Şimdi Ara

İspanya domineligi bitti artik (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
0
Favori
10.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kozmodov

Hocam niye bu kadar agresif konuşuyorsun ki seninle aynı fikirde olanlara bile atarlanmışsın.
    Hocam kimseye atarlanmiyorum. Belki öyle görünüyorum. Ama konuda kimse benimle aynı fikirde değil. Belki anlatmak istediğimi tam anlatamıyorum. Olay Münih değil dememe rağmen, Münih favori ya da değil diyenlerin beni anlamadığını düşünüyorum. Konuda aslında Münih sistemi yok.

Anlattığım olay Münih harici Avrupa takımları sistemi vs İspanyol takımları sistemi. Böyle diyince Münih bence favori diyip Atletico Madrid ı unutuyorsun diyip konuyu iyice karmaşıklastiriyorlar. Ben Atletico Madrid İspanyol takımı değil mi dedim ? Demiyorum zaten öyle bişey. Konunun ana temasından ziyade herkes kendi hayranı olduğu takımı savunma moduna geçiyor.

Yoksa ciddiyim kimseyle kavga edip, atarlanmaya niyetim yok. Karşılıklı tartışmak istiyorum sadece.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yapayzeka037

Yok hocam hafife almak değil. Demek istediğim farklı bı olay. Real ve Barça elindeki yildizlar ile onlara göre bir sistem oluşturmuştur. Senelerce bu sistemi kullandilar. Mesela bu sistemi çözen takımlar anti sistemlerini oluşturmuşlardır. Bunun üzerinden gittim. Yani seneler boyu süregelen oturup gelişen ve yeni oluşan sistemler olur. 20 sene önceki oynanan futbol ile şu anki futbol aynı değil. Bütün takımlar kendilerini güncelleyip o sistemi geliştirmek üzerine kuruludur temelde. Böylelikle futbol sistemi daha çok gelişir.

Amma velakin Bayern sistemi tüm bu anlattığım sistemlerin dışında kendine has ve özel sistemini kullanır. Kullandıkları sistemin antisi gibi sistem geliştirilmiyor genelde. Yani Bayern ı tüm bu sistemlerin dışında tutarak anlattım. Özetle Münih şampiyon olur olamaz ihtimalini konumuzdan atarak diğer Avrupa sistemi ve ispanyollarin sistemleri üzerinden işlemek istedim konuyu.

Onun dışında Münih her zaman favori. Ama konumuz kimin favori olduğundan ziyade yeni oluşmakta olan Avrupa sistemini en iyi kullanan takım şampiyon olacak.

Alıntıları Göster
    Aynen haklısın. Barça ve Real in zaten Uefa tarafından desteklendiğini düşünüyorum.

Gerek hakemler konusunda gerek diğer konular. Bunların değişmesi gerekiyor. Şampiyonlar ligi bu işin zirvesi böyle kollamaların olmaması gerekiyor.

Futbolda sürekli değişiyor sistemler değişiyor. Daha önce uzay futbolu oynuyor denilen tiki taka yapan Barcelona da şimdi o sistemden eser yok. Çünkü sistemlerini çözdüler ve rakipler alanları kapatarak takım boylarını kısaltarak oynamaya başladı.

Futbolda daha neler değişecek hep birlikte göreceğiz.

• Her sezon öncesi aynı meseleler.

- Abi La Liga devri bitti
    - Abi İngilizler bak çok iyi geliyor aslında
    - Abi bu sene EPL rüzgarı göreceğiz.

Siz en iyisi Boxing Day fikstüründe falan kaç güne bir maç var bu sezon ona bakın, Nisan ayı gelince bizim ligde üç güne bir maç yapılıyor o yüzden eleniyoruz diyorsunuz çünkü.
  • Real gecen sene dahi favori diildi.Barca zaten uzun zamandir favori diil.a.madrid hic favori olmadi.

Real jenerasyon sonunu yasiyor.Ronaldo ayrildi.Barca rotasyonu guclendirdi.Vidal eski vidal olmasada saglam transfer.barcayi buyuk bir takima karsi izlemek lazim.

a.madrid tehlikeli takim.

munih, Coman ve Gnabry disinda kanatlari yok.yakin savunmayi becermeleri lazim.

PSG eksikler devam ediyor.

juve cancelo, perin, emre can ne kadar sl seviyesinde?

tecrubesizler ayrica slde bu topcular.

acik ara favori bir takim yokta Realin en az 4-5 sene ortalarda gorunmeyecegi kesin.

bakalim gelecek 5 senede PSG mi yoksa Real mi SL alacak?

hakemsiz, emekle alacagiz biz.

• quote:

Haklısınız hocam Barça kadro olarak bu sene bayağı güçlendi ama bana kalırsa ispanyollarin oyun tarzı ve sistemi çözüldü artık ve anti sistem oluşturuldu. Örnek Liverpool.

PSG, Juventus, m.city ve Liverpool yeni sisteme geçti bana göre. Yıldızları da buna uygun modda şu anda. Bakın yalnız Bayern ı tamamen bunların dışında tutuyorum. Çünkü o bu sistemin dışında. Yani Bayern dışında anlatıyorum hepsini. Münih şampiyon olur, olamaz ama onu saymadan bakın dediklerime.

Başta saydığım PSG Juventus m.city Liverpool. Sistemini en iyi oynayan şampiyon olacak. Barça ve Real yarı final ve finalde yenilecekler. Çünkü onların sistemi artık bitti. Yani sistemleri bana göre şampiyon olmaya yetmiyor. Yeni bir sisteme geçmeleri lazım. İspanyollarin oyun stili bitti artık. Yeni sistem başlıyor.

Alıntıları Göster
    Liverpool ne sistemi oluşturdu 2 ay önce Real Madrid patates etti. Yine oynasalar yine eder hem Real hem Barca hem de Atletico Madrid. Liverpool'un mükemmel olduğu görüşü nereden geliyor anlamakta zorlanıyorum. City desen tamam kabul ederim. Barca ve Real yine en büyük favori bu sene CL de hatta Atletico da zorlayacak ve Valencia da gruptan çıkacak çok yüksek ihtimalle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kadro kalitesi ve derinliği sayesinde en büyük favori barca suan,ardından yine real ve juve gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C7653CE04

Bu mesaj silindi.
    aynen oyle.VAR kesinlikle gelmeli ve hakemin insiyatifi de azaltilmali.

• VAR sistemi bana kalırsa çöp bir sistem hem maçı aşırı yavaşlatıyor hem futbolcular hakemle daha çok diyaloğa giriyor. Hakem açısından eksisi ise şu ulan Nasılsa bu sistem var yanlış karar versem bile düzeltirim lay lay lom maç yönetiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afonso54

VAR sistemi bana kalırsa çöp bir sistem hem maçı aşırı yavaşlatıyor hem futbolcular hakemle daha çok diyaloğa giriyor. Hakem açısından eksisi ise şu ulan Nasılsa bu sistem var yanlış karar versem bile düzeltirim lay lay lom maç yönetiyorlar.
    Bence tam tersi mükemmel bir sistem. Türkiye de bütün yorumcular VAR olumlu bı şey diyor. Bana göre de öyle. Hakem hatalarini minimuma indirmesi muazzam bı şey. Tabi ki hakemlerle ilerleyen takımların taraftarlarının sevmemesi normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: QualityDommage

Liverpool ne sistemi oluşturdu 2 ay önce Real Madrid patates etti. Yine oynasalar yine eder hem Real hem Barca hem de Atletico Madrid. Liverpool'un mükemmel olduğu görüşü nereden geliyor anlamakta zorlanıyorum. City desen tamam kabul ederim. Barca ve Real yine en büyük favori bu sene CL de hatta Atletico da zorlayacak ve Valencia da gruptan çıkacak çok yüksek ihtimalle.

Alıntıları Göster
    Ramos Amerikan güreşçisi gibi Salah ı öldürmeye calismasaydi görürdüm ben o zaman asıl maçı. Adamlar kendi oturttuklari sistem ile Salah ı öyle konuma getirdiler ki anca kolunu sıkıştırıp öldürme hamlesi yaparak çıkarttılar adamı. Ramos un kırmızı görmemesi de ayrı bir olay zaten. SFM üçlüsü kevgire çeviriyordu. Adil olun adil. Holiganligi bırakın.

Ne Atletico su, ne Valencia sı. Güldürmeyin adamı. İspanyol dönemi bitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yapayzeka037 -- 18 Ağustos 2018; 14:35:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Real Madrid

Her sezon öncesi aynı meseleler.

- Abi La Liga devri bitti
    - Abi İngilizler bak çok iyi geliyor aslında
    - Abi bu sene EPL rüzgarı göreceğiz.

Siz en iyisi Boxing Day fikstüründe falan kaç güne bir maç var bu sezon ona bakın, Nisan ayı gelince bizim ligde üç güne bir maç yapılıyor o yüzden eleniyoruz diyorsunuz çünkü.
    Nick ve avatarı ile rengin bayağı belli zaten kardeşim. Sen objektif bakmayı bilmezsin. Senle tartışmak bile komedi olur.

• quote:

Ramos Amerikan güreşçisi gibi Salah ı öldürmeye calismasaydi görürdüm ben o zaman asıl maçı. Adamlar kendi oturttuklari sistem ile Salah ı öyle konuma getirdiler ki anca kolunu sıkıştırıp öldürme hamlesi yaparak çıkarttılar adamı. Ramos un kırmızı görmemesi de ayrı bir olay zaten. SFM üçlüsü kevgire çeviriyordu. Adil olun adil. Holiganligi bırakın.

Ne Atletico su, ne Valencia sı. Güldürmeyin adamı. İspanyol dönemi bitti

Alıntıları Göster
    Yav he he. Bir adam sakatlanınca takım bitiyorsa o takım en iyilerden birisi değildir zaten. City'de kim sakatlanırsa sakatlansın sistem çöküyor mu? De Bruyne 3 ay yok bakalım nasıl olacak City? Eskisi gibi.

• quote:

Yav he he. Bir adam sakatlanınca takım bitiyorsa o takım en iyilerden birisi değildir zaten. City'de kim sakatlanırsa sakatlansın sistem çöküyor mu? De Bruyne 3 ay yok bakalım nasıl olacak City? Eskisi gibi.

Alıntıları Göster
    Liverpool sistemine adapte edebileceği yeterince yedek kadrosu yoktu. Bu sezon onu da hallettiler. Bu sene favori Almanlar harici PSG Juventus Liverpool m.city.

Zaten onceden de m.city örnek verdim. Sen yanlış okumussun konuyu.

• quote:

Liverpool sistemine adapte edebileceği yeterince yedek kadrosu yoktu. Bu sezon onu da hallettiler. Bu sene favori Almanlar harici PSG Juventus Liverpool m.city.

Zaten onceden de m.city örnek verdim. Sen yanlış okumussun konuyu.

Alıntıları Göster
    Hayır bence Liverpool yeterli değil. Yedek için Fabinho ve Shaqiriyi aldılar yetersiz. Keita emre can yerine. Barca real ve atletico dan 1 tanesi kesin final diğer ikisi de kesin çeyrek final görecek bu sene CL de.

• quote:

Nick ve avatarı ile rengin bayağı belli zaten kardeşim. Sen objektif bakmayı bilmezsin. Senle tartışmak bile komedi olur.

Alıntıları Göster
    Hadi abicim sen hayal kurmaya devam et Liverpool belki bir gün İspanyol takımını yenip şampiyon olur.
  • Bütün cevapları okumadım, konunun llk mesajına da çok katılmıyorum. Atletico da Barca da kupayı kazanabilecek takımlar. Real Madrid şu anki haliyle soru işareti ama takımın omurgası duruyor hala.

Asıl diyeceğim şey "dominelik" diye bir kelimeyi nereden buldun Dominasyon falan de bari.

• quote:

Hayır bence Liverpool yeterli değil. Yedek için Fabinho ve Shaqiriyi aldılar yetersiz. Keita emre can yerine. Barca real ve atletico dan 1 tanesi kesin final diğer ikisi de kesin çeyrek final görecek bu sene CL de.

Alıntıları Göster
    Benim dediklerimi demişsin kardeşim. Yorumumda kendim diyorum zaten Barça ya da Real final ve yarıfinal gorucek diye. Aksini söyleyen yok. Ama şampiyonlukta ise Barça Real olmayacak diyorum ben. Şampiyon olacak takımları yazdım sana.

• sağ beki sakat
    sol beki yok
    6 numarası yok
    stoperleri her an patlamaya hazır
    kalecisi 40 yaşında ki psg favori ama barca real atm favori değil hmmmm
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.