Yarbay
29 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 43 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Yurtdışından gelen bir cihazı ne kadar süre sonra satılabilir veya bir başka kişinin üzerine kayıtlı GSM hattıyla kullanılabilir? 3 yıl süreyle yeni cihaz kaydettirememe süresi mi baz alınıyor?

Merhabalar yönetim biçimleri ile ilgili genel olarak kategorizasyonun yapıldığı veya açıklamaların bilimsel kitap veya kaynak arıyorum. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.
Merhaba elimde acer v3-571G modeli leptop ve içinde nvidia 730m ekran kartı var . Sorum şu ki ne zaman ekran kartı driverını otomatik arattığımda nvidianın sitesinde aldığım cevap 'Üreticiniz cihazınız için kendi web sitesinden bir sürücü yüklemenizi gerektiriyor' oluyor.Acerın kendi sitesindeki driver çok eski ve güncel driver çıkarmıyorlar (acerdaki 307 nvidia 320 yi çıkarmış) bunu aşmanın bir yolunu bilen varsa yardımcı olabilirmi.
Bu gün d&r dan Total war shogun 2'yi aldım fakat dvd'den yüklediğim halde steam 10-20saniyelik bir yükleme yapıp 2. diski taktıktan sonrada 3-4 saniye yükleme yapıp oyunu kendi indirmeye başlıyor.indirmek istesem zaten steam'den alırdım internette oyunu tamamen silip tekrar yükleyin gibi çözümler önerilmiş fakar hala aynı çözümünü bilen varmı ?
Merhaba acer v3-571G lepum var fakat ekran kartı driverını yükseltmeye çalıştığımda auto detectten şu yazıyı gördüm GeForce GT 730M
This product has been detected as your primary device
Your product manufacturer requires you to download a driver for your device from their website

Acerın sitesindeki driver zaten benim kullandığım driver ve nvedia'nın sitesinden indirip kurmaya çalıştığımda da kartı tespit edemiyor ne yapmam gerek yardımcı olabilecek varmı ?
Merhaba ben gw2 ye başlamayı düşünüyorum fakat birkaç sorum olacak.İlk olarak leptopumun oyunu çalıştırıp çalıştırmayacağından emin değilim system req'den kontrol ettim sadece ekran kartından sorun çıkıyor 9300m gs ekran kartı var leptopta sorun olurmu biraz oc programıyla yükseltsem çalışırmı oyun lowda da olsa acaba ?
İkincisi gw2 çalşmazsa guild wars trigology(guild wars 1 ve tüm paketleri) almayı düşünüyorum sizce başlamaya değermi serverlarda oynayan varmıdır çok.
Merhaba dün aion'u indirmeye başladım yaklaşık 10gb'a yakın indi fakat toplam kaç gb indireceği yazmıyor bile varsa yazabilirmi.(gameforge'dan indiriyorum)
Wow'u bırakmıştım (yaklaşık 3-4 kere bıraktım) ama hep yeni paketlerle beni cezb edip oynamaya ittiler şimdide büyük hayal kırıklığına uğradığım catadan sonra mop geldi ve vizeler bittikten sonra (1-2 hafta sonra) geri dönmeyi düşünüyorum hiç araştırmadım mopu yeniliklerini falan sadece geri dönmeye deyermi deymezmi diye sormak istiyorum (az parada diil 60 lira paket için 50 lirada 2 ay oyun için verilecek.)
Ben sanat tarihi dersi icin bu kitabı arıyorum istanbulda bulabilceğim bir yer varmı (orjinal dilde yani ingilizce olacak)
Yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum bu ay içinde araştırmalar sonucu aşağıdaki sistemi toplamayı düşünüyorm birkaç da sorum olucak.

İŞLEMCİ
INTEL i7 2600K 3.40 GHz Quad Core Socket 1155 8MB, 32nm, 95W, OverClock (Dist Grantili)
313 $ ( 561,21 TL)

ANAKART:
GIGABYTE PH67A-UD3-B3, H67, DDR3, 2x PCIExp, Socket 1155, CrossFireX, USB 3.0
149 $ ( 267,16 TL)

BELLEK - RAM:
G.SKILL RipjawsX 8 GB (2X 4GB) DDR3 1600 MHZ RAM CL9 (1.5 Volt) INTEL Sandy Bridge Uyumlu
99 $ ( 177,51 TL)

HARD DISK:
SEAGATE 1 TB HDD SATA III NCQ 32 MB 7200 rpm ST31000524AS
78 $ ( 139,85 TL)

EKRAN KARTI:
MSI HD6970 R6970-2PM2D2GD5 2 GB, PCIExp Ekran Kartı, DirectX 11, DDR5, 256 bit, 880/5500
365 $ ( 654,45 TL)

KASA:
COOLER MASTER HAF 912 Plus Kırmızı LED'li 20cm Fanlı Kasa (PSU Yok)
105 $ ( 188,27 TL)

KASA - PSU:
HIGH POWER 1200W Rock Solid 13.5cm Fan, 80 Plus, Aktif PFC, Modüler PSU (HPC-1200-G14C)
219 $ ( 392,67 TL)

Toplam 2800tl civarında tutuyor sadece kasa olarak gelelim sorularıma.

1.Anakartla ilgili olarak ben yaklaşık 5 senedir gigbyte marka bir anakart kullanıyorum ve bir kere bile sorun çıkarmadı marka sempatizanı olmayı sevmem bu yüzden aynı fiyat değerlerinde farklı markalarda daha kaliteli bir anakart öneriniz varmı?NOT:ileride crossfire yapmayı düşünüyorum.
2.Forumda oyun için istenilen sistemlerin bazılarında i7 2600k işlemci fazla görülüp i5 2500k önerildiğini gördüm ben sistemi 3-4 yıl kullanmayı düşünüyorum ve bu süre içinde çıkacak oyunların bu ''fazla'' teorsini çürüteceğine inanıyorum yalnışmı düşünüyorum ?
3.Ramler iyimi aynı fiyata daha iyi bir ram varsa önerebilirmisiniz.
4.Belkide beni en çok çelişkide bırakan şey PSU oldu dediğim gibi yaklaşı 3-4 yıl kullanıcam ben bu sistemi ve ilerde yetersiz gelirse işemciye overlock yapılması ve crossfire+ssd eklenilmesi yüksek bi ihtimal psu çokmu yüksek bu sistem için?
5.i7 2600k'nın stok fanının iyi olduğu belirtilmiş pek çok yerde overlock için de yeterlimi yoksa psu W'ını yükseltmemi gerektirecek(1200w'ın üstü yani)bir soğutucu almam gerekiyormu.

Sorularım bunlar ve ayrıca sistemde uyumsuz saçma sapan parçalar görürseniz uyarın lütfen teşekkürler şimdiden.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
test
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.546
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 196.759 (Bu ay: 42)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.