Şimdi Ara

İspanya domineligi bitti artik (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
0
Favori
10.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yapayzeka037

Real ve Barça Messi ve Ronaldo dan ibaret değil kardeşim. Messi gider Pepsi gelir. Konuyu Messi ye çekme.

Benim dediğim ise Messi olmasına rağmen Real ve Barça şu an ki sistemlerinde 5 sene içinde Cl şampiyonu olamayacak. Cl başlamadan önce konuyu açtım. Herkes Real ya da Barça dediler.

Benim dediklerim çıktı. İyi bir futbol takipçisi şu anki sistemde ispanyollarin şampiyon olamayacağını bilir.

Sebebi ise ispanyollarin oyun sistemi değil. Sürekli İspanyollar aynı oyunu mu oynuyor demeyin. İspanyollarin oyun sisteminden dolayı değil.

Diğer ülkelerin bazı takımları oyun sistemi anlamında kullanılan kollektif futbolun yeni versiyonuna geçiş yaptı. Bu geçişi yapanlar şampiyon olacak, o yüzden.

İspanyollarin bu sisteme geçmesi en az 5 sene.

Alıntıları Göster
    Real Madrid'in 10 yıllık planlaması tamamen Ronaldo üzerineydi gidince gördük. Ama dünyanın en iyi 2 kulübü tabii ki birer futbolcudan ibaret değil. Bunu da dünyada son savunacak adamım yani bana niye böyle bir şey yazdınız anlamadım.

Ben bu sene yine Liverpool kazanacak diyorum yaz başından beri. Araya bir tane de City sıkışır muhtemelen. Ama Messi'nin kariyer sonunu son beş senede CL kazanamadan bitirmesi hiç gerçekçi değil.

Bekleyip göreceğiz 5 senelik değil 5 saniyelik bir tahmin bile yapmak yanlış ama ben böyle düşünüyorum.

• En büyük 3 kulüp bellidir; Real, Bayern, Barça. Araya dönemlik başka büyük takımlar, iyi jenerasyonlar girse bile bu belli markalar her zaman uzun vadede zirvede olmaya devam edecektir. Sen bitti dersin Barça, Real bir transfer yapar yeni süperstarlar çıkartır ve yine gelene geçene 5 atarak şampiyon olurlar.

Şampiyonlar Ligi'nin Favorileri:
    Barcelona, Bayern, Real Madrid, M. City, PSG, Liverpool, Juventus

Benim sürpriz adayım, Atletico Madrid.

Barça, Bayern, Real hep zirvedeydi ama diğerleri (City, PSG, Liverpool, Juve) iyi jenerasyon yakaladıkları için burada. Birkaç sezon Real & Barça başarısız olabilir ama transferlerle yeniden güçlenirler. Diğer mevsimlik büyük takımlarsa güçlü oldukları takım dağılınca alt sıralara düşecekler. Bir zamanlar Milan, Inter, Chelsea, M. United zirvedeydi şimdi durum değişti. Köprünün altından çok sular aksa da uzun vadede Barça, Real bitmeyeceği için İspanya domineliği bitmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gsw Redstar -- 11 Eylül 2019; 1:56:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• CL olsun , Avrupa ligi olsun farketmez.
    Hemen hemen her sezon yarı finalde en az 1 tane ispanyol takımı bulunuyor.
    Kaldı ki dünyanın en iyi 2 takımı ispanyol liginde.
    Öyle kolay kolay istesenizde bitiremezsiniz.
    Kusura bakmayın konu leş.
  • Gençler gelmiş Barça, Bayern hep zirvedeydi; Liverpool iyi jenerasyon yakaladığı için burada yazmışlar ahahahah cidden ekşi sözlükte bu kadar gülmüyorum. Liverpool'un tarihi senin bayernini, barçanı üst üste koyar. Liverpool heysell faciasını yemesine rağmen 6 şampiyonlar ligi kupasıyla 3. sırada yer alıyor. O kadar ceza alıp ayağa hiçbir takım kalkamazdı hikaye anlatmayın. Liverpool 80'lerde terör estirirken Barcelona neredeydi haaaa Copa Del Rey kazanıyordu sanırım ? Liverpool tarihin en büyük üç takımından (Real Madrid, AC Milan) biridir. Marka olarak ise en büyük iki takım Real Madrid ve Manchester United'dir. Sizin büyük gördüğünüz takımlar 2005'ten önce sahnede yok ki 2015'ten sonrada sahnede olmamaya devam edecek o jenerasyon bitti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Afonso54 -- 11 Eylül 2019; 18:6:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afonso54

Gençler gelmiş Barça, Bayern hep zirvedeydi; Liverpool iyi jenerasyon yakaladığı için burada yazmışlar ahahahah cidden ekşi sözlükte bu kadar gülmüyorum. Liverpool'un tarihi senin bayernini, barçanı üst üste koyar. Liverpool heysell faciasını yemesine rağmen 6 şampiyonlar ligi kupasıyla 3. sırada yer alıyor. O kadar ceza alıp ayağa hiçbir takım kalkamazdı hikaye anlatmayın. Liverpool 80'lerde terör estirirken Barcelona neredeydi haaaa Copa Del Rey kazanıyordu sanırım ? Liverpool tarihin en büyük üç takımından (Real Madrid, AC Milan) biridir. Marka olarak ise en büyük iki takım Real Madrid ve Manchester United'dir. Sizin büyük gördüğünüz takımlar 2005'ten önce sahnede yok ki 2015'ten sonrada sahnede olmamaya devam edecek o jenerasyon bitti..
    Liverpool 80'lerde terör estirirken barça nerdeydi ben sana söyleyeyim kardeşim, franco denen faşistin baskısı altındaydı. Futbolcuları soyunma odalarında bu maçı kazanmayacaksınız diye tehdit ediliyordu.

Atıp tutmadan önce biraz tarih araştırmaya ne dersin?

• quote:

Gençler gelmiş Barça, Bayern hep zirvedeydi; Liverpool iyi jenerasyon yakaladığı için burada yazmışlar ahahahah cidden ekşi sözlükte bu kadar gülmüyorum. Liverpool'un tarihi senin bayernini, barçanı üst üste koyar. Liverpool heysell faciasını yemesine rağmen 6 şampiyonlar ligi kupasıyla 3. sırada yer alıyor. O kadar ceza alıp ayağa hiçbir takım kalkamazdı hikaye anlatmayın. Liverpool 80'lerde terör estirirken Barcelona neredeydi haaaa Copa Del Rey kazanıyordu sanırım ? Liverpool tarihin en büyük üç takımından (Real Madrid, AC Milan) biridir. Marka olarak ise en büyük iki takım Real Madrid ve Manchester United'dir. Sizin büyük gördüğünüz takımlar 2005'ten önce sahnede yok ki 2015'ten sonrada sahnede olmamaya devam edecek o jenerasyon bitti..
    Kardeşim iyi misin ? Kendinde misin ?

Alice harikalar diyarından gönderildi.

• Franco dediğimiz adam 1975'te öldü ? Bana tarih dersi vereceksen tarihi iyi bileceksin. Franco'nun tek hatası teröristlerin takımlarını kapatmaması olmuştur. Kendisi ülkesini 2.dünya savaşı'na sokmamayı başarmış büyük bir liderdir aynı İsmet İnönü gibi aynı Salazar gibi.. Konuyu futbol dışına çekersen işime gelir ki Barcelona'yı Atletico'yu sevmeme nedenim orasıdır. Sürekli aşağılık rolünü oynayıp biz ezildik biz fakiriz edebiyatıyla Fifa tarafından şişirilmeleri.. 'bakın aşağılanmış ırklarda kupa kazanıyor' 'futbolda ezilmişlerde eşit ve daha güçlü' mottosuyla 2006'dan sonra nasıl yükseltildiklerini hepimiz gördük biz salak değiliz. Ayrıca tekrar yazıyorum Liverpool; Barcelona ve Bayern Münih'in toplamından daha büyük bir geçmişe sahiptir Heysel Faciasını görmüş hiçbir takım geri dönemezdi Liverpool ise daha güçlü döndü.

• quote:

Franco dediğimiz adam 1975'te öldü ? Bana tarih dersi vereceksen tarihi iyi bileceksin. Franco'nun tek hatası teröristlerin takımlarını kapatmaması olmuştur. Kendisi ülkesini 2.dünya savaşı'na sokmamayı başarmış büyük bir liderdir aynı İsmet İnönü gibi aynı Salazar gibi.. Konuyu futbol dışına çekersen işime gelir ki Barcelona'yı Atletico'yu sevmeme nedenim orasıdır. Sürekli aşağılık rolünü oynayıp biz ezildik biz fakiriz edebiyatıyla Fifa tarafından şişirilmeleri.. 'bakın aşağılanmış ırklarda kupa kazanıyor' 'futbolda ezilmişlerde eşit ve daha güçlü' mottosuyla 2006'dan sonra nasıl yükseltildiklerini hepimiz gördük biz salak değiliz. Ayrıca tekrar yazıyorum Liverpool; Barcelona ve Bayern Münih'in toplamından daha büyük bir geçmişe sahiptir Heysel Faciasını görmüş hiçbir takım geri dönemezdi Liverpool ise daha güçlü döndü.
    "Kendisi ülkesini 2.dünya savaşı'na sokmamayı başarmış büyük bir liderdir"

şu cümleyle tarih bilginin kısıtlı olduğunu kanıtladın zaten, tartışmaya gerek yok.

• Afonso Alves , yazdıklarını hayretle okuyorum.
    Kardeşim işsiz isen söyle bulalım bi tane
  • Granada maç fazlasiyla lider. Öngörülerim yanlış çıkmamış. İspanyol takımları şl de bu sene finali zor görür.

• quote:

Franco dediğimiz adam 1975'te öldü ? Bana tarih dersi vereceksen tarihi iyi bileceksin. Franco'nun tek hatası teröristlerin takımlarını kapatmaması olmuştur. Kendisi ülkesini 2.dünya savaşı'na sokmamayı başarmış büyük bir liderdir aynı İsmet İnönü gibi aynı Salazar gibi.. Konuyu futbol dışına çekersen işime gelir ki Barcelona'yı Atletico'yu sevmeme nedenim orasıdır. Sürekli aşağılık rolünü oynayıp biz ezildik biz fakiriz edebiyatıyla Fifa tarafından şişirilmeleri.. 'bakın aşağılanmış ırklarda kupa kazanıyor' 'futbolda ezilmişlerde eşit ve daha güçlü' mottosuyla 2006'dan sonra nasıl yükseltildiklerini hepimiz gördük biz salak değiliz. Ayrıca tekrar yazıyorum Liverpool; Barcelona ve Bayern Münih'in toplamından daha büyük bir geçmişe sahiptir Heysel Faciasını görmüş hiçbir takım geri dönemezdi Liverpool ise daha güçlü döndü.
    CL tarihinde en çok puan toplayan ilk 3 takım real,bayern ve barcadır.10-20 senelik istatistik değil bu 70 yıllık olay.

Ağzına bi laf dolamışsın 2005 ten sonra falan filan diyorsun.

Liverpool dediğin takımın barcadan 1 cl fazlası vardır.Toplam avrupa kupalarında barca öndedir.CL finalinde de geçen seneyle birlikte 2 final oynar,eğer barca çıksaydı finale durumlar eşitlenecekti.

Her yerde şu yorumu yazıp kendini halit kıvanç gibi gösterme artık arkadaş,liverpool tarihinde oynamış kaç tane dünya starı adam var?Liverpool futbolcuların cazibe merkezi olmadı,marka futbolcular konusunda realin ve barcanın gerisinde kaldı.

Barcanın çoğu dönem dünya starı oldu;Maradona,Romario,Ronaldo,Rivaldo,Koeman,Cruyff,Stoichkov vs ... Başarılı oldular olmadılar o ayrı mesele fakat barca her zaman ingiliz takımlarından büyük transferler,popülarite kazandı(bazı dönemlerde manu lider oldu)

Barcayı sevmiyorsun diye alttan alttan kloop gibi liveyi göklere çıkarma

• O kadar baskıya rağmen neden girmediğini ssen anlat bileleim o zaman?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

O kadar baskıya rağmen neden girmediğini ssen anlat bileleim o zaman?
    İspanyol generaller, bizzat MI6'den 200 milyon dolarlık (günümüz parasıyla. hatta daha da fazla olduğu söyleniyor) rüşvet almıştır.
    https://www.thetimes.co.uk/article/winston-churchill-bribed-francos-generals-to-stay-out-of-the-war-rbxlzhk0h75

Franco'yu hiç sevmem ama dış politikası başarılıydı.

• İngilizler o kadar para verecek konumda değildi.Kaldı ki İspanya iç savaşla epey güçten düşmüş silahı az bir ülkeydi.Evvela Almanlara yeni cephe açmak için bile ispanyanın alman safında savaşa girmesini isterlerdi.İsanya tarafsız kaldığı için iberyaya yerleşemediler.

Bu iddianınızın neredeyse Hitler Türkleri severdi kadar saçma buluyorum.
  • Maşık hocam, ilk gördüğümde bana da komplo teorisi gibi geldi de. Bir çok kaynakta MI6’in 2013’de bu bilgiyi yayınladığı yazıyor.

https://amp.theguardian.com/uk/2013/may/23/mi6-spain-200m-bribes-ww2

https://www.goodreads.com/book/show/12851550-franco-s-friends

• Ispanyollar bitti demek heralde sporla ilgilenmiyorum demek gibi bir şey olsa gerek adamlar hem futbolda hem baskette hem teniste hem f1 de sürü ile isim çıkardı 2000li yıllara damga vurdular sadece futbola endekslememek gerek sportif açıdan ıspanyollar mükemmel bir örnek bizim açımızdan her alanda çok iyi markaları var adamlar sporu seviyor :)
  • Domineliği ne ya

Dominasyonu ya da dominantlığı denir ona

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Campeón

Ispanyollar bitti demek heralde sporla ilgilenmiyorum demek gibi bir şey olsa gerek adamlar hem futbolda hem baskette hem teniste hem f1 de sürü ile isim çıkardı 2000li yıllara damga vurdular sadece futbola endekslememek gerek sportif açıdan ıspanyollar mükemmel bir örnek bizim açımızdan her alanda çok iyi markaları var adamlar sporu seviyor :)
    Peki bunun sebebi ne neden bu kadar iyiler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ucuzcufiko

Peki bunun sebebi ne neden bu kadar iyiler

Alıntıları Göster
    Bence işin yetiştirilme tarzıyla alakalı. %80 bu faktör etkili diye düşünüyorum %20 de jenerasyon şansı. Yetenekli bir nesil yakaladılar ve genlerine hırsı, tutkuyu, başarıya açlık hislerini harmanlayarak piyasaya çıkardılar. Ispanyollar biraz da işin çirkin taraflarını iyi yaparlar müsabakalarda, çirkeftirler. Kaybetmeye tahammülleri pek yoktur. Özel nedenlerinin yetiştirilme tarzıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Turnuvalara sürekli damga vurmaları şans değil bence.

• Real madrid yada barcanin ne zaman bittigini gordunuz siz ? Sevillasi atleticosu var daha uefa oynasa kupayi alicak takimlar..

Hele sakin olun liverpool kloopla atak yapti daha..digerleri kac hoca geldi gitti hep zirve..kloop olmasa liver halen ilk 4 olmaya calisirdi..

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.