Şimdi Ara

İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
4
Favori
9.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Atı Radeon

Bu ülkede her şey şansa kalmış valla yıldım tükendim ya lanet olsun sölencek bişi yok yani.

Ttnet hiçbir hızı vaad etmiyor zaten , sana 8mbit demiyor farkındaysan 8mbite kadar diyor. sözleşmenin sayfalarını biraz incelersen "abone altyapı durumuna göre otomatik bir hız alır." ibaresi var. Gerçi baya yakınsın sen santrale , kablo yenilemeleri ile 8 alabilirsin , gerçi önce telekoma başvurunda şu kutuyu bir düzene soksun. o ne öyle görünce bir tuhaf oluyor insan.

• Burası Türkiye, burdan çıkış yok. Bizim buralarda da sözde fiber kablo döşüyorlar bir ay oldu hala kazılı yollar.
  • Arkadaşlar bişi sorucam.Şimdi diyelim saha dolabından apartmana gelen kablo düzgün ki öle zannediyorum müşteri hizmetindeki adam 20 mb kadar karldırıyor dedi.Ama partmandan bana gelen kablolar resimdede görülüyor içler acısı.Sormak istediğim apartmandaki kutudan sıva dışı bi hatla (cat5 kablo öneriliyor) direk modeme çeksem nasıl olur ama bu seferde sabit telefon kullanıla blirmi ? Fikirlerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknotist

Burası Türkiye, burdan çıkış yok. Bizim buralarda da sözde fiber kablo döşüyorlar bir ay oldu hala kazılı yollar.

Hakkaten bu ülkede(n) çıkış yok, yurtdışı bazı sitelere giremiyoruz!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarda bir arkadaşta söylemiş aynen olay budur. Yukarda fotoğraflardaki ankastrelerin önceki tesisattan sökülmesi tek tek her gelen kablonun hangi aboneye ait olduğunun tespiti yeni ankastre kurulması gelen kabloların tek tek yeni ankastreye aktarılması cidden çok karışık iş, bizim sitemiz daha 1-2 yıllık ankastremiz yeni yapılmış gayet düzgün ve temizdi fiber kutu gelince yeni ufak bir ankastre daha monte edildi ordaki hatların bu yeni ankastreye aktarılması bile 2 günlük mesai sonunda yapılmıştı, yukarda fotoğraflardaki ankastreler hem dışarda hemde karman çorman bir halde bunları düzenlemeye kalksalar 1 ay sürer yaşanacak bir sürü kesinti sorun da cabası o yüzden telekom karman çorman halde ama kör topal çalışan yapıyı elleyip başına iş almak istemiyor olay bundan ibarettir :)
  • yurt genelinde bakım çalışması yapmaları gerekmekte ama onlarıda anlıyorum bir çoğu yerde dar sokakalr yıkılmak için bekleyen evler var
    boşuna para verip yeni sistem kuracaklar ama 1 yıl sonra komple sokak yıkılacak belediye tarafından para boşuna gitmiş olucak
  • quote:

Arkadaşlar bişi sorucam.Şimdi diyelim saha dolabından apartmana gelen kablo düzgün ki öle zannediyorum müşteri hizmetindeki adam 20 mb kadar karldırıyor dedi.Ama partmandan bana gelen kablolar resimdede görülüyor içler acısı.Sormak istediğim apartmandaki kutudan sıva dışı bi hatla (cat5 kablo öneriliyor) direk modeme çeksem nasıl olur ama bu seferde sabit telefon kullanıla blirmi ? Fikirlerinizi bekliyorum.

Eğer santrale mesafen kesin 1 KM ise ve kesin o hatta sorun yoksa 8 Mbit alman gerekli ev içi hattını yenilersen. Ama şu da var, imkanın varsa bu fotoğraftan kendi hattını bul ve modemi direkt olarak oraya takarak hat değerlerini incele. Eğer evde gördüğünden farklı, iyi bir hız görüyorsan bir CAT5 ya da iyi bir telefon kablosu takarsın.
    Kabloyu da biraz uğraşırım dersen şu anki telefon kablosunun geçtiği hatları ve yollarını incele, direkt oradan bir CAT5 kablo geçirmeye çalış. Olmadı sıva üstü iş yap ama o da görüntü kirliliği kadar dışarıdan yanlış veya dikkatsiz bir müdahale ile olmadık zamanlarda bağlantının kesilmesi ve tekrar uğraşma ile sonuçlanabilir.
    Mümkün olduğunca ek olmamasına bak. Bu telefon ankastresinden evindeki splitter cihazına kadar tek bir kablo olsun, eksiz. Kablonun ucuna da bir RJ11 giriş taktırıp onu splittera takarsın, sonra da modem ve telefona normal kablolarından bağlantı yaparsın.

• quote:

Arkadaşlar bişi sorucam.Şimdi diyelim saha dolabından apartmana gelen kablo düzgün ki öle zannediyorum müşteri hizmetindeki adam 20 mb kadar karldırıyor dedi.Ama partmandan bana gelen kablolar resimdede görülüyor içler acısı.Sormak istediğim apartmandaki kutudan sıva dışı bi hatla (cat5 kablo öneriliyor) direk modeme çeksem nasıl olur ama bu seferde sabit telefon kullanıla blirmi ? Fikirlerinizi bekliyorum.

Bi kablo yenilemesi yapmanız şart .
  • İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li)
  • eski sistem.
    İşletmeciler Bakım Çalışması Yapıyor mu ? (SS'li)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 9 Ekim 2012; 13:27:29 >
  • Hort

Arkadaşlar bugün bir apartman gördüm telefon tesisatı dışarıda kapının üstündeydi , kapağı yoktu ve yukarı balkonun suyu ankastreyi teğet geçiyordu.
    He birde bir tane bile düz direk görmedim galiba hepsi yamuk
  • Geçen gün de belediyenin yol çalışması esnasında Turk Telekom'un logarlarından birini kenarları kırılmış, içi görünüyordu. Derinliğini bilmem ama, ağzına kadar su içindeydi yer altı altyapısı. :D Kim kaç ton su var demek ki Turk Telekom'un yer altı künklerinde. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Geçen gün de belediyenin yol çalışması esnasında Turk Telekom'un logarlarından birini kenarları kırılmış, içi görünüyordu. Derinliğini bilmem ama, ağzına kadar su içindeydi yer altı altyapısı. :D Kim kaç ton su var demek ki Turk Telekom'un yer altı künklerinde. :D

Abi kablolar ne durumdaydı peki ? o değil bakır kabloları yüzme öğrenmiş galiba etkilenmiyorlar pek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Geçen gün de belediyenin yol çalışması esnasında Turk Telekom'un logarlarından birini kenarları kırılmış, içi görünüyordu. Derinliğini bilmem ama, ağzına kadar su içindeydi yer altı altyapısı. :D Kim kaç ton su var demek ki Turk Telekom'un yer altı künklerinde. :D

Sizin meşhur 'yağmur yağdığında internet neden kopar' videosunun açıklaması galiba :)

Burda da Uedaş ameleleri saha dolaplarına tecavüz ettiler, net gidiyor hep, yeni Nuri Alço'lar yetişiyor galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @programmer_onur

hocam türk telekom kabloları yüzme biliyor
  • Bizim mahelllede böyle idi 6 ay önce yenilendi şimdi çok düzgün duruyor cat 5 kablo çekildi eve.
  • TTNet Pişmanlıktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: chanser44

TTNet Pişmanlıktır...

Bence Türkiyede internet kullanmak pişmanlıktır santralin dibinde olsan gene tam hizmet vermezler sana ne altyapıymış sanki tüm yeryüzünü baştan kazıp kablo çekicekler altyapı diyince akılları gidiyo heriflerin hizmet deme de ne dersen de istersen söv say her türlü hakareti et ama hizmet deme ha bide asıl ilgilendikleri konu para ve zam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Modality

quote:

Orijinalden alıntı: chanser44

TTNet Pişmanlıktır...

Bence Türkiyede internet kullanmak pişmanlıktır santralin dibinde olsan gene tam hizmet vermezler sana ne altyapıymış sanki tüm yeryüzünü baştan kazıp kablo çekicekler altyapı diyince akılları gidiyo heriflerin hizmet deme de ne dersen de istersen söv say her türlü hakareti et ama hizmet deme ha bide asıl ilgilendikleri konu para ve zam :)

Gene zam yapmışlar zaten bırakacan bırakmıyorsun AIDS virisü gibi sarmışlar ortalığı

• Adam santrale 2 sokak ötede , kullanabildiği max hız 4mbit. Arıza kayıtlarına altyapı desteklemiyor diyerek cevap verilmiş.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.