Şimdi Ara

israil bayrağının anlamı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
42.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Kei$er$oZe

Yahudiler lanetli felan değildir.Bu iddaada bulunanlar hilafetçi zavallılardır.Tarafsız olduğunu iddaa eden yaratıcı ne zamandan beri ırk ayrımı yapar oldu.Yahudiler sürekli zülüm görmüş bir millettir.Karşısında 200 milyon arap olan 5 milyonluk bir topluluk caydırıcı olmak zorundadır.Özelliklede olaya sürekli dini olarak bakan topluluklar bu konuda çok komik oluyorlar.Zira 1971deki kara Eylül harekatında Filistinli mültecileri kimler katletti.Şuanda İsrail ile Aaraplar güç olarak yer değiştirsinler.Araplar orada çoluk çocuk demeden bir tane yahudiyi sağ bırakıyorlar mı görürüz.Kimse kimseyi kandırmasın.Öüslüman topluluklarda azınlık olarak yaşayan diğer dine mensup insanlara yapılan şiddet eylemleri ortadadır.Ama ne hikmetse olay terse dönünce orada katliam var,onlar cani vs.Hadi ya..Ne israil nede araplar.Birbirlerinden farkları yok.Her iki toplumda terörist.Gücü eline geçiren diğerine katliam yapıyor.İsrail-Filistin barışıda olmaz.Çünkü Filistin asla İsraili tanımayacağını söyledi.İsrailde onları tanımıyacak.Kudüse gelirsek.Kudüs ne müslümanların,ne hristiyanların nede yahudilerindir.O topraklar herkesindir.Kimse tek başına hak iddaa edemez.

Yapmayın discovery world de bir haberci ülkede çekim yapıyor diye adamı tekmelemeyen kalmadı, yine discoveryde kadın askerlerinin eğitimini gösteriyor sadece ölüm makinası yetiştiriyorlar, içlerindeki insan sevgisi dışlarına taşıyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: zantika

Arkadaşlar İsrail'in bayrağı Hz Davut'un mührüdür.

Çok kulllanılan bir semboldür ve bir çok yerde de görülebilir. Böyle simgeler üzerinden komplo teorileri kurmak bana çok komik geliyor.

Dünya tarihini, ekonomi veya sosyal tarihi okumayıp herşeyi yahudiler yaptı masonlar yaptı uzaylılar yaptı demek işin cehaleti bence....

Bakın aşağıdaki sancak Barbaros Hayrettin Paşa'nın sancağı: Bizim komploculara kalsa adam hem yahudi hem mason:)

Oysa ki elbette değil. Hz Davut'un mührü 16. yüzyılda çok kullanılan bir simgeydi. Pergel ise adam denizci beyler:) Tabii o zülfikar da olabilir şimdi farkettim:)

israil bayrağının anlamı

Pergelin sağında ve solunda ikişer ay var. Yani dörttane ay:

1. Adenin= 2. Timin= Erkek
    3. Sitozin + 4. Guanin= Dişi

Pegele gelince: Açı olara dişi sembolü, pergelin sağ tarafı/ayağı ise haç.

Yani: Dişi: > ve Erkek o+ Haç. Türklerde ters T sembolü

Da Vinci Şifresi kitabı: Dişi > ve o+ sembolleri

Davut yıldızı veya hührü deyip gerçeklerin üstünü örtemezsiniz.

Nisa Suresi 1. Ayeti okuyan bilir. "Adem (erkek)'i yarattık ONDAN da eşini yarattık" diyor'

Yani İKİSİ birin içinde, erkek ile dişi bişrin içinde.

Allah AHAD'dir, TEK BİRDİR! İkisi birin içindedir.
    DNA ve genler 43.000 nesilden beri sürüp gelendir!

Herbiriniz 43.000 nesilden beri sürüp gelen DNA ve genlerin yaratmış olduğu bedene BEN diyebiliyorsunuz ya, okuduğunuz okulların ilim yuvası denmesine...

Üniversitede okumak bu olsa gerek

• quote:

Yahudiler lanetli felan değildir.Bu iddaada bulunanlar hilafetçi zavallılardır.Tarafsız olduğunu iddaa eden yaratıcı ne zamandan beri ırk ayrımı yapar oldu.Yahudiler sürekli zülüm görmüş bir millettir.Karşısında 200 milyon arap olan 5 milyonluk bir topluluk caydırıcı olmak zorundadır.Özelliklede olaya sürekli dini olarak bakan topluluklar bu konuda çok komik oluyorlar.Zira 1971deki kara Eylül harekatında Filistinli mültecileri kimler katletti.Şuanda İsrail ile Aaraplar güç olarak yer değiştirsinler.Araplar orada çoluk çocuk demeden bir tane yahudiyi sağ bırakıyorlar mı görürüz.Kimse kimseyi kandırmasın.Öüslüman topluluklarda azınlık olarak yaşayan diğer dine mensup insanlara yapılan şiddet eylemleri ortadadır.Ama ne hikmetse olay terse dönünce orada katliam var,onlar cani vs.Hadi ya..Ne israil nede araplar.Birbirlerinden farkları yok.Her iki toplumda terörist.Gücü eline geçiren diğerine katliam yapıyor.İsrail-Filistin barışıda olmaz.Çünkü Filistin asla İsraili tanımayacağını söyledi.İsrailde onları tanımıyacak.Kudüse gelirsek.Kudüs ne müslümanların,ne hristiyanların nede yahudilerindir.O topraklar herkesindir.Kimse tek başına hak iddaa edemez.

MAİDE 12. Andolsun ki Allah, İsrailoğullarından söz almıştı. (Kefil olarak) içlerinden on iki de başkan göndermiştik. Allah onlara şöyle demişti: Ben sizinle beraberim. Eğer namazı dosdoğru kılar, zekâtı verir, peygamberlerime inanır, onları desteklerseniz ve Allah’a güzel borç verirseniz (ihtiyacı olanlara Allah rızası için faizsiz borç verirseniz) andolsun ki sizin günahlarınızı örterim ve sizi, zemininden ırmaklar akan cennetlere sokarım. Bundan sonra sizden kim inkâr yolunu tutarsa doğru yoldan sapmış olur.

MAİDE 13. Sözlerini bozmaları sebebiyle onları lânetledik ve kalplerini katılaştırdık. Onlar kelimelerin yerlerini değiştirirler (kitaplarını tahrif ederler). Kendilerine öğretilen ahkâmın (Tevrat’ın) önemli bir bölümünü de unuttular. İçlerinden pek azı hariç, onlardan daima bir hainlik görürsün. Yine de sen onları affet ve aldırış etme. Şüphesiz Allah iyilik edenleri sever.

• quote:

peki sizde aynısını yapıyosunuz El Kaide terör eylemi yapar müslümanlar canavar olur Irakda 1 milyon insan ölür gıkınız çıkmaz Yahudiler karşı bazı kişiler nasıl tutum sergiliyorsa aynısını sizde Araplara yapıyosunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bobo.1903

quote:

peki sizde aynısını yapıyosunuz El Kaide terör eylemi yapar müslümanlar canavar olur Irakda 1 milyon insan ölür gıkınız çıkmaz Yahudiler karşı bazı kişiler nasıl tutum sergiliyorsa aynısını sizde Araplara yapıyosunuz.

Irakta ölen 1 milyon insanın büyük bir çoğunluğu mezhep savaşları yüzünden ölmüştür.Gidipte Amerikan askerleri 1 milyon adam öldürmedi.Masum sivilleri zevk uğruna elbette katlattiler.Ama 1 milyon sivilin en az %90nı sunni-şii çatışmasına kurban gitti.Yahudiler konusuna gelirsek..Şimdi müslümanların çoğu bu halkı lanetli olarak görüyor.Hatta müslümanların diğer inanışlarına göre yahudileri öldürmek günah felan değildir.Çünkü bu halk lanetlidir ve o yüzden dolayıda öldürülmelidirler.Karşısında 200 milyon arap olan yahudiler caydırıcı olmak adına gücünü sürekli hissettirmek istiyor.6 gün savaşlarını biliyorsundur.6 gün savaşları sonunda İsrail kesin zafer elde etti.İsrail istese sınırlarını dahada genişletebilirdi.Zira şuan ki yüz ölçümü 27 km'2 dir.Ama İsrail 6 gün savaşlarında Sina yarımadasını olduğu gibi aldı.Sadece sinaa yarımadası 60.000 km'2 lik yüz ölçümüne sahip.Yani şuanda sahip olduğunun iki katına.İsrail topraklarını genişletiyor vb. yorumlar bana göre saçma.Topraklarını genişletmek isteyen adam Mısıra o koca yarımadayı bırakmazdı.Mısırın İsraile saldırmaması şartıyla İsrail yarımadayı geri bıraktı.Bak ben sana bi iki yüzlülüğü daha söylim.Trt haberde izlemiştim 1 hafta önce.Bildiğin gibi Mısırın başında islamcı Mursi var.1 yıl geçti ama Gazze ile sınır kapıları hala daha açılmadı.Gazze hala en temel ihtiyaçlarını tünellerden sağlıyor.Filistinliler soruyor.Neden Mısır hala bize yardım etmiyor diye.Herkes yahudilere odaklanmış ama adama sormazlar mı araplar birbirlerini arkasından vururken,mezhep çatışmaları yaparken neden tepki yok diye.İran sırf mezhep uğruna Esadı destekliyor.Trde sırf mezhep uğruna sunni isyancıları destekliyor.Bu nasıl bir müslümanlık.Demekki burada olan insan hayatı yada müslümanların ölmesi değilmiş.Burada önemli olan şey mezhepmiş.Sırf mezhebi uğruna diğer mezhepten olanların ölmesi kimsenin umrunda değil.Böyle müslümanlık mı olur.Suudi Arabistan Bahreynde ayaklanan şiilere asker gönderip bazılarını öldürünce neden biz tepki göstermedik.Bak ben sana şunuda söylim.Esad sunni olsaydı ve tam tersine ÖSO şiilerden oluşsaydı Tr Esadın yanında İran ise ÖSO nun yanında olacaktı.Katar ve Suuidi Arabistanda Esada destek verecekti.Araplar konusuna gelirsek.Bu halkı sevmiyorum.Ama bu halkı ırk olarak değil topluluk olarak sevmiyorum.Gelişmeye kapalılar.Şiddetten nemalanan ve islamı buna alet eden bir topluluklar.Kadını yok sayan,insanları baskı altına alıp ona göre yaşamaları gerektiğine inanan bir topluluklar.Yani kabile devleti olmaktan öteye geçemediler.Mısırda hristiyan kadınlara sokaklarda yapılan tecavüzleri görüyoruz.El-Kaide bomba patlatıp tüm müslümanlar canavar olur demişsiniz.İyide el kaidenin yaptığı eylemleri müslüman dünyasının büyük bir çoğunluğu onaylıyorsa o onaylayanlarda canavar ve teröristtir.Londrada metroları havaya uçurdular.Kaç tane müslüman gerçek anlamda o ölen sivllere üzüldü.Sorun burada yatıyor.Mesela bugün sistematik oalrak yahudileri çoluk çocuk demeden katleden Hitleri müslüman çoğunluk iyi yapmış,helal olsun derken;Myanmarda müslümanlara yönelik yapılan sistematik kıyımlara ise tepki gösteriyor.Nasıl bir çelişkidir bu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kei$er$oZe -- 17 Nisan 2013; 7:27:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: birturk

Nisa Suresi 1. Ayeti okuyan bilir. "Adem (erkek)'i yarattık ONDAN da eşini yarattık" diyor'

Herbiriniz 43.000 nesilden beri sürüp gelen DNA ve genlerin yaratmış olduğu bedene BEN diyebiliyorsunuz ya, okuduğunuz okulların ilim yuvası denmesine...

Eeee sonuç?

• Sevgili birturk iki sorum var. Her türlü simgeyi incelersen böyle onlarca bağlantı kurabilirsin. Evinin yanındaki bakkalı dahil buna. Yeter ki bulmaya çalış...

ikinci olarak dediklerini nereye bağladığını anlamadım:) Benim hatamdır belki biraz daha açık olsan. Kısacası sonuç ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

Eeee sonuç?

Yok arkadaş bu adamın okuduğu iki kitap var ve konu fark etmeden aynı cümleleri yazmaya devam ediyor.

Davut yıldızı veya Süleyman mührü fark etmez, bu sembol Yahudilere ait değildir Türkler de kullanmıştır, Müslümanlar da, Müslüman Araplar da.
    Bu arada bu sembolün Türklere ait olduğu söyleyen arkadaşlar zahmet edipte tamga-damga nedir onu bir öğrensinler. Türklere aittir denen tüm semboller, boy damgaları vs. hepsinin bir kökeni vardır, Tamgalı Say, Yenisey, Saymalı taş gibi yerlerde olmayan hiçbir sembol Türk sembolü değildir, Osmanlı sembolü olabilir ama genel olarak Türk sembolü değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

Eeee sonuç?

Yok arkadaş bu adamın okuduğu iki kitap var ve konu fark etmeden aynı cümleleri yazmaya devam ediyor.

Davut yıldızı veya Süleyman mührü fark etmez, bu sembol Yahudilere ait değildir Türkler de kullanmıştır, Müslümanlar da, Müslüman Araplar da.
    Bu arada bu sembolün Türklere ait olduğu söyleyen arkadaşlar zahmet edipte tamga-damga nedir onu bir öğrensinler. Türklere aittir denen tüm semboller, boy damgaları vs. hepsinin bir kökeni vardır, Tamgalı Say, Yenisey, Saymalı taş gibi yerlerde olmayan hiçbir sembol Türk sembolü değildir, Osmanlı sembolü olabilir ama genel olarak Türk sembolü değildir.

Kalıtsal hastalıklar ana-babadan geçtiğini söyleyen tıp ilmi ve tıp adamlarıdır!

Ana-babamıza da ana-babalarından geçmiştir. Yani başlangıçtan beri süregelendir.

Bu kalıtsal hastalıkları taşıyan ve gelecek/oluşacak bedenlere aktaran genler değil mi?

Genler kan hücresi içinde değil mi? Kan hücresi içinde DNA da yok mu?

Fizik kanunu:" Yoktan hiçbir şey var olmaz, var olan da yok olmaz."

Şimdi, binlerce/milyonlarca yıllık bir kan hücresinin yarattığı beden ben veya sen olabilir misin? Allah, ahad ise ben veya sen kimsin diye sormazlar mı?

Allah ve ben veya sen iki, üç olmuyor mu? Ben veya sen Allah'ın karşısında varız dersek, Allah ahad olmaz.

Bende varım dersem "Enel Hak" olurum ki bu Allaha şirk koşmaktır!

• Osmanlidaki hz.suleymanin muhrudur ve muhrun seytan ve cinlerden korunduga inanilir israil bayragindakine benzer ama aynimi bilmem.Osmanli yapimi camilerde minarelerde ve baska seylerde sik sik kullanilir.Hatta her yeniceri kafaligindaki kaşıklıklardada var.Son olarakta gorsellerden karamanogullarinin bayragina bakmaniza oneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.