Şimdi Ara

İspanya domineligi bitti artik (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
0
Favori
10.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • psg yillardir para saciyor ama yari final bile oynayamadi. Ajax 20yilda bir yukseliyor sonra tum oyunculari dagiliyor, yine dagilacak. Liverpoolda oyle, mane, salah, origi vs bunlar hep gidecek hatta belki klopp bile.
    Futbolun zirvesinde barcelona, real madrid, m.united, city, bayern munih, juventus falan var. Parlayan oyuncular direkt buralara gidecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sene büyük takımların tamamı harabe. verilen inanılmaz transfer ücretleri ve fiyaskolar. PSG'den bahsetmiyorum, örneğin Man Utd'ın Alexis Sanchez'e ve Lukaku'ya verdiği paralar ve aldığı verim = soru işareti.
    liverpool boşluğu iyi değerlendirdi. her ne kadar liverpool çok iyi oyun oynuyo gibi görünse de, süper güçlü bi takım değil asla. defans yapmayı beceremeyen barça'ya karşı 20 tane %100 lük pozisyon yakalayıp bir tek gol bile atamadan 3-0 yenilmeyi başarabiliyorsan, aşırı kırılgansın demektir. yine de son yıllardaki kaydetmiş oldukları ilerlemeleri şapka çıkartılacak cinsten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 8 Mayıs 2019; 10:1:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazıya yanlış başlamışsın barça biteli yıllar oldu realde çöktü gerek Ronaldonun gidişi gerek kadro kalitesi ile dibe vurdu.
    Barça ve real hegemonyasının sonucu olarak sevilla ve atletico madrid.de eski gücünde değil artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam İspanyol futbolunun “dominantlığı” bitti demiş. Cevapların %90’ı Real bitmez, Barca çok büyük ekonomi vs...

Evet İspanyol dominantlığı bitti. Ve çok da güzel oldu. Barcelona’nın seyirciyi uyutan futbolunu, Real’in Ronaldo etrafına doldurduğu toplama takımları izlemekten bıkmıştık. Şimdi olası bir Liverpool Ajax finali gözümüzün pasını silecek.

Ayrıca Liverpool’un holigan taraftarını NeuCamp’taki yarısı Asyalı turist topluluğa tercih ederim.

• CL : Liverpool - Tottenham

UAL: Chelsea - Arsenal

• 3 yıldır şampiyonlar ligi şampiyonu olan madrid bile sizin kadar konusmadi be ..11 ŞL kupası var adamlarin digerilerini saymıyorum bile ..ki 2018 finalinde liverpoola 3 attı ..kimse kibirlenmesin..real madrid tüm zamanların gelecekte dahil en büyük markasıdır ..madrid e bitti demek ağır cahilliktir.

• Şunu anladım son 2 gündür Premier Lig dünyanın en kaliteli ligiymiş herifler top oynuyor top bakın herkesi top diye oynadılar.
    2 tane mucizevi geri dönüş herkesin g.tü yemez yani.
    İspanya olayı zaten bitti Barça en son ne zaman kupa aldı veya sistemleri ne zaman heba oldu hatırlayın 2011 den sonra b.ka sardı.(2015 i saymadım)
    Ronaldo Madrid te meyveleri çok geç topladı aslında başarılarına lafım yok 5 sene 4 CL üst üste 3 CL alan takım zaten yok tarihe geçtiler lakin bu başarı bir anda gelip aynı anda yok olması tuhaf geldi herkese son CL şampiyonu 2.turda gitti yani Zidane Madrid ve Ronaldo CL nin bug unu buldular kısacası eğer bu açık Ronaldo geldiğinde başlasaydı ki Madrid in 2010-2014 kadrosu 2015-2018 kadrosunun çok önünde bence 9 yılda herhalde 7-8 CL gelirdi...
    CL arenası çok farklı bi lig bence her an hee şey olabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Afonso54

Sana o dönem karşı gelmiştim. Bu sezon olarak haklı çıktın ancak ben genede rakip takımların üstün başarısı olarak görmüyorum. PSG'nin City'nin büyük maç oynayamadığı ortada Juve desen takozlar ordusu üretken bir orta sahası yok. Liverpool ise Barça'dan 3 tane yedi. Kötü denilen Barça'dan 3 tane yiyorsan bir sıkıntı var demektir ki Barcelona'nın büyük karakter bir futbolcusu olsa turu da geçerdi. Yani ben İspanyol takımlarının hala daha güçlü turnuva takımı olduklarını düşünüyorum. Tamamen kendi hatalarıyla bir sezonu bitirdiler rakip takımlar o kadarda üst düzey değil. Seneye PSG - Liverpool gibi takımlar oyuncu kaybedecek Barça ve Madrid ise Liverpool'un Ajax'ın PSG'nin oyuncularını toplayacaktır. Yani bu markalara karşı kadroları sabit tutmakta zor.
    Sana göre öyle olabilir ammavelakin hocam dediklerim doğru çıktı. Sonuçta neticeye bakmalı. Hatta seneye de final göremeyecek İspanyol takımları. Bu kadar da iddialiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: furandor

3 yıldır şampiyonlar ligi şampiyonu olan madrid bile sizin kadar konusmadi be ..11 ŞL kupası var adamlarin digerilerini saymıyorum bile ..ki 2018 finalinde liverpoola 3 attı ..kimse kibirlenmesin..real madrid tüm zamanların gelecekte dahil en büyük markasıdır ..madrid e bitti demek ağır cahilliktir.
    Cl : Liverpool - Tottenham.

Ayrıca kimsede Real e bitti demedi. Dediklerimi tekrardan oku

• quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

Adam İspanyol futbolunun “dominantlığı” bitti demiş. Cevapların %90’ı Real bitmez, Barca çok büyük ekonomi vs...

Evet İspanyol dominantlığı bitti. Ve çok da güzel oldu. Barcelona’nın seyirciyi uyutan futbolunu, Real’in Ronaldo etrafına doldurduğu toplama takımları izlemekten bıkmıştık. Şimdi olası bir Liverpool Ajax finali gözümüzün pasını silecek.

Ayrıca Liverpool’un holigan taraftarını NeuCamp’taki yarısı Asyalı turist topluluğa tercih ederim.
    Hay ağzına sağlık hocam. Ne demek istediğimi adam akıllı bir tek sen anlamışsın. Diğerleri safa yatıyor. Ya da taraflı konuşuyor. Akıllarınca uyanıklık yapıp algı yaratacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Raz Muay

Yazıya yanlış başlamışsın barça biteli yıllar oldu realde çöktü gerek Ronaldonun gidişi gerek kadro kalitesi ile dibe vurdu.
    Barça ve real hegemonyasının sonucu olarak sevilla ve atletico madrid.de eski gücünde değil artık.
    Yanlış falan başlamadım. Ronaldo gitmeden yazdım bunları ben. Ben bunları yazarken Barça ve Real e herkes önümüzdeki sene final oynar diyordu. Lafı kivirmayin şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

Hayırdır Atm ile barça elendi mi?
    Evet elendi kardeşim. Final göremeyecekler dedim. Göremediler .

• quote:

Orijinalden alıntı: Esoes12

Saçmalık İspanyolllar hiç bir zaman bitmez 2018 de zaten domine ettiler sadece bu sene istisna oldu buna rağmen Avrupa Liginde Sevilla Şl yi de Barca alma ihtimali düşük değil gelelim seneye , seneye Zidane ile Real gene yükselecektir , Atletıco bu sene şansız kura çekti kolay kolay elenmezler seneye ayrıca İngiliz takımları şuan koçlardan dolayı bu kadar öndeler Klopp Guardıola giderse geriye ne City kalır ne Liverpool ancak City ve Liverpool Pep ve Klopp kalana kadar Şampiyonlar Liginde kolay kolay yarı finalden önce elenmezler ancak şu bi gerçek ki İspanyollar her zaman var olmaya devam edecekler
    İspanyollar hep varolacak zaten kardeşim. Ama eskisi gibi Cl şampiyonu olamayacaklar. Atletico da eu şampiyonu olamayacaklar eskisi gibi. Buna İspanya domineligi bitti diyoruz. İspanya ligi bitti demedik zaten. Herkes başlığa göre yorum yazmış biriside açıp konuyu okumamış. Gerçi başlığı da düzgün okusalar gene anlarlardi ama onu da anlamamışlar. Anlayacağınız dilden konuşayım. Bu sene İspanyol ekipleri final göremeyecek ve şampiyon olamayacak dedim ve dediklerim çıktı.

• Final İngilizler. Barça ve Real lig de çöktü. İngiltere takımları ispanyollari bitirdi. Bu sezonda İspanyollar dışında takımlar şampiyon olacak. City, Juventus, PSG ya da Münih gibi İspanyol dışı favoriler şampiyon olacak bu sezon.

Sezon başı bunları dediğimde herkes güldü. Ama ben geleceği öngördüm ve bildim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EBF85AD14

İspanyolların oyun sistemi ne yahu? Barcelona başka oyun oynuyor, Real ayrı, Atletico apayrı. Bahsettiğin ispanya milli takımı ve guardiola zamanındaki tiki takaysa o oyunu ispanyada oynayan kalmadı, uyandırayım.

Bu sene ispanyollarin esamesi okunmadı. İspanyollar için dominelik bitti artık. Diğer Avrupa kulüplerinin yarışı başlıyor.

Baba doğru tahmin etti. Hepiniz reddettiniz ama ben bildim

• Atleti'den umudum var. Ligi kazanırlarsa büyük iş yapacaklar. Zaten RealBarca iyi değil. Almanlar, İspanyollar ekoldür, bitmez. Futbolu İngilizler bulmuş ama en başarılı 2 ülke var istikrar anlamında, onlar da Almanya & İspanya. İyi jenerasyon yakaladıkça, İngiliz, Fransız, İtalyan, Hollandalılar araya girebiliyor ama istisnalar kaideyi bozmaz. Ben de sıkıldım İspanyollardan ama doğruları savunmazsam olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gsw Redstar

Atleti'den umudum var. Ligi kazanırlarsa büyük iş yapacaklar. Zaten RealBarca iyi değil. Almanlar, İspanyollar ekoldür, bitmez. Futbolu İngilizler bulmuş ama en başarılı 2 ülke var istikrar anlamında, onlar da Almanya & İspanya. İyi jenerasyon yakaladıkça, İngiliz, Fransız, İtalyan, Hollandalılar araya girebiliyor ama istisnalar kaideyi bozmaz. Ben de sıkıldım İspanyollardan ama doğruları savunmazsam olmaz.
    Son 5 sene içinde en fazla 1 İspanyol takımı Cl şampiyonu olacak. O da belki. 5 sene düzelemezler. Atletico da bı cacık yapamaz. En fazla yarı final de elenir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yapayzeka037

Son 5 sene içinde en fazla 1 İspanyol takımı Cl şampiyonu olacak. O da belki. 5 sene düzelemezler. Atletico da bı cacık yapamaz. En fazla yarı final de elenir.

Alıntıları Göster
    Messi 32 yaşında, 5 sene sonra rekabetçi ortamda zorlanır. 5 sene içinde sadece Barcelona bile 2 CL kazanır hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kilo Moana

Messi 32 yaşında, 5 sene sonra rekabetçi ortamda zorlanır. 5 sene içinde sadece Barcelona bile 2 CL kazanır hocam.

Alıntıları Göster
    Real ve Barça Messi ve Ronaldo dan ibaret değil kardeşim. Messi gider Pepsi gelir. Konuyu Messi ye çekme.

Benim dediğim ise Messi olmasına rağmen Real ve Barça şu an ki sistemlerinde 5 sene içinde Cl şampiyonu olamayacak. Cl başlamadan önce konuyu açtım. Herkes Real ya da Barça dediler.

Benim dediklerim çıktı. İyi bir futbol takipçisi şu anki sistemde ispanyollarin şampiyon olamayacağını bilir.

Sebebi ise ispanyollarin oyun sistemi değil. Sürekli İspanyollar aynı oyunu mu oynuyor demeyin. İspanyollarin oyun sisteminden dolayı değil.

Diğer ülkelerin bazı takımları oyun sistemi anlamında kullanılan kollektif futbolun yeni versiyonuna geçiş yaptı. Bu geçişi yapanlar şampiyon olacak, o yüzden.

İspanyollarin bu sisteme geçmesi en az 5 sene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yapayzeka037 -- 11 Eylül 2019; 0:59:52 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.