Şimdi Ara

Isınma ve CPU yüzdesi hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

7 aydır Monster Abra a5 v15.8 kullanıcısıyım. Ürünü alışımın 6. ayında ısınma sorunuyla karşılaştım. Bilgisayarımı teknik desteğe gönderip genel bakımını yaptırttım. ( termal macun yenileme, fan temizleme vs. ) Ürün geri geldiğinde sorun çözülmüş görünüyordu. Ancak 1 ay geçmeden tekrar ısınmaya başladı. Oyunlarda 94 derece sıcaklıklara geliyor. CPU kullanımı da %80 lerde. Görev yöneticisinden kontrol ettiğimde CPU'ya yük bindirecek ekstra bir uygulama çalışmıyor. 1 ayda tekrar tozlanıp sıcaklığın artması mümkün mü acaba ? Bu sorunu nasıl çözebilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Sevgiler.

• 94 normal bir sıcaklık değil mi oyundayken
  • Performansta düşüş yoksa ve fan sesinde abartılı ses artışı yok ise normal
  • quote:

Orijinalden alıntı: RedMotion

94 normal bir sıcaklık değil mi oyundayken

İnternette yüksek rakamlar olduğunu söyleyenler vardı o yüzden tedirgin oldum.

• TheNewAtilla kullanıcısına yanıt

Performansta bir sorun yaşamıyorum hocam ancak Monster Kontrol Merkezinde yüksek sıcaklık uyarısı veriyor. Ünlem şeklinde. O yüzden işkillendim açıkçası.

• 94 çokta normal bir sıcaklık değeri değil. Aynı notebook'u uzun bir süre kullandım 80 dereceyi geçtiğini hatırlamıyorum.
  • dgnycelik kullanıcısına yanıt

peki temizlik dışında yapabileceğim bir şey var mı ? çünkü bu yüzden olduğunu düşünmüyorum.

• cobanovski kullanıcısına yanıt
    Monster servisi ile bir görüşün bu tarz konularda gayet ilgililer işlemci fanı stabil çalışıyor mu onu bilmiyoruz bile. Belki de sorun fandadır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.