Şimdi Ara

İşletim sistemi seçimi ekranı ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, acer aspire 5920g marka model laptop var. xp yükledim fakat başta şöyle bir seçenek sunuyor

Mic. Win XP
    Mic. Win XP

ikiside aynı fakat 30 sn. bekletiyor, anca enter a basınca bekleme kapanıyor:S benm bilg. da başka işletim sistemi yok sadece xp var ve direk onun açılmasını istiyorum.o ekranı nasıl yok edebilirim?

2. sorumda buna çok benziyor arkadaşlar, bir kullanıcı var ve şifresi yok, fakat hoşgeldinizden sonra ona tıklamak gerekiyor :S
    yani ben pcme aç tuşuna bastıktan sonra açılması için onunla beraber oturmak zorundamıyım :D şimdiden teşekkürler.

• masaüstünde bilgisayarıma sag tıkla. özellikleri seç. daha sonra advantaj sekmesine geç. advantaj sekmesinde başlangıç ve kurtarma diye bir bölüm var. ayarları tıkla açılan pencerede varsayılan işletim sistemi altında düzenle diye bir buton var onu tıkla. başlangıçta gördügün işletim sistemi adları ordada yazıyordur. sen ikinci sıradakini sil ve kaydedip bütün pencereleri kapat.

örnek olarak: normal bir xp yüklü bilgisayarda senin düzenle dedigin yerde

[boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

diye yazar.

senin kinde [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

böyle yazıyor olması lazım. sen kırmızı ile gösterdegim alanı sil.

• çok sağol kardeşim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.