Şimdi Ara

PC BİR OYUN OYNARKEN BİR ANDA DONUYOR FAKAT SES GELMEYE DEVAM EDİYOR BAZEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Biraz garip bi sistemim var i72600k ve 1080 ti kullanıyorum sistemi şu an için güncelleyemem normalde gayet güzel çalışıyor hatta oc yapmadan bile gayet sağlam bir fps alabiliyorum hatta çok yüksek ayarlarda oyun oynatıyor fakat bazen olur olmadık yerde belirtisiz kilitleniyor msı after burner vb programlardan sürekli anlık olarak kontrol ediyorum ısınma yok kasma belirtisi bile yok bi anda kilitleniyor tepki vermiyor ama ses bazen gelmeye devam ediyor internetden arkadaşlarla konuşmayada devam edebiliyorum ama bazen işte kilitlenince çoğu zaman herşey kopuyor ekran donup kalıyor. Sistem parçalarının uyumu konusunda bi problemim de yok işlemcim eskidir ama iş görür ddr3 12 gb ram takılı 4+4+4 16 idi birini bozuk diye çıkardım ssd olarak eski pcı expres slotundan takılan ssd lerden var elimde test ettirdim programlarda sorun gözükmedi bende işin içinden bir türlü çıkamadım oc kapalı ikende açıkkende donma oluyor.

• r5 2600 + rx570 + evo 970 nvme sistemim var. oyunlarda hdd de yüklü. direk görüntü gidiyor ama arkada ses devam ediyor. reset atmadan da düzelmiyor. çok nadir oldugu için bulamadım ama,
    1. DP/HDMI kablodan ( bunlar bir miktar voltaj taşıdığı için ekran kartına kısa devre yaptırıyor olabilir mi? )
    2. ekran kartı beslemesinden ( PSU yu suçlamak istemiyorum ama bazen yetemiyor mu? )
    3. monitör hz hızından ( monitörün hz i ile ekran çözünürlüğü oynanan oyun yada video ile uyumsuz oldugundan zorlanıyor mu ?)
    4. driver yüklü iken daha çok yapıyor sanırım. özellikle crimson'da anti-lag açık iken.
  • bu sorunun bir çözümü var mı bende oyuna giriyorum fps düşmüyor ama anlık donuyor bazen rest atıyor pc çözemedim bir türlü

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.