Şimdi Ara

İstanbul'da Araba Sürmek = Zulüm (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
4.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2011 de eski model uzun burun doç kamyonetle istanbula gittim ankaradan. hızlı zamanlarım ama sakin kullanırım hep   baktım en sağ şeritteyim istanbullu selektör atıyor. cambaz olmuş hepsi. dedim ben sizinle nasıl oynuyorum şimdi. köprü üstünde başladım makas atmaya. ama nasıl rahat ilerlemeye başladım. istanbullular daha iyi araba kullanıyor diye düşünmüştüm. hatta dedim ki bu mu len abarttıkları trafik bunda bişey yok falan.. meğer sakin saatlermiş onlar. ona rağmen kalabalıktı.

yıllar sonra arabayla tekrar gittim. biryerde trafik durdu. yarım saat falan olduğumuz yerde kalınca inip kendimi yakacaktım. allah düşürmesin. allah akıl fikir versin orada yaşayanlara. ankaranın trafiğine kurban olayım =)

• Istanbul tam bir serengeti... dışarıdan gelen için vahşi ve acımasız geliyor bana. Ama orada yaşayanlar ortama ayak uydurduğu için bir anormallik göremiyorlar.
    Bir yerden sola dönmem gerekiyordu, sinyalimi yaktım, önce elimi sonra kafamı camdan çıkardım, yalvaran ifadelerle yol istedim, kadını, erkeği, genci yaşlısı, ticarisi bineği, 100 araba geçti bir tanesi yol vermedi. Silahım olsa arabadan inip havaya ateş edecek moda girdim. Jest ve centilmenlik sıfır. Allah ne mecbur ne de muhtaç etsin istanbula.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toplu taşımayı övenler olmuş da pandemi olmasa insan bindiği metrobüsten, metrodan nasıl ineceğim kapıya yaklaşacağım diye bile korkabiliyor, boş yer bulup oturuyorsunuz beş yüz tane çocuklu insan yer istiyor, beş yüz tane yaşlısı yer istiyor, saf birini görürlerse kavga çıkartıyorlar bedava kartı olan çok var, adam beylikdüzünden kadıköye ekmek almak için bile gidip geliyor.

İstanbul'da toplu taşıma rahat değil o kadar pandemi olmasa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞokBıçaklıZed -- 30 Kasım 2020; 18:7:35 >
  • 15 yil istanbulda bunun yarisi arabali yarisi arabasiz olarak cok cektim.

rabbime sukurler olsun ki, herseyi allaha havale etmek yerine olaya biraz el atmak istedim ve komple ulkeden tasindim.

ben tasindiktan sonra aradan 2 yil gecti hatta 3. suan dusunmek bile istemiyorum o sehrin halini.

allah yardimciniz olsun hocam ne diyebilirim. o ulkede kalmak durumunda olsaydim kesinlikle ya sile taraflarina kacardim ya da kucuk kasaba olan herhangi bir yere.

ulke de ne kadar insandan uzaksaniz o kadar mutlu olursunuz. malum hak hukuk hak getire. cekip vursa bitanesi, suclu sizsiniz.

• 2-3 milyon üstü şehirlerde trafik cidden sıkıntı oluyor mersinde bazen sahil şehidi çok tıkanır mesela adanada denk gelmedim yollar geniş diye sanırım

• un momento kullanıcısına yanıt
    3 senedir şiledeyim
    İnsan bazen dertlenmek yerine kendisi çizecek hayatını
    Adamın altında 1 milyonluk arabası var , eşinde ayrı çocuğunda ayrı lüks araç
    Maddi durum çok çok iyi , sen git 2. Sınıf semtte ara sokakta devam et
    Saygı duyuyorum belki o tarz hoşlarına gidiyordur ama istisnalar hariç genelde insanlar kendileri seçiyor

İstanbul öyle kötü böyle kötü diyenlere bir not
    Yaşayanların çoğu bilerek ve isteyerek yaşıyor
    Size veya bana çok güzel ve evet aklın yolu bir daha düzgün olan hayat adamı çekmiyor , istemiyor
  • Küçük bir şehirde yaşıyorum şehrin en uzak iki noktası arabayla 10dk sürüyor 

Kimsenin aceleside yok.

Bazen ailemin yanına büyükşehire gidince çileden çıkıyorum trafikte.

İmkanı olan kaçsın o şehirden, geniş çaplı bir akıl hastanesinde yaşıyorsunuz.

• Birşey olmaz korkma biz 2003 den beri kullanıyoruz Allaha çok şükür bir şey olmadı.
  • Araba şu zamanda büyük sorumluluk yürümeyi tercih ediyorum imkan varsa ki arabam yok zaten
  • Bizim cahil milletten ne beklersinki ne ahlak ne kurallara uyma var İstanbul,Ankara zırcahil kırolarla dolu

• Mendieta58 kullanıcısına yanıt

Ben de aynı şeyi Ankara için söylüyorum  .

İstanbulda trafik araç yoğunluğundan dolayı kaos, ama içerisinde kötü de olsa bir düzen var. Ankara'da o düzeni göremedim ben . Yolların genişliği vs. İstanbul'a bin basar orası ayrı tabii.

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Ben de aynı şeyi Ankara için söylüyorum  .

İstanbulda trafik araç yoğunluğundan dolayı kaos, ama içerisinde kötü de olsa bir düzen var. Ankara'da o düzeni göremedim ben . Yolların genişliği vs. İstanbul'a bin basar orası ayrı tabii.

O konuda haklısınız,trafik yoğunluğu yüzünden ben istanbulda süremem pek sabırlı biri değilim ama Ankara düzen konusunda lanet bi şehir.Az önce 60 km yol yaptım yine lanet ettim,sinyal vermeden önüne kıranlar,emniyet şeridinden gidenler,önünde araç olduğunu göre göre tampona yapışıp sellektör yapanlar,makas atanlar daha neler neler.Allahtan akıyor trafik,birde Istanbul gibi aşırı yoğun oluşunu hiç düşünemiyorum 😁

• herkes istanbul u yerin dibine batırmış ama bence birazda semt çok önemli istanbul da eğer iyi bir semtte oturuyorsanız işinizde çok uzak değilse bence o kadarda kötü değil Küçükyalı da ikamet ediyorum istanbul a aşık değilim ama küçükyalı için istanbul u terk etmem sahili , doldurmada olsa çok büyük alanlı sahil park ve yeşiilik alanlar, çarşısı pazarı hatta çok sevmesemde yürüme mesafesi avm si bile var o yüzden kolay kolay bırakmam.İşyerim ise kızıltoprakta sahil yolunu kullanarak ortalama 20 dakikada gidip gelebiliyorum.Bence İstanbul da en önemli şey yaşanılan semt çok beter iğrenç yerleri olduğu gibi çok nezih modern düzenli yerleride var.Tabi herşey maddiyata bakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: werneke

Trafik yoğunluğu kısmı hariç en rahat araba kullandığım yer İstanbul
    Muhtemelen akış kısmına alıştığımız için
    Antalya da mesela 2 hafta önce bulundum garip bir trafik akışı var
    Hayatımda araba kullanırken en çok zorlandığım yer ise İsviçreydi , oraya dikkat buraya dikkat derken bisikletli kadına çarpacaktım neredeyse yaya geçidinde

Her şehrin kendine göre bir trafiği yorumlaması oluyor , İstanbul’un akan trafiği bana göre Türkiye’deki diğer illerin belki de tamamından daha düzgün olabilir

katılıyorum Antalya iğtenç bir yer trafik olarak İstanbul kalabalıkta olsa düzen var Antalya 15 gün kaldım İstanbul da 1 senede yaşamadığım tehlikeleri orada yaşadım özellikle ara yoldan ana yola çıkan arabalar dikkatimi çekti direk yola atlıyorlar bir değil iki değil defalarca denk geldi İstanbul da öyle birşey olsa zaten arabalar tost olur.Birde ilginç olan ışık meselesi kırmızıda geçmek çok olağan hele kepez civarlarında kırmızı ışıkta durunca arkadakı araç korna çalıyor çok ciddiyim.

• Ankara trafiği İstanbul'u tokatlar içinizden geçmeye çalışıyorlar.

• Ankarada daki trafik sayilmaz istanbula gore abartmayin. Ankaradan aracla gelen arakadaslar oluyor her gelislerinde sinirleri bozulup gidiyorlar. Hatta bir akraba geldi ankaradan ben hayatimda boyle stres yasamadim dedi 2 saatlik yolu 7 saatte gelebilmis istanbul ici. Nasil yasiyosun burda diyorlar aciyor adamlar. Bende araba yok ama kiralayinca Istanbuldan ciktigin an hayat guzellesiyor resmen istanbula girince sinir stres basliyor.

Araba alacak durumum var ama Istanbulda huzurumu bozmak istemiyorum bu yamyamlarin icinde araba kullanamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 1 Aralık 2020; 20:18:11 >
  • Esas zulüm 850 kiloluk ufak araç kullanmak. aynı bu videoda ki gibi hissediyorum kendimi. yoksa 2 metre yükseltilmiş, monster car lastiği takılmış Ford ranger veya amorok kullananların sıkıntı yaşadığını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogukan_3002 -- 2 Aralık 2020; 11:30:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabalar bir de manuelse Allah kolaylık versin.

• Hele takip mesafesini *iç edip araya giren sazanlar yok mu bir onlar akıllı sanki.
    Sabit hızla frensiz akıyorum.
    Dur kalkı sevmem vitesim manuel bu manyaklardan hem bakım periyotları kısalıyor hem yoruluyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: werneke

3 senedir şiledeyim
    İnsan bazen dertlenmek yerine kendisi çizecek hayatını
    Adamın altında 1 milyonluk arabası var , eşinde ayrı çocuğunda ayrı lüks araç
    Maddi durum çok çok iyi , sen git 2. Sınıf semtte ara sokakta devam et
    Saygı duyuyorum belki o tarz hoşlarına gidiyordur ama istisnalar hariç genelde insanlar kendileri seçiyor

İstanbul öyle kötü böyle kötü diyenlere bir not
    Yaşayanların çoğu bilerek ve isteyerek yaşıyor
    Size veya bana çok güzel ve evet aklın yolu bir daha düzgün olan hayat adamı çekmiyor , istemiyor

nasil, memnun musunuz sileden?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.