Şimdi Ara

İspanya domineligi bitti artik (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
0
Favori
10.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Paşa Hazretleri

isp takimlari bitecek demek su anki ingiliz takımları gibi 5 senede bir final oynayacak demektir. ben boyle bir sey olmayacagini söylüyorum. bu sene city alir, seneye barca alir, sonraki sene juve alir, sonraki sene real alir. mesela. yine 4 senede 2 kere ispanyollar almis olur
    ha son 30 kupanin 22'sini alamazlar bir daha diyorsan ben de oyle diyorum zaten. ama yine en etkili ulke olurlar

Alıntıları Göster
    Aynen hocam eskisi gibi olmayacak. Son 30 senede 22 kupa olmayacak artık. Yoksa İspanyollar hiç şampiyon olamayacak denedim. Sonuçta FIFA yönetimi illa ki bir Real ya da Barça şampiyonu çıkartacaktir. Bundan sonra monaco- Porto gibi bir final bı daha olmayacağını söyleyen FIFA başkanının ta kendisidir. Açıkçası bende FIFA başkanı olsam bende monaco- Porto finali gibi izleyicisi en düşük final istemem. Sonuçta herşey paraya bakar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tamam bende fikrimi söylüyorum, Juve - Liverpool - Münih tamam bunlar daima favoridir zaten olduğu kupalarda ha alırlar mı ? O bilinmez, Madrid ve Barça'da daima favori ancak PSG, City bunlar yarı final bile göremeyecek takımlar buda benim fikrim Kızılyıldız bile bunlardan daha büyüktür veya N.Forest ile Liverpool maçı olsun bak maç gör, taraftar gör. Saydığımız kurumlar takım bile değil para aklama yeri onlara saygı duymamamı bekleme..
  • o tarz finaller her ne kadar sahada çokça yıldız oyuncu barindirmiyor olsa da, surprizleri arttirdigi icin bence cazip. fifa baskani parayi dusunuyor. futbolun ruhuna uygun bazen boyle surprizler. hirvatistan gibi mesela.

yari finale kadar gelebiliyor surpriz takimlar aslinda, bu sene roma, onceki sene monaco. belki bir seyler yapabilirler

• Konudaki mesajların hepsini okudum.Konuyu açan arkadaş İspanyol takımlarının cozuldugunu iddia ediyor ama bunun nasıl olduğunu, hangi takımların cozdugunu, cozdugunu iddia ettiği takımların bundan haberinin olup olmadığını aciklayamamis bi türlü. Gönlunden geçenleri yazmış bu sıcak yaz günlerinde can sıkıntısından.

Yukarıda yazıldığı gibi son 30 kupanın 22 sini almış İspanyollar, hatta ve hatta son 5 seneyi açık ara domine etmişler şu an zirvedeler ve bittiler öyle mi ?

Birşeyin bittiginin iddia edilmesi için belirli bir dönem başarısız olması gerekiyor, iddianda çelişki var...

• quote:

Orijinalden alıntı: BAYOKAN84

Konudaki mesajların hepsini okudum.Konuyu açan arkadaş İspanyol takımlarının cozuldugunu iddia ediyor ama bunun nasıl olduğunu, hangi takımların cozdugunu, cozdugunu iddia ettiği takımların bundan haberinin olup olmadığını aciklayamamis bi türlü. Gönlunden geçenleri yazmış bu sıcak yaz günlerinde can sıkıntısından.

Yukarıda yazıldığı gibi son 30 kupanın 22 sini almış İspanyollar, hatta ve hatta son 5 seneyi açık ara domine etmişler şu an zirvedeler ve bittiler öyle mi ?

Birşeyin bittiginin iddia edilmesi için belirli bir dönem başarısız olması gerekiyor, iddianda çelişki var...
    Bak güzel kardeşim. İnsanlar yeni bir dönemin başlayacağını geç algılar. Mesela 2019 dan itibaren 2025 e kadar İspanya dışı Avrupa takımları domine eder. Bunu 2025 senesinde yazarsan bu öngörü değil olan seyi açıklamak olur. Önemli olan belli bir sistem ve futbol mantalitesini görüp ona göre kendi düşüncelerini yazmaktır. Bunu insanların yüzde 99 u başaramaz. Çünkü insanların yüzde 99 u TV ve sosyal medya organlarının yansittiklarina göre yorum yapar. Ben ise ileri de olacak bı şeyi oynanan futbola göre yorumlayıp analiz çıkartıyorum. Aynısını yabancı bir foruma da yazdım. İnanın 55 sayfadır konuşuluyor. Orada kimse küçük kardeşlerimiz gibi saçmalık, böyle bişey olamaz demiyor. Çunku bu da oluşabilecek bir ihtimal. Bu ihtimali okuyup anlayabiliyorlar.

Burada ise fanlarla kavgaya tutuşuyorum. Anlamıyor bir de böyle bir şey olamaz diyor. Premier Lig de ilk 15 maçtan sonra Leicester şampiyon olacak dediğimde millet kahkaha ata ata dalga geçe geçe güldü. Olduktan sonra da böyle bir şeyi tahmin etmiştim dedi aynı grup.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aradesh

bu foruma bayılıyorum :D

Alıntıları Göster
    Anlatamazsin kardeşim. Anlatamazsin. Sanıyor ki bütün herkes Real ı tutuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paşa Hazretleri

o tarz finaller her ne kadar sahada çokça yıldız oyuncu barindirmiyor olsa da, surprizleri arttirdigi icin bence cazip. fifa baskani parayi dusunuyor. futbolun ruhuna uygun bazen boyle surprizler. hirvatistan gibi mesela.

yari finale kadar gelebiliyor surpriz takimlar aslinda, bu sene roma, onceki sene monaco. belki bir seyler yapabilirler
    Hocam senin dediğin apayrı bir olay. Konu sapmaya başladı. Benim demek istediğim ara sürprizler değil. Ara sürprizler her zaman oluyor. O ayrı. Artık yeni dönem başlıyor. Yeni oyun sistemi var. Bunu uygulayanlar şu an Juventus m.city. Liverpool PSG. Bu yeni sistemi en iyi uygulayan şampiyon olacak. Real ve Barça kendi mevcut sistemlerini kullandığı için şampiyon olamayacaklar. İşte o yüzden mevcut sistem artık bitti. Yeni Cl dönemi başlıyor. Çok keyifli olacak bu sene göreceksiniz.

• Yahu kendini futbol biliyormuş gibi millete lanse etme birde 2-3 tane cahilden onay alınca anlatamazsın kardeşim s.s.s anlatta öğrenelim 5 senedir PSG, City geliyor hep geliyor yıllardır bekliyoruz, bunlarda geç boşalma sorunu var sanırım bir gelemediler gruptan çıktıkları gibi şamar oğlanına dönüyorlar ben PSG'nin veya City'nin daha hiç büyük rakip elediklerini görmedim hatta ve hatta ikisi de sürekli Real ve Barçanın altına aldığı takımlar dahada ileri gideceğim genelde bu takımlara Barcelona çıkıyor eminim Barçalılar City'i görünce %100 geçtik diyorlardır. Barça City'i 4-5 kere elemiştir herhalde son 10 senede, bu sene o sene ha ? ne seneymiş arkadaş son 10 sene 7 CL ispanyollar almış, UEFA'yı zevkine alıyor Sevilla onu yazmaya gerek yok bu adamlar bitmez aksine 1-2 sene içinde daha güçlü şekilde gelecekler. İspanyollar jenerasyonun bittiğini anladı ve gençleşme adımları atmaya başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C7653CE04

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

aynen.hakemle son 2 senedir munihi eleyip birde munihe loser diyorlar.

olay ispanyol lobisi.gecen sene sevilla macinda da munihi dogradilar.

realin kadro kalitesi muazzamdi. Realin olayi fizik.fizikle eziyorlardi. mesela munih uyandi, kovaci getirdi.fizik olarak muazzam takimdi real.hakem destegide muazzamdi.

• barca 100 senede gelecek bir jenerasyon yakaladi.

real hakem destegi, fizik gucle, kadro kalitesiyle ortam boslugunu iyi kullanarak basarili oldu.

a.madrid savunma ve fizik guc.

Almanlarda tek Munih var.cekirdek kadrolari saglam.

kadroyu ileri tasiyacak topcu transferleriyle munih iddiali olur.

ispanyollar yine iddiali olur.

PSG en buyuk hedef SL.

ingilizler m.citynin defansi kotu.liverpoolun kontra presi her zaman ise yaramaz.gecen seneki fikstur sanslari muazzamdi.

SLde ingilizler basarili olamaz.

juve bu sene SLyi kazanmak icin gozunu karartti.

guc dengesi bence psg, munih ve juveye dogru kayacak.

• Bu senenin favorileri yine Juve Barça Atm Real

Hiçbir ingiliz takımı favori değil psgnib şansı yok.LA Lİga hegomınyası bitiyor diye umutlananlar boş hayaller kuruyor

• Bayern i çok küçümsemeyin. Konu sistemse Bayern her zaman en iyi birkaç takımdan biri bence.

Adamlar gol atmaya başladı mı bırakmak nedir bilmiyor. Acımaları yok ve her zaman kendi sistemlerine uyacak oyuncuları özenle seçip transfer ediyorlar.

Geçtiğimiz sezon Bayern V Real eşleşmesinde de turu hak eden Bayern di. Ama Real hakem itelemesiyle yine turu geçti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-51A1FC2AA

barca 100 senede gelecek bir jenerasyon yakaladi.

real hakem destegi, fizik gucle, kadro kalitesiyle ortam boslugunu iyi kullanarak basarili oldu.

a.madrid savunma ve fizik guc.

Almanlarda tek Munih var.cekirdek kadrolari saglam.

kadroyu ileri tasiyacak topcu transferleriyle munih iddiali olur.

ispanyollar yine iddiali olur.

PSG en buyuk hedef SL.

ingilizler m.citynin defansi kotu.liverpoolun kontra presi her zaman ise yaramaz.gecen seneki fikstur sanslari muazzamdi.

SLde ingilizler basarili olamaz.

juve bu sene SLyi kazanmak icin gozunu karartti.

guc dengesi bence psg, munih ve juveye dogru kayacak.
    Bende aynı takımları saydım. PSG Juventus Münih. Aynı takımlar işte. Bunun dışında ne dediğini tam olarak bilmiyorsun sanırım. Barça Real yok olacak demedim zaten. Mesajimda final ya da yarı final illaki oynarlar diye belirttim ama şampiyon olamayacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yapayzeka037 -- 17 Ağustos 2018; 22:28:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FAA9DFD80

Bayern i çok küçümsemeyin. Konu sistemse Bayern her zaman en iyi birkaç takımdan biri bence.

Adamlar gol atmaya başladı mı bırakmak nedir bilmiyor. Acımaları yok ve her zaman kendi sistemlerine uyacak oyuncuları özenle seçip transfer ediyorlar.

Geçtiğimiz sezon Bayern V Real eşleşmesinde de turu hak eden Bayern di. Ama Real hakem itelemesiyle yine turu geçti.
    Kardeş Bayern ı aşağılayan yokki. Kendin çalıp kendin söylemişsin. Bayern en büyük favori zaten. İspanyol domineligi bitti artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

Bu senenin favorileri yine Juve Barça Atm Real

Hiçbir ingiliz takımı favori değil psgnib şansı yok.LA Lİga hegomınyası bitiyor diye umutlananlar boş hayaller kuruyor
    Münih i ayrı tutuyorum. Çünkü sistem dışı bir takım o. Mevcut eski sistem ve güncellenen sistemlere göre şampiyon olacak takımlar Juventus PSG m.city Liverpool.

Real ya da Barça nin şampiyon olacağına inanmak, başakşehir in bu seneki UEFA kupasini alacak demesi kadar komik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-51A1FC2AA

aynen.hakemle son 2 senedir munihi eleyip birde munihe loser diyorlar.

olay ispanyol lobisi.gecen sene sevilla macinda da munihi dogradilar.

realin kadro kalitesi muazzamdi. Realin olayi fizik.fizikle eziyorlardi. mesela munih uyandi, kovaci getirdi.fizik olarak muazzam takimdi real.hakem destegide muazzamdi.

Alıntıları Göster
    Munihe loser diyenin kendi loserdır. Münih, üç İspanyol takımını da hallaç pamuğuna çevirecek sisteme sahip.

• quote:

Orijinalden alıntı: Afonso54

Tamam bende fikrimi söylüyorum, Juve - Liverpool - Münih tamam bunlar daima favoridir zaten olduğu kupalarda ha alırlar mı ? O bilinmez, Madrid ve Barça'da daima favori ancak PSG, City bunlar yarı final bile göremeyecek takımlar buda benim fikrim Kızılyıldız bile bunlardan daha büyüktür veya N.Forest ile Liverpool maçı olsun bak maç gör, taraftar gör. Saydığımız kurumlar takım bile değil para aklama yeri onlara saygı duymamamı bekleme..
    Tamam kardeşim tamam güldürdün bizi. Artık fanboyluğu birakta ciddi ol biraz.

• Hocam niye bu kadar agresif konuşuyorsun ki seninle aynı fikirde olanlara bile atarlanmışsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmodov -- 17 Ağustos 2018; 22:57:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yapayzeka037

Kardeş Bayern ı aşağılayan yokki. Kendin çalıp kendin söylemişsin. Bayern en büyük favori zaten. İspanyol domineligi bitti artık.

Alıntıları Göster
    Aşağılamak demedim zaten hafife almayın diyorum. Her zaman sistemi olan bir takım Bayern.

Ama Heynckes gidince genelde düşüş yaşıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FAA9DFD80

Aşağılamak demedim zaten hafife almayın diyorum. Her zaman sistemi olan bir takım Bayern.

Ama Heynckes gidince genelde düşüş yaşıyorlar.

Alıntıları Göster
    Yok hocam hafife almak değil. Demek istediğim farklı bı olay. Real ve Barça elindeki yildizlar ile onlara göre bir sistem oluşturmuştur. Senelerce bu sistemi kullandilar. Mesela bu sistemi çözen takımlar anti sistemlerini oluşturmuşlardır. Bunun üzerinden gittim. Yani seneler boyu süregelen oturup gelişen ve yeni oluşan sistemler olur. 20 sene önceki oynanan futbol ile şu anki futbol aynı değil. Bütün takımlar kendilerini güncelleyip o sistemi geliştirmek üzerine kuruludur temelde. Böylelikle futbol sistemi daha çok gelişir.

Amma velakin Bayern sistemi tüm bu anlattığım sistemlerin dışında kendine has ve özel sistemini kullanır. Kullandıkları sistemin antisi gibi sistem geliştirilmiyor genelde. Yani Bayern ı tüm bu sistemlerin dışında tutarak anlattım. Özetle Münih şampiyon olur olamaz ihtimalini konumuzdan atarak diğer Avrupa sistemi ve ispanyollarin sistemleri üzerinden işlemek istedim konuyu.

Onun dışında Münih her zaman favori. Ama konumuz kimin favori olduğundan ziyade yeni oluşmakta olan Avrupa sistemini en iyi kullanan takım şampiyon olacak.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.