Şimdi Ara

Isparta Hakkında.YER BELİRLENDİ FİKİR İHTİYACI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
4.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İş güç durumu nasıl bir elektronikçi için.

İnsanları nasıl ?

Motosiklet yoğunluğu çok mu az mı ?

@@@@EDİT@@@@@

Arkadaşlar yer belirlendi işyeri il özel müdürlüğünün oralarda eğridir yolu üzerinde dsi var 3m Migros var bu alan nasıl bir alan birde sanayi bölgesi sanırım işime gelir. rahat iş bulunur en azından.

ev durumu nasıl nerelerden ev tutulabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEŞELİMEŞEODUNU -- 9 Haziran 2013; 14:13:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İnsanları ucuzcu,ve küçük esnaf yerine yılların esnaflarından alışveriş yapar.Motorsiklet yoğunlugu yok.Elektronikci az gördüğüm kadarıyla fakat motorsiklet elektroniği ise tavsiye etmem.
  • Pek is bulabilrcegini zannetmiyorum elektronik icin, zaten ogrenci sehri, yazin sehrin bosalir.

Motorsiklet ben pek gormedim.

Biraz daha acarsan yardimci olmaya calisirim.

• Ispartalıyım.
    Isparta bir öğrenci ili.Ekonomisi de öğrenciye dayalıdır.Kafe tarzı isletmeler çoktur.(245.000 yerli nüfus 60.000 universite ögrencisi)
    İl çok büyük değil ama tüm isteklerini karşılayacak şeyleri içinde barındırıyor.
    Antalya'ya 2 saat uzaklıkta olması avantaj.
    Motorsiklet az seviyede diyebilirim.
    Başka sorun varsa yardımcı olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eldarion -- 9 Haziran 2013; 1:11:50 >
  • benim anne sivil memur askeriyede ben izmirde doğdum izmirliyim zaten 3 yaşında istanbula gittik 12 yaşında ankaraya tayin olduk 4 sene durduk izmire tayin olduk şimdi ısparta durumu var açıkçası büyükşehir beni sıkıyor zaten öğrenci çok ona göre yapısı vardır arkadaş gümüşhaneye gitti sıkıntıdan patlıyor ben patlarsam antalya yakın zaten.

Benim mesleğim sırf elektronik değil aslında hem elektrik hem elektronik sistemlerden anlıyorum alanım endüstriyel bakım onarım tesisatta çekerim otomasyon sistemide kurabilirim mikroelektronik alanındada geliştirdim kendimi notebook anakart onarımı yapıyorum oto elektrikten hiç anlamam ama elektronik olarak anca beyin tamiri vs yapabilirim.

Ben göçmenim ıspartalı arkadaşlarım oldu hepsi iyi efendi insanlardı şehirin insanları temiz gibi görünüyor.

• İş bakımından sırtını öğrenciye dayıyacan yerli halkta pek iş yok.
    Şehir, sosyal hayat bakımından yanındaki Antalya'ya gidip bir gün kalıp geri dönmek zorunda kaldığında geldiğin güne lanet ediyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEŞELİMEŞEODUNU

benim anne sivil memur askeriyede ben izmirde doğdum izmirliyim zaten 3 yaşında istanbula gittik 12 yaşında ankaraya tayin olduk 4 sene durduk izmire tayin olduk şimdi ısparta durumu var açıkçası büyükşehir beni sıkıyor zaten öğrenci çok ona göre yapısı vardır arkadaş gümüşhaneye gitti sıkıntıdan patlıyor ben patlarsam antalya yakın zaten.

Benim mesleğim sırf elektronik değil aslında hem elektrik hem elektronik sistemlerden anlıyorum alanım endüstriyel bakım onarım tesisatta çekerim otomasyon sistemide kurabilirim mikroelektronik alanındada geliştirdim kendimi notebook anakart onarımı yapıyorum oto elektrikten hiç anlamam ama elektronik olarak anca beyin tamiri vs yapabilirim.

Ben göçmenim ıspartalı arkadaşlarım oldu hepsi iyi efendi insanlardı şehirin insanları temiz gibi görünüyor.

Türkiyenin en büyük köyü bence. İntihar edersin ciddi diyorum İzmirden sonra. Sadece merkezde takılacak yer çarşı var onun içinde kafeler caddesi diye biryer var 10 dönerci 10 kafe 10 içkili mekan 3 tane alt alta sokağa sıralanmış tek eğlence yeri burası(eğlence derken güngüz ve haftaiçi normal çoluk çocuk liseliler normal halkın geçit yolu,Sadece hafta sonu Geceleri bambaşka biryere dönüşüyor evlerinde baskı gören hanım kızlarımız patlama yaşıyor içki içip sağa sola kusuyorlar acayip acayip hareketler yapıyor ) birde İYAŞ diye avm var sanırsın köy pazarı adamlar AVM içinde bağırıyor kampanya olunca bazen. Şehrin 60 bini öğrenci 40 bin'de dönemlik asker oluyor diyorlar. Ha birde gülü var eğer gül,komando birliği ve üniversite olmasaymış şehirde harbiden ilçe bile yapmazmış adamlar tam bir köy. Ama yerli halka ,hocalara sorsan iç anadoluda bir inci diye sana pazarlarlar şehri.

• Memleketim, gidemedim bu sene
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoFear88

quote:

benim anne sivil memur askeriyede ben izmirde doğdum izmirliyim zaten 3 yaşında istanbula gittik 12 yaşında ankaraya tayin olduk 4 sene durduk izmire tayin olduk şimdi ısparta durumu var açıkçası büyükşehir beni sıkıyor zaten öğrenci çok ona göre yapısı vardır arkadaş gümüşhaneye gitti sıkıntıdan patlıyor ben patlarsam antalya yakın zaten.

Türkiyenin en büyük köyü bence. İntihar edersin ciddi diyorum İzmirden sonra. Sadece merkezde takılacak yer çarşı var onun içinde kafeler caddesi diye biryer var 10 dönerci 10 kafe 10 içkili mekan 3 tane alt alta sokağa sıralanmış tek eğlence yeri burası(eğlence derken güngüz ve haftaiçi normal çoluk çocuk liseliler normal halkın geçit yolu,Sadece hafta sonu Geceleri bambaşka biryere dönüşüyor evlerinde baskı gören hanım kızlarımız patlama yaşıyor içki içip sağa sola kusuyorlar acayip acayip hareketler yapıyor ) birde İYAŞ diye avm var sanırsın köy pazarı adamlar AVM içinde bağırıyor kampanya olunca bazen. Şehrin 60 bini öğrenci 40 bin'de dönemlik asker oluyor diyorlar. Ha birde gülü var eğer gül,komando birliği ve üniversite olmasaymış şehirde harbiden ilçe bile yapmazmış adamlar tam bir köy. Ama yerli halka ,hocalara sorsan iç anadoluda bir inci diye sana pazarlarlar şehri.

hocam benim durumumda biri için iş durumu nasıl zaten geçici olarak gidiyoruz 3 sene kadar max 4 sene olur.4 sene yaşarım küçük yerde ama dediğim gibi memur değilim memur olsam giderim kafamda rahat olur iş belli.ama 4 sene iş bulamazsam üstüne gss borcu biner o zaman işin rengi değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: NoFear88

quote:

evet ıspartayı biliyorsun ama içinde yaşadığına emin misin? ama dediğin gibi küçük bir yer mesela adını söylesen tanırım belki

• arkadasim bir halt olmadigini soyluyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: eggys

arkadasim bir halt olmadigini soyluyor..

Benim de arkadaşım orayı tutturmuştu, geçen yaz gittim 2-3 gün kaldım, klasik öğrenci şehri.

Ya zaten Türkiye'de birbirinden farklı en fazla 10 tane şehir vardır, gerisi kopyala yapıştır.

Ek olarak:Gül ile herşeyi yapabilecek kapasitede insanlar.
  • wingardium leviyosa.

Arkadaşlar ısparta düz bir şehir mi izmir genelde yokuş olduğundan bisiklet rahat olmuyor ama yenide günlük 20 km sürüyorum işe gidip geliyorum haftasonu 150km uzun tur yapıyorum ısparta düz bir şehirse bisiklet ile heryere giderim.

• quote:

wingardium leviyosa.

Arkadaşlar ısparta düz bir şehir mi izmir genelde yokuş olduğundan bisiklet rahat olmuyor ama yenide günlük 20 km sürüyorum işe gidip geliyorum haftasonu 150km uzun tur yapıyorum ısparta düz bir şehirse bisiklet ile heryere giderim.

Bisikletin sıkınti yapicagini zannetmiyorum. Sehir duz.

• arkadaşlar çoğu şeyini söylemişler.Halkı biraz şarapseverdir

Bisiklet kullanıcaksan kask vs alman lazım.Ben böyle araba kullanan bir millet daha görmedim arkadaş.Bodoslama atlarlar sonra fena caz yaparlar (2 yılda karşılaştıklarım-ticari takside çalışıyordum)

İnsanı öğrenci ve askerden geçinmesine rağmen bu iki kesimi de pek sevmezler

Pek gezilcek yerleri yoktur cafeler caddesi var bi cadde düşün boydan boya cafe tarzı yerler

Motor pek yaygın değil.Ama trafiği de durgun halde değildir pek.

Özellikle haftasonları iğne atsan yere düşmez askerler,öğrenciler haftasonu gezisi vs.

Antalyaya 2 saat uzak olduguna bakma oraya gittiğinde o yol çekilmiyor burdur üzerinden gidilince de aynı merkezden gidince de.

İklimi çok pistir.2011de -40 dereceyi gördüm hayatımda ilk defa

İş konusunda pek birşey diyemeyeceğim ama orda millet çok tutucu herkes yıllardır kendi tanıdıklarıyla alışveriş yapıyor. Sevilmeyen biri olursan yalan olursun iş yapamazsın.

He bu arada çok dedikoducular özellikle erkekler

Belli başlı gazino tarzı yerler var conslar falan. 1 vol 10tl ama gidildiğinde 150-200den aşağı çıkmıyosun kolay kolay

Ankaralılara karşı bi sempatileri var hep ankara havaları dinlerler.bizi de alıştırdılar vallahi

Aklıma gelenler bu kadar daha sonra aklıma gelirse eklerim

• Ispartalıyım.

Kültürel açıdan zayıf olsada yaşanabilecek en iyi şehirlerden biri.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kisin ogrenci yazin ehtiyar olur antalyalilar yazlik olarak kullaniyor. motor surenlerin cogunlugu apaci liseliler ben carsiya yakin bi yerde oturuyorum bence kucuk yasanilir bir kent ama disardan gelenler pek sevmez birde antalya uzak gelirse egirdir var orasida guzeldir balik tutmak yuzmek icin falan

• quote:

Orijinalden alıntı: 7he mcRp

arkadaşlar çoğu şeyini söylemişler.Halkı biraz şarapseverdir

Bisiklet kullanıcaksan kask vs alman lazım.Ben böyle araba kullanan bir millet daha görmedim arkadaş.Bodoslama atlarlar sonra fena caz yaparlar (2 yılda karşılaştıklarım-ticari takside çalışıyordum)

İnsanı öğrenci ve askerden geçinmesine rağmen bu iki kesimi de pek sevmezler

Pek gezilcek yerleri yoktur cafeler caddesi var bi cadde düşün boydan boya cafe tarzı yerler

Motor pek yaygın değil.Ama trafiği de durgun halde değildir pek.

Özellikle haftasonları iğne atsan yere düşmez askerler,öğrenciler haftasonu gezisi vs.

Antalyaya 2 saat uzak olduguna bakma oraya gittiğinde o yol çekilmiyor burdur üzerinden gidilince de aynı merkezden gidince de.

İklimi çok pistir.2011de -40 dereceyi gördüm hayatımda ilk defa

İş konusunda pek birşey diyemeyeceğim ama orda millet çok tutucu herkes yıllardır kendi tanıdıklarıyla alışveriş yapıyor. Sevilmeyen biri olursan yalan olursun iş yapamazsın.

He bu arada çok dedikoducular özellikle erkekler

Belli başlı gazino tarzı yerler var conslar falan. 1 vol 10tl ama gidildiğinde 150-200den aşağı çıkmıyosun kolay kolay

Ankaralılara karşı bi sempatileri var hep ankara havaları dinlerler.bizi de alıştırdılar vallahi

Aklıma gelenler bu kadar daha sonra aklıma gelirse eklerim

Hocam peki semtler hakkında ne söylersin malum bilmediğim birşehir bilmeden sakat yerlerde bulmayalım kendimizi.

mesela izmir de tepecik kadifekale limontepe basmahanenin arka tarafları Bornova sokağı çok sakat arkadaşlar gelir kahverengi kadifekale tabelasını görür gezilecek yer diye çıkarlar aslında pek gezilecek biryer değildir tepecikte fuhuş yaygındır. Bornova sokağı ise ne sen sor nede ben söyleyeyim koca sokakta sadece travestiler oturuyor girdiğin zaman balkondan bağırıyorlar

• üniversitenin düzenlediği yarışma için 1 günlüğüne gitmiştim. onda da 6 saat falan durdum zaten.
    genel olarak gözlemlerim:
    1.)dükkanlar geç açılıyor.
    2.)ucuz bir yer. arkadaşım tek kişilik odada 525 gibi bi ücrete kalıyor. ankara'da okuyorum bende. 525'e 3 kişilikte falan kalırsın anca.
    3.) üniversite şehir merkezine uzak gibi geldi bana.
    4.) şehirde pek bi ortam göremedim.
    5.)üniversitesi her sene yarışma düzenleyip adeta para saçıyor. bahar şenliği konusunda adamlar baya sağlam.
    6.) elektronik olarak bakarsak ankara'da mesala ulus var. smd malzeme satan yer bile az. düşün yani başkentte durum böyle. elektronik malzeme sıkıntısı var. genelde herkes kargoyla iş görüyor zaten. eğer orada bişeyler ararsan kargoyla getirtirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: {engineer}

üniversitenin düzenlediği yarışma için 1 günlüğüne gitmiştim. onda da 6 saat falan durdum zaten.
    genel olarak gözlemlerim:
    1.)dükkanlar geç açılıyor.
    2.)ucuz bir yer. arkadaşım tek kişilik odada 525 gibi bi ücrete kalıyor. ankara'da okuyorum bende. 525'e 3 kişilikte falan kalırsın anca.
    3.) üniversite şehir merkezine uzak gibi geldi bana.
    4.) şehirde pek bi ortam göremedim.
    5.)üniversitesi her sene yarışma düzenleyip adeta para saçıyor. bahar şenliği konusunda adamlar baya sağlam.
    6.) elektronik olarak bakarsak ankara'da mesala ulus var. smd malzeme satan yer bile az. düşün yani başkentte durum böyle. elektronik malzeme sıkıntısı var. genelde herkes kargoyla iş görüyor zaten. eğer orada bişeyler ararsan kargoyla getirtirsin.

haklısınız izmirde bile smd malzeme bulamıyorum malzeme sıkıntısı türkiyede mevcut anca kargo ile hallediyorum işimi o sorun değil ama sektör nasıl en azından bilgisayar sektör temiz bir sektör bir süredir notebook onarımı yapıyorum ileri seviyede chipset değişimi vs.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.