Şimdi Ara

İstanbul’da ulaşıma yüzde 50 zam, öğrenci indirimine 25 yaş sınırı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Öğrenci akbilini suistimal edenler sadece AÖF tayfası değil maalesef. Lise yıllarımda bir öğretmenim üniversite sınavına girip sadece kendi alanında soruları çözerek herhangi bir üniversitenin bölümüne kayıt yaptırıyordu. Öğretmen kartı olmasına rağmen daha ucuza ulaşım için öğrenci akbili çıkartırdı.

  1- 25 yaş üzeri AÖF kayıtlı olanların kartlarının iptali

  2- 25 yaş üzeri üniversiteye kayıtlı kişilerin önceki eğitim dönemine ait dökümanları istenip geçmişte bir kez üniversite okuyup mezun olmuş olanların kartlarının iptali

  3- YL/Doktora öğrencilerinin *belirli kriterler getirilerek* indirimli haklarının devamı

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • İşe toplu taşımayla gidiyorum, akşamları veya hafta sonları iş ile akalı konularda arabamı kullanıyorum, eve geç geldiğim için yeri geliyor 3 öğün dışarda yemek yiyorum. Arabanın sigortası,vergisi,bakımı ekstra maliyet. Çalıştığım için kılık kıyafetime özen gösteriyorum ekstra maliyet. Şirketin muhasebe maliyeti, ürünlerin depolanma maliyeti vb. ekstra maliyet.Hepsini birleştirince resmen masrafları çıkarmak ve karnımı doyurmak için yaşıyorum. Bu aralar işler çok şükür çok iyi olduğu için çalışmaya değiyor. Ama işler bozulmasa ama durgunlaşsa bile işletmeyi devam ettirmeye değmez. İstanbulda yaşadığım daireyi kiraya verip memlekete dönerim. Bahçemi eker biçerim. Elime geçicek para yine aynı olacak. Çalışarak parayı benzine,otobüse,restorana vereceğime evde otururum.

 • Akhenatonnn kullanıcısına yanıt

  Niye kendini enayi gibi hissediyorsun? Onlar gibi olmamakla en iyisini yaptığını neden düşünmüyorsun? Asıl bu hile hurdayı yapanlar enayi.. Bu ülkedeki 85 küsür milyon insanın haklarını üzerlerine alıyorlar ve bunu da sadece 3- 5 kuruş için yapıyorlar.. Yani azıcık paradan tasarruf etmek için kendilerini ateşe atıyorlar..Bunu yapanlarda akıl yok, sanıyorlar ki bu yaptıkları yanlarına kâr kalır..

 • Her şey çok güzel olacak demedim

  Her şey çok geçmiş olacak dedim.

 • Ucuza sattığın birtek ekmek simit fırında 3.5 TL halk ekmekte 3 TL kusura bakmasınlar belediye anlayışı belediyecilikten çıktı.65 yasa dokunamıyor devlet verdi onu öğrenci oyununuda b.şehir bel.meclisi izin vermedi.tek kozun tüm kartlara zam.acısını vatandaştan çıkarmak için ulaşım seferlerini azaltacaksin.tekrar dolu dolu duraklar ve hınca hınç dolu araçlar

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • rezilliğe bak, yıl olmuş 2022 millet uzaya çıkıyor, bir 3 mahalle öteye toplu taşıma ile gitmenin hesaplarını yapıyoruz.

 • Yalan yok İstanbul da ulaşımı beceremediler.

  Oy vermiştim bir daha vermeyi düşünmüyorum.

  Asıl güç, değiştirmesini bilmek.

  Beceremediler geldiklerinden beri ulaşım zamlandı. Sadece son zamı baz almıyorum genel anlamda kalite düştü ve ulaşım pahalı hale geldi.

  Zaten baştakilerden kaçan adam bunlara oy verdi.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Başlık troll boku kokuyor, leş gibi her 5 mesajdan 3 ü troll.


  İstanbulda ulaşımı engellenerek nasıl geliştirecekler haram yiyiciler sizi?


  Akaryakıt Ekrem başkan geldiğinden beri 4 kat zamlanmış.

 • seçimden önce sallarken iyi direksiyona geçince zam zam.. 

 • Resmi uydurma enflasyon %60

  Reel gerçek enflasyon %140


  Durum buyken İBB'yi batırmaya çalışmayı kesin.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.