Şimdi Ara

İşlemci Fanı İçin Kurumayan Yağ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptop işlemcisi için makine yağı kullanıyorum. İlk hafta gayet sessiz ancak sonrasında fan sesi giderek artmaya başlıyor. Baktığımda yağın kurumuş olduğunu görüyorum. İşlemci fanı için kaliteli, uzun süre giden yağ tavsiyesi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pallad -- 11 Eylül 2019; 10:49:33 >

• makine yagi dediginiz grease yagi mi hocam? laptop ta yag kullanan da gormemistim
    yagli rulman falan takin modifiye edip bari :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arthur_Morgan

makine yagi dediginiz grease yagi mi hocam? laptop ta yag kullanan da gormemistim
    yagli rulman falan takin modifiye edip bari :D
    normal ince makine yağı kullanıyordum. sıvı gres yağı gördüm acaba onu kullansam sıkıntı olur mu diye merak ediyorum. laptop normalde fanı çok gürültülü. yağlayınca sıfır ses oluyor çok güzel ama 1 hafta anca dayanıyor.
  • katı gres
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

katı gres
    Onu nasıl süreceğiz hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pallad

Onu nasıl süreceğiz hocam?

Alıntıları Göster
    Enjektörle yapabilirsin.
  • Kasa fanların da wd 40 kullanıyorum ben.
    Bildiğim kadarıyla silikon esaslı bi yağlayıcı. elektroniklerde de kısa devre yaptırmıyo. O yüzden kullanıyorum.

• laptop için bir şey diyemem de kasa için böyle uğraşacağına toz filtresi tak kasaya, işlemci fanı ömrünü doldurunca da tak noctua güzel bir fan arkana bakmadan devam et. zaten kasaya toz girmeyince ömrü baya uzayacaktır toz mahvediyor fanları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Decent -- 11 Eylül 2019; 20:36:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erreguay

Kasa fanların da wd 40 kullanıyorum ben.
    Bildiğim kadarıyla silikon esaslı bi yağlayıcı. elektroniklerde de kısa devre yaptırmıyo. O yüzden kullanıyorum.
    WD40 pas ve yağ sökücü özelliği taşır. Hareketli parçalara sıkıldığında bölgenin temizlenmesini sağlar ama bölgedeki yağı da temizlediği için uzun vadede aşınma yapar. Yani yağlama yapılacak bir ürün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

katı gres
    hocam sizin önerebileceğiniz bir gres yağı var mı? pek hakim değilim bu konularda yanlış ürün almak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pallad -- 11 Eylül 2019; 22:39:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pallad

hocam sizin önerebileceğiniz bir gres yağı var mı? pek hakim değilim bu konularda yanlış ürün almak istemiyorum.

Alıntıları Göster
    Isıya ve sürtünmeye dayanıklı rulman katı gres alacaksınız hocam internetten veya hırdavatçıdan her hangi biri iş görür.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.