Şimdi Ara

İstanbul - Muğla arası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kısmetse İstanbul – Muğla arası (ilki izmir idi) 2. Uzun yol seyahati yapmak niyetindeyim. Haritadan baktığım zaman varacağım noktaya paralı otoyollardan 780 km gösteriyor. Ücretsiz yollar seçenğinde de 780km gösteriyor. Paralı buna karşın sadece 1 saat daha erken varırsın diyor. Bu bağlamda şirketin şoförüne sordum? Ben antalyaya gittim direksiyonu yeğene verdim paralı yoldan gittik yol boyunca sıkıldım dedi. Oysaki yol dümdüz durmak yok ne güzel sürücü için dedim. Dönüşte direksiyona ben geçtim ve parasız yoldan gittim, virajlar dön Allah dön dur kalk derken çok yoruldum dedi. Tabi o Antalya için konuştu. Bu bağlamda Muğla yolu için ne dersiniz?
    Teşekkürler.

• Fazladan para harcarım yol rahat olsun derseniz Aydına kadar otobandan sonrası Çine-Yatağan-Muğla istikameti uygun,rahat ve hızlı olacaktır.
    Geze geze zaman sıkıntısı olmadan ucuz maliyetli gideyim derseniz klasik parasız devlet yolundan gidersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 17 Aralık 2019; 14:6:40 >
  • sfzb67 kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi sadece 2 sene önce izmir tecrübem oldu ondan soruyorum.
    Google mapteki hesaplar doğru çıkar mı, devlet yolu ile paralı yol saat farkı sadece 1 saat?
    Devlet yolu yorar mı? Arabam yarı otomatik..
  • Dur kalk tabi ki yorar ama şahsi tavsiyem İzmir'e kadar ücretsiz yoldan gelin İzmir'den sonra aydın otobanina girip Aydın Çine Muğla yapın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • falcon57 kullanıcısına yanıt
    O hesaplama doğru değil, tamamen paralı yoldan giderseniz Muğla'ya 6 saatte ulaşırsınız. Diğer türlü gideceğiniz saatlere bağlı olarak 8,5- 9 saate yakın sürer. Parasız yolda ışıklar, trafik vs olabiliyor yol da dümdüz değil ama tecrübeli bir şoförseniz çok sıkıntı yaşamazsınız. Gezerek gitme konusunda gerçekten geçtiğiniz yerlerde mola verip dolaşacaksanız tamam ama pek öyle dolaşılacak bir yer yok, bir süre sonra eziyete döner muhtemelen. Bodrum civarına gidecekseniz bafa gölü kenarındaki mekanlar fena değil, marmaris'e doğru gidecekseniz Akyaka güzel. Direkt Muğla'ya gidecekseniz İzmir Bornova'ya uğrayabilirsiniz.

Paralı yolun dezavantajı insan rahatlıktan sıkılıyor :)
    Ben uzun yolun bir an evvel tamamlanması taraftarıyım o yüzden paralı yolu seçerdim.

Bu arada şoför Antalya'ya İzmir üzerinden mi gitmiş? Yanlış bilgi vermiş olabilir. Yol karakteristikleri çok farklı, Antalya yolunda öyle çok uzun otobanlar yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NaBeg -- 17 Aralık 2019; 14:57:2 >

• bu yolu çok kullandım. bir kaç farklı güzergah var bir de muğla merkez diye düşünüyorum ona göre yazacağım.

istanbul-adapazarı-bozüyük-kütahya-burdur-fethiye-muğla

istanbul- (feribot ile bandırma) -izmir-aydın-muğla

feribot ile bandırma güzergahı bence en mantıklısı.

ilk yol ise fethiye-muğla arası 2 saat sürüyor. eşim fethiyeli olduğu için her sene fethiye'ye gidiyoruz ve otoyol parası vermek istemediğim için ilk güzergahı kullanıyorum. yollarda herhangi bir sorun yok ancak otoyol çok pahalı olmasaydı onu tercih ederdim.
  • NaBeg N kullanıcısına yanıt
    Gezerek gitmek hayal, yol rahat olsunda varsın rahatlıktan sıkılayım :)
    Niyetim Fethiyeye gitmek, yol bilgim berbattır.
    O nedenle İzmire giderken dahi navigasyon açtım öyle gittim. (şehir içinde bile çoğu zaman açıyorum)
    Bu bağlamda navigasyonu açarsam bahsettiğiniz paralı (seçenekler ile oynmazsam ücretsiz yoldan git gibi)yoldan beni götürür değil mi?
  • darthskywalker kullanıcısına yanıt
    Peki paralı yol ile parasız yol arasında kaç saat fark var?
  • zenmavi Z kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Götürür tabi, navigasyonsuz da gidersiniz. Tem'e çıktıktan sonra Osmangazi köprüsü tabelalarını takip edin direkt Aydın'a kadar tabelalarla gidersiniz. Oradan da Çine yolu üzerinden (burada gezilebilecek yerler başlıyor) Akyaka-Köyceğiz-Göcek üzerinden Fethiye'ye gidersiniz. Kış olmasa çok güzel bir rota.
  • NaBeg N kullanıcısına yanıt
    Herkese çok teşekkür ederim, sağolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon57 -- 17 Aralık 2019; 16:4:18 >
    geçen hafta kocaelinden fethiye'ye gittim,bozüyük-kütahya-afon-burdur yolundan
    yol bomboş herhangi bir yerınde trafik'e yakalanmadım,burdur a kadar yol güzel,burdur-çavdır-fethiye arası kötü
    2defa mola verdim yarımşar saat toplam 9.5 saatte vardım,genelde 110-120 gittim ,paralı yoldan gitsem muhtemelen 7-7.5 saatte felan varırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skörtıl_Nimo -- 17 Aralık 2019; 16:34:4 >
  • 1 buçuk ay önce muğla selimiyeye gittim. Tam olarak istanbuldan feribot sonrasında aydın yolu üzerinden , paralı yola hiç girmedim. Navigasyon hep yönlendirdi fakat hep mavi tabelaları takip ettim.

İstanbuldan çıktıktan sonra ferah ferah yollar, bi şehir içlerinde ışıklar var sonrasında devam
  • Capoeira19 kullanıcısına yanıt
    o zaman şöyle sorayım, google üstada baktım bişi bulamadım.
    yeşil tabela devlet otoyolu, mavi tabela ücretsiz. Özel otoyolun rengi farklı mı?
    O da yeşil ise nasıl ayırt edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon57 -- 17 Aralık 2019; 17:10:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon57

o zaman şöyle sorayım, google üstada baktım bişi bulamadım.
    yeşil tabela devlet otoyolu, mavi tabela ücretsiz. Özel otoyolun rengi farklı mı?
    O da yeşil ise nasıl ayırt edilir.
    Paralı yollar hep yeşil renk olur üstad. Mavileri takip ederseniz aydın üzerinden muğlaya ücretsiz gidebilirsiniz.

Muğla merkez çok güzel. Sonrasında selimiye yolu bir felaket
  • Kısalmanın büyük bedeli Osmangazi köprüsü, diğer otoyollar çok kısaltmıyor. Çok pahalı gelirse bursaya kadar paralı yol, bursadan sonra eski yola geçin. Çünkü bursaya kadar çok fazla virajı dağ yolları çıkıyorsunuz kamyonetlerle beraber. Otobanda tünellerden direkt basıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kerotobil K kullanıcısına yanıt
    altın bilgi diye buna derim eyvallah
  • Capoeira19 kullanıcısına yanıt
    devlet değil özel otoyolu ayırt eden bir renk var mı biliyor musunuz?
    yoksa devleti özeli hepsi yeşil renk mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zenmavi

Dur kalk tabi ki yorar ama şahsi tavsiyem İzmir'e kadar ücretsiz yoldan gelin İzmir'den sonra aydın otobanina girip Aydın Çine Muğla yapın.
    Katılıyorum. İzmir-Aydın ve Aydın-Muğla yolları güzeldir.
  • istanbuldan gidebileceğin en kötü yer. nereden gidersen git yoracak. otoyoldan aydına kadar gitsen yol uyutur. aydından sonra da sıkıcı.
    afyon üzerinden de gitsen kamyoncu gibi git babam git.

işin gücün yoksa uçağa atla git derim. daha ucuza geleceği kesin. araba şartsa, para sıkıntın yoksa uykunu alıp otoyoldan izmir üzerinden git. uykulu şekilde ist-izmir yoluna çıkma tecrüben yoksa. dalabilirsin. sıkıcı bir uzunlukta dümdüz boş yol. tecrübe istiyor.

bu arada google maps dakikası dakikasına doğru gösteriyor. sürüşünüz tam hız limitlerinde olursa şaşmaz. maksimum 5 dk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit+ -- 17 Aralık 2019; 18:4:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.