Şimdi Ara

İstanbul Teknik Üniversitesi Düşünenler İçin DEV REHBER (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
14
Favori
5.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Endüstri ürünleri tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Birde Suny programları hakkında bilgi verebilir misiniz?Sunylerin İtü diploması normal mezunlarla aynı mı oluyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İngilizce hazırlık nasıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maden fakültesindeki dört bölümde de kontenjan düşüşü görünüyor kılavuzda. bu düşüş bu sene ilk kez mi olacak yoksa geçen sene zaten düşmüş kontenjan mı yazıyor kılavuzda, bir bilginiz var mı?
  • Bilgiler için teşekkürler

Maden Mühendisliği okuyup yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar?
  • Hocam itu jeoloji muhendisligi hakkinda ne dusunuyorsunuz ?

• hocam yurt fiyatları maçka dahil mi ? Maçka da yurtların fiyatları kaçtan başlıyor ?
  • Maçka'da yurt yok maalesef. Yurtlar Ayazağa ve Gümüşsuyu kampüslerinde

Jeoloji ile ilgili bir bilgiye sahip değilim ama şunu biliyorum ki Türkiye'de jeoloji okuyabileceğin en iyi okul burası

2 tane diploma alıyorlar Suny programları biri İTÜ'den biri de diğer okuldan oluyor. Aynı mı değil mi normal mezunlarınkiyle yorum yapamayacağım ama Suny programı yazıyordur diplomanın üstünde muhakkak.

Geçen sene düşmemiş olması lazım emin değilim ama
  • peki yurtlar maçkaya yakın mı ben istanbulu pek bilmediğimden .
  • peki itu jeoloji bitirdikten sonra is imkanlari hakkinda bir bilginiz var mi

• Maçka'da hazırlık var zaten sadece. Metro ile Osmanbey'e gidecen ki 15 dakika sürüyor, ordan da bi 10-12 dakika yürümen gerekiyor. Fazla değil yani

Maalesef bir bilgim yok :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: PirBey

peki yurtlar maçkaya yakın mı ben istanbulu pek bilmediğimden .

En yakın Gümüşsuyu yurdu. Gümüşsuyundan 3-5 dk yürüyerek Taşkışla'ya ordan da teleferikle Maçka'ya geçilebilir ancak bölümün Gümüşsuyu'nda değilse tercih etmene gerek yok.

• Hocam %30 ing diyenler oldu türkçe bölüme böyle mi? eğer öyleyse hazırlık var mı ?
  • itü şehir ve bölge planlama nasıl arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cörn

Hocam %30 ing diyenler oldu türkçe bölüme böyle mi? eğer öyleyse hazırlık var mı ?

%100 de olsa 30 da olsa hazırlık zorunlu evet %100 olmayan bölümler %30 İng %70 Türkçe
  • 2083 sıralanan var uçak istiyordum fakat biraz üstünde sıralama gelince bi şüphe duydum malum aile baskısı da var tip sizce uçak yazsam puana yazık etmiş olurmuyum

• cateye021 C kullanıcısına yanıt
    Puan para birimi değil ki nedir bu kadar yazık olur mu yazık olurmu muhabbeti dönüyor her yerde. Sınava uçak mühendisi olmak istediğin için girdin. Hayalini takip et
  • Ekonominin geleceği nasıl sence?
  • Bana issiz kalmasam yeter valla uçak mühendisi de pek yok etrafta merak ediyorum is imkânlarını felan

• 3621. oldum, 5250'le kapatan İTÜ Bilg. Müh(İng) gelirse işime yarayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cateye021

2083 sıralanan var uçak istiyordum fakat biraz üstünde sıralama gelince bi şüphe duydum malum aile baskısı da var tip sizce uçak yazsam puana yazık etmiş olurmuyum

Uçak istiyorsan yaz, pişman olmazsın ben geçen sene 4800 ile girdim
    Ama endüstri mühendisliği her kafa daha iyi geliyor bana
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.