Şimdi Ara

işlemci - anakart - ram sistem tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar sistemimi değiştirmem gerekiyor ve 2 sistem arasında kaldım.
    sistemleri kurmam da etken olan neden bilgisayarın oyunlarda kasması, oyundan atması, birden fazla program çalıştırdığımda programların sıkıntı yaratıp pc ye reset atmama sebep olmasıdır.
    sistemimi en yeni oyunları dahi oynayabilmek için, birden fazla program çalıştırdığımda ya da aynı anda 3-4 yerden veri aktarımı sağlayabilmek için oluşturmak istiyorum.
    soğutucular hakkında hiçbir bilgim olmadığı ve de anlamadığım için bu konuda da öneride bulunursanız sevinirim.

1. sistem tercihim (DDR 3):
    -işlemci; i7 4790k
    -anakart; msi z97 gaming 7
    -ram; geil evo çorsa 2*4gb (8 gb) 2133mhz
    -soğutucu; ?
    -kasa; aerocool xpredatör (800w psu)
    -ekran kartı; msi tf3 gtx 680

2. sistem tercihim (DDR 4):
    -işlemci; i7 5820k
    -anakart; msi x99-a gaming 7
    -ram; kingston hyperx predator 4*4gb (16gb) 3000mhz
    -soğutucu; ?
    -kasa; Cooler Master Cosmos SE COS-5000-KWN1 Kasa (800w psu)
    -ekran kartı; msi tf3 gtx 680

arkadaşlar bu sistemlerden 2 sinden birini kuracam ama karar kılamadım. fiyat farkı yaklaşık 1000-1500 tl civarında.
    ekran kartı, elimde şuan bulunan ekran kartı olduğu için aynı yazdım, psu da aynı şekilde. onları değiştirmem gerekir mi gerekmez mi bilemiyorum.
    bu sistemlerden herhangi birini önerileriniz doğrultusunda oluşturduğum zaman bana ileride herhangi bir sıkıntı yaratırlar mı yaratmazlar mı onuda öğrenmek isterim sizlerden.
    bu sistemler için o kadar parayı verdikten sonra ufak tefek te olsa sıkıntılarla karşılaşmak gerçekten beni çok üzer.
    konunun ehli olmadığı için siz bilgili arkadaşlardan yardımcı olmanızı istiyorum. sistemler için psu ya da ekran kartı içinde daha uyumlu olabilecek önerileriniz varsa onları da öğrenmek isterim.
    YARDIMCI OLACAK TÜM ARKADAŞLARIMA ŞİMDİDEN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDER, HAYIRLI FORUMLAR, HAYIRLI GÜNLER DİLERİM.

• işlemci uçmuş , ekran kartı yerlerde kalmış bence. Sistem tavsiyeleri verecek olacaktır , onları dinlenemi öneririm, paranı bu şekilde boşa harcarsın.
  • İlk sistem iyi de 680'i sıfır almayı düşünmüyorsunuz sanırım elinizde var ?
  • Ewt hocam şuan elimde ekran kartı o var, psu da aynı şekilde. Gtx 980 ya da r290x alabilirim ekran kartı olarak ama bu sefer 2 nci sisteme yanaşamayabilirim 1 nci sisteme ek olarak tavsiyeniz sanırım daha iyi bir ekran kartı:(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.