Şimdi Ara

İstanbul hukuk vs dokuz Eylül hukuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an da İstanbul hukuk 1. Sınıf öğrencisiyim. Kaldığım yerle okul arası 1.5 saat ten az sürmüyor. Ulaşım bayağı sıkıntı. Daha yeni geldim ve en az 1 yıl buradayım ama nedense İstanbul u sevemedim bi türlü huzursuzum yani. İstanbulda mesafe kavramı kaybolmuş durumda ve kampüs hayatı diye bir şey yok. Koca bahçede sadece hukuk öğrencileri. Yazın sıkıntı olmayacak ama kışın bu mesafeyi katetmek imkansız. Okula gitmedikten sonra okulun bir önemi kalmıyor gibi. Ayrıca arkadaş edinenilmek hukuk fakültelerinde zor ama İstanbul hukuk ta daha da zor. Öğrencilerin ağırlıklı yaşadığı bir mahalle veya muhit yok ve şehir çok yorucu. Ayrıca 2.öğretimim ve akşam gitmek zorundayım.Yazdığım handikapların bir çoğu dokuz Eylül de yok diye biliyorum. Ayrıca dokuz eylüle geçersem birinci öğretim olacağım. Hukukta okuyan bir üst dönem kardeşim diyebileceğim bi arkadaşım da var uyum sorunu da çok yaşamam diye düşünüyorum. Ayrıca Boğaziçi kesin gelecek diye beklerken istemeyerek İstanbul hukuka geldim bunu kabullenmek te çok kolay değil maalesef. Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Deu kampüse gittim gördüm açıkçası orada da öyle ahım şahım bir kampüs yok dağ başında bir yer bence ama trafik olarak gelir olarak tabi daha karlı orada çoğu kişi Buca'da yani evet bahsettiğin o sorun orada pek yok zaten ulaşım da 1.5 saat sürmez o mesafede çeşme Buca arası yaparsın ama eğer gerçekten bunlardan sıkıldıysan deu yazılabilir ama kırıkla da hazırlanabilirsin bu sene 3 4 kişi girdi kırıkla buradan yani hedefin daha iyi bir okul vs ise ve o güç varsa kırıkla olağan gücünün üstüne koyarak hazırlanabilirsin

• Geçen yıl kırıkla hazırlandım hocam selçuk hukuktaydım boun UT 14.7k ile kapattı ben yerleştirmede 5.9 k yaptım. Annem boun UT nin arkasına İstanbul hukuk yazdırdı. Ben boun çok rahat geliyor diye karışmadım. Zaten benim derdim hukukla değil. Hukuku benimsedim. Boun un gelmeyeceğini tahmin etseydim arkasında dokuz Eylül hukuk yazdırırdım. İstanbul hukukun hocaları efsane ama derse gidemedikten sonra çok da bir önemi yok

• Alışırsınız hocam,bence değmez geçiş yapmanıza.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LawLove kullanıcısına yanıt
    Siz doğma büyüme İstanbullu musunuz hocam

• doktorguzman kullanıcısına yanıt
    Evet

Tamam işte hocam bu temponun içine doğmuşsunuz siz. Ben antakyada sakin bir hayatı olan bir insandım. Bu tempoya dediğiniz gibi ayak uydurmam gerekiyor ama mesele şu DEĞER Mİ? Ben hukuku bitirdikten sonra hakimlik savcılık kaymakamlık sınavlarına girecek olmazsa kurum avukatlığı veya hukuk bürosu (Antakya da) açacak biriyim. Hukuk bürosunu da dokuz Eylül deki arkadaşla açacağız diğer seçenekler olmazsa. Benim vizyonum bu kadar. İstanbul da veya Ankara da avukat olarak çalışıp inanılmaz paralar kazanmalıyım gibi ne isteğim ne hayalim var. Buna rağmen İstanbul hukuk ta okumanın ayrıcalık olduğunu da biliyorum ama dediğim gibi vizyonu bu kadar olan bi adaaa İstanbul hukuk veya dokuz Eylül hukuk çok farketmezmiş gibi geliyor bana

Haklısınız ama bu sene bir şans verin bölüme. Baktınız olmuyor deüye geçersiniz. Ama İzmir'de büyük bir şehir belki yine benzer sorunlar yaşayacaksınız. Bir de boun ut gelseydi yine böyle düşünür müydünüz hocam? Ben de boun ybs gelecek diye bekledim iühf geldi. Şuan bile içime sinmiyor burası ama yine de bir şans vermek gerekiyor. Uzun lafın kısası mücadele etmeyi deneyin olmazsa geçersiniz.

Elbetteki vereceğim hocam büyük konuşmayayım ama Allahtan bir mani olmazsa bu yıl boyunca İstanbul hukuktayım. Zaten eğer alışamazsam gerçekten huzursuz olmaya devam edersem diye açtım konuyu. İzmir de de sorun olma ihtimali var tabi ama bu kadar sorun olacağını sanmıyorum dediğim gibi ileride beraber iş yapacağım adamın yanına gidiyorum ve İzmirle İstanbul arasında 12 13 milyon insan farkı var 😂Ayrıca 1.öğrerim olacağım hayatım daha düzenli olacak ve kalacağım yer okula maksimum 30dk mesafe de olacak
    Boun olsaydı muhtemelen aynı düşüncelerde olmazdım çünkü birincisi okula gitmek için ulaşım derdi yok. Ayrıyeten sosyal olarak inanılmaz artıları var. Ama yine de eğer boun u kazanmış olsaydım da İstanbulun bu halini görünce ufak da olsa bi hayalkırıklığı yaşardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doktorguzman -- 2 Ekim 2019; 18:44:20 >
  • bence derslere gir fakülteni sev ortam kur geçer bu düşünceler. seneye yakın bir yerde eve çıkarsın.

iühf kazananlar öyle 1.5 saat uzaklıktaki yurda mı yerleşiyormuş ?
    Eğitimini bilmem ama kampüs konumu leş + fakülte konumu daha da leş.Ama bir konuda avantajınız olur o da ulaşım.Evden yürüme bile 10 dakikada gidebilirsin fakülteye.

• Scourgeofgod28 S kullanıcısına yanıt
    Dokuz Eylül için mi yazdınız hocam

• hocam okulun daha yeni başladığı için bence böyle düşünüyorsun zamanla alışırsın ben de odtüdeyim her gün toplam 2 saatten fazla yol çekiyorum ama bana da aşırı yorucu geliyor ilk güne oranla artık daha iyimserim

inanır mısın ben de ilk günler acaba okul falan mı değiştirsem bu böyle olmaz diye düşünmüştüm xd
    Evet hocam.

• Beausejour B kullanıcısına yanıt
    Hocam konya da abimle bereaber okuyordum hukuk 1.sınıftım. Abim tıp 5e geçti bu sene abimle beraber okula yürüme mesafesi 10dk olan bir evde kalıyorduk. Hataya çok uzak sayılmaz akşam 11 de otobüse binip sabah 7 de iniyordum. Boğaziçini kazanma isteğiyle sınava tekrar girdim. Kesin kazandım dedim ama nasip değilmiş olmadı. Ben hukuka devam edecek olsam bu sıkıntılara girip İstanbula gelmezdim. Konya da devam ederdim. Zaten ileride büyük şirketlerde falan çalışmak gibi bir hayalim ve heyecanım yok. Hakimlik savcılık kaymakamlık sınavına girip olursa bunlardan biri olmazsa erzincan hukuk ve dokuz Eylül hukukta okuyan arkadaşlarla büro açmak niyetindeyim. Bu da olmazsa kurum avukatlığı yapmak istiyorum. Ben memur çocuğuyum annem öğretmen babam milli eğitim müdürü. Benim büyük hayallerim yok. Bizim evimize 11,12 k maaş giriyor. 3 kardeşiz Allaha şükür rahat rahat yaşıyoruz. Hepimiz birbirimize çok düşkünüz. Eğer İstanbul hukuku veya selçuk hukuku bitirdikten sonra hatayda çalışma anlamında inanılmaz bir fark olmayacaksa ben konya da rahat rahat çok iyi şartlarda yaşamayı tercih ederim. Yani mesele şehire okula alışmak veya alışamamak değil. Alışmaya gerek var mı mesele bu. Tekrarlıyorum İstanbul üniversitesi elbetteki Ankara ile beraber çok başka bir boyutta hukuk eğitimi veriyor zaten bunu amfilere girince dahi farkediyorsunuz. Ancak hakimlik savcılık kaymakamlık hatta kurum avukatlığında falan okulun inanılmaz derecede bir farkının olacağı düşüncesinde değilim.

hocam meseleyi güzelce açıklamışsın bu dediklerine göre harbiden çekilmez o zaman isterseniz sene sonu daha rahat okuyabileceğiniz bi şehire yatay geçiş yapın
  • Beausejour B kullanıcısına yanıt

• Hacettepe gelmiyor muydu 5.9kya..ankara hem büyük şehir hem de istanbul kadar yorucu değil...şehir içi en uzak mesafe 1 saati bulmaz...

• DEÜ iyi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.