Şimdi Ara

israil bayrağının anlamı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
42.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O işaret Davut Yıldızı'dır. Bu işaret Tanrı tarafından Davut peygambere verilmiştir. İki tane iç içe geçmiş olan Üçgen'den ibarettir. Üçgenlerden sivri ucu yukarı doğru olan insanın Ruhani, aşağıya doğru olanı ise İnsani yönünü ifade eder. Yani ikisi birlikte tek olarak düşünüldüğünde "Tanrısal İnsan'ı" temsil eder..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Brooklyn

Yahudiler lanetlenmiş ırk demiş bir arkadaş. Bu lanetin etkileri nezaman görülecek yada görüldü mü ?

Görülmez mi ? Adamlar işlerinden evlerine güvenle gidip gelemiyolar. Hep ölüm korkusuyla yaşıyolar. Bütün dünya küfür ediyo arkalarından vs....
  • adamlarında çokta umrunda sanki ne ölüm korkusu dünyanın en zengin insanlarıdır ayrıca en rahat yaşayan nede olsa onlar için para karşılığı savaşacak yeterince amerikan ve ingiliz askeri var
  • açıkcası öle. rahatlar ve her alanda ilerlemişler.özellike eğitim ve biyolojide
  • quote:

Orjinalden alıntı: daywalker148

quote:

Yahudiler lanetlenmiş ırk demiş bir arkadaş. Bu lanetin etkileri nezaman görülecek yada görüldü mü ?

Bildiğim kadarıyla lanetlendiklerini kabul etmiyorlar
    Aksine tanrıyla pazarlık yapabilen tek ırk olduklarını ve bunun için en üstün ırk olduklarını düşünüyorlar

@KutluhanGüngör

eet hocam gerçekten birçok yazı okudum o dicle,fırat nehirleri yazısı üzerine hangisine inanıcağımı şaştım.:.

• quote:

Orjinalden alıntı: Mc donaLd

peki 8gen yıldız ne anlama geliyor?

Ben satanist yıldızına benzetiyorum. Öyle bi çağrışım yapıyor sanki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jakooo23

quote:

Orjinalden alıntı: sariemir06

Bu konu daha önce acılmıs ve cok tartısmıstık ama bidaha tartısalım
    O bayraktaki yıldız orta asyadaki türk şamanlarının kullandığı bir işarettir.Sonraları batıya akın eden türklerden hazar türkleri bilindiği gibi yahudiliği sectiler ve bu işaret bu sayede yahudiliğe geçti.Ancak zaman içinde hazar türklerinin etkisini yitirmesi ve yahudilerin bu işereti benliklerine oturtmasıyla onlara ait gibi oldu.
    Bu işaret bize ait olduğu için osmanlı ve selcuklu mimarisinde sıkca kullanılan bir motiftir.

yanlışın var hocam o işaret (magen david dir) ve yaklaşık 5000+ yıllık bir işarettir,türklerle hiçbir alakası yoktur.

Candaroğulları ve Karamanoğullarının bayrakları...

israil bayrağının anlamı

israil bayrağının anlamı

• quote:

yanlışın var hocam o işaret (magen david dir) ve yaklaşık 5000+ yıllık bir işarettir,türklerle hiçbir alakası yoktur.

yani türklerle o zmn alakası var.??
  • Ankaradaki Mısır büyükelçiliğinin duvarlarında da aynı işaret vardı.
  • o zmn eski türklerde yada müslümanlarda da mi var?
    herkez ayrı telden çalıyor çünkü..
  • Konuyu yeni gördüm ama sanırım eski bir konu.
    Benzer işaretler onlarca uygarlıkta vardır.
    8gen,5gen yıldızlar gibi.Ya da nazi işareti(svastika) gibi.Nazi işaretine;hint svastikasına ve göktürk z harfine bakın.Aztek dini sembollerinde mısırda da geçer.
    Davud yıldızı da bunlardan biridir.Bu 6 köşeli yıldız mısır ritüellerinde de,birçok uygarlıkta vardır.Anlamı svastika gibi,iyilik ve kötülüğün birlikteliğidir,ya da yingyang gibi.
    Bu 8 köşeli olan ise, rabbe şükür,merhamet vs.. gibi anlamlara geliyordu.

Komplo teorisi tarzında yorumlar yapmayalım lütfen :)
  • üste bakan üçgen erkeği alta bakan üçgen kadını temsil eder bu inanış paganlıktan gelmişti
    daha çok bilgi için(yıldız iç.in değil erkek ve kadının önemi için)davincinin şifresi'ni okuyun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Arthur

quote:

Görülmez mi ? Adamlar işlerinden evlerine güvenle gidip gelemiyolar. Hep ölüm korkusuyla yaşıyolar. Bütün dünya küfür ediyo arkalarından vs....

(bkz. fakir avuntusu)

• quote:

Orjinalden alıntı: Güneydoğu

Candaroğulları ve Karamanoğullarının bayrakları...

israil bayrağının anlamı

israil bayrağının anlamı

Bu konu daha önce forumda konuşulmuştu. O bayraklarda yanlışlık olduğu söyleniyordu. Hem de büyük bir yanlışlık. O bayrağı o konuya her kim koyduysa ısrarla koymaya devam ediyor. Bir de açıklama olarak diyorlar ki: "eski Katalan atlasında Karamanoğullarının altı köşeli Selçuklu yıldızını sembol olarak kullandığı resmedilmekteydi."

Böyle bir şey yok. Selçuklularda altı köşeli yıldız gibi bir figür kullanılmadı. Selçuklulara ait altta bulunan figürlere bakın. Bir tane olsun 6 köşe yıldız var mı?

israil bayrağının anlamı
     israil bayrağının anlamı
     israil bayrağının anlamı
     israil bayrağının anlamı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Amblemi
     israil bayrağının anlamı

•  israil bayrağının anlamı

israil bayrağının anlamı

Burası AKP merkez binasının önden görünüşüdür aynı sembol burada da kullanılmı ama amacını bilmiyorum bilen varsa banada açıklasın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: süpürman

israil bayrağının anlamı

israil bayrağının anlamı

Burası AKP merkez binasının önden görünüşüdür aynı sembol burada da kullanılmı ama amacını bilmiyorum bilen varsa banada açıklasın.

Bende önünden geçerken hep görüyorum ve aklıma takılıyor. Oradaki korumaya birine sordum o da bilemedi.

• bnde süleyman peygamberin mühürü olarak biliyorum bi doğruluğu varmı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: LORDFURKAN

bnde süleyman peygamberin mühürü olarak biliyorum bi doğruluğu varmı acaba?

Esasında bu 6 köşe yıldız - 8 köşe yıldız konusunu derin tarih bilgisine sahip arkadaşlarımızın açıklamasını bekliyorum. Dediğiniz şeyi araştırdım. Mühr-i Süleyman deniliyor sanırım. Ararken rastladım. Şöyle bir açıklama buldum:

“Terim aslen Mühr-i Süleyman’dır. Ancak Türkçe’deki ses uyumuna göre dile geçerken değişmiştir. Diğer bir deyişi de Hatem-i Süleyman’dır. İngilizce ‘Seal of David’, ‘Star of David’, ‘Davis’s Sheald’ ‘Magen David’ isimleriyle anılır. Çünkü Batı dünyasında bildiğimiz çift üçgenin kesişimi olan Mühr-ü Süleyman aslında 5 kollu bir yıldızdır. 6 kollu yıldız babası olan Davud peygamberin kullandığı semboldür.”
    / Prof. Dr. Nusret Çam / Ankara İlahiyat Fakültesi

Daha geniş bilgi için buraya tıklayınız.

• Hem Osmanlı hem de Selçuklu eserlerine biraz dikkatli bakarsanız 8 köşeli yıldız desenlerini görebilirsiniz.

6 köşeli yıldız deseni de belli bir dönem İslam sanatında kullanılmış. Ben ilk defa Üsküdar Yeni Valide Camii'nde görmüştüm. Biraz araştırınca fotoğrafını da buldum:

http://www.barbaros.biz/MUHRUSULEYMAN.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: feylesof

Hem Osmanlı hem de Selçuklu eserlerine biraz dikkatli bakarsanız 8 köşeli yıldız desenlerini görebilirsiniz.

6 köşeli yıldız deseni de belli bir dönem İslam sanatında kullanılmış. Ben ilk defa Üsküdar Yeni Valide Camii'nde görmüştüm. Biraz araştırınca fotoğrafını da buldum:

http://www.barbaros.biz/MUHRUSULEYMAN.htm

Güzel tespit. Teşekkürler. Ben de ona bakıyordum ki dediğiniz gibi 8 köşeli yıldızın Selçuklularda çok kullanıldığını gördüm. 6 köşeli yıldız ise Osmanlı döneminde zaman zaman flamalara bile girmiş. Çok rastlanmıyor ama bir kaç yerde var. Günümüz Türkiyesi'nde 8 köşeli yıldız figürü yukarıda verdiğim Diyarbakır beledsiyesi ve altta bulunan Meram belediyesi (Konya) simgesi olarak kullanılmaya devam ediyor.

/>

Selçuklular dönemine ait bir sürü 8 köşeli yıldız figürü var. Bir kaçını yukarıda vermiştim. Altta Selçulku dönemi halı desenleri var.
    http://www.eskihalivekilim.com/selcuklu-halilari.html

israil bayrağının anlamı
     israil bayrağının anlamı
     israil bayrağının anlamı

Gördüğüm kadarıyla 8 köşe yıldız Türkmenistan'da da kullanılıyor.
    http://www.turania.com/showthread.php?t=6466

israil bayrağının anlamı
     israil bayrağının anlamı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.