunesın batişini cay içiple eşinle ızlemek gıbı olamaz hıcbişi bende,anadolu yakası bın absar avrupaya hem sakindir de.beylerbeyi cengelkoy sahil hidiw kasri kız kulesi kanlıcaya dogru akarsanız sahilden bi yogurtta yiybeilirisnz :=)

Penceresiz kaldım anne,uçurtmam tel örgülere takıldı,hani benim gençliğim nerde

• Yüzbaşı
      586 Mesaj
      02 Ağustos 2008 11:34:50
      eminönünden motorlarla bogaz turu oluyor ona mutlaka binin taksim istiklal beşiktaş ortaköy buralara illaki gidersiniz zaten
      bi gün o tarafı gezmeye ayırın başka bi günde eminönü sultanahmet topkapı gülhane parkı falan oraları gezersiniz
      iyi eğlenceler

My eyes seek reality

###SAMSUNSPOR###
    • Yüzbaşı
      538 Mesaj
      02 Ağustos 2008 11:38:37
      koç müzesi sultanahmet

• Teğmen
      236 Mesaj
      02 Ağustos 2008 11:41:22
      anadolu kavagi

bogaz turu yapmadanda olmaz tabi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arfeiniel -- 2 Ağustos 2008; 11:40:40 >

• Çavuş
      58 Mesaj
      03 Ocak 2011 03:40:32
      arkadaşlar sölemişler gezilecek yerleri bi kaç farklı yerde ben söleyeyim metrobüse bin ayvansarayda in eyüp e feshaneye git yanında luna park var orda oyna :P sonrada ordan çık biraz ilerde piyerloti tepesine çık veya hiç kasma teleferiğe bin çay bahcesinde cay içebilirsin birde minyatürk var halıcıoğlunda şuan ne durumda devam ediyormu bilmiyorum

• Binbaşı
      1459 Mesaj
      03 Ocak 2011 04:24:14

quote:

Orijinalden alıntı: hyucel

arkadaşlar sölemişler gezilecek yerleri bi kaç farklı yerde ben söleyeyim metrobüse bin ayvansarayda in eyüp e feshaneye git yanında luna park var orda oyna :P sonrada ordan çık biraz ilerde piyerloti tepesine çık veya hiç kasma teleferiğe bin çay bahcesinde cay içebilirsin birde minyatürk var halıcıoğlunda şuan ne durumda devam ediyormu bilmiyorum

1 Ağustos 2008; 16:23:42

• Onbaşı
      32 Mesaj
      14 Ocak 2011 00:57:11

quote:

Orijinalden alıntı: Persona Grata

1 Ağustos 2008; 16:23:42

• Yüzbaşı
      461 Mesaj
      14 Ocak 2011 01:34:08
      Hazır konu hortlamışken Fethi Paşa Korosunuda gezin

Get up Stand up Don't give up the FIGHT
    • Binbaşı
      1024 Mesaj
      14 Ocak 2011 02:02:59
      Zeytinburnuna gidin beyler orjinal adamlar bi kere :D

Hiçlik
Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.