Şimdi Ara

iso ve rar dosyalarından bilgisayara virüs bulaşır mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
2.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iso ve rar şeklindeki virüslü dosyalardan bilgisayara virüs bulaşır mı? içindekini açmadığımız sürece

• Bildiğim bulaşmaz. Çoğu virüs tıklanmadığı sürece sisteme girmez. Ayrıca antivirüs rar içindeki virüse müdahale edemiyor. Sadece detaylı tarama sonucunda, falan dizindeki rar virüslü diye uyarı veriyor. Ama silmiyor. Bi iki defa başıma geldi. Ancak rarı açıp tıklayınca hemen karantinaya alıyor. Mantık yürütecek olursak, demek ki rar içinde herhangi bir zararı yok ki antivirüs ses çıkarmıyor..?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mantık hoş hocam bence de öyle ama yine bir bit yeniği , belki rarda durarak da sistemi etkileyebilecek bir virüs yazılabilir.

iso da nasıl olur.iso o kadar kapalı kutu değil otomatik kullanı çalıştırmaya bakar yani

aslında derdim virtualbox kurdum da crackli windows isosu denicem , amacım tüm virüslü işlerden pc yi uzak tutup virtual machine de virüslere dalıcam , crackli programlar bilmem neler cart curt torrent müzik falan. Crackli iso indirsem nolur

bilgisayara kesinlikle crack,ordan burdan indirme , garip sitelerde gezinme falan yapmıcam.Temiz ve virüssüz hızlı olsun istiyorum pc ve daha yeni temiz kurulum win10 kurdum her şeyi silip çok güzel oldu mutluyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: 999999 IN 1

mantık hoş hocam bence de öyle ama yine bir bit yeniği , belki rarda durarak da sistemi etkileyebilecek bir virüs yazılabilir.

iso da nasıl olur.iso o kadar kapalı kutu değil otomatik kullanı çalıştırmaya bakar yani

aslında derdim virtualbox kurdum da crackli windows isosu denicem , amacım tüm virüslü işlerden pc yi uzak tutup virtual machine de virüslere dalıcam , crackli programlar bilmem neler cart curt torrent müzik falan. Crackli iso indirsem nolur

bilgisayara kesinlikle crack,ordan burdan indirme , garip sitelerde gezinme falan yapmıcam.Temiz ve virüssüz hızlı olsun istiyorum pc ve daha yeni temiz kurulum win10 kurdum her şeyi silip çok güzel oldu mutluyum

Virtual box... Hiç uğraşamam. Hatta bilmiyom

Windows 10 ve mutluluk..? Allah Allah, emin misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 25 Nisan 2017; 21:40:55 >
  • stabil win7 ultimate her zaman tercihimizdir ama elimdizde bu var ve şuan ilk defa cayır cayır

ilk geldiğinde (4 sene önce win8) çok daha kötüydü cart curt donuyordu takılıyordu .

win10 u yükseltme şeklinde bırakmayın hocam cidden cok fazla sorun çıakrtıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 999999 IN 1 -- 25 Nisan 2017; 21:41:14 >
  • 999999 IN 1 kullanıcısına yanıt
    W7 candır. Ben onu çok seviyorum Bilgisayarım hiçbir sebep yokken çalışmaktan vazgeçene kadar w7de kalıcam. Bu da takriben 2040 yılına tekabül ediyor.

Ayrıca temiz kurulum kirli kurulum, yükseltme, düşürme, çıkarma hepsini denedim. Ama şu arayüzü, arka plan uygulamaları, yasal keyloger.. İllet oldum. Bundan dolayı ne anasının gözü olursa olsun geçmiycem

Canım Windows 7

• Antivirüs arşivleri atlıyor gerçek zamanlı korumada. Mesela Avira'da; gerçek zamanlı koruma ayarlarında "Arşivleri tara" ayarı vardır. Varsayılan ayar olarak devredışıdır. Açarsanız sisteminize bayağı bir yük yükleme ihtimaliniz var.

Bu yüzden Avira'da tarama ayarlarını yapmak zorundasınız en azından.

• Windows 10'un son güncellemesi kullanıcıları mahvetti diyebilirim. Bellek sızıntısı var galiba yeni güncellemede:https://tr.wikipedia.org/wiki/Bellek_s%C4%B1z%C4%B1nt%C4%B1s%C4%B1

Belirtileri hemen hemen uyuyor Windows 10 ana konudaki şikayetler ile. Microsoft'un suçu bu da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 25 Nisan 2017; 22:36:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

Antivirüs arşivleri atlıyor gerçek zamanlı korumada. Mesela Avira'da; gerçek zamanlı koruma ayarlarında "Arşivleri tara" ayarı vardır. Varsayılan ayar olarak devredışıdır. Açarsanız sisteminize bayağı bir yük yükleme ihtimaliniz var.

Bu yüzden Avira'da tarama ayarlarını yapmak zorundasınız en azından.

Vay be, avira 1 yıl lisanslı kullandım ama işte...

Sağolasın

• internetten beleş windows 7 lisansı bulmuştum. adamın verdiği linki isoyu kontrol ettim sha5 i falan uyuyordu orjinal win 7 ile dedim alla alla ama win10 dan da gına gelmişti cidden yasal keylogger. Yükledim lisans da çalıştı ama garip garip bellek %50 lerde falan geziyor.bi uygulama cpu nun yarısınnı kullanıyor ne lduğu belli değil. Noluyor lan falan çekerken tekrar win10 a güncelledim. İşin garip tarafı normalde win 10 um single laungega home idi , win 7 im ise ultimate , win 10 a güncelleyince win 10 pro oldu. şuan win 10 pro kullanıyorum orjinal lisans

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 999999 IN 1 -- 25 Nisan 2017; 22:50:21 >
  • açmadıgın sürece olmaz fakat önüne gelen her torrent sitesindende iso indirme
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.