Şimdi Ara

honeywell ptm7950 , pump out effect ve ryzen 5 6600h dengesiz işlemci frekansı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam. 5-6 ay önce HP Victus 16 modelinin RTX3050 Ti ve Ryzen 5 6600H olan modelini aldım cihazdan aslında memnunum bir sıkıntım yok 8 GB RAM olması dışında onu da yakın zamanda takacağım sıcaklık değerleri normal bir laptopa göre iyi lakin oyunlarda bir işlemcinin 80-85 derecede gezmesi beni rahatsız ediyor ne olursa olsun bende termal macun araştırmaya başladım forumlarda ve araştırmalarımda baktığım ve bulduğum sonuçlar şöyle: Pump out effect olacağından thermall grizly Kryonaut bile laptoplara olmuyormuş ben Kryonaut Extreme almayı düşünüyordum ama pump out effect olayını duyunca macun değiştirmekten vazgeçtim ya conductanaut kullancağız ya da Honeywell PTM 7950 ki Honeywell benim hoşuma gitti açıkçası bir video izledim çocuk Honeywell uygulamış ve Turbo fan ile 3DMark time spy testi yapıyor öncesinde işlemci sıcaklıkları 98 derecelere çıkarken Honeywell ile Max 92 görüyor ve çocuk memnun bende kendi laptopumu test etmek istedim ve Turbo fan ile 3DMark time spy testi yaptım benim işlemcim Turbo fan ile 82 dereceyi geçmedi bu da beni termal macun değiştirmemin gereksiz olduğuna ikna etti demek ki adamlar kaliteli macun kullanmış fakat şöyle bir şey fark ettim videosunu izlediğim çocuğun işlemcisi Honeywell ile 92 derecelere çıkarken Turbo frekansı olan 4.6'dan hiç kıpırdamamış (onun işlemcisi farklı) düz bir çizgi halinde ilerliyor ama benim işlemcim 82 derecenin üstüne çıkamamasına rağmen (hatta son anlara kadar 79-80 dolaşıyordu testte ) benim işlemci frekansım Turbo frekansım olan 4.5'te sabit durmuyor 4.3-4.4'lere düşüyor çıkıyor. Bunun sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim? Honeywell uygulamamı önerir misiniz? Yardımcı olursanız sevinirim çocuğun videosunu (10. dakika ) ve kendi 3D mark test sonuçlarımı buraya ekleyeceğim şimdiden teşekkürler.

honeywell ptm7950 , pump out effect ve ryzen 5 6600h dengesiz işlemci frekansı

honeywell ptm7950 , pump out effect ve ryzen 5 6600h dengesiz işlemci frekansıYunus Tunceryoutube
    Tulpar t7 v25.1 laptoba Honeywell PTM 7950 faz değişimli termal pad uyguladım ve sonuçları sizinle paylaşmak istedim. Ben üründen çok memnun kaldım. Aynı performansı uzun süre korursa tadından yenmez. Umarım işe yarar bir video olmuştur. Ürün linkleri: https://www.ebuy7.com/item/632208664079 https://tr.aliexpress.com/item/1005004345384436.html?gatewayAdapt=glo2tur Not: ürünün siparişi ve uygulanışı ile ilgili tüm sorumluluk size aittir. 00:00 -Giriş. 00:11 -Ürün açıklaması. 02:12 -Honeywell PTM 7950 nasıl kullanılır? 03:35 -Time Spy sonuç karşılaştırması. 10:53 -Cinebench Testi. 13:20 -Ac Valhalla sıcaklık karşılaştırması. 19:14 -Ürünü nerden aldım?
    https://www.youtube.com/watch?v=DydidD06-9w&t=600s

• Bende monster abra a7 ye uyguladım memnunum çok büyük fark oldu 1 aydır aynı sıcaklıklar kaliteli bir macun kadar iyi değil ama kaliteli macunlar uzun süre dayanmıyor 7950 de hiç değişmiyor sıcaklıklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dsds619 D kullanıcısına yanıt

Merhaba. Nereden kaç TL'ye almıştınız?

• Dsds619 D kullanıcısına yanıt

Hocam selamlar. Ben de 1 ay kullandım sonra sıcaklıklar 1 anda fırladı. Cihazım Asus Tuf Gaming F17 2021 versiyonu. Sanrıım aynı vakitte yapmışız sizinle. Ben 24 martta uygulamıştım. Sizde durum nedir şuan güncel olarak paylaşabilir misiniz deneyip? İyi günler dilerim.

• kotorelli K kullanıcısına yanıt

yeniden macun mu sürdünüz hocam? ne durumdasınız

• guardian_cj kullanıcısına yanıt

Hocam 9 ağustos 2023, tekrardan honeywell yaptım, bakıcam değişik uygulama şekilleri deniyorum duruma göre dönerim sizlere.

• kotorelli K kullanıcısına yanıt

Ben de ekran kartıma kullanmayı düşünüyorum ürünü, nereden aldınız ne kadar tutuyor acaba dikkat etmem gereken bir şey var mı hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.