Şimdi Ara

İstanbul’a havaray geliyor: İşte hizmete gireceği tarih ve güzergah (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
0
Favori
2.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok yaratıcı bir isim havaray nerden buldular acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben inanmıyorum bu tarihlere.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • boşuna sevinmeyin monoray 4 numara büyük gelir...

• İstemeyenlerin kaç tanesi İstanbul'da yaşıyor acaba?
    Arkadaşlar İzmir'e bekleriz. Buraya yapılsın biz alışkınız iki durak için 10 yıl beklemeye. Ki Yeşildere-Konak tüneli çok hızlı bitti. Yapsın devlette bize yapsın siz istemiyorsanız. Sırf burada seçim kazanamıyor diye yatırım gördüğümüz yok siz bulmuş kıllısını arıyorsunuz.
  • Havarayın yapılması güzel olur ama hep olası bir seçim öncesi gündeme gelip unutulmasa daha iyi olacak.
  • hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    ezberlemiş sürekli saçmalıyorsunuz... yuh... Tüp kuyruğu var dediğiniz zaman kriz vardı... sır trollemek için yazan trollersiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealW

Teror eskinin simdiye oranla beste biri kadar bile yoktu. Sadece kopruden bahsetmiyoruz. Eski hukumetlerin tum buyuk projelerinden sadece o iki kopru var dedim. Bu hukumetin ise kopru disinda ne icraatleri var. Bunlari buraya yazmak en az yarim saatimi alir.

Benimde eski hükümetlerin icraatlerini yazmam belki 2 saatimi alır. O hidroelektrik santralleri, kullandığın internetin altyapısı telefon hatları hangi hükümetler zamanı yapıldı?
    Eğer eski hükümetler yatmış olsa türkiye 1979 yılında dünyanın 16. büyük ekonomisi nasıl oldu? Şu an bile 18. O 1979 yılında sürekli söylediğin tüp kuyrukları vardı.
    Eski hükümetlerde akp gibi vergi alsaydı onlar da daha fazlasını yapardı. Biz akp döneminde daha önce olmayan vergilerin icadını gördük.

• ufff uzun adam ve tayfası paraya kıymış
  • bizim hiçmi özgün bir fikrmiz olmaz arkadaş hep gevurların çözümlerinemi salça olcaz bide biz özgün bir fikir bulsak diycez ama o kapasite ne yazikki yok başkan topbaşta

• Indigo I kullanıcısına yanıt
    O soyledigin elektrik santraller zaten yapilmasi gereken seyler. Biz ekstradan yapilan seylerden bahsediyoruz. Bazilari gelip diyorki bu surda 30 yildir var. Varda bizde daha yeni yapiliyor. Niye acaba ?

Fabrika falan her hukumet doneminde yapilir ancak disariya bagimliligini azaltmak icin nukleer santral gibi projeler yapilmadi. Vergiler yuksek falan diyorsunuzda millet eskiye oranla daha iyi durumda.

Biri su 2002 oncesi ve sonrasini karsilastirsa ne guzel olur. Epey zaman alir ve bilgi birikimi olmasi lazim. O zaman gorurduk aradaki farki. Birde biri 80 biri 14 senede yapilmis. O da 14 senede hukumete olan baski hicbir hukumette gorulmemistir. Bu hukumete neler yasattiklarini gorduk.

• quote:

Orijinalden alıntı: djvietnam

bizim hiçmi özgün bir fikrmiz olmaz arkadaş hep gevurların çözümlerinemi salça olcaz bide biz özgün bir fikir bulsak diycez ama o kapasite ne yazikki yok başkan topbaşta

He diyorsun ki tüm dünyada rüştünü ispatlamış. Başarısı kanıtlanmış sistemler yerine. 1 milyar dolar para yatırıp bakalım bu nasıl olacak diye bir deneyelim. Halk ile taş taş geçelim diyorsun.

Kardeş. Özgün firkirler olacak yerler tabiki lazım. Ama Apple gibi bak biz farklıyız diyip endüstri standardını sÖkÜp atarak özgünlük olmaz. Ancak inatlaşma olur.

Sağolsunlar önceki hükümetler çivi bile çakmadığı için. Bizde otobüsler 3 saatte bir ya da da hiç gelmezken adamlar metrobüsler ile metrolar ile çeşitli çeşitli sistemler yaptıkları için. Bize bir şey kalmadı.

Yerin altından giden tren. Metro. Ne yapalım yerin altına girip girip çıkan eğlence treni temalı hat planı mı yapalım.

Yüksekten giden tren. Havaray. Ne yapalım. Pervane takıp uçuralım mı?

Ayrılmış yolda giden trenler. Tramvay. Ne yapalım alışveriş merkezlerinin içinden mi geçsinler?

Ayrılmış yolda giden otobüsler. Metrobüs. Ne yapalım canavar araba tekeri takıp araçları ezerek mi geçirelim?

Eğer geri kaldıysan önce eksiklerini kaparsın.

Bu arada resmen anime gibi şehir olduk valla. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Orijinalden alıntı: djvietnam

bizim hiçmi özgün bir fikrmiz olmaz arkadaş hep gevurların çözümlerinemi salça olcaz bide biz özgün bir fikir bulsak diycez ama o kapasite ne yazikki yok başkan topbaşta

He diyorsun ki tüm dünyada rüştünü ispatlamış. Başarısı kanıtlanmış sistemler yerine. 1 milyar dolar para yatırıp bakalım bu nasıl olacak diye bir deneyelim. Halk ile taş taş geçelim diyorsun.

Kardeş. Özgün firkirler olacak yerler tabiki lazım. Ama Apple gibi bak biz farklıyız diyip endüstri standardını sÖkÜp atarak özgünlük olmaz. Ancak inatlaşma olur.

Sağolsunlar önceki hükümetler çivi bile çakmadığı için. Bizde otobüsler 3 saatte bir ya da da hiç gelmezken adamlar metrobüsler ile metrolar ile çeşitli çeşitli sistemler yaptıkları için. Bize bir şey kalmadı.

Yerin altından giden tren. Metro. Ne yapalım yerin altına girip girip çıkan eğlence treni temalı hat planı mı yapalım.

Yüksekten giden tren. Havaray. Ne yapalım. Pervane takıp uçuralım mı?

Ayrılmış yolda giden trenler. Tramvay. Ne yapalım alışveriş merkezlerinin içinden mi geçsinler?

Ayrılmış yolda giden otobüsler. Metrobüs. Ne yapalım canavar araba tekeri takıp araçları ezerek mi geçirelim?

Eğer geri kaldıysan önce eksiklerini kaparsın.

Bu arada resmen anime gibi şehir olduk valla. :D

siz beni yanlış anladınız sanırım hocam apple iyi örnek olmuş mesela bizde dünyaya örnek olacak projeler üretilmesini isteriz trafikte bir tane kendi çözümümüz varmı yok tabiki metroyu ruslardan havarayı almanlardan köprüleri çinlilerden esinlendik bizdeki şehir planlamacılar ne iş yapar acaba örnek kataloglardaki almanlarda havaray var onu getirelim bumudur yani hiçmi kendi fikrimiz olmaz trafikle ilgili onu demek istiyorum

• Bizim sitenin tam yanindan geciyor atakent2.etap

• Indigo I kullanıcısına yanıt
    Gölcük depreminde o hükümetlerin izin verdiği kaç tane hatalı yapı yıkıldı? Kaç bin yaşam kaydı. Kaç yüz bin ocak söndü?

Kaç tane baraj normalde yapılması gerekenin 10-20 misli fiyata yapıldı ve vatandaşın parası peş keş çekildi.

Her ile bir hava alanı. Bu projeyi seçim için attılar. Halkın bir dünya parası gitti ve seçim sonrası hepsi yarım bırakıldı. Bu yarım projeleri 10-20 yıl sonra iktidara gelen hangi hükümet tamamladı.

ÖTV yi ve onunla gelen Verginin vergisi sistemini AKP mi icad etti? Ya da KDV yi AKP mi icad etti? Önceki hükümetler ekmeğimizden bile vergi alıyordu. Ekmek gibi temel gıdalarda KDV yi %1 yapıp içki sigara gibi keyfi ve lüks ürünlerde vergiyi artırıp olması gerkenleri yapan AKP değil miydi? Evet yeni vergi dediğin bu vergileri AKP icad etti. Her gece bir büyük deviriyorsan eh bu da senin sorunun, benim değil.

Hastanelerde hastalar rehin alınıyordu. Yeni doğmuş bebek hastanede rehin alınıyordu. Kalp krizi geçiren adam sağlık karnesi yanında değil diye devlet hastanesine alınmıyor. Özel hastaneler ilgilenmiyor ya da bir ev parası talep ediyorlardı. Bunları bitiren kimdi. Yapmaya çalışanlara büyük cezalar kesip işlerinden edenler kimlerdi? Şu an acil bir vaka olarak hangi hastaneye gidersen git seni ücretsiz tedavi etmek zorundalar. Bunu yapan kimdi.

Ben hastaneye gitmek için gece 4 te yola çıkıp akşam saat 5 e kadar hastanede bir oraya bir buraya gittiğimi gayet net hatırlıyorum. Hastanelerde sıra beklerken ölenleri. Şu an gidip 5 dakikada işimi hallediyorum. Bu hangi hükümet sırasında oldu bunlar.

Naylon şirketler de mi AKP icadı idi?

Atatürk ten sonra gelen hükümetlerin bu güne kadar yaptıkları yolların toplamından daha fazla yolu sadece 10 yılda yapan hangi hükümetti.

Hormon vakalarını hatırlıyorum. Olacak o kadar ın nasıl dalga geçtiğini de. Gıda da denetimi artıran yaptırım uygulayan kimdi? O hükümetler zamanında devlet bu işi yapmadığı için Arena gibi programlar yapıyordu bu işi.

En son ne zaman günlerce süren elektrik ya da su kesintin oldu?

Son 50-60 yılda yapılan raylı sistemlere bakalım. Neden %90 ı AKP hükümeti zamanında yapılmış?

Baş örtüsü. Laiklik elden gidiyor diyorlardı. Bir sürü tantana. Hastanede hemşirenin eczanede çalışanın taktığı baş örtü seni öldürdü mü??? Yaaa di mi? O sürekli bir eyleme katılan sanatçılar yazarlar dekanlar ne oldu. Darbeden bir gece önce tüydüler değil mi ülkeden? Fetö ile bağlantıları çıktı değil mi? Gezi olayları. Taksim çok güzel olmadı mı???

O hatlar dedin ya. Telefon hatları hani. O önceki hükümetler zamanında yapılmış dediğin hatlar 50 yıllık kablolardan oluşuyor. O hatlar ile 4Mbit bile zor veriliyordu. Evet çok yavaş ilerliyor ama yine de önceki hükümetlere oranla ışık hızı ile ses hızı arasındaki bir farkla daha hızlı olarak ilerliyor yatırım. Şu an bizim zamanında bklu kemerburgaz dediğimiz yerden fiber internet kablosu geçiyor.

Ya da vakti zamanında bize arsaları satıp parasını alıp sonraki seçim ile kaçak ilan edip ama buna rağmen elektrik su doğalgaz verip vergisini alan kimdi? Peki hakkımız olan bu arsaları bize geri verip 50 yıldır süren acaba bu gece gelip ocağımızı yıkacaklar mı endişemizi bitiren hükümet hangisi idi?

Vakti zamanında her işçiden ev yardımı diye kesilip sözde ev sahibi yapacak sistem ile işçinin cebini boşaltanların haksız kestiği kişi başı on binlerce lirayı bulan parayı tek tek üstüne vazife olmamasına rağmen geri ödeyen kimdi?

Reklam bunlar denmesine rağmen halkına hizmet eden ve kömür gıda ve giyecek yardımı yapan kimdi.

Zaten Halk hiç hizmet almadığı için. Hiç güzel şeyler olmadığı için AKP nin oyları gittikçe armaya devam ediyor. Mevzide ayağa niye kalkmadın erkek değil misin sen gibi salakça bir şekilde her fırsatta eleştirilen bir hükümet üstelik bu.

He demiyorum ki her şeyde haklılar. Ama bir laf vardır. Yiğidi öldür hakkını yeme.

Youtube da bir çok bilmiş şöyle demişti.

Bu dinciler milleti soydu soğana çevirdi. ( Bir şey diyeyim mi? Çevremde bakıyorum. AKP den en çok zenginler şikayetçi. Vergi kaçıramadıkları için. Ben böyle hükümeti severim arkadaş. Zenginin zübbe ağıt yakıyor ise bu iyi bir şey. )

Benim yanıtım da şu olmuştu. Dinciler soyup soğana çeviriyor. Onlardan önce sözde Cumhuriyetçiler anamıza ve anamızdan emdiğimiz süte dadanmışlardı.

Anam elden gideceğine param elden gitsin. Nasıl olsa cebimizden para çıkmayan tek bir hükümet olmadı.

Ben bunu bilir bunu söylerim. NANKÖR insan Her zaman NANKÖR dür. Altın tepside evrenin en lezzetli yiyeceklerini sunsan bu tabakta bk yok. Ben bk yemek istiyorum diye burun kırar.

Bildiğim biri var. AKP den önce zor durumda idi. AKP ile artık evinden alınıyor. Düzenli sağlık kontrolleri yapılıyor. 2-3 tane maaş alıyor artık sürünmek zorunda değil. Akülü sandalyeleri de var. CHP liler geldi bir gaz verdiler sizi evlerinizden atacaklar diye. Eylem yapın yürüyün olay çıkarın direnin diye ve gazı yedi Allah belalarını versin yediler yediler doymadılar diye konuşmaya başladı. Ne oldu peki. O sözde evinden çıkarılacak bu kişi 2B yasası ile beleşten 3 tane 500 bin TL lik daireye kondu müteahhit ile anlaşıp.

Yani merak etme. Biz biliyoruz kimin ne halt yediğini. Biz biliyoruz hükümetin neden eleştirildiğini. Ne zaman birileri bir şey yapmaya kalksa olan şeyler oluyor. Şu anda da televizyonlarda propaganda var. Ne kadar kötü haber var ise veriliyor. Trafik kazaları. Paraları çalınanlar. Maksat kötüye gidiyoruz demek ama bilinç altına yerleştirmek bunu. Hatta açık hava konseptli bir AVM de yarasa gördüm diye cıngar çıkaran sözde profesörler. Bunların hepsi önceden de yaşandı. Yada bunlar dinimize aykırı diyip durup dururken epilasyon reklamı dağıtanları vuranlar. Yine yaşanıyor. Bunlar hep aynı şeyler.

Dediğim gibi %100 savunmuyorum. Ama şöyle de bir şey var.

Oy vermeyin onlara?

Kime oy vereyim peki? Enerji sorunu ya da ulaşım konusunda hiçbir vizyonu olmayan MHP ye mi?
    Türkiye nin adını PKK Kürt Devleti yapmaya çalışan haysiyetsizlerin olduğu kan ölüm ve nefret partisi HDP ye mi?
    Ya da kendi genel başkanının ayağını kaydırmak için bin dereden su getirip bir sürü alavere dalavere yapan. HDP ile kanka olmuş bir ağızdan konuşan CHP ye mi?

AKP ölsün.

İyi ölsün. O zaman bir çözüm ile gel.

Ya öyle olmaz ki. O zaman bağıracağına nasıl olacağını söyle.

Yedi yedi bitiremedi demek ile olmuyor o işler. Daha iyisini getirebilecek misin? Hayır tabiki.

CHP ye ya da MHP ye oy verip iktidar yapsam. Her şeyin güllük gülistanlık olacağının. Gelenler %100 namuslu olup indiragandi yapmayacağını. İlerleyişin dırmayıp hızlanacağının ve 30 yıl geri gitmeyeceğimizin garantisini canını ortaya koyup veriyor musun? Hayır!

Buraya gelen CHP li heyet te bizi 2B yasası için kışkırtmaya gelmişti. Biz güya izinsiz eylem yapıp dayak yiyecektik. Onlar da bu dayak üzerinden siyaset yapacaktı. Gittim dedim ya madem bu kadar biliyorsunuz. Öncü olun şu yasayı düzeltelim.

Ama yalan söyledikleri belliydi. Zira yasa ile alakaları yoktu. Tek amaçları olay çıkarmaktı. Vatandaşı zerre kadar düşündükleri yoktu.

• djvietnam kullanıcısına yanıt
    Şu an planlamacılar zaten en uygun olanı kullanıyorlar.

Tüm projeler tamamlandığında tüm istanbulu metro ile dolaşabileceksin. Tüm sistemler birbirine bağlanıyor zekice.

Mesela Taksim Finiküler hattı. Öyle bayır bir yer için olması gereken ve mükemmelleştirilmiş bir sistem. Bir vagon bayır aşağı inerken diğer vagon bayır yukarı çıkıyor. Bir vagon ve içindeki yolcuların ağırlığı. Diğer vagon ve içindeki yolcuların ağırlığı tarafından dengeleniyor. Böylece normalde harcanacak enerjinin sadece %1-5 i gibi bir rakam ile aynı iş görülmüş oluyor.

İstanbul da şu an dünyanın pek çok farklı ülkesinde bulunan farklı trafik sorunları için üretilmiş farklı sistemler bir ahenk içinde harmanlanarak bir koloni yapısı oluşturuluyor. 10 yıl önce Mecidiyeköy den Taksim e gittiğim sürede şimdi istanbul u bir uçtan diğer uca geçebiliyor isem. İşte bu gelişmedir.

Tabiki yeni bir devrim yapılmasını biz de isteriz. Ancak çin örneğini vereyim. Önceden çakma ürünler yapa yapa Batıya yetiştiler. Sonra da kendileri bir şeyler koymaya başladılar.

Bunun sebebi şudur. Bilim sürekli üstüne koyarak ilerler. Adamların mimarları zaten belirli bir birikime tecrübeye sahip. Ama biz bu yapıları daha önce yapmadık görmedik. Her seferinde tekrar dünya yuvarlak diye ispatlamaya gerek yoktur. Öncelikle ardamlara yetişip tecrübeli mühendis ve eğitmen elde etmeliyiz.

Bir mikro işlemci mühendisine çıkıp Core i5 i geçecek bir şey yap diyemezsin. Önce işlemcinin nasıl çalıştığını anlamalı. Aynısından bir tane üretmeli. Yani önce anlaması ve görmesi gerek. Ancak sonra üzerine bir şey ekleyebilirsin.

Ama dediğim gibi özgünlük önemli. Bak mesela ben hep tekrar ediyorum. Hadi çin de üreyip yerli malı diye satıyorsun. İyi tamam. Abi değiştirilebilir pilli bir telefon yap. Ama telefonun içinde biri 150mAh diğeri ise 2500-2700 ya da 2900mAh olan toplam iki pil olsun. Pil değiştireceğimiz zaman ana pili çıkardığımızda enerjiyi ufak pil versin. %5 lik pil gücüne denk geliyor. Telefonu en az 15 dakika idare eder. Böylece telefon görüşmesi yaparken bile telefonun pilini değiştirebiliriz.

Bak böyle fikirler istiyorum işte. Abi o kadar zor bir şey değil. Bak o kadar basit bir şey ki değil mi? Ya da bilmiyorum aslında çok zor ve ben Einstein ı yanımda geri zekalı gösterecek kadar süper zekayım da farkında mı değilim?

Bu tür nüans farkı oluşturacak şeylerde haklısın. Ama toptan bir sistem için henüz çok gerideyiz. Yeni bir fikri test etmek çok maliyetli ve risklidir.

• DigitalWorld kullanıcısına yanıt
    Hocam olay hizmet değil hala anlamadın mı, bunların din alerjisi var. Bunlara ışınlanmayı icat edip hizmet olarak ayaklarına getirsen rüzgar yapıyor diye şikayet ederler. En iyisi umursamamak.

• Ben doğuştan gözleri bozuk biriyim. Her yıl muayene olurum.

Farkı söyleyeyim. Sadece 1-2 yılda değişen şeyler.

Gece 3-4 gibi kalkıp hastaneye giderdik. Yine de öyle bir sıra olurdu ki akşam saatlerinde ancak işimiz biterdi. İki asgari ücret parsını gözlüğe verirdik.

2002 sonrasında ise.

Randevumu aldım. Vaktinden önce gittim. 2 saatte işimi halletim. Asgari ücretin 3 te birini gözlüğe verdim.

Yıl 2015 e geldiğinde ise. Randevumu aldım. Vaktinde gittim. 2 dakika sıra bekledim. 15 dakika muayene oldum. 17 dakikada hastaneden ayrıldım. Normalde tamamen ücretsiz gözlük alabiliyordum. O gözlüğü yedek olarak aldım. Bir de asgari ücretin 5 te biri gibi bir rakama ekstra inceltilmiş. Buğu yapmayan yansıma yapmayan camlı bir gözlük aldım.

2002 öncesinde. Eve içki de alsan aynı vergiyi ödüyordun. Ekmek alsan da. 2002 den sonra içkinin vergisi artarken temel gıdanın vergisi %1 ve %8 gibi rakamlara düşürüldü %18 lerden.

2002 öncesi. Annem liseye giriş törenine ve mezuniyet törenime katıldığı kıyafet ile. Hak ettiğim üniversiteye giriş sırasında sanki bir suçluymuş gibi. Sanki yanlış bir şey yapmış gibi. O en mutlu günümde içeri alınmadı. Herkesin annesi yanında geldi ve ben buruk bir sevinç yaşadım. Ötekileştirildim ve aşağılandım. Üniversite benim bildiğim liseden daha fazla özgürlükçü olmalı. Daha fazla düşünceye sahip olmalıydı. Oysa üniversite yönetiminin YÖK ün ve devletin üniversitede özgürlük anlayışı. Kçını başını açmak. Kafasına göre okuldan ayrılıp nargile içip uyuşturucu ile kafa yapmaktan ibaretti. Yüzlerce parlak zekalı kızımız başı örtülü diye eğitimden mahrum bırakıldı. Bu söz konusu vatandaşlar yurt dışında başları örtülü bir biçimde sorunsuzca eğitim aldılar.

2002 sonrası olarak bakarsak ta. Çok şükür kimsenin kimsenin tavuğuna kışt dediği yok. İsteyen istediği gibi giyiniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: barracudaaa

Hocam olay hizmet değil hala anlamadın mı, bunların din alerjisi var. Bunlara ışınlanmayı icat edip hizmet olarak ayaklarına getirsen rüzgar yapıyor diye şikayet ederler. En iyisi umursamamak.

Sözde Cumhuriyetçilerin anamı gond..lemesinden se. Sözde dincilerin paramı yemesini tercih ederim.

Sözde vatan millet sakarya diyenler 50 yıl bizi iyi bir hallice bec..diler.

Yorulmuşlardır. Bırakın biraz da Din diyenler at koştursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neutumn

quote:

Orijinalden alıntı: MustafaC53

Lan bu Beykozdakiler hayvan mı ? Soruyorum havyan mıyız biz ? Hiçbir proje yok ilçede. Bir metro yapıcaklar lafı geçti 3 sene oldu hâlâ icraat yok.

Komple Beykozu kentsel dönüşüme sokunda bari atın bizi biyere sizde kurtulun bizde.

Ha, şunu da öğrenmiştik; önce rant, hele bir oraya rant gelsin, havalimanı, metro, köprü ne varsa onun da tanıtımını yaparlar. Sen merak etme arkadaşım, konutları satmak için reklama ihtiyaç var, Ali Ağaoğlu'nu bekle. 3. köprüyü niçin oraya yaptılar sanıyorsun? Yeşilliğin üzerinden çöl rüzgarları estirmek için.

Ciddi ciddi mesaj yazacaktim konuya ama o imza nedir yazacagimi unuttum gulmekten

• Karayı düzelttilerde havası kaldı boş hayaller bunlar

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.