Şimdi Ara

israil bayrağının anlamı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
42.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

quote:

Orjinalden alıntı: süpürman

israil bayrağının anlamı

israil bayrağının anlamı

Burası AKP merkez binasının önden görünüşüdür aynı sembol burada da kullanılmı ama amacını bilmiyorum bilen varsa banada açıklasın.

Bende önünden geçerken hep görüyorum ve aklıma takılıyor. Oradaki korumaya birine sordum o da bilemedi.

oha .resmen siz aptalsınız çatır çatır yiyoruz sizi diyor bu adamlar.şeref madalyası falan derken iyice belirtili yapmıslar haberimiz yok

• quote:

Orjinalden alıntı: Lex-boy

üste bakan üçgen erkeği alta bakan üçgen kadını temsil eder bu inanış paganlıktan gelmişti
    daha çok bilgi için(yıldız iç.in değil erkek ve kadının önemi için)davincinin şifresi'ni okuyun

Arkeoloji 3 okuyorum 1. sınıftan beri paganizim aşağı paganizim yukarı ders görüyoruz bu işareti daha görmedim bilgin olsun bu işareti mısırda rastladık ne olarak anlatıldı onu çözmeye çalışıyorum birde İ.Ö.1400 Yıllarında süleyman tapınağında yani Hz. Süleymanın tapınağında
  • Beyler Fenikelilerle ilgili detaylı bir ders alıyorum şuan ve bu sorduğunuz soruların bir çoğunun cevabı var bu işaretler nerden nereye nasıl ve nasıl gitti az çok cevaplandırabiliriz ama az sabır sadece şunu bilen İ.Ö.9000 den itibaren ticarette gelişen fenikeliler sağolsunlar İ.Ö.2400 lerde deniz aşırı ticarete başladılar gezdikleri farklı kültürdeki meteryalleri heykellerde işleyip tabi küçük heykellerde diğer kültürlere satıyorlardı yani tüm kültürlerin birbirinin içine geçmesini sağladılar örneğin israil oğulları mısır o dönemdeki hititler ve daha sonra asurlular vs vs vs taşınma olgusunun mimarı fenikeliler fenikelilerin komşuları kim bilin bakalım kuzeyinde pleskler(filistinliler) batıda israiloğulları bu arada o günde savaşıyorlarmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: Peacifullord

quote:

quote:

israil bayrağının anlamı

israil bayrağının anlamı

Burası AKP merkez binasının önden görünüşüdür aynı sembol burada da kullanılmı ama amacını bilmiyorum bilen varsa banada açıklasın.

Bende önünden geçerken hep görüyorum ve aklıma takılıyor. Oradaki korumaya birine sordum o da bilemedi.

oha .resmen siz aptalsınız çatır çatır yiyoruz sizi diyor bu adamlar.şeref madalyası falan derken iyice belirtili yapmıslar haberimiz yok

İsrail bayrağında 6 köşeli yıldız bulunmakta, bu resimde 8 köşeli yıldız görüyoruz. Her gördüğünüz sakallıya dede dememeyi ne zaman öğreneceksiniz?

8 köşeli yıldız Selçuklu kültüründen gelmekte ve İslam dünyasında da yoğun olarak kullanılmakta.
    Her köşenin bir anlamı bulunmakta : Merhamet, şefkat, sabır, doğruluk, sır tutmak, sadakat, cömertlik ve şükretmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dellci -- 13 Mayıs 2009; 8:21:59 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Dellci

quote:

Orjinalden alıntı: Peacifullord

quote:

quote:

israil bayrağının anlamı

israil bayrağının anlamı

İsrail bayrağında 6 köşeli yıldız bulunmakta, bu resimde 8 köşeli yıldız görüyoruz. Her gördüğünüz sakallıya dede dememeyi ne zaman öğreneceksiniz?

8 köşeli yıldız Selçuklu kültüründen gelmekte ve İslam dünyasında da yoğun olarak kullanılmakta.
    Her köşenin bir anlamı bulunmakta : Merhamet, şefkat, sabır, doğruluk, sır tutmak, sadakat, cömertlik ve şükretmek.

Aynen adamları mason yapıverdik hemen olsalar bile belli edecek kadar aptallarmı :)

• Üçler Çeşmesi

Üçler (Feyzi Baba) Çeşmesi (Hacıbektaş)Nevşehir ili Hacıbektaş ilçesi, Bâla Mahallesi, Kayseri Caddesi’nde bulunan Hacıbektaşi Veli Dergâhı’nın I Avlusunun doğusunda, dergâha girişin de sağında bulunan çeşmeyi, Postnişin Feyzullah Dedebaba zamanında, Sadrazam Halil Paşa’nın eşi Fatma Nuriye Hanım yaptırmıştır

Bu çeşmenin etrafı renkli taşlarla bezenmiş, üzerine de Arapça bir kitabe yerleştirilmiş ve üzerine de Mühr-ü Süleyman motifi eklenmiştir
    Çeşmenin nişi dışarıya çıkıntılı, silmeli kaideler üzerine oturtulmuştur Niş içerisinde çeşme lülesi ile nişi sınırlayan payeler arasına zeminden daha aşağıda yalak taşı yerleştirilmiştir

Üçler Çeşmesi'nin üzerindeki Arapça yazıtın aşağı kısmına işlenmiş olan 6 çıkıntılı yıldız..Sivri ucu yukarıya bakan üçgen "iyilik ve saflığın", sivri ucu aşağıya bakan üçgen "kötülüğün", ortadaki gül "hoşgörünün", simgesidir

israil bayrağının anlamı

• quote:

Orijinalden alıntı: Dellci

hiç köşeleri saymak aklıma gelmemişdi
    Bide tekel kulelerindeki tes haç var o ne işdir acaba
     israil bayrağının anlamı

• Abartmaya başlamışsınız.
    Nerede yıldız görseniz başka şeylere yormak, anlamlar çıkartmaya açlışmak garip bence.
  • (bkz: İsrail'in Şifresi)
  • iç içe geçmiş kare sembolü burada anlatılıyor, 25:10 a bakın
    http://video.google.com/videoplay?docid=5368249979680883398&ei=nmGRSruXKYjU2wLv4a2vAw&q=hidden+symbols
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakooo23

quote:

Orjinalden alıntı: sariemir06

Bu konu daha önce acılmıs ve cok tartısmıstık ama bidaha tartısalım
    O bayraktaki yıldız orta asyadaki türk şamanlarının kullandığı bir işarettir.Sonraları batıya akın eden türklerden hazar türkleri bilindiği gibi yahudiliği sectiler ve bu işaret bu sayede yahudiliğe geçti.Ancak zaman içinde hazar türklerinin etkisini yitirmesi ve yahudilerin bu işereti benliklerine oturtmasıyla onlara ait gibi oldu.
    Bu işaret bize ait olduğu için osmanlı ve selcuklu mimarisinde sıkca kullanılan bir motiftir.

yanlışın var hocam o işaret (magen david dir) ve yaklaşık 5000+ yıllık bir işarettir,türklerle hiçbir alakası yoktur.

Doğru. O işaret Haz. Davud (A.S.) döneminden beri kullanılmaktadır. Diğer adı ise "Hz.Süleyman'ın Mührü"
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Davud%27un_Kalkan%C4%B1

• quote:

Orijinalden alıntı: herdemasivemavi

Üçler Çeşmesi

Üçler (Feyzi Baba) Çeşmesi (Hacıbektaş)Nevşehir ili Hacıbektaş ilçesi, Bâla Mahallesi, Kayseri Caddesi’nde bulunan Hacıbektaşi Veli Dergâhı’nın I Avlusunun doğusunda, dergâha girişin de sağında bulunan çeşmeyi, Postnişin Feyzullah Dedebaba zamanında, Sadrazam Halil Paşa’nın eşi Fatma Nuriye Hanım yaptırmıştır

Bu çeşmenin etrafı renkli taşlarla bezenmiş, üzerine de Arapça bir kitabe yerleştirilmiş ve üzerine de Mühr-ü Süleyman motifi eklenmiştir
    Çeşmenin nişi dışarıya çıkıntılı, silmeli kaideler üzerine oturtulmuştur Niş içerisinde çeşme lülesi ile nişi sınırlayan payeler arasına zeminden daha aşağıda yalak taşı yerleştirilmiştir

Üçler Çeşmesi'nin üzerindeki Arapça yazıtın aşağı kısmına işlenmiş olan 6 çıkıntılı yıldız..Sivri ucu yukarıya bakan üçgen "iyilik ve saflığın", sivri ucu aşağıya bakan üçgen "kötülüğün", ortadaki gül "hoşgörünün", simgesidir

israil bayrağının anlamı

Kardeş, bu çeşmeyi yaptıran şahıs iyi incelemek lazım. Sebetaist veya Başka Ülkeden Göçen Yahudi kökenli olabilir. Çünkü Bektaşi ve diğer tarikatlara katılan bir çok yahudi ile ilgili yazı ve kitaplar okudum. Örneğin efendi 2

• quote:

Orijinalden alıntı: Ultio

uydurma mıdır bilinmez ama:
    iki mavi çizgi Fırat la Dicleyi sembolize eder. Fıratla Dicle arasında bulunan Mezopotamya kastedilmektedir. Mezopotamya kutsal kitaplarda cennet toprakları olarak geçer. damga da o bölgenin İsrail oğullarına aitliğini gösterir. Lanetlenmiş ırk olduklarını bir türlü kabullenemeyen İsrailoğullarının ısrarcılığı burada da görülmekte.

beyaz zeminin ortasındaki mavi çizgilerle oluşturulmuş davut peygamber'in altı kollu yıldızı ile yıldızın altı ve üstündeki boydan boya çizilmiş kalın mavi şeritlerden oluşur.

rivayetleri var..

bende duymuştum ki gerçeklik payı olabilir
  • Yıldız parkının giriş kapısında bir çok 6 köşeli yıldız figürü var.
    Kapıyı yapan usta Yahudiyse böyle bir iz bırakmış olabilir ardında.
  • bende mezopotamya yı kastettitğini duymuştum bir yerde. tabi gerçek olanı bulmak zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Daha ilginç bir şeyde ben şölesem. ABD en önemli şehirlerinden birinin gökyüzünden çekilen fotorafına bakıldığında İsrail bayrağındaki şekildeki gibi şehrin yapılanması binaların duruşu ve yolların binaların arasından geçisi.

Hangi il?
  • @Noctivagant resim ekliyebilir misin?
  • Ulan keşke biz lanetli olsakta yahudiler gibi olsak.. Böyle lanete can kurban

Konu ile ilgili çok süper ama müslümanların tepkisini çekecek bir fıkra geldi aklıma yazamıyorum ama çok ayıp çünkü. Namazla alakalı bilen bilir
  • lanet nedir nasıl tecelli eder yada yahudilerin tümü lanetlimidir..

bunlar cevaplanması gereken sorular..

evvela lanet tüm yahudilere (geçmiş gelmiş ve gelecek) yönelik değildir..

sadece suç işleyen ve bu suçu devam ettiren insanlara yöneliktir..(ilgili ayetlerin öncesine sonrasına ve sebebi nüzülüne bakarsanız bu durumu görürsünüz)

mesela zekerriya a.s testere ile katletmeleri yahya a.s hakeza katletmeleri..vb..suçlar nedeni ile ilgili suçları işleyenlere yönelik lanet söz konusudur

veya dünya malına özellikle paraya aşırı düşkünlükleri..nedeni ile kalblerinin (idraklerinin) anlayıştan uzaklaştığını bildiren ayetlerde mevcuttur..

ancak belirttiğim gibi..bu durum tümüne yönelik değildir..

ayrıca tüm yahudiler zengin olmadığı gibi çok kötü durumda olanlarda mevcuttur..(habeş asıllı yahudiler)

lanet nedir ..eğer lanet gibi uhrevi yönüde olan bir kavramı kabul ediyorsak ahirette karşılaşacakları durumları da göz önüne almak yerinde olur

tarihleri boyunca maruz kaldıkları uygulamalar ..yada israil de çepeçevre düşmanlar ile yaşamak durumunda kalmaları..güvensiz bir hayat sürmeleri..de oldukça kötüdür..siz gidin birde israilde yaşayanların halini sorun..

bence insanın merhametini kaybetmesi kadar kötü bir lanet yoktur..paraya tapmak kadar sermayeyi ululaştırmak kadar kötü bir durum olamaz..mesela insanların anlayışına göre örnekler çoğaltılabilir..düşünsenize tüm hayatınız davranışlarını sevginiz girişimleriniz insanlar ile olan muameleniz..paraya endeksli menfaatiniz için her şey..gerçi her insan menfaatini düşünür ama menfaati putlaştırıp tapar hale gelmekte cidden çok kötü..

• Yahudilerin lanetli olduğunu biliyorum öyleki direk müslüman dahi olamıyolar başka bir dine geçip ordan dolaylı olarak anca müslüman olabiliyolar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.