Şimdi Ara

istanbul trafiginden bezdim izmire yerlestim. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
328
Cevap
8
Favori
11.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
120 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel İzmir'imize hoş geldiniz, Cesc_ arkadaşımızın bahsettikleri yerinde olmuş ah o ege üni kavğı ah. Bornovaya yerleşmişsiniz zaten, trafik ana arterler üzerinde olduğundan belli saatler hariç sıkıntı olmaz, bölge metro ile evka-3 ten yalı ya kadar yolunuz var tekrar hoşgeldiniz gevrek ve boyoz yemeyi ihmal etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedat.ersin -- 12 Mart 2015; 13:47:54 >
  • Hayirli olsun..
    Ben de Samsun a yerlesecegim
    Denizli'den nakille gelen memur arkadaş, afalliyor arabama binince.. bulundugumuz muhit dag bayir, sahil yolu da ana baba gunu olunca "ben sofor değilmişim" diyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzmir'imize hoş geldiniz. Çocuklarınızın eğitimi konusunda endişelenmeyin. Oldukça güzel okullar mevcut. Ben de Bornova'da oturuyorum. Park Bornova AVM içinde mağazam mevcuttur. Sormak istediğiniz her konuda yardımcı olabilirim. Trafik özellikle cuma günleri 3 gibi başlar ve 7-8'e kadar sürer. Bornova bölgesinde trafiğin kilitlenmesinin asıl sorunu şehirler arası otobüsler ve kamton/tırlardır. Bir kaç sene içinde eğer sabuncubeli tünellerini bitirip bornova çevreyoluna bağlanırsa zaten sıkıntı ortadan kalkacaktır. Tekrar hoş geldiniz.
  • İzmirlilere bak ne güzel karşılamışlar. İstanbul adamın psikolojisini bozuyor cidden.

Keşke izmirde okusaydım da şimdi gider iki bira yuvarlardım kordonda güzel memleket

• Ne iş yaptığınızı sorabilir miyim :)
  • Sariyerde yaşadığım pekte Sarıyer dışında isim olmadığı icin istanbul bana istanbul ama Maslaga geldiğin zaman işler değişiyor. Bir otoban itina ile hergün her saat trafik içerir mi. İçeriyor işte. Ama Sarıyer güzel.

• Hoşgeldiniz.Ben İzmir'den kaçtım 2 sene Gümüşlük'te yaşadım.Oradan sıkıldım geri döndüm,1 senedir Urla iskele'deyim.İşim olduğunda ya da gezmek için şehre iniyorum,gelmekle iyi yapmışsınız.
  • Öncelikle İzmir'e hoşgeldiniz emin oldun İstanbuldan sonra cennet gibi gelecektir özellikle trafik konusunda tabiki akşam saatlerinde trafik oluyor ama İstanbul ile kıyaslanamaz(yağmur hariç). neyse uzatmayayım şehrin keyfini çıkarın..
  • İzmir'e hoşgeldiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Selam arkadaslar. Istanbulun trafiginden bezdim. Kargasasindan bezdim. Esimle bu durumu konustuk. Izmire yerlesmeye karar verdik. 9 unda hurriyet holdinge istifami verdim. 16 sinda izmirde atay holdingde ise basliyorum.

Trafik durumunu ozetlersek. Gencligimde pek cok kez gelip gittigim bornovada ev tuttum. Dun tasindim. Bu gun 9 dan 11 e kadar yaptiklarimi anlatayim.

Izmirgaza gidip dogalgazi actirdim. Trafiksiz 2 dk da gittim. Onunde ucretsiz park yeri buldum.
    Bornova nufusa gidip nufus sureti kayit islemleri yaptirdim. 2 dk yol onunde ucretsiz park ettim ciktim.
    Adliyeye gittim 5 dk surdu. Arkasinda ucretsiz park yeri buldum parkettim.(onune ceza yazarlar dediler)
    Saglik ocagina gittim saglik raporu aldim. 5 dk da gittim onune ucretsiz park ettim.
    2 dk fotografciya gittim fotograf cektirdim onunde park yeri buldum ve ucretsiz.
    Askerlik subesine gittim 2 dk surdu onune ucretsiz park ettim .
    su ve elektrik abonelikleri de ucretsiz park ve 2 dk yol ile halledildi
    Trafiksiz araba kullanmanin keyfine vardim. Ne sikinti cekmisim 15 yil istanbulda yahu.

Olayin istanbul ayagini anlatayim.
    Elektrik aboneligimi kapatmak icin caglayana gittim. Yikilmis yerine rezidans yapilacakmis. Kapatamadim. Ogrendim internetten kapattim.
    Kagithane nufusa gittim. Onune 6 tl ispark verdim. Sonra sordum tasinmis. Isparktan kavga dovus parami alip tasindigi yere gittim. Trafikle 20 dk surdu ucretsiz hallettim.
    Dogalgazi kapatmak icin de caglayandaydim. Park yeri bulamadim 300 mt ilerideki otoparka parkettim. 10 dk yurudum hallettim.

Butun gun sadece elektrik dogalgaz ve su ile ugrastim. Burda isler 2 dk kada bitti.

1 sene once ,10 dakikada 4. Leventten bagcilar dogan centere ve 15 dakikada 4. Levente (10:00 da evden cikarak ve4:30da isten cikarak) yol aldigim guzrrgahin bu sene itibari ile ayni saatlerde girip cikmama ragmen 30 dakika gidis ve 1 saat donuse uzamasi sebebiyle istanbuldan ayrilma karari aldim.
    Tabiiki cocuguma iyi bir egitim verememe gibi kaygilarim ve daha rahat bir hayat yasama gibi isteklerim de bunda etkili oldu.

Sonuc itibari ile gecen sene 200bine aldigim 4. Leventteki 1+1 in kirasi ile bornova ozkanlarda otoparkli luks ve bolge metro cikisindaki sifir bir evde oturuyor olmanin keyfi de bambaska.

Istanbulda kendinize iyi bakin.

İstanbul'da iş yerinize yakın Doğal gaz,Nüfus dairesi,Adliye,Sağlık ocağı,Askerlik şubesi olan kısaca iş yerinizin ilçesinde merkezi bir mahallede ev kiralayıp trafik derdinden kurtulmak biraz daha mantıklı gibi.

İzmir'in trafiği rahat diyorsunuz ama özellikle sizinde kullanacağınız mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde hiç de boş değil.Ayrıca 2 sene sonra İzmir deki trafiğin artmayacağı garantisi yok.

Aynı durum her gün köprü trafiğine giren vatandaş içinde geçerli.

• Hosgeldiniz hocam , trafik istanbula oranla cok daha rahat , en onemli nokta da toplu tasima istanbuldaki kadar eziyet degil ..

• Aynısını ben de ANTALYA için düşünüyorum, hatta yapabilirsem KEMER. İstanbul'da da değilim üstelik... Ona rağmen.

• Çok güzel tercih olmuş tebrik ederim.

Ben de İstanbul Kartal Soğanlık'ta oturuyordum, Gebze'de çalışıyordum, 29 km mesafeyi son zamanlarda, sabah ve akşamları 50'şer dakikada almaya başlamıştık; sevmesem de Gebze'ye taşındık. Şimdi işimden gidiş geliş 10 dakika, daha mutluyum. Gebze'yi hiç sevmesek de merkezinden uzakta, sitede Gebze'den bağımsız kırsal hayatı yaşıyoruz. Ancak hava kirliliğinden dolayı uzun süreli burada yaşamayı düşünmüyorum.

İstanbul'dan ya da Gebze'den, başka büyük şehirler olan İzmir, Bursa vb. gitmek de istemem, hem işimi de seviyorum. Kartepe/Sapanca tarafına gitmek çok cazip geliyor ama bunu pratikte uygulayanların düşünceleri olsa çok faydalı olabilir.
  • İzmir'e hoşgeldiniz.

Bölge durağının oraları cumartesi günleri kurulan pazar yüzünden sıkıntılı yerdir. Umarım pişman olmazsınız.
    Ama İstanbul'un keşmekeşinden kurtulup İzmir'e geldiğiniz için tebrik ederim. Güzel bir iş yapmışsınız.

Size nacizane tavsiyem, trafikte insanların yol vermelerine teşekkürle karşılık verin, ve siz de yol verin.
    İstanbul'un trafik alışkanlıklarını burada sürdürmeyin.
    İzmirlilerin acelesi yoktur, birisi trafiği durdurup dönmeye çalışırsa yol veririz. Taksiden inen veya binecek insanı sabırla bekleriz. Bagajdan torbalarını alacak olsa da, bebek pusetini çıkaracak olsa da.

Bu anlayışı göstermeyenler ise genelde İzmir'e dışarıdan gelenler, yani başka şehirlerin trafiğine alışanlar.
    Siz İstanbıul'un keşmekeşinden kurtulmak içn geldiğinize göre bunlara çoook daha kolay alışırsınız.

Tekrar hoşgeldiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bu kadar istanbulda yaşamış insanı bir arada bulunca sorayım dedim.

Kusura bakmayın mecburiyetten soruyorum

Tuzla bir öğretmen için nasıldır? boluda yüksek lisans yapıyorum gidip geleceği.

En sakin yeri tuzla imiş ne avm ne çarşı pazar ne bilmem ne derdim var sadece sakin bir sahil ilçesi beklentim ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozak07

Arkadaşlar bu kadar istanbulda yaşamış insanı bir arada bulunca sorayım dedim.

Tuzla bir öğretmen için nasıldır? boluda yüksek lisans yapıyorum gidip geleceği.

En sakin yeri tuzla imiş ne avm ne çarşı pazar ne bilmem ne derdim var sadece sakin bir sahil ilçesi beklentim ne dersiniz?

Hocam tuzla-bolu biraz sıkıntılı bir güzergahtır, özellikle kış aylarında. İyi düşünün

• Hayirli olsun, yeni hayatinizda mutluluklar.
    İstanbul limit doldurdu bardak taştı hala su dolduruyorlar. Mega kent çöp kente dönüştü bilincsizlik nedeniyle.

• yağmurda buca trafiğine girme benden tavsiye ya da istanbulu özlediğinde tam olarak bunu yap aklın başına gelir :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: bozak07

Arkadaşlar bu kadar istanbulda yaşamış insanı bir arada bulunca sorayım dedim.

Hocam tuzla-bolu biraz sıkıntılı bir güzergahtır, özellikle kış aylarında. İyi düşünün

Valla otobüsle gidip gelmeyi düşünüyorum hafta 2 gün. boluda da akrabalar var. Ya bolunun kötü bir ilçesi olacak merkeze 1.5 saat mesafede her gün işe giderken bu yolu

çekeceğim ya da tuzla'da yaşayıp haftada bir boluya gidip geleceğim :)

Sizce hangisi kötü bir bolu ilçesi mi yoksa tuzla mı

• iyi cesaret.
    bütün cevreyi bırakıp yeni bir şehire başlamak bu devirde çok zor.
    yeni bir şehir yeni bir heyecan.
    keşfedilmeyi bekleyen onlarca sokak cadde.
    bence harika.bende mi şehir degiştirsem.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.