Şimdi Ara

işlemci overclock hesaplaması hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2
Cevap
0
Favori
244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam yeni bir site buldum sitede kafamın takıldığı bir şey var o yüzden size sormak istedim
    Açılan sayfada işlemci bilgilerinizi giriyorsunuz ve overclock yaptığınız değerleri yazdığınızda aşağıda yer alan Overclock butonuna bastığınızda karşısında bir değer yazıyor bu ne oluyor acaba ?

Overclocked CPU Wattage: << işlemcinin % cinsinden çalışmasını mı gösteriyor ?

http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

elimde yüksek performans makina yok o yüzden bios ayarlarından işlemciye overclock yaptım olması gereken volt kaç olmalı sizce ?

intel i3 550 1156 soket

Asıl değerler 3.20 GHz V Core : 1.26

Uyguladığım değerler 4.20 GHz V Core : 1.29 << Volt değeri nasıl ?

8 GB 1333 MHz Ram >> 1750 MHz oldu ram voltlarını otomatikte bıraktım ellemedim

Yaptığım değerler sizce iyi mi ? şuan işlem yapmadığı halde işlemci sıcaklığı 35-37 derece arası değişiyor

işlemci overclock hesaplaması hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6E8555A70 -- 21 Kasım 2013; 21:25:52 >

• Prime95 ya da OCCT ile en az 1 saat yüklenin bakalım. O zaman sıcaklık değerleri ne olacak? Realtemp ile Prime veya OCCT çalışırken 1 saat geçtikten sonra Screenshot alıp yükleyin. Ona göre yorumda bulunur işten anlayanlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.