Şimdi Ara

İslemci pc daha biosa gelince ates gibi oluyor pc kapaniyor hemen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sistemim aşagida yazdigim gibidir , resimde ekliyorum
    birkac gundur sorunsuz kullaniyordum bir gun sistem hicbir yuk binecek birsey yokken , aniden fanlar ( işlemcinin ) hızlı dönüp aniden pc yi kapattı bende islemcı ısıyla alakali oldugunu dusunup sistemi termal macun yeniledim ve , kuzey koprusude el degmeyecek kadar isindigi icin onada minnacik bi macun surdum , anakarti falan komple cikardim tabi montajdada sorun yasamadim sonra sistemi actigimda bios ekrani geldi islemcinin fani cok gurultulu calisti ve sonra sistem kapandi bende sivi sogutma blogunun altina parmagimi soktugumda islemciye temas eden bakir renkli metal yuzeyin elimi yaktigini hissettim tekrar kaliteli bir macun surdum temizledim ancak yine ayni sorunu yasadim , bilgisayar daha bios ekranina geliyor 1 2 saniye icinde kapaniyor asiri isiniyor işlemci , sonra tekrar acinca yine gurultulu donuyor bios gelmeden kapaniyor pc
    LÜTFEN YARDIM EDIN..

SISTEMIM ,
    FX 8350 4.0GHZ
    970 PRO GAMING AURA ANAKART
    CORSAIR VENGEANCE 2X8 1600MHZ DDR3 RAM
    THERMALTAKE 650W +80 PSU
    SOGUTMA ZALMAN RESERATOR 3 MAX ( FANLARIN BIRI KOPUNCA DIGERLERINIDE SOKMUŞ ALDIGIM KISI)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıvı soğutmanın pompası çalışmıyor.. Aynısı başıma geldi, oyun oynarken fanlar birden %100 oldu ve pc kapandı.. Kontrol ettiğimde sıvı soğutmanın pompasının çalışmadığını gördüm. Sisteme başka soğutma taktığımda sorunun tam olarak pompa olduğunu anladım. Sıvı soğutmayı değiştiriniz ya da pompayı tamir ettiriniz...
  • Cevap verdiginiz icin cok tesekkur ederim kule sogutucu bakiyorum bende bulup onu takacagim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.