Şimdi Ara

ISLAK Performansı A sınıfı lastikler (PAYLAŞIM BÖLÜMÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
8
Favori
33.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar lastik sektöründe rekabet çok fazla olduğundan her yıl farklı markalar ucuza A sınıfı lastik çıkartmaya başladılar. Sizde lastik ararken denk gelirseniz Dunlop, Falken, Kumho, Nokian vs vs adı az duyulanda olsa Islak zemin performansı A sınıfı olan lastik modellerini burdan güncel olarak paylaşalım.

Fiyat çok uygun olursa B sınıfı oldugunu belirterek onları da paylaşabilirsiniz. Ancak iki sınıf arasında fren mesafesi farkı 3 metrelere kadar değişebildiğinden daha alt sınıf lastik almanızı pek önermiyorum açıkcası

EK NOT: Zamanla kullanan arkadaşlar kaç kmde olduklarını ve lastik ömrü açısından bilgi verirlerse çok yararı olur

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Her 15.000 km/1 yıl dolduğunda rot ayarı, balans ve 4 lastik yerinin değişimini yaparsanız lastik ömrü uzar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shifisitert -- 15 Şubat 2019; 0:0:46 >

• Bir arkadaşıma araştırırken Falken Azenis FK 510 modeline denk geldik yurt dışı fiyatları oldukça uygun ancak Türkiyede çok yüksek malesef. Belki 1-2 aya fiyatı düşermi bilemiyorum. Performansı CPC6 ile rekabet edebilecek kadar iyi çıkmış testlerde tabi ömrünü bilemıyoruz henuz
  • Yine A sınıfı uygun fıyatlı falken ziex ze 310 ve Dunlop Sport FM 800 modelleri de var
  • WR D4 var ıslak performansı iyi olan. Ben son derece memnunum. Hatta yazlık lastiklerimden daha iyi.
  • ISLAK Performansı A sınıfı lastikler (PAYLAŞIM BÖLÜMÜ)

Asıl bomba bu Nokian eLine 2 A A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 14 Şubat 2019; 21:44:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

WR D4 var ıslak performansı iyi olan. Ben son derece memnunum. Hatta yazlık lastiklerimden daha iyi.
    kışlık wr d4 yazlık hankook vp3 kullanıyorum. yazdıklarınıza imzamı atarım. nokian'lar bariz ıslak zeminde çok daha güzel yol tutuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

Asıl bomba bu Nokian eLine 2 A A
    hangı sıteden hocam

• İstanbulda olmama rağmen, sürekli otkoyollarda kullandığımdan, kışlık lastik kullanıyorum çünkü buraya kar yağmasa bile yağmur çokça yağıyor ve hava da 10 derece altında seyrediyor. Yoğun sağanak yağışlarda 130 km/h'ye kadar deneyimledim. Hatta mecbur kaldım da denebilir çünkü başka bir aracın arkasına girince onun tekerlerinden gelen su bulutu resmen kör ediyor beni. Şerit çizgilerini bile göremiyorum. O yüzden yoğun yağmur yağdığında en sol şeride geçer orada kalırım. Lastikler güven veriyor bana o hızlarda. Aynısını yazlık lassa'lar ile yapamıyorum mesela.

Son anda farkettiğim, aha şimdi kızaklayacak dediğim su birikintilerine de zaman zaman daldığım oluyor. Bugüne kadar hepsinden ok gibi çıktı araç. Tahmin edilemez davranışlarda bulunmadı.

• fractal design kullanıcısına yanıt
    O nokian'dan istiyorum hocam. Nerede bulabilirim bir bilginiz var mı? Değerleri mükemmel ama stoklarda yok çoğu yerde.
  • Kışlık nokian wrd4 .ıslak zemin a ve ıslak yolda mukemmel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://lastik.rezulteo.com.tr/

@nackerhttps://urun.n11.com/oto-lastik/nokian-20555-r16-94w-xl-eline-2-yaz-lastigi-2019-P172151738
    Tükenmiş görünüyor. Satıcı ile iletişime geçip ne zaman geleceğini öğrenebilirsiniz.

Kışlık olarak 185/65R15 Nokian WR D4 kullanıyorum. C A 68dB etiket değeri var. Gayet sessiz ve konforlu. Yakıt tüketimimi yazlık Michelin Primacy 3 205/45R17 C A 69 lastiklerime göre hiç değiştirmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 14 Şubat 2019; 23:1:40 >

• Bir bombada benden gelsin Debica Presto UHP 2 A sınıfı ve uygun fıyat

• Arkadaşlar Conti Premium Contact 5 kullandım ve bu lastiğin ömrü çok iyi. 80 bine kadar kızaklama yok ama 120 bine kadar kullanabildim. 80 binden sonra su birikintilerine yavaş girmek şart cunku lastık aşınmış oldu. Ama 100 bınde muayeneden gectı. Hamuru gerçekten cok ıyı.
  • Cooper Zeon CS

Amma cok lastik bulduk yaw :D
  • Kumho KU 39 Ecsta Le Sport
  • Falken SINCERA SN832 ECORUN
  • Hankook Ventus Prime 3
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

kışlık wr d4 yazlık hankook vp3 kullanıyorum. yazdıklarınıza imzamı atarım. nokian'lar bariz ıslak zeminde çok daha güzel yol tutuyor

Alıntıları Göster
    Hankook Ventus Prime3 (K125) 205/55/r16 ölçüleri ıslak etiket değeri A

Merhaba bende aracıma Goodyear efficientgrip performance lastiklerden sonra Hankook Ventus Prime 3 K125 almayı düşünüyorum sizce doğru bir karar olur mu? 205/55/ r16 lastik ölçüleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanuzum -- 15 Şubat 2019; 0:20:42 >

• Hankook Kinergy ECO 2 K435
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.