Şimdi Ara

İstanbul Teknik Üniversitesi Düşünenler İçin DEV REHBER (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
14
Favori
5.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Koca forumda hic uçak okuyan yok mu ya sorularmi cevaplasa çok yardımcı olcaj

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • itü matematik mühendisliği nasıldır ? 29k sıralamam var büyük bir ihtimalle gelmeyecek
  • geomatik nasıl acaba? okurken inşaat ile cap yada yatay yapmak cok zor olur mu :D girersem mutlaka ikisinden birini yapmam lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cörn

Hocam %30 ing diyenler oldu türkçe bölüme böyle mi? eğer öyleyse hazırlık var mı ?

ÖSYM'nin kılavuzunda "İngilizce" ibaresi yer alan programlar %100 İngilizce. Diğerleri %30 İngilizce. Tamamen Türkçe eğitim yok. Bu %30 oranı, lisans eğitiminde alınması gereken en az İngilizce ders oranını gösteriyor. Daha fazla İngilizce ders alınarak daha da arttırılabilir.

Hazırlık sınıfı bütün bölümlere, bütün programlara var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PirBey

peki yurtlar maçkaya yakın mı ben istanbulu pek bilmediğimden .

İTÜ'nün yurtlarının çoğu Ayazağa Kampüsü'nde. Bunun dışında sadece Gümüşsuyu Kampüsü'nde kız ve erkek yurdu var.

Gümüşsuyu Maçka'ya çok yakın. Ayazağa Kampüsü de harita üzerinde yakın olmasa da, Maçka'ya ulaşımı kolay ve uzun değil. Kampüsün metro çıkışından metroya biniyorsun. Taksim'e veya Osmanbey'e en geç 25 dakikada gidiyorsun. Buradan Maçka, Taşkışla ve Gümüşsuyu kampüslerine ulaşman kolay.

Maçka Kampüsü'nün hemen altında, erkek öğrenciler için, KYK'nın bir genel yurdu olan Abdi İpekçi Erkek Öğrenci Yurdu var. KYK yurtları arasında en yakını bu.

Bir de size şunu söyleyeyim; İşletme Fakültesinden bir bölüme gitmeyecekseniz, hazırlık sınıfını düşünerek yurt arayışı içine girmeyin. Hazırlık sınıfı, yani Maçka Kampüsü ile en fazla 1 yıl işiniz olacak. Sonra başka kampüstesiniz. Ha, Endüstri Mühendisliği ya da İşletme Mühendisliği ise bölümünüz, ayrı. Özellikle 2. sınıftan itibaren işiniz Maçka Kampüsü'nde çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: mimar*ugur

İngilizce hazırlık nasıl

Fena değil.

Zorluk düzeyi olarak ODTÜ, Boğaziçi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi gibi aynı sikletteki üniversiteler kadar ileri değil pek. Ama kötü de değil. Gereken yapılıyor yine. Bir de eskiye oranla biraz daha zorlaştığını duydum hem hazırlık sınıfı eğitiminin hem de Proficiency'nin. (Proficiency: hazırlık sınıfını atlama sınavı)

Sadece okula bağlı kalarak İngilizce düzeyinizde ciddi bir ilerleme beklemeyin ama. Okul sizi tek başına çok ileriye taşımaz. Sizin de okul dışında çalışmanız lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. MacMillan

Allahın izniyle 2015 te İTÜ Bilgisayar bir sorum olacaktı ayazağa kampüsü ile maslak kampüsü aynı yermi

Aynı.

Maslak semtin adı. Ayazağa Kampüsü Maslak'ta.

Kampüse adını veren Ayazağa, aslında Maslak'la alakasız bir yerde, kampüsün öte yanında kalan bir mahalle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mademoiselle96

BİL101E dersi tam olarak ne oluyor? Bide bölümleri Türkçe ya da İngilizce okumanın farkları neler.

Bilgisayar bilimlerine giriş niteliğinde bir ders. Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği dışındaki bölümlerin ders planında 1. sınıf dersi olarak yer alır. Zorunlu bir ders; ama muafiyet sınavı var. Bu sınavı geçerseniz, dersi almayabilirsiniz. Çok abartılacak bir ders değil. Muaf olabilirseniz olun.

İTÜ'de tamamen Türkçe bölüm yok. %100 İngilizce bir programa giderseniz, bütün dersleri İngilizce alıyorsunuz. Diğer programlarda minimum %30 İngilizce eğitim var. Yani lisans derslerinin en az %30'unu İngilizce alıyorsunuz. Bu oranı, isterseniz, daha fazla İngilizce ders alarak arttırabilirsiniz. Zaten genelde yalan oluyor; çünkü sadece İngilizce açılan ve bu nedenle herkesin İngilizce almak zorunda kaldığı dersler oluyor. Bu da oranın artmasına neden oluyor.

%100 İngilizce programdan mezun olanların diplomalarında "İngilizce" ibaresi yer alacak. Diğer programda böyle bir şey yok. Ha, bence aşırı önemli bir şey de değil. Transkriptte neleri İngilizce aldığınız, ne kadar İngilizce ders aldığınız gözüküyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: PirBey

hocam yurt fiyatları maçka dahil mi ? Maçka da yurtların fiyatları kaçtan başlıyor ?

Maçka'da yurt aslında yok. Bir tane İTÜ Vakfı'na bağlı öğrenci evi var; ama o da oldukça pahalı. 900 TL'ye yakın bir fiyat duymuştum en son. Değmez.

İTÜ'nün en ucuz yurtları; erkek öğrenciler için Vadi Yurtları (265 TL), kız öğrenciler için Ayazağa Kız Öğrenci Yurdu (300 TL).

Yurt fiyatlarına ve yurtlar hakkında diğer bilgilere yurtburs.itu.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Yurt fiyatları için;http://yurtburs.itu.edu.tr/yurt/yurt-ucretleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 2 Temmuz 2014; 11:08:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İdyllon

Endüstri ürünleri tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Birde Suny programları hakkında bilgi verebilir misiniz?Sunylerin İtü diploması normal mezunlarla aynı mı oluyor?

"UOLP" onlar. (Uluslararası Ortak Lisans Programı)

Bu programdakiler 1. ve 3. sınıfı İTÜ'de, 2. ve 4. sınıfı anlaşmalı olunan yurt dışındaki üniversitede okuyor. Sonuç olarak elde iki diploma oluyor.
  • Bu arada, ben de İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Bölümle ve İTÜ'yle ilgili sorularınıza bu konuda ve PM ile yardımcı olmaya çalışabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teoska

quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. MacMillan

Allahın izniyle 2015 te İTÜ Bilgisayar bir sorum olacaktı ayazağa kampüsü ile maslak kampüsü aynı yermi

Aynı.

Maslak semtin adı. Ayazağa Kampüsü Maslak'ta.

Kampüse adını veren Ayazağa, aslında Maslak'la alakasız bir yerde, kampüsün öte yanında kalan bir mahalle.

teşekkürler

• Hocam şimdi elektronik ve haberleşme mühendisli ABET akreditasyonu yok mu, olması muhtemel gibi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguneren -- 4 Temmuz 2014; 1:03:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguneren

Hocam şimdi elektronik ve haberleşme mühendisli ABET akreditasyonu yok mu, olması muhtemel gibi mi?

Hocam yok görünüyor sitede böyle bir açıklama var :
    Not: Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Programlarının birleştirilerek Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Programının oluşturulması nedeni ile bu program için akreditasyon çalışmaları devam etmektedir.
    link :http://www.ee.itu.edu.tr/ITUEE/akredit.html
  • Dev rehber denilince aslında daha da çok şey bekledim. Daha fazla bilgi verip daha da görsele dökebilirdin.

Ayrıca şu bölüm nasıl, bu bölüm nasıl diye sormayın. İTÜ'de zibilyon tane uzmanlaşmış bölüm var ve hepsi hakkında ne kadar bilgisi olabilir ki insanın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obi-1 Kenobi

quote:

Hocam şimdi elektronik ve haberleşme mühendisli ABET akreditasyonu yok mu, olması muhtemel gibi mi?

Not: Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Programlarının birleştirilerek Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Programının oluşturulması nedeni ile bu program için akreditasyon çalışmaları devam etmektedir.

Aynen hocam ben de görünce endişelendim ve hatta yazmaktan vazgeçtim bile diyebilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: İdyllon

Endüstri ürünleri tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Birde Suny programları hakkında bilgi verebilir misiniz?Sunylerin İtü diploması normal mezunlarla aynı mı oluyor?

Endüstri ürünleri tasarımı iyi meslek....eskiden özel yetenek sınavı ile alınıyordu...fakat baktılar matematik fizik kimya bilgisi yok..ögrenci seçme yerleştirme puanına göre almaya başladılar..bu meslekte ev aletlerin tasarımı dikişmakinası tost makinası, blender, mikrodalga fırın, bir çok el aletlerin tasarımını yapıyorsun..birtek mutfak aletleri değil endüstriyel aletlerin tasarımıda buna dahil..mesela yeni model uçak tasarımı, yada bir spor araba tasarımıda buna dahil..mesela bir robot otomasyon kolu bunlar endüstri ürünleri tasarımcısının işi..eskiden özel yetenek sınavı ile alındığı için kalifiye eleman bulamıyordum.. çünkü kartondan koni yapamıyor perspektif bilgileri yoktu.. matematik fizik kimyadan yoksundular..o yüzden yabancılarla çalışmak zorunda kaldım..

endüstri ürünleri tasarımı ürün denmesi enteresan aslında mamul geliştirme olmalı.. ürün denince tarladaki karpuz kavun akla geliyor... endüstri karpuz tasarımı..hahahhahahahahah

bence endüstriyel mamul geliştirme bölümü.....olmalı..

Dreiundzwanzig Minuten später ist ein Kommandeur sich der Vorfall. Zwei Minuten später ist eine Krähe sich der Vorfall.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unknown115 -- 7 Temmuz 2014; 22:26:42 >

• quote:

quote:

quote:

Aynen hocam ben de görünce endişelendim ve hatta yazmaktan vazgeçtim bile diyebilirim.

Şu ABET akreditasyonu denilen şeyi gözünüzde çok büyütmeyin. Hatta tercihlerinizi kesinlikle etkilemesin.

• iyi geceler herkese ben bu sene istanbul üniversitesi eem düşünüyorum acaba "mühendis yetiştirme" konusunda ne kadar etkin bir üniversite?eğitim hoca ve laboratuvar kalitesi nasıl acaba bilgisi olanlar bana özelden mesaj atabilir mi sormak istediğim çok soru varda.
  • quote:

quote:

quote:

Akreditasyon bu sene alindi, onumuzdeki yildan itibaren mezun olacak arkadaslar ABET tarafindan ekredite diplomalarina kavusabilecekmis

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.