Şimdi Ara

****İSTANBUL TUZLA PİYADE OKULU BURAYA**** (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
924
Cevap
10
Favori
371.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Baba Adı
    Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı BAKIM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi P. Okl. K.lığı
    TUZLA İSTANBUL
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.04.2011
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği P. Okl. Loj. Des. K.lığı Bkm. Bl. K.lığı
    TUZLA İSTANBUL

NASIL BIYER BAKIMCI NE EDER P. Okl. Loj. Des. K.lığı Bkm. Bl. K.lığı BUNUN ACILIMI NEDIR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haylazcool -- 10 Nisan 2011; 4:07:17 >
  • Sınıfı P.Komando
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı KOL.K.
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi P. OKL. K.LIĞI
    TUZLA İSTANBUL
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği -

Burada acemilik yaparken dereceye girip Balıkesir'e gidebilme ihtimalim var mıdır?
  • Ankaradan gelecem istanbulu bilmiyorum nasıl birligime ulasabilirim otobusle gelecem
  • Gidince branş kuraları çekeceğiz tertip, eğer branşına göre Balıkesir de birlik varsa gidebilirsin Balıkesir e

quote:

Orijinalden alıntı: metal can

Sınıfı P.Komando
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı KOL.K.
    İlk Katılışını Yapacağı
    TUZLA İSTANBUL
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği -

Burada acemilik yaparken dereceye girip Balıkesir'e gidebilme ihtimalim var mıdır?
  • Ankara dan İstanbul a geleceğine Gebze ye gelsen senin için çok daha kolay olur devrem. Gebze den Harem minibüsleri veya herhangi İstanbul yönüne giden araç piyade okulunun önünden geçiyor

quote:

Orijinalden alıntı: haylazcool

Ankaradan gelecem istanbulu bilmiyorum nasıl birligime ulasabilirim otobusle gelecem

quote:

Ankaradan gelecem istanbulu bilmiyorum nasıl birligime ulasabilirim otobusle gelecem
  • biletimi aldım devrem ya dun gece nasıl ederız sımdı nasıl gelmem gerekecem birligime
  • @httpok mesela hudut branşı gelirse gidemem onun farkındayım fakat diğer branşlardan da böyle gidemeyeceğim var mıdır? En güzeli piyade çıkıp dereceye girip istediğim yeri seçmek gibi geliyor bana.
  • devrem otobüsle geldiğini farzedersek çoğu firmanın İstanbul'un çeşitli yerlerinde terminalleri var, Dudullu, Kavacık, Ataşehir, Alibeyköy gibi. Senin ilk terminalde inmen lazım (büyük ihtimalle Dudullu veya Ataşehir), gerçi bunu muavine sorup teyit et bana tamamen de güvenme. Bu firmaların Tuzla ya servisi olacağını sanmıyorum eğer varsa ne ala. Sen Pendik veya Kartal a ulaşırsan bu servislerle D100 den geçen Gebze yönüne giden araçlarla veya 500T numaralı hatla piyade okuluna ulaşımını sağlarsın. Tabii Anadolu yakasını çok iyi bilmiyorum bu kadar yardımcı olabiliyorum ama servis şoförü daha çok yardımcı olur sana

quote:

biletimi aldım devrem ya dun gece nasıl ederız sımdı nasıl gelmem gerekecem birligime

• Devrem bu branşlar konusunda ben de çok fazla bilgi bulamadım. Artık oraya gidince öğreneceğiz Burada üst devreleri göreve çağırıyorum bize şu branşlar hakkında bilgi verir misiniz? Bu arada internette bulduğum en kapsamlı bilgiyi antu forumdan birisi yazmış aynen alıntılıyorum
    quote:

ilk başta branş kurası çekiyorsun piyade okuluna teslim olduktan 12 gün sonra ‚ bu branşlar da piyade - hudut - gzpt - zma - kgr - keşif - tanksavar

gideceğin yerleri önceki dönemlere bakarak 3 aşağı 5 yukarı tahmin edebiliyorsun son kuradan 2 gün önce de tam sayılar açıklanıyor.. çektiğin branş kurasına göre gidebileceğin yerler değişiyor ‚ yaklaşık 620 kişiydik ‚ toplam olarak 100 kişi Kıbrıs´a gidiyor bi kere ‚ piyade bölüğünde olursan 150 kişi arasından 50´si İstanbul´da kalıyor ‚ gerisi de yine Ankara´nın batısında kalan bölgelere gidiyor genel olarak‚ misal hudut - kgr branşları ise sadece sınır bölgelerine gönderiyor ( Edirne´den Artvin´e kadar ) ve de en kalabalık branş yaklaşık 270 kişiyle hudut..

toplam orana bakarsak Tuzla´dan 620 kişinin %35-40 ı gibi bi oranda asteğmen Ankara´nın doğusuna gidiyor diyebiliriz

quote:

Orijinalden alıntı: metal can

@httpok mesela hudut branşı gelirse gidemem onun farkındayım fakat diğer branşlardan da böyle gidemeyeceğim var mıdır? En güzeli piyade çıkıp dereceye girip istediğim yeri seçmek gibi geliyor bana.

• Selamun aleykum tertiplerim bana da tuzla p.komando çıktı ama yedek subay olarak. Bir kaç sorum olacak? Bu 3 aylık eğitim süresince çarşı iznine çıkabilecekmiyiz ve yedek subay olugumuz için cep telefonu getirebilir miyiz?

Sınıfı P.Komando
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı KOL.K.
    İlk Katılışını Yapacağı
    TUZLA İSTANBUL
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19CARSIBJK03

Selamun aleykum tertiplerim bana da tuzla p.komando çıktı ama yedek subay olarak. Bir kaç sorum olacak? Bu 3 aylık eğitim süresince çarşı iznine çıkabilecekmiyiz ve yedek subay olugumuz için cep telefonu getirebilir miyiz?

Sınıfı P.Komando
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı KOL.K.
    İlk Katılışını Yapacağı
    TUZLA İSTANBUL

Eğitiminizin ilk 1 ayında yani yemin törenine kadar çarşı izni yada evci iznine çıkamıyorsunuz, sonraki 2 ayda eğer çarşınız kesilmezse(genelde spor,mıntıka, yatak dolap düzeni gibi şeylerden kesebiliolar) çıkabiliyorsunuz,telefon olayına gelince başlarda getirmeni tavsiye etmem, yemin töreninden sonra millet yavaş yavaş sokmaya başlıo,bizim dönemde çoğu kişi getirmişti telefonlarını, tabi iyi bi şekilde saklamak şartıyla :D herhangi bi aramadada yakalanırsan en fazla çarşını keserler.

Bu arada tuzla deniz piyade çıkan yedek subay arkadaşlar bana pmden ulaşabilirler, denizcilerin kura yerleri yada yaptıkları iş hakkında daha detaylı bilgi verebilirim.

• Evet arkadaşlar önceki senelerde bildiğiniz gibi yaklaşık 800-900 kişilik grup Isparta -Eğirdire gider burda 270 kişi komando olarak kalır diğerleri aynı hafta Tuzla piyadeye yollanırdı.Ancak bu sene ilk defa böyle bir uygulama olacak önce Tuzla sonra Isparta.

Tuzla'da kalanlar için ; ilk hafta refüze olanlar belirlenir ikinci hafta branş kuraları çekilerek bölüklere yerleştirilir.4 bölük var bunlar ;
    1. bölük : Piyade
    2. bölük : GZPT -kgr
    3. bölük : Hudut -keşif
    4. bölük : Hudut -zma

Yaklaşık 260 kişi huduta gider.Toplamda 650 kişi olduğunu düşünürsek hudut ihtimalini siz hesaplayın.Piyade yaklaşık 100 kişi olur.Branş kuralarından sonra sizi zorlu bir 2.5 ay bekliyor arkadaşlar.Tuzlanın hatrı sayılır eğitimi var .Yemin törenine kadar zorlanacaksınız ancak yemin töreninden sonra derslerin başlamasıyla biraz daha rahatlıycaksınız ve zaman daha hızlı geçicek hafta sonları çıkmaya da başlayınca.Bence önemli olan ilk 26günlük süreyi atlatmak sonra biraz daha kolaylaşıyor işler.Son hafta yer kurası çekilir ve gideceğiniz yerler belli olur.%10luk dereceye giren kısım gideceği yeri kendi belirleme şansına sahip olur.Diğerleri için branş kuralarına göre Türkiye'nin çoğu yerine gitme ihtimali vardır. Tabi bu yazdıklarım önceki dönemlerde ki uygulamalardır bu dönemde küçük farklılıklar gösterebilir.

Kafanıza takılan başka şeyler olursa sorabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ASTRAnjoy

tuzla hakkında sorunuz varsa cevaplarım ben..ilk gidişte 300 civarı öğrenci olur, eğirdirden refüzelerle birlikte bikaç günde sayı 600ü aşar. İçeride oyakbank atm si ve bankası var, yemin törenine kadar yorulursunuz ama bu tamamen adaptasyondan kaynaklanır, törenden sonra daha ağırlaşır eğitim işin içine dersler spor vs. de girer ama vücut alıştığından ilk döneme göre daha kolay gelir, arazide eğitimler boldur 2-3 defa gece intikali olur 30km civarı sırt çantasıyla, okul içinde devamlı uygun adımla yürümekten bıkarsınız. Temizlik, tertip düzenle aranız iyi olsun, her sabah koğuş mıntıka temizliği yaparsınız kendi yemeğinizi haftalık dönüşümlerle dağıtırsınız..sorunuz varsa cevaplayalım.. bahadır yüzbaşı, hasan asteğmene selamlarımızı söyleyin

Ben kol . k piyade komando yedek subay adayı olarak seçildim . Açıkcası komandoluk gözümü korkutuyor . Bundan sonraki akibetimizle ilgili bilgi verirseniz çok makbule geçer .

• quote:

Orijinalden alıntı: hacker407

quote:

Orijinalden alıntı: ASTRAnjoy

tuzla hakkında sorunuz varsa cevaplarım ben..ilk gidişte 300 civarı öğrenci olur, eğirdirden refüzelerle birlikte bikaç günde sayı 600ü aşar. İçeride oyakbank atm si ve bankası var, yemin törenine kadar yorulursunuz ama bu tamamen adaptasyondan kaynaklanır, törenden sonra daha ağırlaşır eğitim işin içine dersler spor vs. de girer ama vücut alıştığından ilk döneme göre daha kolay gelir, arazide eğitimler boldur 2-3 defa gece intikali olur 30km civarı sırt çantasıyla, okul içinde devamlı uygun adımla yürümekten bıkarsınız. Temizlik, tertip düzenle aranız iyi olsun, her sabah koğuş mıntıka temizliği yaparsınız kendi yemeğinizi haftalık dönüşümlerle dağıtırsınız..sorunuz varsa cevaplayalım.. bahadır yüzbaşı, hasan asteğmene selamlarımızı söyleyin

Ben kol . k piyade komando yedek subay adayı olarak seçildim . Açıkcası komandoluk gözümü korkutuyor . Bundan sonraki akibetimizle ilgili bilgi verirseniz çok makbule geçer .

kuvvetin hangisi ? deniz,kara, hava?

• kara, piyade komando kol.k yedek subay
  • Dostum orda komando yazdığına bakma , illaha komando olacan diye bi kaide yok, bu sene yeni bi uygulama yapılıyor anladığım kadarıyla ,eskiden direk ıspartaya giderdi karacılar ordan refüze olanlar tuzlaya gelirdi sayıyla örnek vermem gerekirse 800 kişi ıspartaya gittiyse bunların 600ü tuzlaya gelirdi , şimdi durum tersine dönmüş , bu 200 kişi tuzlada seçilip ıspartaya gönderiliyor,o yüzden tuzlada piyade olarak kalma ihtimalin çok daha yüksek,piyade olarak kalanlar branş kuralarını çeker hudut,zma,gztp,keşif,piyade gibi ona göre her bölük kendi alanında eğitim alır bu eğitimler genelde aynı zorluktadır, tek fark piyadelerin yani 1.bölüğün kura yerleri diğer bölüklere göre daha iyidir,sonuç olarak tuzlada eğitim olarak ağırdır ısparta kadar olmasada fakat belli bir süreden sonra insan alışıyor ,gözde büyütülecek hiçbirşey yok,ve siz nisan ayında yani tuzlaya gidilebilecek en güzel ayda gidiyorsunuz ne yamur ne çamur nede aşırı bi sıcak göreceksiniz,orda dikkat etmeniz gerek şeyler kılık kıyafetiniz ,yatak ve dolap düzeniniz ,mıntıkanız bunu size zaten defalarca hatırlatacaklar.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar dahada sorunuz olursa cevaplayabilirim,şimdiden hepinize hayırlı olsun.

• hangi banka veya bankaların atm leri var piyade okulunda
  • Dostum verdiğin bilgiler için çok sağol. Bende yedek subay Piyade Komandoyum. Bir kaç sorum olacak sana.
    1-Ben istanbulda otuyuruyorm. Ailem de. 28 gün sonra evci çıkmam için ne yapmam gerekiyor?
    2-Anladığım kadarıyla tuzlada refüze olanlar daha şanslılar. Ispartaya gitmeyecekler ve zor görevlerde bulunmayacaklar. Doğru muyum?
    3-En iyisi piyade demişsin. Peki GZPT-kgr, Hudut Keşif ve Hudut zma lar nasıl. Bunlar hakkında da bilgi verir misin?
    4-Refüze olmazsak derece yapıp Ispartaya gitmeme gibi bir şansımız olur mu?
    5-Derece yapmak çok mu zor. Spor sınavlarından tam puan almak için neler yapmak lazım.
    Şimdiden teşekkürler....

quote:

Orijinalden alıntı: duncan21

Evet arkadaşlar önceki senelerde bildiğiniz gibi yaklaşık 800-900 kişilik grup Isparta -Eğirdire gider burda 270 kişi komando olarak kalır diğerleri aynı hafta Tuzla piyadeye yollanırdı.Ancak bu sene ilk defa böyle bir uygulama olacak önce Tuzla sonra Isparta.

Tuzla'da kalanlar için ; ilk hafta refüze olanlar belirlenir ikinci hafta branş kuraları çekilerek bölüklere yerleştirilir.4 bölük var bunlar ;
    1. bölük : Piyade
    2. bölük : GZPT -kgr
    3. bölük : Hudut -keşif
    4. bölük : Hudut -zma

Yaklaşık 260 kişi huduta gider.Toplamda 650 kişi olduğunu düşünürsek hudut ihtimalini siz hesaplayın.Piyade yaklaşık 100 kişi olur.Branş kuralarından sonra sizi zorlu bir 2.5 ay bekliyor arkadaşlar.Tuzlanın hatrı sayılır eğitimi var .Yemin törenine kadar zorlanacaksınız ancak yemin töreninden sonra derslerin başlamasıyla biraz daha rahatlıycaksınız ve zaman daha hızlı geçicek hafta sonları çıkmaya da başlayınca.Bence önemli olan ilk 26günlük süreyi atlatmak sonra biraz daha kolaylaşıyor işler.Son hafta yer kurası çekilir ve gideceğiniz yerler belli olur.%10luk dereceye giren kısım gideceği yeri kendi belirleme şansına sahip olur.Diğerleri için branş kuralarına göre Türkiye'nin çoğu yerine gitme ihtimali vardır. Tabi bu yazdıklarım önceki dönemlerde ki uygulamalardır bu dönemde küçük farklılıklar gösterebilir.

Kafanıza takılan başka şeyler olursa sorabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gkosu

kardsm bende gidicem izmirden ucakla istersen haberleselim 5064530799

Ben Otobüsle gidiyorum yarın gece, biletimi aldım. Havadan ters düşüyormuş biraz sanırım. Otobüslerin servisleri var ücretsiz Tuzla'ya Kamil Koç ilr gidiyorum ben; ama sana mesaj atacağım telefonu alıyorum şimdi.
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi P. Okl. K.lığı
    TUZLA İSTANBUL
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği P. Okl. Öğr. ve Kurs A. K.lığı
    TUZLA İSTANBUL

ARKADAŞLAR VARMI BENİM GİBİ KISA DÖNEM ARANIZDA ?
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.